היי! דיון

../images/Emo82.gif היי! דיון

אממ, בטח אתם לא זוכרים אותי, אני בקושי כותבת פה בכלל, אני בעיקר קוראת. בטח כבר היה כאן דיון כזה, עם לא בא לכם אז תגידו. לפני כמה ימים ראיתי (בפעם המליון...) את פיראטים מהקאריביים, והחלטתי לעשות רשימה, תוך כדי הסרט, של כל הדברים חסרי ההיגיון שיש בסרט. כן, גם אני משוגעת על הסרט ועל אורלי החמוד ועל ג'וני, אבל עובדה זה עובדה... מפיקי הסרט לא חשבו על התסריט עד הסוף לפני שהוציאו את הסרט. אז הנה כאן הרשימה המלאה של רוב הדברים ששמתי לב אליהם. עם למישהו יש עוד, הוא/היא מוזמנים להוסיף. למי שיש הסבר לאחד מהטענות שלי, אני אשמח מאוד לשמוע.
למה יש אוכל על ספינה שבה אין מישהו שיכול לאכול?
למה הפיראטים פחדו שאליזבת תפיל את המדליון לתוך הים עם הם יכולים פשוט להיכנס למים ולקחת אותו?
למה היה דם על הסכין שאליזבת תקעה בקפטן ברבוסה?
הפיראטים לא אמורים להרגיש כאב, אז איך הם כן מרגישים אותו כשהם תוקפים את פורט-רויאל בתחילת הסרט? למשל הבחור הזה שוויל זרק עליו גרזן, הוא נפל כאילו מת, ואז הוםיע שוב. זה לא היה אמור להשפיע עליו כמעט בכלל, כמו השלד האליזבת העיפה לו את הראש מהמקום כשהיא גילתה שהיא מוקפת שלדים חיים. או למשל כשהם הולכים מכות עם וויל ואליזבת בסוף הסרט...
הפיראטים לא אמורים להרגיש חום, כמו שברבוסה אמר בפירוש לאליזבת ("not the worm of a women's flesh") אז איך זה שברבוסה הרגיש את החום של השמלה כשלקח אותה מאליזבת לפני שבם זרקו אותה ואת ג'ק למים?
במקרה שהפיראטים הרגו את ביל לפני שהם מצאו את האוצר, איך הוא שלח את המדליון לוויל? ואם הפיראטים הרגו את ביל אחרי שהם מצאו את האוצר, איך זה שהם הרגו אותו? הוא לא יכול למות...
למה ג'ק חתך את עצמו כשזרק לוויל את המטבע כדי שהוא יחזיר אותו לתיבה ויבטל את הקללה?

אני אנסה לענות על כמה../images/Emo19.gif../images/Emo42.gif

קודם כל - שודדי הקאריביים, לא הפיראטיים הקאריביים או כל דבר אחר. תודה
ועכשיו לשאלות..
מן הסתם הפיראטים פחדו שהיא תפיל אותו למים כי זה יהיה טיפה מסובך למצוא אותו על קרקעית האוקיינוס..
תראי, אף פעם לא נתקלתי בשלד, אבל אני מאמינה שגם אם תוקעים לשלד גרזן בפרצוף זה לא בהכרח יכאב לו, אבל בהחלט יעכב אותו.
ג'ק חתך את עצמו כדי לבטל את הקללה. אאל"ט כל מי שלקח פיסה מהאוצר צריך לתת גם את הדם שלו [ע"ע וויל] כדי לבטל את הקללה המוטלת על האוצר. כל השאר באמת שאין לי מושג, אבל אם למישהו יש אני אשמח [גם] לשמוע.

../images/Emo82.gif דבר ראשון

הסרט תורגם מאנגלית, כמו שאתה יודע, ובאנגלית זה פיראטים מהקאריביים, כך שככה אני מתכוונת לקרא לזה. כדי להסיר את הקללה היה צריך "לשלם עבור הדם", שכמו שהפיראטים אמרו בפירוש כשסיפרו לוויל על אבא שלו היה צריך את הדם של ביל בגלל שהם הרגו אותו. הם לא יכולים להשתמש בדם שלהם כי אין להם דם!! וזה עוד משהו, איך לעזאזל ג'ק חתך את עצמו עם אין לו דם!

A d r i a n n e

New member
../images/Emo60.gifאבל היא בת ../images/Emo7.gif

ובלה, לשםשינוי, התרגום המקורי לא כ"כ רחוק מהמציאות. ^_^ כי פיירטס זה שודדי ים. וה "Of" במקרה הספציפי הזה לא בא להגיד שהם באו מהקאריביים. כי אם תסתכלי על זה בהגיון... נמ, הם לא באו מהקאריביים. נראה לי.
בקיצור, א- תקשיבי לזהר, כי היא חכמה.
סתם, באמת אומרים שודדי הקאריביים ולא הפיקאטים מהקאריביים.
ב'- אני אנסה לענות על כמה מהדברים. *האוכל שם, לדעתי, כדי ש"כשנהפוך חזרה לבני אדם רגילים" בלהבלה.
*אני חושבת שהם שלדים רק אם הם במון-לייט, ואם לא אז הם כאילו בני אדם רגילים עם עור וורידים וכל השיט הזה
רק שהם לא יכולים למות. וזה מה שיש לי להגיד. :XX מקווה שעזרתי. [למרות שאני בטוחה שלא.
]

../images/Emo82.gif אוי סליחה!

הם לא שלדים רק במון לייט. הם שלדים כל הזמן, זוכרת את המשפט "the moon light show us what we realy are"? הם תמיד כאלה, אבל רק במון לייט רואים את זה. ובקשר לשם, אז הם כן מהקאריביים, הם הרי משליטים טרור בכל אזור האיים הקאריביים.

מה הקשר?../images/Emo19.gif../images/Emo42.gif

בואי ניקח דוגמא.. קולוניאליזם. מדינות אירופאית שהשתלטו על שטחים באסיה ואפריקה. זה אומר שהן מאסיה ואפריקה? לא.

A d r i a n n e

New member
../images/Emo60.gif../images/Emo6.gif../images/Emo45.gif

"the moon light show us what we realy are".. זה בדיוק מה שאני מנסה להגיד. :| "אני חושבת שהם שלדים רק אם הם במון-לייט, ואם לא אז הם כאילו בני אדם רגילים עם עור וורידים וכל השיט הזה
רק שהם לא יכולים למות." עכשיו, עזבי את זה שאני לא יודעת לנסח את עצמי בעברית בגרוש, מה שניסיתי להגיד, זה שרק במוןלייט הם *שלדים*. בכל שאר הזמן, הם לא אנושיים, הם לא יכולים למות, אבל הם אלג'נדלי רגילים. מינינג- יש להם עור, ורידים, דם, לב, וואטאבא. פשוט הם... לא יכולים למות. ^^ אוקאיי, לא משנה, אני א יודעת להתבטא בעברית וזהו. :XXX forget it ^^

../images/Emo82.gif אז למה-

כשג'ק תוקע חרב בברבוסה (בסוף הסרט) ואז ברבוסה מוציא אותה ותוקע אותה בג'ק, אין עליה דם? למה כשברבוסה יורה באחד הפיראטים כדי לבדוק עם הקללה הוסרה, לא יורד לו דם? למה כשג'ק יורה בברבוסה, רק אחרי שוויל מסיר את הקללה הדם מופיע לו על החולצה? בכל מקרה, גם עם אני צודקת וגם עם את צודקת, הם עשו טעויות.

A d r i a n n e

New member
../images/Emo60.gifהו, לא חשבתי על זה. ../images/Emo12.gif

>< אבל בלה, ברור, תמיד יש טעויות טיפשיות בסרטים. בכל הסרטים. אין סרט אחד שאין בו טעויות. it's the magic of theater

../images/Emo82.gif נכון

אבל... לא יודעת... איך אפשר לכתוב תסריט (לא משנה כמה הוא גאוני וכמה הסרט יוצא מדהים) ולא לבדוק מספיק פעמים ולתקן כדי שיהיו פחות תקלים כאלה? אני לא מסוגלת להבין איך אפשר להשקיע במשהו, ואז כבר לא להשקיע בו עד הסוף... שזה יקח עוד כמה ימים, אבל לקרוא ולתקן!

../images/Emo103.gifאז למה לחפור כ"כ הרבה בזה?

בסרט יש טעויות, וואו, למי אכפת נהניתי, היה לי כיף, ווהו. זה לא מטריקס או איזה סרט פילוסופי שאפשר לדבר על השלכות וטעויות משמעותיות והכל. סה"כ פאקינג סרט הרפתקאות של דיסני על חבורה של דפוקים בשכל שחושבים שהם פיראטים. מה עשיתם מזה......

Funky Fish1

New member
נמ. אני אנסה לענות ^^'

כשג'ק תוקע חרב בברבוסה ואז הוא מוציא אותה ותוקע אותה בג'ק- אין דם עליה: זאת נראה לי טעות שנעשתה בתום לב. הם פשוט כנראה לו שמו לב ><
כשברבוסה יורה באחד הפירטים עם אקדח לא יורד דם לאותו פיראט בגלל שהכדור עצמו נשאר בפנים אבל הוא לא יצא. אם הכדור היה יוצא היו רואים שהכדור מכוסה דם- כמו שאליזבת' תקעה סכין בברבוסה והוא הוציא אותו והיה עליו דם. מה שאני מנסה להגיד הוא שהדם זורם בתוכם, אבל אם יש להם פצע הם לא מדממים כי הם לא אנושיים. קפיש?

../images/Emo82.gif לא.... לא הבנתי כלום

אין בזה היגיון, איך יכול שיש להם דם אבל הם לא מדממים?!

Funky Fish1

New member
המ. יש בתוכם דם, לא בטוח שהוא זורם

אבל הוא שם. כשמישהו אנושי-בני אדם נפצעים הם מדממים כי זאת תוצאה של וריד שנקרע והדם שבתוכו מתפרץ החוצה. במקרה הזה-הפיראטים של ה"פנינה השחורה" לא אנושיים, לכן הם לא מדממים כשהם נחתכים או נפצעים. הדם הזה פשוט שם, כמו שהעצמות שלהם שם וכמו שהם נושמים. כשהם לא בהשפעה של הירח הם כמעט אנושיים-חוץ מהעובדה שהם לא מתים או מדממים. כשהם בהשפעה של הירח הם לא אנושיים בגלל זה רואים רק את העצמות שלהם. כשהם נחתכים לא רואים את הדם שלהם, רואים רק את החור או את החתך עצמו שהסכין / אקדח השאיר.

למעלה