שקיות ניילון בסופר

הגיע הזמן.

הגיע הזמן שגם פה כמו באירופה יתחילו לשלם על השקיות ויפחיתו את השימוש בהם . ככה אנשים ילמדו לא לזרוק את השקיות אחרי פעם אחת. הלוואי ונלמד יותר מהאירים איך לשמור על הטבע ועל הארץ שלנו (מבחינה אקולוגית) השלב הבא , סופרים בהם התשלום בקופה הוא באופן עצמאי.(ללא קופאית) נתקלתי בזה באירלנד ונהנתי מכל רגע
רק שאם מגיירים את זה ומביאים את זה לארץ , צריך ,כמובן, להכפיל את כמות השומרים

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifאווו! שקיות חומות כאלה שנקרעות כל הזמן

אני משתוקקת לשקיות כאלה! חוץ מזה, לדעתי 20 אגורות לשקית יהיה נחמד. מרות שאני רואה את התור בסופר מתארך בגלל איזה לקוח שלא מוכן לקבל את זה שהוא צריך לשלם, רוצה זיכוי ולדבר עם אחראי או שהוא מתנתק ועובר לרשת סלולרית אחרת ו.. נסחפתי.. סליחה... אני אלך לישון וזהו... ואתפטר.. כן.. להתפטר...

thesheep

New member
לא, לא כאלה... ../images/Emo13.gif

אני זוכר שלאירלנד יש שקיות רב פעמיות חזקות במיוחד שברוב המקרים גם מסוגלות לשמרות על הקור. חלקן עשויות מבד (לפי מה ששמעתי - קנביס) וחלקן עשויות מחומר פלסטי עמיד במיוחד. יקח קצת זמן לישראלים להבין שלא חייבים מליון שקיות כדי לעטוף קופסאת ענבים, אבל אולי בסוף באמת נציל את העולם. או שלא.

thesheep

New member
לשמרות -> לשמור

מעניין שפעם לא הייתי עושה שגיאות כתיב עם המקלדת, נראה לי שבאמת תרבות התגובות באינטרנט גורמת לכולם לפשל. אולי הגיע הזמן לחזור לדף ועט? :)

אכן ../images/Emo13.gif

ראיתי כאלה בסניף של TESCO בTRALEE . שם גם לא היו קופאיות ואתה מתפקד כקופאית , כולל קבלת עודף והכל

thesheep

New member
אתה יכול להרחיב בנושא?... :)

לא הבנתי, יש מכשיר שגובה ממך את הכסף וסורק את המוצרים או שכמו קתולי טוב אתה פשוט מגיע לקופה, סופר את המוצרים, בודק מה מחירם ושם את הכסף... ? :)

jonbaum

New member
זה מאוד פשוט

וזה נקרא SELF CHECK OUT אם אין לך הרבה דברים בסלסלה, אתה מגיע לצ'ק אוט מיוחד שאין בו קופאית. אתה שם את הסלסלה בצד אחד (לפני הסורק) ואת סל הקניות שלך אתה תולה בצד השני (אחרי הסורק). אתה לוחץ על "סטארט" על המסך, וסורק את המוצרים שלך אחד אחד. אחרי שסרקת כל מוצר אתה שם אותו בסל שלך. אחרי שסרקת את המוצר האחרון אתה לוחץ על "טוטל", ואז המחשב מחשב את המחיר. אתה לוחץ על "מזומנים" או על "כרטיס אשראי" ומשלם. אם שילמת במזומנים המחשב מחזיר לך עודף. אתה מקבל קבלה והולך הביתה.

thesheep

New member
ואיך בדיוק מפקחים על זה?...

כלומר, בכל זאת אפשר לפספס כמה מוצרים, לא?

כנראה שסומכים על הלקוחות

יכול להיות שסומכים על הלקוחות שהם ישלמו על מה שהם לקחו , בדומה למסעדות , ואוטובסים במקומות מסויימים באירופה . יכול להיות , שיש שם כמות מטורפת של מצלמות , ויש (שמענו במקרה שיחה של אחד השומרים), ובטוח יש עוד הרבה אמצעים. מה שטוב בשיטה הזאת זה שהמחירים זולים יותר משמעותית (4 פפסי ביורו וחצי) , כנראה בגלל החיסכון בכ"א.

Fozzie

New member
../images/Emo80.gifאבל ברור לך שבארץ

תוך שבוע כבר מוצאים דרך לאכוף את זה ובטח גם תהיה על זה כתבה בטלויזיה שכביכול מזהירה מפני זה אבל גם מראה בדיוק לנו, או יותר נכון גם מלמדת אותנו, איך עושים את זה. אנחנו כ"כ מטומטמים.. בחיי! בכל אופן, זה נשמע לי ממש נחמד כל הקטע הזה, ככה לא צריך להתקע אחרי אנשים עם הרבה מצרכים שתמיד מתלבטים אם הם רוצים את אחד מהמבצעים, או לחילופין קופאית שלא ממש יודעת לעבוד... זה קרה לי פעם שנקעתי אחרי איזו זקנה קרוב ל-20 דקות.. קופה יחידה שפעלה.. סיוט!

jonbaum

New member
יש פיקוח

מסתובבים באיזור כל מיני אנשי אבטחה שמעיפים מבט כל פעם, ולא רק זה. הקופה מלאה בחיישנים, והיא מיד יודעת אם מישהו ניסה להעביר מוצר מהסלסלה לתיק שלו מבלי לסרוק אותו. הקופה גם מדברת אל הלקוח ומסבירה לו מה לעשות, ובקל די חזק. אם מישהו שם משהו ישר בתיק, האשה שבתוך המחשב מיד צועקת "עליך לסרוק את המוצר לפני שאתה שם אותו בתיק", וכך משיגים את תשומת לבו של המאבטח. אבל אין ספק שהאבטחה היא לא FOOLPROOF, ואם מישהו ממש היה רוצה הוא יכול היה לגנוב כמה דברים לדעתי. אני יודע שזה נשמע פלצני, אבל כנראה השיטה מתבססת על אימון.

thesheep

New member
זה עדיף מהקול באוטובוס...

STAND CLEAR! LUGGAGE DOOR OPERATIONAL!! STAND CLEAR! LUGGAGE DOOR OPERATIONAL!! STAND CLEAR! LUGGAGE DOOR OPERATIONAL!! STAND CLEAR! LUGGAGE DOOR OPERATIONAL!! STAND CLEAR! LUGGAGE DOOR OPERATIONAL!! STAND CLEAR! LUGGAGE DOOR OPERATIONAL!! אני לא מבין איך נהגי האוטובוס לא משתגעים מזה.

thesheep

New member
באוטובוסים של bus eireann

יש מערכת כזו שמופעלת ברגע שהנהג מפעיל את מנגנון פתיחת התאים של המזוודות. זה מטמטם לגמרי.

jonbaum

New member
אה, בגלל זה אני לא מכיר

אני לא חושב שאי פעם נסעתי באוטובוס של bus eireann

למעלה