jamaica jamaica

reality i

New member
jamaica jamaica

עבר שבוע מצהרי שישי האחרון שנחתתי בנתב"ג 2000 למזג אוויר קריר...ישראל ? לרגע חשבתי שאני באירופה...שבועיים וקצת במזג אוויר טרופי משגע יכולים לבלבל אותך שאתה חוזר לקרירות שלא ממש מאפיינת את המדינה שלנו. בכל אופן אחרי כמה ימים הצלחתי להכנס לחשבון המקורי שלי כאן בוואלה,פתאום הכל עובד....מוזר...חשבתי שאני לבד במערכה אבל הבנתי שישנם עוד אנשים שנתקלו בבעיות כניסה כאן בפורום. המסע שלי בג'מייקה יכול להיכתב על גבי ספר....יכול...אבל כאן אני אתמצת בצורה שנראית לי הכי נכונה בכדי לנסות להעביר לכם מהוויבז שחוויתי שם. אני אנסה לסדר את זה כך : delly ranks elephant man vibez kartel mavado bounty killer vegas sizzla sparagga benz harry todler deva bratt roundhead voicemail adonia chino dj sunshine bass odessy area code hatta ball stone love swash international mattahorn hard rock ועוד רבים (קשה לזכור את כולם) אנשים שפגשתי מחוץ לבמות : singer j guidance lion cub deva bratt flames egg nog gahndi gyptian punisha danny english metromidia (daddy metro,sky juice,oliver fire links dj kenny dj whiteman fadda pow rory g - force t.o.k alozade total eclips jack sowah ricky ticky bascome x anaconda bomm dan kolo kolo lukie d adoni sound ועוד ועוד.... איימר סאונד : סט של 20 דקות בתחנה הטלוויזיה HYPE T.V בתוכנית של בחורה בשם NICKY Z שבה היא מארחת כל שבוע את מייטב הסאונדים בג'מייקה לסטים חיים,בוצע ראיון איתי על ישראל והסצינה המקומית ועל איימר סאונד בג'מייקה,לאחר מיכן סט jugglin יחד עם בחור שכבר הפך לחבר dj whiteman שאותו פגשנו ערב לפני במועדון האסיילום ! סט של 25 דקות עם סטון לאב + סוואש אינטרנשיונל בדאנס משותף בפורטמור שנקרא : WEDDY WEDDY MEET PASSA PASSA שני הליינים הכי חמים בקינגסטון שמתקיימים אחת לשבוע בימי רביעי כאשר סטון לאב מנגנים אצלם בהדקווטאר דאנס שמתחיל מוקדם ומסתיים ב3 בבוקר ואז כולם הולכים לשמוע את סוואש מנגנים בפאסה פאסה במקום שנקרא tivai garden (לא מדובר בגנים...אלא במקום קשוח בגטו בחלק הקשה של העיר) בכל הדאנס המיוחד החד פעמי הזה התקיים בפורטמור (פרבר מחוץ לקינגסטון),איימר אני,ג'י פורס ובילי סלאטאר על העמדה...רב הקהל די בהלם...הרקדנים מתחילים את הפארטי ואני מלווה אותם במיקרופון,היה wicked !!! אחררינו וויבז קרטל שנמצא בקהל עולה עם הפמליימה שלו ב7:00 בבוקר ושורף את המקום ! דינג דונג (רקדן,הלהיט שלו באד מאן פול אפ) ועוד שלל רקדנים ורקדניות משתוללים בריקודים מטורפים במקום ! סט של 20 דקות בערך בWEDDY WEDDY ביארד של סטון לאב,מקום מפוצץ אנשים,אלאפנט מאן,דון מאפיה,ראונדהד ועוד שלל אמנים במקום,פאדא פו,ג'י פורס,ריצ'י פילינגס,בילי סלאטאר,קריס קרוס ודיאמונד במקום אנחנו עולים ונותנים בראש....היה כל כך מטורף שפשוט באמצע הדאנס התחלתי לדבר עיברית (כולם הקשיבו אבל לא הבינו...שג'י פורס תירגם להם...ראיתי את הידיים כמעט של כולם עולות למעלה והמשכנו בפארטי...באמצע הסט הגיחו חברה מתחנת טלויזיה מקוסטה ריקה (תוכנית רגאיי שנקראת feeling) והתחילו לראיין אותי...היה מטורף כל כך הרבה דברים שמתרחשים בין רגע...לצערי 3 שעות לאחר מיכן היינו כבר בשדה מתחילים את המסע הבייתה.

reality i

New member
jamaica jamaica part 2

שלל לינקים נקשרו...המון חברים חדשים,אמנים,סאונדים כולם גילו התעניינות. כל כך הרבה חוויות נקראו בדרכי בג'מייקה שאין לי מושג מאיפה להתחיל....שבוע לפני שאיימר הגיע כבר נחתתי באי,ישר לדאנס bougle memorial 2 דאנס בחוץ אך במתחם סגור עם 3500 אלף איש ! נחשו מה....כולם ג'מייקנים...פתאום אתה מרגיש זר...ממש זר לא כמו אנגליה או ארה"ב....אתה מרגיש בעולם אחר...הריקודים...הסאונד...האנשים...הריח (אתם יודעים של מה)...הטעם (פאק..מי שלא היה לא ידע בחיים) האווירה...אין לזה השוואה בשום מקום על פני כדור הארץ ! הקיצוניות בג'מייקה היא דבר שצריך ללמוד לקבל מהר ולזרום עם זה....החיים שם לא קלים...פאק הם קשים...קשים מאוד....העוני והערך הירוד לחיי אדם הם שגוררים את האי הזה למקומות לא טובים,הג'מייקנים הם רובם ככולם hustlers הם נאבקים מאבק יום יומי בכדי להרוויח כמה דולרים בכדי שיוכלו להתקיים...כשהם רואים אדם לבן כאילו הם ראו את הסימן $ , אתה לומד את זה ומהר מאוד זורם עם זה ולומד להתנהג איתם בוויבז טובים מבלי לפגוע ברגשותם,ישנם כאלו שיבינו מיידית וישנם כאלו שתצטרך להקדיש להם עוד דקה או שניים....הכל בוויבז ! גם את הcountry side של ג'מייקה חוויתי (דומה לביקור הראשון שלי ב1999) מקומות באוצ'י ריוס כמו white river,reggae beach החחוה של ג'ה מייקס (למי שמכיר את הבנאדם המיוחד הזה) וכשאיימר מגיע לאי אז מיידית הוויבז משתנה...דאנס שנקרא dutty friedays עם סוואש ורצ'י פילינגס באחד המקומות שנאמר לי ש80% מהג'מייקנים לא מעיזים לבקר בו...דאונטאון קינגסטטון פלאטשר לאונס....דאנס רחוב מטורף עד שעות הבוקר המאוחרות ! באונטי מגיע אך לא מופיע כמה שעות לפני כן אנחנו רואים אותו ועוד סוללה של אמנים בstage show מטורף באוניברסיטה בדאנס שנקרא spectrom בסוף הערב באונטי עולה עם האליינס נותן חצי שעה הופעה ואז פונה למשטרה "ודופק" בהם ליריקס...שהג'מייקנים שומעים לריקיס שמטריפים אותם אז הם דופקים על גדרות,שולחונות(במועדונים),ריצפה וכל מה שאפשר לדפוק ולעשות עליו רעש....המשטרה אחרי כמה דקות סוגרת את הדאנס שמתחיל בלגן בקהל (מישהו שלף משהו).....ארוחת בוקר עם ג'יפשאן....לוקי די מגיע אחריו..אודני סאונד...נסענו לפגוש את צוות מטרומדיה (הם היו בשוק ששמעו את הדאנס של איימר בסי די מישראל),uptown mondays שמתקיים במקום שנקרא הפלאזה ברחובות בקינגסטון,עוד ליין חדש שהתחיל בימי חמישי במקום שנקרא bembe...מובדו,טוני מטרון ואחרים על הבמה,דאנסים באסיילום...באחד הערבים היה lady's night 600 בחורות ששרות וצורחות כל מילה של כל טיון שנוגן !! ועוד אחר כך הייתה תחרות נושאת פרסים של "כונפת הערב" בחיים לא צחקתי כך ! הג'מייקנים מקוריים ומטורפים כאחד ! כמובן שנזכיר שבכדי להכנס לאסיילום אתה עובר בדיקה יסודית באזור ה"חבילה" !!!! איימר מוכר ע"י שלל אנשי מפתח בסצינה הג'מייקנית...היכרתי חברים שלו שמכירים אותו עוד מסוף שנות השמונים !!! את קינגסטון הוא מכיר הייטב....רחובות,דרכים,חנויות וגם את האנשים !!! פתאום משום מקום אנשים מגיעים ומדברים איתו ושואלים איך בישראל וכו וכו....באחד הימים נסעתי עם ריצ'י (אחד מחבריו הותיקים של איימר והאדם הכי קרוב לג'יפשאן) לגטו..היסתובבתי במוקמות כמו tivali,rima,jungle,maxfiled וגם עברנו ליד trenchtown אפשר לומר ללא ספק שמארלי הגדול ולחבריו חיו באזורים הקשים ביותר של העיר הזאת...והקטע הוא שהמקומות האלו נראים בדיוק...אבל בדיוק אותו דבר כמו כל הסרטים הדוקומנטירים שכולכם מכירים שנעשו על ג'מייקה/מארלי במשך 30 השנים האחרונות. ג'מייקה היא בהחלט מקום שונה,אחר...מי שלא ממש חי ונושם את הרגאיי שלא יסע לשם ! ישנם מספיק איים בקארביים שאפשר לבקר בהם,ג'מייקה זה רגאיי...טלוויזיה,רדיו,חנויות,מסעדות,אפילו ברחוב באיזו פינה כמה חברה מביאים בוקסה או שניים ומתחלילם פשוט לנגן מוזיקה...המשמעיות של המוזיקה,המסרים,ההגשה לאנשים....כשזה יוצא מג'מייקה לעולם למקומות כמו ארה"ב,אירופה או ישראל הכל עובר במעיין פילטר...סאונד,משמעויות לכל מילה ומילה,ההגשה של הסאונדים וכמובן הריקודים הנועזים שנראים שאפשר לתאר אותם כאקט הכי קרוב לאונס (לפחות חלק ספציפי מהם), לכן אם אתם עוסקים ברגאיי,חיים אותו,נושמים אותו אני ממליץ לכם לנסוע ולהבין באמת על מה מארלי מדבר בשיריו ולמה המשפטים שלו נשמעים כך ולמה דווקא המסרים שלו מוגשים כך...כשאתה שם אתה מבין למה הדאנסהול יותר אגרסיבי מהרוטס...למה הרוטס נמצא מרוחק כל כך מהעיר...למה אמנים מופיעים כמו שהם מופיעים...ולמה האי הקטן הזה הוא מספר אחד בהשפעה מוזיקלית על שאר המוזיקאים בעולם (ניואנסים,מקצבים,ליריקס וצורות הגשה ג'מייקניות אם לא ידעתם מהווים את ההשפעה הגדולה ביותר על תעשיית המוזיקה העולמית מזה שנים(רוק,טראנס,טכנו,היפ הופ,פופ,קאנטרי ועוד) ג'מייקה היא מקום שלא נותן לך לשכוח.... ג'מייקה היא מקום שנותן לך להבין את המוזיקה הזו לעומקה... ג'מייקה היא מקום שנותן לך להבין שרגאיי זה הרבה יותר ממוזיקה...דרך חיים ? הצלת חיים ? פנטזיה ? מציאות ? תצטרכו לנסוע ולהבין את התשובה לבד ! כבוד למשפחת אימר המורחבת : jah kierk richie banks micky clarke angi cargil bukie ranking sonia jah mikes fibian black's וכמובן תודה לכל האנשים שהגיעו למקסים לפני יומיים בכדי לשמוע את איימר סאונד : גיל ראסטה,גלעד,חן,הלן,אורלי,גל,בר,דני,שוקביט קרו,בזוקה,סול ג'יי ולכל מי ששכחתי.....תודה ! היה BAD ! בתור הסאונד שמהיום הראשון להיווסדו תמיד רוצה לדאוג לנגן לכם את הרגאיי הכי עדכני עם דברים מאוד מיוחדים יש לי דבר אחד לומר לכם : you haven't see nothing yet eeeennnnnnnnnneeeerrrrrrggggggyyyyyyyy

C Le

New member
האייקון היחיד שאני יכולה לשים כרגע

זה |קינאה|!! כל כך כיף לקרוא, ריאליטי. התרגשתי מאד בעיקר מההודעה השנייה שבה סיפרת לעומק מה עבר עליכם, האווירה, התחושה וכו'. פשוט לקרוא, להשכיל ולקנא. שמחה מאד שנהנתם והכי חשוב - חזרתם בשלום ושרפתם את קולנוע מקסים! Bigup luv C.Le

למעלה