פרויקט משפחות צעירות

../images/Emo82.gifפרויקט משפחות צעירות../images/Emo82.gif

הנה תשובתו של שלמה גואטה, ראש אגף הנדסה, כפי שניתנה השבוע (שוב - כבר ניתנה לנו בעבר בבדיקת סטטוס קודמת): א.תוכנית הבנייה לזוגות צעירים במערב העיר, הועברה להפקדה בועדה המחוזית. התוכנית כוללת כ-400 יחידות דיור על אדמת המינהל מתוכם כ-250 מיועדים עבור זכאי משרד השיכון חסרי דיור . ב.בשלב זה טרם הסתיימו המגעים בין העירייה לבין גורמי מינהל מקרקעי ישראל ומשרד השיכון באשר למתכונת שיווק הדירות לזכאים. על פי תמונת המצב שבידנו בעיתוי הנוכחי, מסתמן שההרשמה לפרוייקט תהייה במסלול של נוהל "מחיר למשתכן". ג.מוערך שדירות במסלול זה תהיינה במחיר מופחת של כ-30,000 דולאר בהשוואה למחיר השוק ביחס לאותו גודל דירה. אולם אין לכך ודאות משום שהדבר מותנה בהרבה מרכיבים, לרבות הערכת שווי מרכיב הקרקע על ידי השמאי הממשלתי. ד.בעניין התבחינים שהיו בפרוייקט הקודם שהיה בשנים 96-98 , הרי שהדבר איננו רלוונטי. הממשלה ביטלה בחודש יולי 96 את "נוהל בנה דירתך" בעיקבות ביקורת שהיתה בזמנו מטעם משרד מבקר המדינה וכל הפרוייקט ההוא התבסס על אותו נוהל שכאמור בוטל. בברכה שלמה גואטה ראש מינהל הנדסה ותשתיות [email protected]

ATAF151

New member
עדיף לבטל את הפרוייקט

הרי מחיר דירה חדשה נורמאלית מקבלן ברעננה, הוא מחיר אסטרונומי, והוזלה של 30 אלף דולר לא ממש תעזור לצעירים. זה ממש מצחיק ליעד את רובם לחסרי דיור מסכנים, מאיפה הם בדיוק אמורים להביא את הכסף? ואיך שאני מכיר את הקבלנים, הדירות הללו יהיו בסטנדרט נמוך להחריד כמו הפרויקט שלפני 10 שנים.

ש ק 1

New member
בניה לזוגות צעירים

הפרויקט איננו רק של העיריה האדמות הם אדמות מנהל ומשרד השכון מחליט מי יהיו הזכאים ומה יהיה המחיר אינני יודע מהיכן הגיע הנתון של הוזלה בכ-30000.00 $ את המחיר ואת הפרוגרמה לבינוי קובע משרד הפנים בלבד. אני יודע שזה מאוד אין להשמיץ את הקבלנים בכל נושא אך אני מקווה שהדיון בפורום לא יעבור לכיוון השמצות אלא יהיה עניני.

ATAF151

New member
משלמה גואטה

שלמה גואטה, ראש מינהל הנדסה ותשתיות הוא זה שמסר את הנתון של 30 אלף דולר ואף ציין שהוא אפילו לא מתחייב לזה (כלומר רמז שיתכן שיהיה נמוך יותר). ראה את מכתבו בראשית הדיון הזה. לגבי סטנדרט הבניה, אישית הלכתי לראות דירות מהפרוייקט הקודם בלב הפארק, וממש הזדעזעתי מהסטנדרט הנמוך של הבניין ושל הדירות.

ש ק 1

New member
בניה לזוגות צעירים

הפרויקט איננו רק של העיריה האדמות הם אדמות מנהל ומשרד השכון מחליט מי יהיו הזכאים ומה יהיה המחיר אינני יודע מהיכן הגיע הנתון של הוזלה בכ-30000.00 $ את המחיר ואת הפרוגרמה לבינוי קובע משרד הפנים בלבד. אני יודע שזה מאוד אין להשמיץ את הקבלנים בכל נושא אך אני מקווה שהדיון בפורום לא יעבור לכיוון השמצות אלא יהיה עניני.

הסטנדרט תלוי ביחס עלויות/רווח

אני מניחה שהגימור מאוד תלוי במרווחי הנשימה של הקבלנים וכדאי לציין אם כך לטובה את העובדה שאין מדובר במחירי הפסד.

ש ק 1

New member
מחיר למשתכן

מחיר למשתכן הינו המחיר אותו מתחייב הקבלן למכור את הדירה ללקוח בתמורה לקבלת הקרקע ובניית הבניין. מחיר למשתכן אינו אחת הרעות החולות שהומצעו משום שקבלנים נתנו מחיר נמוך בהצעתם תמורת הזכות לבנות את הדירות מחיר שלא הותיר בידם רווח ועל כן נאלצו להשתמש בחומרים זולים ורמת גימור נמוכה כדי להותיר בידם רווח כלשהו אם בכלל.

למעלה