השיבה מהיארד!!!

Gil shaDy

New member
../images/Emo9.gifהשיבה מהיארד!!!../images/Emo24.gif

יאגא יוו חברים, אני רוצה לפתוחבהתנצלות בפני כולכם וכולכן על שלא נכחתי כאן מאז שנחתתי, ביום חמישי בערב. היה לי המון על הראש ועדיין יש, אבל הפורום הזה נמצא אצלי בראש סדר העדיפויות(עוד על כל ענייני הפורום בהמשך...), ואני מאוד מקווה שמעניין אתכם איך היה לי בג'מייקה, כי לי וואלה יש מה לספר. אז ככה: זה היה טיול שחציו הראשון נעשה עם תיירים מכל העולם, בטרז'ר ביץ' ולפני כן בנגריל, וחציו השני כמעט עם ג'מייקאים בלבד, בקינגסטון. חציו הראשון בעיקר מוזיקה עדכנית וחציו השני בעיקר רוטס רוק מופלא. טיול שנתן לי כל כך הרבה והעשיר את הידע שלי על רגאיי, על ג'מייקה ועל תרבות הראסטה. נתחיל בהתחלה, בשדה התעופה במונטיגו ביי, שם נחתתי ב5.2, כשמולי נהגי מוניות רעבים מתים כל אחד שאני אעלה על המונית שלו. אבל לא, מישהו כבר היה אמור לאסוףך אותי, וזהו ג'וזף, בעל ההוסטל "ווסטפורט" בנגריל. הקטע שהוא היה עדיין בדרך, ועוד לא ידעתי את זה. מה אני אגיד לכם, פחד אלוהים הדקות הראשונות מחוץ לשדה. אחרי כמה דקות ארוכות ומפחידות מדי, ג'וזף אותר על ידי אח שלו, שהיה במקרה אחד מנהגי המוניות האלה(אל תסמכו על אף אחד שיגיד לכם את זה, בואו נגיד שהיה לי הרבה מזל שהוא לא חירטט עלי...). עלינו על האוטו ובדרך ג'ו נתן לי את השיעור הראשון בהישרדות באי המטורף הזה: צריך לדעת לשמור על הכסף, כסף לא קונה חברים, צריך להיות wise. הנסיעה ממו ביי לנגריל מגלה את ג'מייקה במלוא תפארתה-נופים מטריפים, גם הם מפחידים לעיתים מרוב יופי; השמיים הנקיים נראים כמו סרט מצוייר, העננים לבנים ורחבים, ונשמש הכי יפה בעולם; רואים ג'מייקאים הולכים בשולי הדרך, קלטתי בדרך למעשה מה זה להיות לבד שם. "אבל לדעתך אני אסתדר?" שאלתי את ג'וזף. "בוודאי שתסתדר, רק תהיה wise. יש לי bredren בהוסטל, ראסטה יפני מאוד חכם, קונה את האוכל שלו לעצמו ומבשל לבד(שמתי לב אגב שהגברים שם מאוד תופסים מגברים שמבשלים כי רבים מהם לא חזקים בעניין, אבל לא כולם...). אני אפגיש ביניכם והכל יהיה בסדר." כשהגענו השמש כבר לא זרחה. ג'ו הראה לי את החדר שלי, גבה תשלום מראש ושילמתי לו גם על הנסיעה+טיפ+מתנה(הם מאוד אוהבים מתנות. מאוד), מחזיק מפתחות שקניתי בשדה(תודה לכולם על הטיפ המסויים הזה!) עם ציור של ירושלים וכתוב "ירושלים" בעברית למעלה. הוא הסתכל במחזיק ואמר: "אז הולכת להיות מלחמה מה?" "אני לא חושב האמת, המצב כבר שנים ככה." "לא נכון. החמאס מעולם לא היו בשילטון! עכשיו תהיה מחלמה והיא תגבה הרבה קורבנות." רציתי להגיד שהוא טועה, אבל האמת שלא היו לי מילים. הם מאוד אוהבים אקטואליה. באותו לילה ראשון הכרתי את כל החבר'ה בהוסטל: שני אחים ואחות ספרדים, אמריקאית מבוגרת בגיל של אמא שלי ששמה קים, אבל כולם קראו לה אמא, סקוטית, איטלקים, אוסטרים וגם היפני, מוג'ו שמו(חחח כן כמו באוסטין פאוורס...). הוא הלך באותו ערב להופעה של קפלטון, ביני מאן, קוקו טי ונינג'ה מאן. נשמע חלומי ומפתה הא? לא אחרי 17 שעות טיסה עם עצירה של חמש שעות בקנדה. הייתי הרוג. וזה לא שלא רציתי ללכת, פשוט אמרתי 'לא, בטח יהיו עוד, זה ג'מייקה...' היום אני יודע שהייתי ישן אחר כך יומיים והולך, אבל אז לא ידעתי שזו הייתה ההופעה שסגרה את הטור המיוחד הזה שלהם שהיה באי. זה הדבר שאני הכי מתחרט עליו שלא עשיתי בטיול. נגריל היא מקום טוב להתרגל לג'מייקה. היא מלאה בתיירים מעניינים מכל העולם, החוף שם הוא פשוט הכי יפה שראיתי אי פעם, יש סופר ובנק לא רחוקים, ומקום של אינטרנט שממנו כתבתי קצת, אבל לא ממש זול שם וגם לא היה הרבה זמן. הייתי בהופעה של ילומאן, היה נייס ההופעה שלו אבל הוא אירח אומנים מקומיים, רובם גרועים. ובכלל האווירה של האירוע הייתה מאוד ממוסחרת ותיירותית, וזה לא מה שאני אישית חיפשתי ביארד. עוד אירוע שהייתי בו בנגריל(באותו לילה של ילומאן, לפני ההופעה), היה חגיגות anyverssery למקום מפורסם שם בשם peewy's, מין פאב מסעדה. לכבוד הערב הייתה הופעה אינסטרומנטלית אנפלאגד, של להקה שניגנה מוזיקה ג'מייקאית ישנה, היה מאוד מאוד יפה ומרשים. מנגריל נסעתי לטרז'ר ביץ', דרך הקבר של פיטר טוש בבל מונד(מאוד עצוב שהם לוקחים המקום שלדעתי הכי נהנתי בו באי. מאוד רגוע ונעים. הלכתי למקום שגיא המליץ עליו, Sandy Hill. הוסטל של משפחה צנועה ומקסימה. היו במקום תיירים איטלקים(איטלקים אוהבים את טרז'ר ביץ', היא דומה לטוסקנה), שניים מהם מNameless Sound, תותחים לגמרי. הסלקטור חולה בראש, עשה הרבה שטויות שם, איש מצחיק. בסיינט אליזבת(המחוז בו טרז'ר ביץ' נמצאת) הייתי בשני דאנסים-אחד שאני לא בטוח איפה הוא היה או מי תיקלט בו, אבל אמרו שצ'ארלי צ'אפלין יופיע ומאידך הכניסה הייתה חינם. ככה שהיה די צפוי שהוא לא יופיע, והוא באמת לא הופיע. הגיע מיניבוס ענקי לבן ונוצץ, אמרו שזה צ'ארלי אבל בסוף כנראה שזה סתם פיקציה שהם שכרו כדי להביא אנשים. לא שהיה רע, להיפך היה מדהים! הופיעו כמה אומנים, היחיד שאני זוכר והכרתי זה טרי לינן, שהרי מגיע מסיינט אליזבת. הדאנס השני היה לא רחוק מאיפה שגרתי שם, בפאב שנקרא Wild Onion. הלכתי ברגל, היה מעולה, תיקלט שם סאונד בשם Ultimate Force, הביאו מערכת הגברה במיוחד לפאב והייתה אווירה מדהימה. קצת אחרי שהלכתי המוזיקה נפסקה(שמעו אותה בכל טרז'ר ביץ'!!!). יום אחרי זה התברר שהייתה שריפה במקום, ככה הבנתי לפחות.

וופס, ניק לא נכון. *המשך*

מטרז'ר ביץ' נסעתי לקינגסטון, עם עוד שני אנשים. אחד ירד בשדה התעופה והשניה ירדה במלון צ'לסי, שהייתי הולך אליו אם לא היה לי מקום לגור בו. ואני ירדתי אחרון בגבול פאפין/גורדון טאון, בהרים של קינגסטון. ככה שכבר בנסיעה הספקתי לראות את העיר. "Man, אתה חייב להיות זהיר", אמר לי הבחור שהסיע אותי מטרז'ר ביץ', "This place is fucking serious!" "לדעתך אני אסתדר פה?" שאלתי כמו ששאלתי את ג'ו בדרך לנגריל, וקיוויתי לתשובה זהה או דומה. אבל קיבלתי רק מבט מהורהר. "בכנות, אני לא יודע אחי. אני מתפלל לראות אותך בטיול הבא שלך בטרז'ר ביץ' שוב. רק תהיה מאוד זהיר, וחכם..." היה לי הרבה מזל שגיל ואייל שלחו אותי לראס היילי מאליקוט, שאולי חלקכם מכירים מהביקור שלו ושל גברי סלאסי ב2001 בארץ, תיקלוטים בדינמו דבש, במחוגה ועוד. אני אישית עוד לא הייתי שם. בחור מאוד מיוחד מאליקוט, גרתי אצלו בעשרת הימים שנותרו לי לטיול. הוא אוהב לבשל אוכל ג'מייקאי, ככה שרעב לא נשארתי שם. הרבה פעמים לא הבנתי אותו והוא הסתלבט עליי, אבל ככה זה כשמגיעים לארץ זרה. בסוף אמרתי לו בעברית "אתה מסתלבט". הוא שאל מה זה אומר והסברתי "אתה עושה ממני צחוק." הוא צחק ואמר "אל תדאג, אתה good man." הוא נתן לי במתנה את האלבום שלו(הוא משורר דאב, למי שלא יודע מדובר בסיגנון מרתק של רגאיי, שהוא למעשה שירה וסיפורת מאולתרים לרוב, על מקצבי רגאיי קלאסיים). לקראת הסוף התחלתי להבין פטואה לגמרי, וגם לדבר קצת, כי אין ברירה אחרת הם לא מבינים. וגם התרגלתי לקצב של הג'מייקאים ולמנטליות. בקינגסטון הייתי במוזיאון בוב מארלי. הפתעה: יש שם פוסטר עתיק יומין מ84 מישראל! הפוסטר מציין את ערב 3 שנים למותו של בוב מארלי, שהתקיים במועדון התיאטרון, עם הופעה מיוחדת של סיסטר אורלי והקרנת סרטים ג'מייקאים במרתון. לא יאומן! (אני משער שגיל תרם אותו למוזיאון). לא ראיתי בכל הפוסטרים על עמודי החשמל ולא שמעתי בIRIE FM על אף אירוע שמתקיים בקינגסטון בכל השהות שלי שם! זה ביאס אותי לגמרי, חתכתי מטרז'ר ביץ' לפני הולנטיין במיוחד בעוד שבסיינט אליזבת היה ערב גדול במיוחד עם שוגר מינוט, פאנטון מוג'ה, ג'ה מייסון ועוד. אבל אמרתי לי 'לא בטח קינגסטון יהיו מלא אירועים גדולים.' יכול להיות שבאמת היו אבל לא דובר עליהם ולכן לא יכולתי להגיע אליהם. תכננתי לפחות לנסוע לניין מיילס ביום הלפני אחרון, דרך אוצ'י, לראות קצת ג'מייקה אם אני לא הולך לאיזה דאנס טוב לפחות זה. סיפרתי על זה לגברי סלאסי, לאחר האירוח למופת שזכיתי לו אצלו בלייבל Rockers Int, שם קניתי קרוב ל100 ויינילים מכל הזמנים, בעיקר רידימים. הוא לא התלהב, אמר שזה סתם זבל ממוסחר ויקר מדי(2,000 ג'יי/35 דולר אמריקאי רק בשביל לראות את הקבר של בוב). אמרתי בציניות מבואסת שאם היה איזה דאנס של סטון לאב או משהו הייתי הולך אבל לא שמעתי על כלום. "אבל סטון לאב מתקלטים היום בHalfway Tree, יש להם ליין קבוע שם!" הוא אמר. ובאותו רגע ביטלתי את התוכנית לנסוע לניין מיילס ובמקום זאת גברי הסיע אותי מאוחר יותר למסיבה של סטון לאב, הסאונד מספר 1 בעולם! ולא סתם מסיבה, אלא לתדהמתי גיליתי שמדובר ב31 Anyverssery, בהשתתפות כל הסאונד! פלוס אלפנט מאן שעלה להגיד כמה מילות כבוד והערכה! לא יאומן אני אומר לכם. טוב, החזרה הביתה לבד מהדאנס הזה ב4 בבוקר הייתה בטוח הדבר הכי מפחיד שעברתי בחיים שלי, אבל זה לפעם אחרת. מה חוץ? הסתובבתי קצת בדאון טאון עם מאליקוט, שמעתי סיפורים על התקופה ששב"ק היו בג'מייקה, על ג'מייקה של פעם, תקופת סטודיו 1 ומעט האולפנים שהיו שם. וכמה אירוני-מאליקוט השמיע לי הרבה דברים, אבל בעיקר סטים של חבר'ה מהארץ שאייל שולח לו. יש לנו תקליטנים בארץ ברמה מאוד גבוהה רק שתדעו לכם, לא פחות, ואולי אף יותר מזו של הג'מייקאים! נאף ריספקט! יש עוד הרבה לספר, אבל זה מתאבן טוב לדעתי. מקווה שתקראו, ואולי אף תשתפו בביקורים שהיו לכם/הפנטזיות שלכם לנסוע. המשך כבר.

מעניין אתכם מה מנגנים עכשיו ביארד?

כי העלתי במיוחד בשבילכם שירים שרק יצאו בחודש האחרון, וגם שירים שעושים שם הרבה רעש בחודשים האחרונים. כדאי מאוד להקשיב, באמת שמדובר בדברים הכי חמים! -אז Serious Times של ג'יפשן ממשיך להתנגן כמעט מדי יום, על אף שיצא לפני שנה לפחות. שיר מופלא וקסום על מקצב בינגי מרגיע, ויחד עם השירה העדינה והמרגשת של ג'יפשן מקבלים משהו טוב. -פרפקט משגע את האי עם הטיון החדש והקצבי שלו No Badda Me. אחרי שהצליח בטירוף שנה שעברה עם Hand Cart Bwoy, הוא כובש את הפיסגה עם הטיון הזה, שאפילו עוד לא יצא כשהגעתי אבל IRIE FM(למי שלא הבין אגב, זו תחנת הרדיו מספר 1 בג'מייקה. זה גלגל"צ שלהם למעשה) טוחנים לו ת'צורה. לא מצאתי את הטיון בשבילכם אפילו עדיין, אבל רק שתדעו. -Chuck Fenda גם הוא מטריף לג'מייקאים ולג'מייקאיות את השכל עם טיון כובש ומרגש ששמו Gash Dem & Light Dem. הטיון הוא על הConfessions Riddim, שכולל בתוכו גם את לוצ'יאנו, מורגן הריטייג' ועוד. אף טיון לא מתקרב לדעתי לרמה של מה שצ'אק פנדר עשה שם. -istanbul riddim שיצא כבר בסוף שנה שעברה הוא להיט היום בג'מייקה, שווה לחפש. אהבתי עליו במיוחד את הטיונים של jah cure, anthony b, natural blacks ו-wayne wonder. -ולסיום(בינתיים, אל תדאגו אם תהיו טובים יהיו עוד...), הטיון שהופך את הרחבה, שאם מנגנים שתי שניות ממנו זה מספיק בשביל לבלגן את כולם... baby cham-ghetto story טיון ענק, אחד מאלה שיזכרו בתור השירים שעשו את 2006 ברגאיי.

אני מבין מזה שאף אחד לא מגיב

על השירים, שאף אחד לא הוריד וזה לא מעניין אף אחד? כי אם ככה אני יכול להפסיק כאן ולהמשיך לתת לפורום הזה להיות לוח מודעות שיחצנים מנצלים כדי לכתוב חמש פעמים ביום על אותה מסיבה, או לחילופין פורום זיהוי שירי רגאיי כי בפורום זיהוי שירים אנשים לא מבינים ברגאיי כמו כאן. זה מה שאתם רוצים??? אולי אני יורה כאן לעצמי ברגל, אבל ממה שאני רואה אף אחד לא באמת עושה את השימוש שרציתי שיהיה בפורום מלכתחילה, והוא להעמיק ברגאיי, המוזיקה שאני הכי אוהב ומקדיש לה את החיים שלי. לקח לי הרבה זמן להחליט אם להפוך את הקומונה לפורום, יכולתי גם לא. אבל האמנתי שזה ישרת מטרה להרבה אנשים בארץ שכן מתעניינים במוזיקה הזאת. אני לא יכול הכל לבד, אני חושב שכל אחד שקורא עכשיו את ההודעה הזו צריך לעשות עם עצמו חושבים ולמצוא מה הוא יכול לעשות כדי ליצור עניין בפורום, אחרת אין טעם להשאיר אותו באוויר. אז יחצנים למיניהם-מעתה והלאה אני רוצה לראות הודעה אחת בעמוד לכל היותר על כל אירוע. יותר מזה אני לא אהסס למחוק מעתה. אל תשכחו שיש גם את לוח האירועים הפעיל. אני אישית מוצא את הדיבור על אירועים ככן חשוב, כי לנו אין רדיו שידבר עליהם ופליירים על עמודי חשמל בכל פינת רחוב, אבל ראבאק, זה לא צריך להיות כל עניין הפורום! חברים שמבינים ברגאיי-קחו דוגמה מאנשים כמו ריאליטי ובזוקה שנותנים יד ומפרטים בשביל החבר'ה ששואלים שאלות. תעשו את זה, לא הייתם רוצים לראות את סצינת הרגאיי בישראל גדולת לכיוון שהיא צריכה לגדול אליו? חברים שרגאיי חדש להם-כל הכבוד על הדבקות במטרה. רגאיי הוא אולי אחד הסיגנונות שקשה ביותר להעמיק בהם בהתחלה, כי אין קצה חוט. אתם לא יכולים ללכת לחנות תקליטים ממוצעת ולמצוא מבחר תקליטים. גם לא תשמעו רגאיי ברדיו הרבה. אבל הפורום הזה יכול להיות נקודת פתיחה טובה, אני מאוד משתדל לעזור עם פינות אבל אני לא יכול הכל לבד. בימים הקרובים תגלו מי ינהל את הפורום יחד איתי מעכשיו, אז זו הזדמנות מעולה להודות למיכל המדהימה שעזרה המון בניהול הפורום למרות הידע המצומצם בנושא. הייתי רוצה שכל מי שקרא את ההודעה הזו יפנים אותה, ויתחיל בלהגיב כאן, החל מ
או
ואני אשמח גם להצעות, טענות ומענות. תודה, גיל.

חלק מהשירים אני מכירה..

ושאר השירים אולי ואולי לא, פשוט לא הבנתי בכלל מה העניינים באתר שקישרת בדף.. יאנו מהו? איך הוא? ומה אני אמורה לעשות בשביל לשמוע ת'שירים שציינת?!?! וחוץ מזה זה גם תוקע לי ת'מחשב.. אז אל תגיד שלא אכפת לנו.. וגם השעה די מוקדמת.. ורוב האנשים עדיין לא הגיעו הבייתה ודיפדפו בפורום-- אבל מותק אל תדאג, ואל תכעס כי אני בטוחה שעוד אנשים יכנסו ויגיבו =) ותהייה בטוח שבחרת לנכון להפוך ת'קומונה לפורום!! הוא תורם הרבה להרבה מאיתנו
שיהיה ערב מדהים, רגוע ומלא אנרגיות!! -כשף!

זה פשוט מאוד!

צריך רק להמתין מספר שניות עד שעולה הלינק להורדת השיר, ואז לחצן ימני-שמירת יעד בשם/מה שזה לא יהיה באנגלית... פשוט לא?

SowahYouth

New member
יא מאן, ברוך שובך מהאי הקסום

אני בטוח שרק הוקסמת, כל דבר הכי קטן, אפילו גרפיטי על הקיר גורם לדופק מואץ, מכיר-מכיר-מכיר ! אני ביקרתי לאחרונה לפני שנתיים (מרץ 2004) באי הקסום, רציתי להגיב לגבי "מה מנגנים עכשיו ביארד", אין ספק ש GYPTION ו BABY CHAM שולטים כרגע, במיוחד GYPTION, SERIOUS TIME, אנחנו (איימר סאונד) כבר חתכנו אותו בספיישל לפני חצי שנה בערך... (גם את BABY CHAM..) אם לא יותר.. מה שנקרא שהוא עוד היה בחיתוליו. מקווה שלמדת מהוא סאונד-סיסטם, ושעכשיו תבין אותנו (איימר סאונד) יותר טוב, אחרי שהתערבבת עם כל הפטוואה והוייבז הג'מייקאים.. כבוד, שרון SOWAH A-MAR SOUND SYSTEM

התקוה 6

New member
ברוך הבא בוס!

תמיד כייף לקרוא את החוויות והזיכרונות, נראה שעשית חיים.העיקר שחזרת בשלום! נתראה בקרוב... עמרי והתקוה

Grand Master G

New member
רספקט, איזה כיף לך!

מה שלא הבנתי זה אם היית בסוף באוצ'ו ריוס? כי יכולת ליסוע מטרז'ר ביץ' לאוצו' ריוס ולעבור בניין-מיילס וכן להיות בבית של בוב. למרות המיסחור שהמקום הזה עבר, כניסה עלתה 900J אבל היה שווה לראות את המדריך, הבן אדם התחיל לשיר שירים של בוב באקאפלה - מדהים! אבל בכל מקרה, לא נורא, אני בטוח שנהנת במקומות האחרים. וסטון-לאב!!! יאללה ענק! עכשיו תגיד את האמת, נכון שאין על טרז'ר ביץ'? פשוט הגן עדן של הלייף, לקום בבוקר, ולרבוץ בשמש עם רד-סטרייפ.. תענוג

אני הייתי באוצ'ו ריוס!! מקום--

מדהים!!!! אני כולי הייתי בת 16 מלאה בסאטלות לא יודעת כלום מהחיים שלי- ביחד עם שתי אחיות שלא זזו ממני מטר, שפחדו עליי אז לצערי לא יכלתי לנוע הרבה =( חח בכלל היתה לי קפיצה מוזרה לג'מייקה ולא מתוכננת אחרי איזה חודש בארצות הברית. גם היה עליי 100$ איזה להתארגן, אז הרבה לא יכלתי לעשות-- לומדים מטעויות!! ופעם הבאה בג'מייקה (אם בכלל) תהייה הרבה יותר טובה!! שיהיה יום מעולה לכולם :) -כשף!

Grand Master G

New member
תגיד זאת התחנה הזאת עם השיר:

reggae in the morning reggae in the evening reggae in the afternoon משהו כזה..??

Magi¢ Girl

New member
../images/Emo66.gif welcome back

אני מאוד מקווה שזה לא הסוף של הסיפורים שלך!!! ;) איך לך תמונות??
שמחה שנהנית נ.ב. ספר מה סיפרו לך על השבק בג'מייקה :)

Chenipeper

New member
שמח שחזרת!! ../images/Emo24.gif

וואלה אחי איזה כיף לקרוא את החוויות האלה...רק עושה לי יותר חשק להיות שם ... ת'אמת שכשאני אסע לשם אני אסע פחות לחקור את הראגיי וכל מה שמסביב אלה יותר להנות מהמקום ולהיות בדאנסים וכאלה... שמח שחזרת בריא ושלם ונהנת כמו שצריך ...וואלה לכל אלה שנוסעים לאיה נאפה ותאילנד לפני הגיוס זה סתם שיט ...ג'מייקה זה ה-דבר ממה שאני מבין מהחוויות שלך... מת כבר לראות אותך מאן...הצבא קצת לא מאפשר את זה כי לא תמיד אני בבית..אבל אולי בחמשוש הזה אני אקפוץ לכפ''ס ונתראה
ייאלה מאן לילה טוב בינתיים

JamicaniT

New member
כפרעלייך,

איזה כיף זה נשמע !! ומתישהו זה יהיה גם אצלי ..

Nechi Nech

New member
גיל - זה לא יאומן!!!!!

הסיפור שלך מרתק, קראתי הכל ואני מת לשמוע עוד! כבוד גדול על ההמלצות.. חלק מהם אני מכיר אבל את מה שאני לא מכיר אני אחפש בימים הקרובים בסולסיק וכאלה... שמח שנהנת אי שם מעבר לים ומחכה לשמוע ממך עוד חוויות (מקווה שבפעם הבאה פנים מול פנים! אהה.. ולא יצא לי לאחל לך - שיהיה לך גיוס קל ושרק יהיה לך טוב שם בצבא אחשלי:) התגעגנו! רביד.

Jah 3

New member
מגניב...

אין דבר שאני יותר רוצה מלסוע לג'מייקה לפני הגיוס. אבל יש לי בעיה אחת... כסף. ג'מייקה לא יקרה כמו לא יודע מה? והטיסה לשם. אני עובד וחוסך, אבל אני לא בטוח שזה יספיק לי. אני גם צריך למצוא שותף.... והשירים ששמת נשמעים ממש טוב, זה הלהיטים של היום ביארד?

מצטערת שלא הגבתי עד עכשיו

אין לי מחשב ולא יוצא לי הרבה להתחבר לאינטרנט [וזה לגמרי כיף!!] תשמע, זה נשמע חודש יפהפה.. חיזקת לי עוד יותר את הרצון לבקר שם גם. שמחה שנהנית, תעלה עוד חוויות מתישהו שיהיה לך זמן לנשום.. אני מורידה עכשיו את השירים, הספקתי לשמוע את הראשון וממש אהבתי, תודה. בקיצור, ברוך הבא!

למעלה