ככל הנראה בקבוק תבערה על הרכבת הקלה

מצב
הנושא נעול.
יתכן ונזרק בקבוק תבערה על הרכבת הקלה בירושלים. הנה מידע שהגיע מחבר קרוב הקרוב לצלחת: "בקבוק תבערה ואבנים על הרכבת הקלה: מעדותו של אחד מעובדי התחנות, סיפר כי היו זריקות אבנים ובקבוק תבערה שגרם נזק לקרון. טוען כי הדבר לא פורסם בכדי לא לעורר פאניקה בציבור". אז עכשיו זה כבר פורסם ואסור בשום פנים ואופן להסתיר מהציבור את הענין, במידה והוא נכון. אינני יודע אם הארוע אכן היה אך המקור שסיפק את הידיעה נחשב לאמין ביותר ! נשמח לפרטים נוספים או אימות הידיעה.

יתכן ונזרק בקבוק תבערה על הרכבת הקלה בירושלים. הנה מידע שהגיע מחבר קרוב הקרוב לצלחת: "בקבוק תבערה ואבנים על הרכבת הקלה: מעדותו של אחד מעובדי התחנות, סיפר כי היו זריקות אבנים ובקבוק תבערה שגרם נזק לקרון. טוען כי הדבר לא פורסם בכדי לא לעורר פאניקה בציבור". אז עכשיו זה כבר פורסם ואסור בשום פנים ואופן להסתיר מהציבור את הענין, במידה והוא נכון. אינני יודע אם הארוע אכן היה אך המקור שסיפק את הידיעה נחשב לאמין ביותר ! נשמח לפרטים נוספים או אימות הידיעה.
וממש באותו ענין: חשש גדול של...
האמריקאים שמבקשים מאזרחייהם השוהים בישראל להימנע מנסיעה ברק"ל עד שיתבררו הסדרי האבטחה. עצתי: גשו לדני שנער - אולי יתן לכם עותק מהחוברת העבה שפירסם בענין............................

וממש באותו ענין: חשש גדול של...
האמריקאים שמבקשים מאזרחייהם השוהים בישראל להימנע מנסיעה ברק"ל עד שיתבררו הסדרי האבטחה. עצתי: גשו לדני שנער - אולי יתן לכם עותק מהחוברת העבה שפירסם בענין............................
לאור ניסיון העבר עם האמריקאים, קיים מקום להני
להניח כי מידע מסויים זה או אחר שהגיע לידייהם ולא מפורסם, גרם להנחיית האיסור הזו. במקרים אחרים שהם אסרו על אזרחייהם להיכנס למקומות מסויימים - נראו ארועי קיצון במקומות אלו לעיתים אם כי לא תמיד. נושא כלי התחבורה החדש הוא תירוץ. הם יודעים משהו חמור מאוד שהציבור הירושלמי לא משותף בו. האמת שבאופן יחסי, קל לנו להבין במה בדיוק מדובר...ולא צריך להיות גרוייסה חוכם כדי להבין.

levikon

New member
לאור ניסיון העבר עם האמריקאים, קיים מקום להני
להניח כי מידע מסויים זה או אחר שהגיע לידייהם ולא מפורסם, גרם להנחיית האיסור הזו. במקרים אחרים שהם אסרו על אזרחייהם להיכנס למקומות מסויימים - נראו ארועי קיצון במקומות אלו לעיתים אם כי לא תמיד. נושא כלי התחבורה החדש הוא תירוץ. הם יודעים משהו חמור מאוד שהציבור הירושלמי לא משותף בו. האמת שבאופן יחסי, קל לנו להבין במה בדיוק מדובר...ולא צריך להיות גרוייסה חוכם כדי להבין.
אביתר, מתי אתה מקבל את אות יקיר רשות העתיקות?

אביתר, מתי אתה מקבל את אות יקיר רשות העתיקות?
מיד לאחר שאקבל את העתיקות שנשארו אצל משה דיין
וטרם הספיק למוכרן...כולי תקווה למצוא שם איזה שוסון חדש שטרם עלה על הכביש או למצוא אוטובוסים שנפגעו מירי באזור ייאזור...הנה למשל מקרה כזה:
פיגוע השלכת פצצה אל תוך אוטובוס שהחזיר פועלים יהודים ממפעל "מולדת" לתל-אביב, בסמוך לפרדס ערבי ביעזור (אזור). 18.06.1936, כ"ח סיון, תרצ"ו, יום חמישי... בפיגוע זה נהרג יצחק (איז'ו) שפטר ז"ל. לפרטים נוספים ראו: חבס ברכה (עורכת), מאורעות תרצ"ו, "דבר", תל-אביב, תרצ"ז, עמ' 118, 651. שמחתי לשתף אותך עם פיגוע מס' 331 בלוח הפיגועים שלי......

Zמבוש

New member
אביתר , זריקת בקת"ב על הרק"ל
זה מאורע חמור בין אם זה פלילי ואו פחעי אם זה פחעי יש למגר את זה ככל שזה בממדים קטנים אם זה מאורע פלילי יש למצות את הדין במלוא החומרה גם זה אומר לאסור מיוחסים

אורי404

New member
זה מאורע חמור בין אם זה פלילי ואו פחעי אם זה פחעי יש למגר את זה ככל שזה בממדים קטנים אם זה מאורע פלילי יש למצות את הדין במלוא החומרה גם זה אומר לאסור מיוחסים
העניין הוא, שבאמת צריך לעשות משהו
כמו הרצח המתועב בשבוע שעבר כלפי אנשים טובים, שחלק היו בעבודה וחלק נסעו להנאתם לטייל באילת. יימח שמם של הרוצחים המתועבים ושל כל מי, ששתפו פעולה עמם. הרצח המתועב הזה הביא לסיום חיי אנשים טובים ולסבל רב בקרב משפחותיהם.

Zמבוש

New member
העניין הוא, שבאמת צריך לעשות משהו
כמו הרצח המתועב בשבוע שעבר כלפי אנשים טובים, שחלק היו בעבודה וחלק נסעו להנאתם לטייל באילת. יימח שמם של הרוצחים המתועבים ושל כל מי, ששתפו פעולה עמם. הרצח המתועב הזה הביא לסיום חיי אנשים טובים ולסבל רב בקרב משפחותיהם.
אורי , אני איתך אבל מה עם השאר ?
ולא הבעיה לא נעוצה במשרד רוה"מ אלא במקום אחר שגם נמצא בירושלים באזור גבעת רם אשר מהווה גורם מעודד במקום גורם אוכף

אורי404

New member
אורי , אני איתך אבל מה עם השאר ?
ולא הבעיה לא נעוצה במשרד רוה"מ אלא במקום אחר שגם נמצא בירושלים באזור גבעת רם אשר מהווה גורם מעודד במקום גורם אוכף
עצוב, שאחרים לא חושבים כמונו
באמת השאלה היא מה עם השאר. לא בטוח, שה'שאר' הם ישראלים או פלסטינים, אלא גם מדינות/אומות נוספות. תראה מה אני (ואני סבור, שאתה וכך רבים וטובים) היו מאחלים לפני הכל? קודם כל חיי משפחה וחברה מאושרים, עם כמה שפחות דאגות וחרדות. אני מתנגד לכל סוג של אלימות כלפי אחרים. היו מקרי אלימות של יהודים. אבל עם כל הגינוי, שיש לי כלפי זה (ומבחינתי כל אלימות ראויה לגנאי), זה בכלל לא ניתן להשוות לרצח בכוונה תחילה, כמו הרצח המתועב בשבוע שעבר, כמו ירי הקרטות או פיגועי טירור. כבר היה צריך מזמן לא רק לאכוף, אלא לשדר היטב את המסר, של מה אלה חיים נורמטיביים עם כמה, שפחות דאגות וחרדות, לעומת סבל כלפי משפחות וחברים, שאיבדו מיקיריהם.

הצדק עימך ! עדיין אין אישוש לידיעה הזו
וכרגע לילה - אין כל-כך את מי לשאול. אני מקווה שאחד הגולשים יידע על מה מדובר. כל עוד אין אישוש - לא בטוח שזה קרה !

FiReBall

New member
זה שפרסמו זאת ברוטר
לא אומר שזה נכון..

גם כן רוטר אתר של הזויים
אנשים שם על כימיקלים לא צריך להתרגש מכל נאד שתוקע שם איזה גולש במאנצ'יז
אכן אתר הזוי ! אבל למה אתה מעליב את האוכל ההו
ההונגרי הא? יש טוב יותר ממנו??? מאפיש ! אנחנו האוסטרו-הונגרים המצאנו את עוגות השוקולד (יער שחור, ריגו-יאנצ'י ועוד), את הבורקס (לא התורכים), את הסטייק הטעים ביותר בעולם מצלע חזיר בר וכמובן את התבלין החריף ביותר עלי אדמות - "דה סורס" - שרמת חריפותו הינה פי 2880 יותר מטבסקו רגיל. כתבה על כך סרקתי בעבר בארכיון הפורום. בקיצור: אין אוכל טוב מאוכל הונגרי אמיתי אבל אתה הרי לא הונגרי משום צד כידוע...... ומכאן שאוכל חריף זה לא בשבילך.

amit1270

New member
ההונגרי הא? יש טוב יותר ממנו??? מאפיש ! אנחנו האוסטרו-הונגרים המצאנו את עוגות השוקולד (יער שחור, ריגו-יאנצ'י ועוד), את הבורקס (לא התורכים), את הסטייק הטעים ביותר בעולם מצלע חזיר בר וכמובן את התבלין החריף ביותר עלי אדמות - "דה סורס" - שרמת חריפותו הינה פי 2880 יותר מטבסקו רגיל. כתבה על כך סרקתי בעבר בארכיון הפורום. בקיצור: אין אוכל טוב מאוכל הונגרי אמיתי אבל אתה הרי לא הונגרי משום צד כידוע...... ומכאן שאוכל חריף זה לא בשבילך.
אתה צריך שינקדו לך את המילה גוֹלש?

אתה צריך שינקדו לך את המילה גוֹלש?
חה-חה-חה. רק עכשיו שמת לב? אתה תמים עמית
אתה עדיין לא יודע שאני נהנה לעוות כל דבר לדבר אחר שתמיד נקשר לאוכל כך או אחרת? ואל תגיד ינקדו....זה מזכיר לי יעל נקוד וכבר חוזר התיאבון לאיזה סטייק יעל או סטייק יען. היען טעים יותר מניסיון כאשר הוא בנוסח ארגנטינאי כולל צ'ימצ'ורי מלמעלה...

"אנחנו האוסטרו-הונגרים", הצחקת אותי
האוסטרים אוהבי חיים ולכן הם משתמשים ומנכסים לעצמם מאכלים שהומצאו במקום אחר., אז תמחק את ה"אוסטרו" שתרומתם לקולינריה מתמצאת בעוגת קרש בשם "זאכר" וב"תבשיל" שהמציא הוד מעלתו, הקיסר הגדול, פרנץ יוזף ירום הודו ונקרא "טאפל-שפיץ". אז אל תחבר את ההונגרים שזה העם הכי יצירתי באוכל עם האוסטרים שגנבו מה שגנבו והיה להם הכשרון (האמיתי!) לשכלל. ובכל זאת אני מתגעגע ל"כדורי מוצרט". מעניין ממי הם גנבו אותם...

"אנחנו האוסטרו-הונגרים", הצחקת אותי
האוסטרים אוהבי חיים ולכן הם משתמשים ומנכסים לעצמם מאכלים שהומצאו במקום אחר., אז תמחק את ה"אוסטרו" שתרומתם לקולינריה מתמצאת בעוגת קרש בשם "זאכר" וב"תבשיל" שהמציא הוד מעלתו, הקיסר הגדול, פרנץ יוזף ירום הודו ונקרא "טאפל-שפיץ". אז אל תחבר את ההונגרים שזה העם הכי יצירתי באוכל עם האוסטרים שגנבו מה שגנבו והיה להם הכשרון (האמיתי!) לשכלל. ובכל זאת אני מתגעגע ל"כדורי מוצרט". מעניין ממי הם גנבו אותם...
אבל השניצל בוינה הוא מדהים עם הסום-סום !
מקבל בהכנעה את הערתך אך אנו ההונגרים לא גנבנו דבר מאיש.....התורכים גנבו מאיתנו את הבורקס. 9 דורות של הונגרי אני ומעולם לא שמעתי שגנבנו ממישהו אחר מתכון זה או אחר. אין לי ספק ש- היער השחור הוא שלנו !!!!!! הריגו-יאנצ'י הוא שלנו !!!!! הגוייאש-לאבש הוא שלנו !!!!! לא גנבנו אותו מהציגויינרים ! התבלין החריף בתבל הוא שלנו וידוע שהאשכנזים הם אוהבי החריף הכי קרועים שיש....בכל פעם שבא אליי תימני או מזרחי שהשוויץ שהוא אוכל חריף - הוא טעם מהתבלין וכמעט התמוטט ולא רחוק היה שיאבד הכרה. התבלין הזה גורם לך להרגיש כאילו ירו לך צרור בתחת....החריפות אדירה והטבסקו או הפלפל הסודני הם סוכר מתקתק לידו...בגללו נהרסו לי תאי הטעם במעט. אני לא מסוגל להנות מאוכל לא חריף. ובינתיים גם אתם לא גנבתם.....הגרמנים גנבו לכם את המדינה ב-1938.....אינשלסו לכם ת'צורה !
ותפסיק להתווכח איתי על אוכל. אני רעב !!!!!!! חמור תמיד רעב !!!!!! כל חצי שעה בא תיאבון.....

amit1270

New member
מקבל בהכנעה את הערתך אך אנו ההונגרים לא גנבנו דבר מאיש.....התורכים גנבו מאיתנו את הבורקס. 9 דורות של הונגרי אני ומעולם לא שמעתי שגנבנו ממישהו אחר מתכון זה או אחר. אין לי ספק ש- היער השחור הוא שלנו !!!!!! הריגו-יאנצ'י הוא שלנו !!!!! הגוייאש-לאבש הוא שלנו !!!!! לא גנבנו אותו מהציגויינרים ! התבלין החריף בתבל הוא שלנו וידוע שהאשכנזים הם אוהבי החריף הכי קרועים שיש....בכל פעם שבא אליי תימני או מזרחי שהשוויץ שהוא אוכל חריף - הוא טעם מהתבלין וכמעט התמוטט ולא רחוק היה שיאבד הכרה. התבלין הזה גורם לך להרגיש כאילו ירו לך צרור בתחת....החריפות אדירה והטבסקו או הפלפל הסודני הם סוכר מתקתק לידו...בגללו נהרסו לי תאי הטעם במעט. אני לא מסוגל להנות מאוכל לא חריף. ובינתיים גם אתם לא גנבתם.....הגרמנים גנבו לכם את המדינה ב-1938.....אינשלסו לכם ת'צורה !
ותפסיק להתווכח איתי על אוכל. אני רעב !!!!!!! חמור תמיד רעב !!!!!! כל חצי שעה בא תיאבון.....
ההונגרים "גנבו" לא מעט מאכלים
הבורקס ומאפי בצק העלים הם ללא ספק "פיתוח" טורקי ומקורו (כמו הטורקים) כנראה מרכז אסיאתי. לא מעט מאכלים הונגריים הם גרסאות של מאכלים איטלקיים (נוקרלי = ניוקי). זה לא אומר שההונגרים לא יצירתיים במטבח, להפך: הם ידעו לקחת דברים של אחרים ולשכלל אותם ולהפוך אותם לייחודיים בדרכם.

ההונגרים "גנבו" לא מעט מאכלים
הבורקס ומאפי בצק העלים הם ללא ספק "פיתוח" טורקי ומקורו (כמו הטורקים) כנראה מרכז אסיאתי. לא מעט מאכלים הונגריים הם גרסאות של מאכלים איטלקיים (נוקרלי = ניוקי). זה לא אומר שההונגרים לא יצירתיים במטבח, להפך: הם ידעו לקחת דברים של אחרים ולשכלל אותם ולהפוך אותם לייחודיים בדרכם.
הויכוח הזה עתיק. הבורקס מקורו בהונגריה
והתורכים שלך לא המציאו דבר חוץ ממוצרים סוג ג' כמו מכונות כביסה ותנורי אפייה גרועים מהסינים שמביאים ארצה עקב הדילרים. התורכים ידועים בגנבותייהם. מה לתורכים ולבורקס? כלום. אתה יכול להביא לי מיליון מובאות מהרשת. כולן על הפנים. הונגרי אמיתי יודע שהבורקס הוא רק הונגרי. תחסוך לך מלנסות להביא "הוכחות" מהרשת כמו ויקידרעקפדיה. זה לא יעבוד עם הונגרים אמיתיים...בטח שלא עם 9 דורות רצופים אחורה שכולם ידעו שמוצא הבורקס הראשון בעולם היה בעיר פשט.

גנבו באנשלוס? הצחקת אותי שוב
לא שמעתי על נגנב שמריע ברחוב הראשי לגנב ואומר לו תודה והייל. אבל עזוב, זה נגיעה בעצב חשוף אצלי. מת על אוכל הונגרי...מאז שהשתחררו מהקומוניזם הרמה של המסעדות בהונגריה רק עלתה ותהיה זאת מסעדת פאר בבודפשט או פונדק באגם באלאטון.

מצב
הנושא נעול.
למעלה