פינת המתכון / התפריט השבועי לשבת

• פותח הנושא Jen74
  • פורסם בתאריך

Jen74

New member
../images/Emo71.gifפינת המתכון / התפריט השבועי לשבת

פינה חדשה שהחלטתי לפתוח ושתעלה כאן כל חמישי או שישי, מקווה שבחמישי כדי שיהיה לנו זמן להחליף רעיון ומרשמים לסעודת השבת הביתית.
הארוחות שלי בסופשבוע הן לא מסובכות להכנה והתפריט שלי בדרך כלל מורכב: מרק צח שמוסיפים לו אורז או קוסקוס סלט ירקות או ירקות טריים חתוכים פירה כתוספת למנה עיקרית ושניצל או נקניקיות לקרניבוריות בחבורה. ואילו הצמחונית שלי אוכלת בדרך כלל בורקס או פיצה כמנה עיקרית. לפעמים היא מסכימה גם לאכול שניצל צמחוני כלשהו, כל עוד הוא רגיל וללא תוספות של תירס או כל ירק אחר בפנים. המתכון השבועי שאני מציעה לכן/ם: פתיתים ברוטב עגבניות נכון, תבשיל פשוט על פניו אבל עד היום לא הצלחתי להבין איך אני מבשלת את הפתיתים בלי שתידבק לי שכבה על התחתית של הסיר.
אז ככה:
המצרכים הדרושים: בצל בינוני חתוך דק חבילת פתיתים רסק עגבניות לפי הטעם (כמה שמוסיפים יותר, הרוטב יותר סמיך) לתיבול: אבקת מרק, פפריקה מתוקה, פלפל שחור - לפי הטעם מים לפי הצורך - ככל ששמים יותר מים, הרוטב יותר נוזלי ובהיר שמן לטיגון
אופן ההכנה 1. מכינים את הרוטב בקערה: את רסק העגבניות, תבלינים לפי הטעם וכוס מים פושרים. מערבבים היטב שתהיה תערובה חלקה וללא גושים. 2. בסיר בינוני מוזגים שמן בכמות שתכסה את תחתית הסיר. על אש בינונית מחממים את השמן ולפני שהשמן מתחיל לרתוח מוסיפים את חבילת הפתיתים לסיר. מערבבים קלות כדי שהפתיתים יקבלו טיגון קל. 3. מוזגים על הפתיתים את הרוטב ומערבבים היטב שכל הפתיתים יכוסו ברוטב. מחממים עד כדי רתיחה ראשונה את הפתיתים עם הרוטב. לאחר שהמים בסיר רתחו מוסיפים מים פושרים לסיר עד שיכסו את הפתיתים ומערבבים היטב. 4. יש להשגיח ולערבב מדי כמה דקות כדי שהפתיתים לא ידבקו לתחתית הסיר. 5. אחרי רתיחה שנייה מנמיכים את האש ומכסים את הסיר לעוד כחמש עד עשר דקות בישול על אש קטנה, כאשר מדי פעם יש לערבב את הפתיתים שלא ידבקו לתחתית הסיר. חשוב לעקוב ולבדוק שהפתיתים לא נשרפים. אפשר לבדוק אם הפתיתים מוכנים בטעימה כדי לוודא שהפתיתים כבר רכים. ככה אני מכינה את הפתיתים ומשום מה, בכל זאת תמיד נוצרת שכבה דקה דבוקה לתחתית הסיר.
בתאבון

Jen74

New member
לא אכלתם בסופשבוע הזה?

זרקו איזה עצם
משהו... אולי יש לכם איזה מתכון חדש, מרענן בשבילי?

האמת שבסופשבוע האחרון לא בישלתי כלום

בשישי חגגנו יומולדת לקטנטונת אז היו הרבה בורקסים, פיצות, עוגות וכו'... בשבת היינו בכדורגל ובפסטיגל. אחלה של שרשור. מצטרפת אליו בשבוע הבא!

Jen74

New member
כל כך הרבה פעילות בסופ"ש אחד ../images/Emo13.gif

אצלי המחשב החליט להצטרף לקופ"ח והחליט לשבות לי לאיזה 24 שעות.
מזל טוב לקטנטונת
איך היה בפסטיגל?

למעלה