שנסו מותניים והיי הופ!

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifשנסו מותניים והיי הופ!../images/Emo203.gif

מה אסור לפספס באירלנד? הרי לא תמיד אפשר לעשות הכל בטיול אחד.. אז מה אסור לפספס בטיול האחד הזה??

Ice Age

New member
רעיון מעולה

לדעתי - גלנדלוך. מקום מדהים ביופיו. כדאי לקחת את אחד ממסלולי ההליכה המסומנים והנוחים. יש כמה רמות קושי. הם מאפשרים תצפיות על האגם וההרים מלמעלה, מעבר ביערות ירוקים. הכל בדרך כלל שקט ואין מיליון אנשים בשבילים האלה. שימו לב למזג האוויר, לא כדאי להיקלע לגשם בלי מעיל טוב.

ת ו מ ר א

New member
../images/Emo203.gif יש כמה מקומות שביקרתי בהם שבעיני חובה

דבלין - הטמפל בר ורחוב גרפטון כמובן. אני מאוד ממליץ על ביקור בבית הכלא קילמינהיים,יש שם סיור רגלי מודרך מאלף על ההיסטוריה של בית הכלא,שהיא תמצית ההיסטוריה האירית הסוערת בשתי המאות האחרונות בכלל והמאבק בבריטים לעצמאות אירלנד בפרט. הסיור מתחיל משער הכלא ומסתיים ברחבת ההוצאה להורג של מנהיגי המרד בבריטים.סיור מצויין ומחכים מאוד הודות למדריכים האירים שמלווים את הסיור הרגלי ויוצרים מתח ועניין בהסברים על הכלא. בכל מה שקשור לטבע,נופים והרבה ירוק אני ממליץ על המקומות הבאים: גלנדלוך - יש כמה מסלולי הליכה יומיים מאתגרים יותר ומאתגרים פחות. נוף הרים ועמקים נפלא,בהליכה בשבילים אפשר לגעת בטבע של אירלנד.אהה ויש שם גם מפל. רינג אוף קרי - אני ממליץ על סיור מודרך באוטובוס של אחת מחברות התיירות המקומיות שמוציאות סיור לאורך רצועת החוף הארוכה הזו.אמנם הסיור מאוד מסחרי (עוצרים כל שעה וחצי להפסקה במרכז קניות לתיירים,בתקווה שהתיירים יפרדו מעוד כמה יורו).במהלך הסיור עוצרים לצילום ולנשום את הנוף הנפלא.סיור מאוד ממצה למי שקצר בזמן. דינגל - יש וויכוח מי יותר יפה רינג אוף קרי או דינגל.אני בצד של דינגל. רצועת חוף מדהימה ביופייה,ממליץ לקחת סיור רכוב בוואן של אחת מחברות הטיולים המקומיות שמוציאות סיורים מאורגנים מהעיירה דינגל עם מדריך לקבוצה של שבעה אנשים. הסיור עובר דרך כל הנופים המדהימים של האזור וגם דרך רצועת חוף ים חמודה שאפשר לשכשך את הרגליים במים הקרים. הנופים עוצרי נשימה,מומלץ מאוד. איי אראן - ממליץ על האי הגדול אינשמור.אפשר לשכור אופניים במקום (האופציה המועדפת לסיור באי). מהסיור באי אפשר להבין עד כמה גדולה הסטיה של האירים בנוגע לגדרות אבן. באי יש צוקים גבוהים, מקדש פרהיסטורי שנקרא דן-אנגוס ורצועת חוף לבנה יפה. סיור של 6 שעות על האי יספיק למי שמעוניין לדעת איך זה ליהיות על אי שיש בו יותר תיירים מאנשים ושאפשר לראות את ההתחלה והסוף שלו כמעט מכל נקודה על האי. ועכשיו גולת הכותרת בעיני מבחינת טבע ונופים באירלנד: צוקי מוהר - לצעירים שבגוף ובנפש אני ממליץ על הליכה לאורך הצוקים. פותחים את הצעדה מהכפר הציורי דולין ומשם ממשיכים רגלית קרוב ל- 5-6ק"מ (הערכה גסה,בזמן זה יוצא ארבע שעות עם הפסקות). ככל שמתרחקים מדולין וקרבים לצוקים עולים בגובה ומגלים את הצוקים טפח אחר טפח עם נוף מדהים ביופיו שאפילו ממרכז המבקים על הצוקים לא ניתן לראות.ההליכה מסתיימת כמובן במרכז המבקרים ובתצפית שאליה מגיעים כל התיירים.חוויה מדהימה ממולץ ביותר.לאלו שנמנעים מללכת כל כך הרבה אני ממליץ בכלל על התצפית שבמרכז המבקרים. אפשר להמשיך ללכת לאורך הצוקים ולהגיע לפינה הרחוקה שלהם,הליכה של 1-2 ק"מ תלוי מתי מפסיקים ללכת (למרות השלט שמורה לא לעשות כן,אבל כולם ממשיכים ללכת לאורך הצוקים). בקיצור,את ההליכה מדולין לצוקים אני לא אשכח,חוויה מדהימה. דרך אגב,במהלך ההליכה לצוקים יש להזהר מגדרות בקר חשמליות,פרות ובוץ (שוב,חוויה להרפתקנים שבנינו). מי שמעוניין בחוויה עירונית אני ממליץ על קורק,עיר שוקקת חיים,מוסיקה וצבע לא פחות מדבלין. תהנו
.

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifשששש... לא לגלות....

באוקטובר לאיזה חודש... יש עוד המווווון זמן....

Mr Ka

New member
מה אסור? בערך כלום לדעתי

הייתי עשרה ימים, עשרה ימים שבהם נסעתי עם חברה שנקראת PADDYWAGON ועברנו מסביב לאירלנד. הרבה דברים יפים ראינו, הרבה מקומות מדהימום ביקרנו... אם הייתי יכול לחזור לשם עכשיו הייתי עושה זאת בלי להניד עפעף. צוקי מוהר - מקום מדהים למרות שהייתי שם ואיך שהגענו ירק גשם וערפל שפשוט הרסו לי הכל טרית בלארני - איזור מדהים לנסיעה בחודשי האביב בלפסט ודרי - ערים היסטוריות ובעלות משמעות רבה והיסטוריה שלא ניתן לשכוח. החומות הגדולות, השערים הננעלים בלילות, אנדרטת יום א' הארור... לדעתי, אסור אסור אוסר לפספס דבלין - רק לראות את אורח החיים שלהם (בעצם זה בכל אירלנד) את התרבות. דבלין נחשבת למוזרה במקצת, היא מעין עיר נפרדת מאירלנד (אפילו המבטא שם טיפה טיפה טיפה שונה (אל תבקשו ממישהו להגיד Three tree Giant cuseway - האבנים המסותתות וכמובן ה"עוגבים" הטבעיים. קחי בחשבון, מסלול הליכה לא קצר (ושלא תעזי לפחד מלחזור דרך המדרגות. זה שווה את זה, גם אם זה מעייף) עוד דברים לראות: הענק השוכב מבשלת גינס (אם את שם, תביאי לי קצת גינס) אם את חובבת וויסקי - לכי למבשלה של ג'יימסון בשבלין (אתן לך טיפ/רמז - כשיבקשו מתנדבים, תרימי יד. בסוף הסיור, יש טעימות, ומי שמתנדב מוזמן לטעימות ומקבל כרטיס של טועם רשמי של ג'יימסון טריניטי קולג' - וספר הקלטים עיירות נידחות על גדות האוקיינוס שזה מדהים בכל מקום בו תהיי כמעט, תראי טבעות מסלעים , נחמד מאוד ויש עוד הרבה... דרך אגב, תוכלי לראות הן בכרטיס שלי והן בפיקאסה תמונות נרחבות יותר (חלקן כפולות)

Mr Ka

New member
אריק SHREK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

הבחור הכי מצחיק שיכול להיות מדריך מעולה חברמן בלתי נלאה אין מילים להכביר את שמו, שמו לדעתי הולך לפניו

jonbaum

New member
משהו קצת שונה

זה אמנם מוסד שלא קשור למה שקוראים "תרבות אירלנד" ועובדת קיומו בדבלין היא למעשה מקרית, אבל בגלל האהבה שלי לאמנות של אסיה והמזרח הרחוק, אני מאוד ממליץ על מוזיאון בשם The Chester Beatty Library יש בו אוסף חשוב של ציורים והדפסים מסין ויפן, אוסף גדול של ספרי קוראן מפרס וארצות ערב, וכו' וכו'. המוזיאון נמצא בתוך המתחם של Dublin Castle סיפור המוזיאון הוא סיפורו של מיליארדר אמריקאי שהסתובב בעולם ואסף אוצרות אמנות, דברים שכיום בחיים לא היו מרשים להוציא אותם ממדינות המוצא שלהם. כאשר הוא נפטר הוא הוריש את האוסף לעיר דבלין, בה הוא חי בשנותים האחרונות. הלינק מצורף

thesheep

New member
אגב,

בביקורי האחרון באירלנד הלכתי לIrish National Photography Museum, לצערי מדובר במוזיאון קטן שמציג קומץ תמונות של אירועים שונים באירלנד. :(

למעלה