יומית

OrlyNL

New member
../images/Emo91.gif יומית

מה דעתכם על שרשור המלצה יומית...על שיר, או קליפ, או כל דבר אחר שבא לכם וקשור ליו2 (במקרים חריגים נקבל המלצות של להקות אחרות
( אז אני אתחיל עם Acrobat - כי ראיתי את החתימה של psychocandy וזה הזכיר לי כמה אני אוהבת את השיר הזה....לדעתי אחד הטובים באכטונג בייבי (לפחות מבחינת הליריקה) and if you dream" than dream out loud "and don't let the bastards grind you down

psychocandy

New member
אוי סליחה! ../images/Emo13.gif ההמלצה שלי -

הדואט של בונו עם שינייד אוקונור, i'm not your baby. יש בו משהו אפל מאוד, והקולות שלהם משתלבים בצורה מצוינת.

taliF454

New member
מותר להדחף?

רציתי לשאול על השיר הזה: ידוע ש"אקרובט" מבוסס על סיפור מאת דלמר שוורץ שנקרא
IN DREAMS BEGIN RESPONSIBILITES​
מישהו יודע כמה מהטקסט בשיר הוא ציטוט מהספר וכמה מקורי של בונו? דרך אגב,אני כבר שנים נאבקת להבין למה האיש הזה מתכוון בחלק משיריו האם האיש הוא שלמה ארצי של הגויים? (ר' חתימתה של אורלי)

OrlyNL

New member
חידשת לי ../images/Emo2.gif

לא שמעתי על סיפור או על הסופר. עכשיו סיקרנת אותי, ואני מבטיחה לחפש את הספר בחנות הספרים הקרובה לביתי ולדווח כמה השיר Acrobat נאמן לסיפור. לגבי בונו המשורר - אני חושבת שאני מתחברת ליו2 יותר בגלל המוזיקה והעוצמה של הקול של בונו, ופחות בגלל המילים. יש מעט מאוד שירים של יו2 שאני מתחברת לליריקה שלהם )Acrobat הוא אחד מהם, וגם sometimes you can't make it)... אני חושבת שרוב השירים שלו מאוד אישיים. הוא כותב הרבה על המשפחה שלו )Sweetest Thing, Kite, Sometimes you can't make it, New York ועוד), ועל חוויות אישיות שנגעו בו (גם באירלנד, וגם ברחבי העולם). אני אוהבת את זה דווקא. השירים של יו2 לא קיטשיים כמו של להקות אחרות, וכשמגלים את הסיפורים שמאחורי השירים - מגלים סיפורים מאוד מעניינים. למשל, לפני כמה זמן שאלתי פה מי יודע על מה נכתב השיר Bullet the Blue Sky , ולא ידעו לענות לי. השיר נכתב על ההפצצות של ארה"ב באל סלבדור בזמן מלחמת האזרחים שם. מי היה מאמין?! אגב, תרגישי חופשי להידחף

taliF454

New member
ההפצצות של ארה"ב באל סלבדור?

לא פלא שלא התחברתי לשיר הזה
אני מתחברת בדרך כלל למלים יותר מלמוזיקה ,תמיד אנשים צוחקים עלי בגלל זה. (אני ממש סובלת משירים עם מלים לא הגיוניות,עם פרצופים מסכנים והכל..)

taliF454

New member
../images/Emo6.gif פרצופים מסכנים מצדי

(לא חלק מהשיר) כמו עוית שמקבלים אחרי שטועמים לימון?

steelwater

New member
אני מעדיפה לא לדעת

אז אם אתם כותבים את זה תתריעו הרבה לפני. נאי ידעתי על bullte the blue sky ועשיתי על השיר הזה עבודה באנגלית בכיתב יב'. זה מאד עצוב מה שהיה שם. לכן יש משהו ב"עץ יהושוע" שגם מלטף טת אמריקה וגם כועס עליה. גם בשיר"Mothers of the disapper" נראה לי שהוא מדבר על זה. אני מאד אוהבת את הכתיבה של בונו. יש לו כישרון גדול. אני אוהבת אצלם את המוזיקה, המילים והשילוב שלהם ביחד עם הנגינה המעולה של הלהקה והקול המדהים של בונו. אני יודעת שאני ממש משבחת כל הזמן וזה נראה מוגזם. אבל ככה אני מרגישה.

taliF454

New member
בואו נראה אם אצליח לשרשר נכון

MOTHERS OF THE DISAPPEARED​
דווקא (ובלי להכיר את השיר) מזכיר לי מה שקרה בארגנטינה. אני יודעת שבונו שיתף את מרסדס סוסה (מכירים?)באחד מהקונצרטים והנושא מוכר לו,ואם תקחו בחשבון שהאיש חייב לכתוב שיר על כל אסון עולמי- בהחלט יכול להיות לא? *מאמר מוסגר לSTEELWATER* אוי,יואן מקגרגור...

a Warming Sign

New member
אפשר להפוך את הפינה הזאת להמלצה

שבועית,מן 'שיר השבוע שלי',ודווקא כן לצרף אמנים אחרים,אני בטוחה שכמה מאיתנו חולקים את אותו טעם במוזיקה..

steelwater

New member
בהחלט!

התחלתי להתאהב ב-Acrobat ממש בשנה שעברה וגיליתי איזה שיר מעולה וגאוני הוא. אני מאד אוהבת אותו, והוא ב-10 השירים של U2 שאני הכי אוהבת. הוא מרגש אותי מאד. הוא מלא רגש כזה וקצת אפל וקודר. "And I join the movement if there was one I could believe in yeah I break bread and wine if there was a church I could recive in" והמשפט שהזכרת הוא אחד המוטואים שלי, אגב הוא גם מופיע בשיר Allways מהסינגל של BD, שזהו כנראה מין גירסא קודמת ל-BD.

tommyg

New member
ת'אמת...

שהמילים לא כ"כ מובנות לי. חוץ מזה שבתחילת השיר יש קטע סקסיסטי: And you can swallow or you can spit You can throw it up, or choke on it מה הקשר של הקטע לשיר? שמעתי אותו היום לראשונה, וממש אהבתי. תומר

למעלה