שירי ל

New member
../images/Emo7.gif

אופיר ואני הגענו היום בבוקר לגן, ומיד התחילו התלחשויות "הנה אמא של אופיר", "הנה- זאת האמא"... האמא של הילד שאופיר נשכה אתמול עשתה רעש מאוד גדול סביב העניין (אני כל כך מבינה אותה
) ואמהות נוספות שהגיעו התחילו לספר ש"כן, היא גם נשכה אתמול ילדה בגינה" וכל הגן עומד ומדבר על אופיר. הכנסתי את אופיר לגן והתיישבתי לשוחח עם המנהלת, שכבר חסרת אונים. הנשיכות שלה לא קשורות לשום דבר. לא הציקו לה, לא תקפו אותה, היא לא היתה רעבה, לא עייפה - כלום. רגע אחד צחקה ונהנתה מהפעילות ובשניה אחרת תקפה ילד ככה שכמעט לקחו אותו לבית חולים. בארוחת הצהריים אף אחד לא רוצה לשבת לידה. הילדים מפחדים ממנה. אני לא מבינה למה זה קורה לה. זו לא ילדה מוזנחת - ילדה שיש לה שני הורים שמתים עליה ומרעיפים עליה אהבה, בית חם שמספק את כל צרכיה, בידור ופעילויות להוציא מרץ וקיטור- אז למה זה קורה?

kby

New member
../images/Emo24.gif שירי- עם הראש למעלה בגאוה

"הנה אמא של אופיר!". תעזבי את הלחישות! כן! את האמא של אופיר! האמא הנפלאה של אופיר! האמא הגאה של אופיר שיודעת שגם אם יש כרגע בעיה עם הבת שלה, זה לא הופך אותה לילדה פחות נפלאה ולא אותה לאמא פחות נהדרת! תתרכזי בפתרון הבעיה ולא בהלקאה העצמית... את האמא של אופיר! איזה מקור גאוה בלתי נדלה!!!!

גלי29

New member
../images/Emo10.gif עצוב ביותר

אני יודעת שזה לא רצוי ולא חינוכי אבל זה מיקרה חירום אולי אפשר לשחד את הילדים במשהו על ילדים זה עובד טוב האמת גם על מבוגרים

שירי ל

New member
פתרון הבעיה

העליתי הצעה לפיתרון - להביא את היועצת שבעבר עזרה לאופיר לפגישה עם הגננות לנסות לפתור את הבעיה. מנהלת הגן קיבלה את ההצעה בשמחה, שוחחתי עם היועצת - נשאר עכשיו לפתור את הבעיות הלוגיסטיות של הפגישה. אני פשוט עם גוש ענק בגרון. כל כך כואב לי לשמוע את הדברים האלה על הבת שלי, כל כך כואבת לי התדמית שנוצרה לה כי היא ילדה מקסימה!!

kby

New member
מבינה מאוד שירי...

עם אחי בכיתה למדה ילדה שקראו לה "קרן המסריחה"... זה השם שליווה אותה בגן בגלל שהיה בורח לה פיפי, וזה דבק בה עד היום... בחורה אחרי צבא... נורא. טוב שאת מטפלת בזה וטוב שאת דואגת לדברים. בינתיים הרעיון של השוחד אולי לא כל כך רע, אולי להביא לגן עוגות גביעי גלידה ולהגיד לילדים שאופיר הכינה להם בתור סליחה? במחשבה שניה- הייתי מחכה להתייעץ עם היועצת על זה...

חני ב

New member
מה פתאם שוחד?

יעזור יום יומיים, שעה שעתיים. אבל ילד ננשך, הגננת חייבת לעדכן את הוריו. חייב להיות פה טיפול רציני בבעייה ולא שוחד וסתימת פיות של הילדים.

שירי ל

New member
הילדים מפחדים ממנה.

הם יהנו מהעוגה, אבל עדיין לא ירצו לשבת לידה בארוחת צהריים. מדובר בילדים שהם כבר ורבליים לחלוטין. גם אם הגננות לא מספרות מי הנושך - הילד עצמו אומר שאופיר נשכה אותו. אני ממש מתביישת להכנס לגן.

kby

New member
אה, לא במובן הזה... אלא במובן של

דימוי שלילי בלבד. לנסות לתת לילדים קצת "יש באופיר גם טוב וגם רע"... אבל כאמור, במחשבה שניה הייתי מחכה ליועצת... (והרעיון של השוחד עלה לפני... זה לא רעיון שלי, רק נשמע לי שיש בזה משהו...)

ועוד קטנה - נשמע שאת בדרך

הנכונה והעיקר שאת עוזרת לבת שלך ולא משנה מה הם אומרים. את מקשיבה, את מגיבה את מטפלת ולא מתעלמת מהבעיה. כל הכבוד אמא של אופיר. ודרך אגב - בשנה הבאה גן עירוני (לא?), גן אחר, ילדים אחרים, דף חדש. בהצלחה.

נכון קרן../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

שירי כאמא לילדה שסבלה יום יום נשיכות, הסקתי כמה מסקנות מזה: א. שהילד לא יודע לבטא את עצמו ב. שהילד רוצה יותר תשומת לב ג. שהילד לא יודע לדבר עדיין מקווה שאת לא נעלבת שולחת לך המון חיבוקים לעידוד, וכמו שקרן אמרה תהיי עם הראש למעלה

שירי ל

New member
זה לא אופיר.

היא יודעת לדבר יפה מאוד. תשומת לב? לדבריהן הן מחבקות ומנשקות אותה המון. עדיין זה לא כמו אמא אבל ילדה בגילה אמורה להזדקק לדברים אחרים בגן.

שירי ל

New member
הם כבר לא תינוקות קטנים

הגן מוכר, החברים מוכרים, אין את הקטע של קליטה. הם זקוקים יותר לגרויים ויותר לפעילויות - מאשר בקבוצה של קטנים יותר.

sarush

New member
שירי- מתי זה קורה?

האם הגננת יכולה להצביע על סיטואציות מסוימות שבהן זה קורה? או שסתם כך ללא סיבה. אולי צריך ממש לעקוב אחרי המצבים הספציפים ולראות אילו מצוקות מביאות אותה לזה. לבודד מצבים. ועוד דבר- לנו בתחילת השנה הסבירה הגננת שיש תמיד נשיכות וזה טבעי וחילקה דף מידע איך להתמודד. אני אחפש אותו בבית ואם תרצי אסרוק לך.

שירי ל

New member
לגבי היועצת -

היא נתנה כמה טיפים שבאמת עזרו, אני לא יודעת כמה מזה באמת עזר בגן וכמה לא. אחד הדברים שהיא אמרה, זה לנקוט עם אופיר בגישה של חיזוקים חיוביים על דברים טובים שהיא עושה, ולהיות מאוד החלטיים ותקיפים איתה על הדברים הרעים. הן מיישמות (לדבריהן, כן? אני לא נמצאת שם כדי לבדוק) את זה בדיוק, וגם מרעיפות עליה חום ואהבה ככל הניתן. אני דואגת לידע אותן בימים של בית החולים וכשטל במצב פחות טוב ויש דאגה בבית, כדי שיחזקו אותה יותר.

שירי ל

New member
התשובה היתה אמורה להיות במקום אחר

ברחה לי לכאן. כמו שכתבתי בהודעה למעלה - אין שום קשר בין הנשיכות לבין דברים שקורים. ניסו לבודד אבל לא מצאו שום טריגר שמפעיל את האלימות. זה לא אותם ילדים, זה לא באותן סיטואציות, זה קורה בימים שונים בשעות שונות... אני אשמח לראות את העצות שנתנו לכם. תודה!

למעלה