פינת הקולנוע

Super Chuly

New member
../images/Emo83.gif פינת הקולנוע ../images/Emo83.gif

"זמנים קשים לפנייך, הארי" ואכן צדק דמבלדור כשאמר משפט זה להארי בסרט החדש בסדרת הארי פוטר- "הארי פוטר וגביע האש" (או הפג"א). הסרט החדש בבימויו של מייק ניואל (הבמאי הראשון האנגלי, אחרי כריס קולומבוס האמריקני ואלפונסו קוארון המקסיקני) הוא קשה לצפייה. הוא ערוך בקצב מהיר, והעלילה בו מסובכת ומפותלת. יש לציין כי קטעים רבים שהופיעו בספר לא מופיעים בסרט, מפאת קוצר זמן (ניואל סירב בכל תוקף לצלם את הסרט בשני חלקים שיצאו בתאריכים שונים), ולכן, מי שקרא את הספר- הרוויח כפליים! אך הורדת הקטעים (ביניהם כל הקטעים עם משפחת דרסלי, ורוב הקטעים עם ריטה סקיטר, שהיו יכולים להיות משעשעים ומעניינים ביותר לצפייה) איננה הבעיה העיקרית. בעיקר הפריעה לי השיטה של ניואל, משהו בעבודה שלו לא התאים. המשחק היה מרושל מעט, הוא לא הצליח להראות ולהסביר את העלילה באופן משכנע וברור מספיק מבלי שישארו צופים ששואלים את עצמם "רגע, מה?!",(אחרי כל עניין ה"חזרה בזמן" בסרט השלישי, הרף נותר די גבוה) ובקיצור- אלפונסו קוארון עשה את זה טוב יותר. אך מעל הכל, עיצבנה אותי הופעתו של מייקל גמבון בתפקיד דמבלדור. אני, שתמיד הייתה לי חיבה לדמבלדור המקורי- ריצ'רד האריס המנוח, שנפטר לאחר צילומי הסרט השני, עוד הצלחתי לסבול את גמבון בסרט השלישי, אך הפעם לא אהבתי את הדמבלדור שהוא הציג. כל שנותר לי הוא להתעצבן מהעלמות השלווה הנצחית, החוכמה, קור הרוח והקסם הזה של דמבלדור המקורי. מאידך גיסא, אני חייבת לציין לטובה, את הליהוק המעולה לתפקידים המשניים (סדריק דיגורי, ויקטור קרום, צ'ו צ'אנג, פלר דלאקור, וכמובן- אלאסטור "עין הזעם" מודי המצויין), שאפילו שלא היו להם הרבה שורות, ניצלו את זמן המסך הקצוב שלהם היטב ונתנו שואו מצחיק, מעניין, מסקרן וכו'. העלילה עצמה מעניינת ומושכת מטבעה, אך שוב- מעט חומקת מידיו של ניואל, וגם אלה שקראו את הספר עלולים לא להבין את מהלך העניינים. נראה לעיתים שרוב הסרט קיים בכלל אך ורק בשביל סצנת בית הקברות המצמררת והמעולה, בה רייף פיינס מוכיח שכדאי שג'יי קיי רולינג תכתוב עוד מפגשים שכאלה בין "אתם-יודעים-מי" לבין הארי, למען נשוב ולראותו בסרטים הבאים. לסיכום- מה יש לנו כאן? סרט קצבי, מותח לעיתים, מצחיק פה ושם, ואני חייבת לציין שכל נושא הבנים-בנות-נשף ה"יול בול" הוא מקסים אך המשימות השונות בטורניר ה"טריי-ויזארד" איכזבו מעט. ואחרי שבילבלתי אותכם, רק כדאי שתדעו- בניגוד ל"הארי פוטר והאסיר מאזקבן" שחובה על כל יצור נושם (מוגלגים, ולא מוגלים) בעולם הזה לראות, את "הארי פוטר וגביא האש" אתם יכולים לראות, ואפילו להנות- אבל הרבה יותר עדיף לחכות ל-DVD. ליהי :)

ShaniNaor

New member
אווווווו

חחחח אני אגיד לך משו... בתור חובבת ספרי הארי פוטר מושבעת, שקראה כל ספר משו כמו 437298473298749287 פעמים (נו, אין לי חיים...) כל סרטי הארי פוטר בפני עצמם- סרטים מדהימים. אבל בתור סרטים שמבוססים על ספרים- פשוט סרטים מעצבנים. בסרט ה-1 וה-2 היה לי כואב להסתכל... בעיקר בגלל המשחק הכה-גרוע-ומוגזם של דניאל רדקליף (הלא הוא הארי פוטר...) ותמיד נהנתי לראות את רוב השחקנים האחרים. מסכימה איתך לחלוטין בכל הקשור לדמבלדור... :) אחלה ביקורת- אבל יש לי שאלה אחרונה... רק אני שמה לב איך שבסרט השלישי הם הזניחו לחלוטין את עניין הגלימות ומשו כמו 3/4 מהסרט הם שיחקו עם בגדים רגילים? :S

Super Chuly

New member
ובכן,

גם אני קראתי את כל הספרים (ומפלסת אט אט את דרכי אל השישי) ודי מעורה בכל הנוגע לסרטים. אני מתכחשת לשני הסרטים הראשונים, הם לא נוצרו מבחינתי. לעומת זאת, העובדה ש"הזניחו" את הגלימות והבגדים המעופשים של הדודות הפולניות בסרט השלישי, רק גרמה לסרט להראות טוב יותר בעיני. הארי, רון והרמיוני לא היו עוד מקרים גריאטריים, אלא דמויות בעלות אופי מסויים, שהבגדים העבירו בצורה נאה ביותר. אלפונסו קוארון הרס את הבועה שכריס קולומבוס יצר ועשה סרט אפל, עמוק, מסתורי, מותח, מעניין ומסקרן (שאני יכולה להמשיך לדבר עליו שעות). ליהי :)

ShaniNaor

New member
חחחח

דוגרי.... מסכימה עם מה שאמרת על הסרטים הראשונים- אין ספק שקהל היעד שכריס קולומבוס פנה אליו הוא ילדים (קטנים...) למרות שהספר עצמו מתאים לקהל יעד נרחב יותר. ממ בנוסף את צודקת בקשר למה שאלפונסו קוארון עשה- למרות שאני חושבת שאם כבר זה קרה, השינוי הדרסטי הזה בין הסרט ה-1 וה-2, אז אפשר להגיד שהוא יצא די מוצלח כי התהליך הזה גם קרה בספרים. זתומרת, הספרים הראשונים היו מעט ילדותיים אבל הספר השלישי כבר היה הרבה יותר בוגר, וזה המשיך במגמה הזאת גם בספר הרביעי והחמישי (ואני מניחה שגם בשישי...). לעומת זאת- אני חושבת שהקסם של כל ה"בית ספר לקוסמות" נהרס בגלל שלא התמידו עם הגלימות. בכל מקרה, אין ספק שעד עכשיו הסרט השלישי היה הכי מוצלח (למרות שעיוותו לגמרי את סדר האירועים...) :) כמה נחמד לדבר על זה... P:

Super Chuly

New member
לדעתי

הגלימות הן לא שעושות את הקסם... העולם הזה, מושלם בכל פרטיו, שסוחף ומרגש ומסקרן- זה מקור הקסם ליהי :)

נופועפה

New member
דעתי (שכידוע היא החשובה) היא...

(אך אפקטים ככה אתם צריכים לראות מה כתבתי*) כל הסרטים של הארי פוטר גרועים! הם פשוט לא מעבירים אווירה של קסם (שעל זה הספרים מבוססים), אני נרדמתי בשלושתם ויצאתי מאוכזבת רצח עם הרגשה שסתם בזבזתי כסף.

Super Chuly

New member
נועעעעההה!!

"לא תדברי ברעת הארי פוטר! כך ציויתיך- ליהי אלוהייך..." ליהי :)

ShaniNaor

New member
יש משו במה שאת אומרת...

אין ספק, שהספרים הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה הרבה יותר טובים מהסרטים... :) אבל בלי להגזים! הסרט השלישי היה חביב... (ואפילו ניכר שדניאל רדקליף לקח שיעורי משחק...:)

Super Chuly

New member
לאו דווקא

אני חושבת שהסרטים, בהתחשב בעובדה שהספרים די עבים ומלאי עלילות ועלילות משנה, עושים (או לפחות השלישי והרביעי) עבודה טובה מאוד, ממש כמו בספרים ליהי :)

Double U

New member
../images/Emo45.gif

באמת הדמות של דמבלדור הייתה עתה יותר חמת מזג מאשר בפעמים הקודמות, בעוד הדמות שבספרים היא דמות מאופקת ועדינה. היה חבל שהורידו את הקטעים עם ריטה סקיטר החיפושית. עכשיו נחכה שנתיים-שלוש לסרט הבא (החמישי) ובינתיים, נהנה מהספר השישי שעומד לצאת בקרוב בעברית

Super Chuly

New member
בהחלט

תנועות הגוף המוגזמות של מייקל גמבון, והדיבור המהיר והמעצבן גרמו לדמבלדור להפוך מאותו קוסם מיתולוגי כמעט, שתמיד השרה על הארי (וכך גם עלינו, הצופים) שלווה וביטחון, לאדם פשוט, מפוחד, עצבני, תזזיתי ומטופש... תכל'ס- חבל... ליהי :)

ba r2 0 1 0

New member
הסרט הכי טוב בסדרה לדעתי../images/Emo70.gif../images/Emo45.gif

ראיתי
מומלץ ביותר
הספר הכי אהוב עליי היה השני, אבל הסרט בינתיים זה
פשוט מצויין
ליהי

ShaniNaor

New member
מה?!

אתה רציני?!?! אני הכי שנאתי את השני... בפעם הראשונה זה סבבה... אבל הוא היה ממש משעמם! אני הכי אהבתי את החמישי ואז את השלישי... :):):):) איך השני?! יואו אתה הבנאדם הראשון שאומר את זה.. איזה מיוחד אתה! D:

ליהי!!!!!!!!!!!!! אין מדהימה ממך!!!

קודם כל מצורף כמובן לקישורי הפורום. ובנוגע להמלצה- מעולם לא קראתי/ ראיתי כל מה שקשור להארי פוטר וזה גם ממש לא מעניין אותי לצערי ולכן אין לי ממש תגובה. שוב תודה על ההשקעה!

Super Chuly

New member
חח תודה

לא נורא, במקרה של סרטי הארי פוטר אני יכולה להבין שיש אנשים שזה לא נוגע בהם. בפעם הבאה- סרט שיתפוס את כולם! ליהי :)

למעלה