אהלן

דליתוש4

New member
../images/Emo91.gifאהלן ../images/Emo13.gif

קראתי לפני שבועיים כתבה מהניו יורק טיימס על משבר הנפט והשלכותיו. הכתבה נקראת- THE LONG EMERGENCY By James Howard Kuntsler "מצב החירום הממושך" / תרגם מאנגלית אלכס קצ'אן אם מישהו קראה ורוצה לדבר על זה, אני מאוד אשמח
אני לא יכולה לעשות קישור ישיר. אפשר לקרוא את הכתבה באתר הזה http://www.ishmael.gil.co.il/ להכנס ל- "טקסטים" ואז לטקסט "מצב חירום מתמשך".

על מה זה?

עוד מאמר על איך עוד 20 שנה נגמר לנו הנפט? אם כן, אני לא מבין מה הלחץ, סוף סוף בני אדם יאלצו לפגוע קצת פחות בסביבה...

קראתי...

אני חייב לציין שמעניין מאוד, אבל האתר הזה לא מביא שום פתרונות מעשיים... אני אישית לא יכול לראות בזה דבר רע, סוף סוף בני האדם יתחילו באמת לפתח אלטרנטיבות, שבין השאר יהיו גם ידידותיות לסביבה. אני לא מאמין שהמין האנושי "יסכים" להוריד את הרמה הטכנולוגית שלו... יפתחו אלטרנטיבות, אין ספק בזה בכלל... אני אישית מעדיף אם פשוט נחזור לחיות כמו שעשינו לפני 500 שנה, לחזור לשורשים...

דליתוש4

New member
מממממ...

אולי לא מדובר על לחזור לחיים של לפני 500 שנה. אז בעיות פיצוץ האוכלוסין לא היו חמורות כפי שהן היום. משהו קטן שמצאתי בנושא יש כאן http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%99%D7%A6%D7%95%D7%A5_%D7%90%D7%95%D7%9B%D7%9C%D7%95%D7%A1%D7%99%D7%9F אוכלוסיית העולם חצתה את קו ה-6 מילאירד בשנת 2000. ואז לא היו כל-כך הרבה אנשים שחיים בערים בבתי קומות. (איך מגיעים לקומה 7 ומעלה בלי מעלית? איך מעבירים לשם מים?) ואז לא היו מיבאים מזון, חומרי גלם, ואלפי מוצרים אחרים כל-כך מרחוק. ואז ואז נראה לי שנחזור הרבה יותר אחורה ונראה לי שהתהליך יהיה מאוד מאוד כואב. להרבה הרבה אנשים.. מקווה שאני טועה

אכולוסיית העולם תעלה

עד שנת 2020, כשהיא תגיע ל9 מיליארד, ואז תתחיל לרדת... שמעתי על זה תוכנית ברדיו לפני לא הרבה זמן, איך כל התהליך של המהפכה התעשייתית יתהפך, לאט לאט אנשים יתחילו לעזוב את העיר, להיות תלויים פחות ופחות בנפט ובמוצריו, וכל מה שקרה פה במאות השנים האחרונות פשוט יעצור ויעשה רוורס. מהיר. אבל... כנראה שזה לא יקרה... בעלי ההון לא יתנו שהם יאבדו את הכוח שלהם, כוח שבא בעקבות הגלובליזציה, שמתאפשרת ע"י הנפט, בעיקר... לכן מישהו כבר יקום וימציא אלטרנטיבות לנפט, לא יכול להיות שלא. מה שנותר לנו לעשות זה לשבת ולחכות, לראות מה קורה... אין ספק שיש לנו מזל, נולדנו בתקופה מעניינת מאוד.

למעלה