חנייה בכפר סבא

../images/Emo73.gifחנייה בכפר סבא../images/Emo73.gif

כרגע הרגע תגובה ב"קול הכפר" של אדם בשם בריל מרק. הוא מדבר שם על תופעת החניה בכפר סבא. העירייה כמו שאתם אולי יודעים החליטה לאחרונה לעשות איזורים רבים בכחול לבן. כחול לבן = חניה בתשלום או בחלק מהאיזורים יש צורך בתו חניה לפי מספר האיזור וגם על התו הזה יש צורך לשלם. נוצר מצב נוראי שבתור נהגת אני מתוסכלת ממנו להחריד שפשוט אין בעיר איפה לחנות. אפילו בקניון היום לא ניתן כמעט אחה"צ למצוא חניה. מה דעתכם?

ממש חוצפה לגבות כסף מתושבי כפר סבא

הרי יש לי משולש נכה (אני לא נכה ממש אבל יש לי מגבלה שמיעה קלה) ועם המשולש אחנה חופשי גם בכחול לבן, בל כסף.

לא הבנתי מה עמדתך...

לך יש משולש נכה אבל לי אין. האם אני צריכה בתור תושבת לשלם על חניה? לא מספיק ארנונה? לא מספיק שגם ככה בכל מה שאפשר מקצצים?

כנראה שהארנונה לא מספיקה

העיריה צריכה כסף , וזאת עובדה קיימת , דווקא לגבות כמה שקלים על חניה זה בסדר , מדובר בסכומים קטנים שלא יהיו לעול לרוב האנשים וזה יגדיל את הקופה של העיריה. והכסף הזה בסופו של דבר מושקע בתושבים בחזרה ( בהנחה שהוא לא הולך למכוניות חדשות לחברי מועצת העיר ) לדעתי זה לגיטימי לחלוטין מה שהעיריה עושה. כמובן, שאזרח חכם תמיד ידע למצוא את הפירצות הנכונות בחוק ובכך להשיג חניה חינם.. אני לא יפרט , אבל זה אפשרי.

עיריה זה שייך לממשלה להממשלה יכולה

לספק לעיריה כסף, לא מספיק גם להם? עיריה סגרה כבר את משרד הרישוי כדי לצםצם תקציב.

אני חושבת שאם שיקול התקציב

היה כל כך נכון וכל כך חכם לא היינו בגירעון כל כך גדול. ואני חושבת בניגוד לחייזרים שהעירייה צריכה לספק שירותי חניה לפחות לתושבים עם תו של תושבי כפר סבא. נכון זה כמה שקלים ואותי זה באמת לא יהרוג אבל יחד עם זאת זה ממש ממש לא נוח. כל הזמן לחפש כסף קטן, מה עושים אם אין? בעיני זה פשוט מטרד מעצבן שיושב לך בראש כל פעם שאתה יוצא עם האוטו- מתסכל.

דוגמא מהיום

הלכתי לקנות משהו לכבוד ארוחת השבועות שאנחנו מכינים, חצי דקה לקח לי בדיוק, חצי הדקה הזאת עלתה לי 5 שקלים. לשעה יש צורך ב3 שקלים, אבל מה לעשות המכונות לא מחזירות עודף.

זה מעצבן...

אבל אם תחשבי על.. עד כמה ה 5 שקל האלא יזיזו לך? סביר להניח שלא תחשבי עליהם יותר מדי... כלומר מה שאני אומר , שנכון.. זה מאד מעצבן אבל בסך הכל זה לא כזה ביג דיל ועוד משהו... את יותר מדי צדיקה.. אם זה דקה אחת.. לא יקרה כלום אם רק תחני את האוטו בלי לשלם

אני פוחדת מזה פחד מוות השתגעת?

בתל אביב כפר פעמיים יצאתי עם מינוס של 500 שקל בכיס. אני באמת מפחדת מזה. וחוץ מזה זה לא העניין, אז זה 2 שקלים יותר כל פעם וגם זה לא יהרוג אותי, אבל אם כל תושב ישים כל פעם שהוא חונה 2 שקלים יותר... זה מעצבן. אתם גובים 3 שקלים על חניה תחזירו עודף.

כפר סבא זה לא תל אביב..

בתל אביב באמת לא כדאי להתעסק עם חניה לא חוקית.. שם זה 500 קנס ויש המון פקחים בכפר סבא לעומת זאת.. חישבתי ומצאתי שהרבה יותר משתלם לא לחנות חוקית ולקבל 250 שקל קנס פעם ב... במיוחד בשביל אנשים שנוסעים להרבה מקומות בעיר. אני משתמש בטריק מלוכלך בשביל לרמות את הפקחים.. כל פעם שאני חונה במקום לא חוקי אני שם לעצמי דו"ח שקיבלתי לפני המון זמן.. הרי לא ישימו לי שוב פעם דו"ח.. עובד תמיד.. לא קיבלתי דו"ח המון זמן.. אפילו קרה שעבר פקח שרשם דוח"ות. ורק המכונית שלא לא קיבלה דו"ח.. הרי כבר יש לה נכון זה בדיוק "אזרחות טובה" אבל כידוע שמי שנדפק זה האזרחים הטובים והסיבה שהמכונות לא מחזירות עודף זה 1) המכונות הקודמות שכן החזירו עודף.. אפשר היה בקלות להוציא להן את כל הכסף .. 2) בגלל שמדובר בחברה פרטית שאחראית על הגביה.. אז זה מאד משתלם לה.. זה טריק מלוכלך וחוקי אשר מכניס לה הרבה כסף, ולה אין שום סיבה להתחשב באזרחים.

אנחנו רואים כאן עיר בסדר גודל

של אירופה??? זאת כפר סבא. ושוב יש מה שנקרה רווחת תושבים. לא יודעת אני חלוקה בדעתי בנושא.

למעלה