Knebel,Dereczynski,Schwarzberg...

Ohle74

New member
Knebel,Dereczynski,Schwarzberg...

לאחר נסיונות מוצלחים עם הפורום החלטתי לשתף אתכם בשמות המשפחות שאני חוקר אם יש למישהו מידע אשמח לקבלו כעת או בעתיד: Schwarzberg from Strij Ukraine and Jaroslaw Poland Schorr/Szor from Strij Ukraine Knebel/Knoebel/Knoebl from Jaroslaw Poland and Prostejov Czech Kinderfreund/kinderfeind/kinderefraint etc. from Lezajsk and Jaroslaw Zaloscer/Zaloszer from Brody and Podhajce Poland From Vienna Aus. and Yugoslavia Jacoby/Jacobi/Jakobi from Koenigsberg E-Pruss. Berlin and Zagreb Yugo. Goldberg Berlin Dereczynski Wolkowysk Pol.Belorus. Levi/Levi-Sosscher Tiberias Margalit Tiberias and Safed Wallach/Wollach etc. zichron-yaakov 1st aliyah (Menachem Mendel and Beileh) בברכה אוהד לוי זלוסצר

כדאי לעקוב אחר הכללים בפורום

היי, אוהד
אני שמח לראות שאתה נהנה מהפורום וכותב בו. אבל... כדאי להבין שהודעה כמו שכתבת - אינה יעילה כל כך. היה עדיף לחלק את ההודעה לכמה הודעות - לפי ארצות או לפי משפחות או לפי שנים או... ה
יודע.. חוצמזה, עוד קצת פרטים על כל משפחה - לא היו מזיקים. אם יש לך פרטים, אולי אחרים ישמחו לקבל אותם; אם אין לך פרטים - ספר מה שידוע ומה אתה מחפש. בכלל, כדאי לקרוא קודם את הודעת המנהל (קישור למעלה) ו... כולנו כאן נשמח לעזור לך, ואני בטוח שאם אתה תוכל - תשמח לעזור למי שתוכל
ארנון

Ohle74

New member
ארנון, לא ברור לי

מה נראה לך לא בהתאם להודעתך ??? הודעתי אינה שונה מהודעות שלי בפורומים גנאלוגיים אחרים. בכל מקרה אני אשמח לכשאהיה זמין לסייע לאחרים במידת האפשר. כיוון שאני עוסק בנושא כבר כמה שנים טובות, ההודעות בפורמים נועדות בעיקר לגילוי צאצאים חיים ולאו דווקא מידע היסטורי אותו אני משתדל למצוא לבדי. אם כי עזרה ועצות לעולם לא יזיקו.

ולשאלה יותר קונקרטית...

לא הבנתי מה (או את מי) אתה מחפש מהעליה הראשונה לזכרון יעקב. אני מצאצאי אותם עולים וגם אורנה (ornan) בעסק - אולי נוכל להיעזר האחד בשני. ארנון

Ohle74

New member
משפחת וולך

מנחם מנדל ובילהה עלו מרומניה בעליה הראשונה התגוררו בזכרון בתם רבקה רייקל נשאה ל? כספי ונולד להם בן יהודה התגרשה ונשאה בשנית לאופה הטברייני יצחק משה לעווי נולדו להם מנחם מנדל, שרה פייגה,יששכר בנימין וישראל דב. רייקל נפטרה בשנות העשרים של המאה הקודמת. יתכן שיצחק משה לעווי היה נשוי קודם למישהי ממשפ´ אהרונסון מזכרון. הצד הזה של המשפחה הוא צד שאני פחות עוסק בו. כל מידע על הנזכרים יכול לסייע.

אם מישהו מענף זה (או מאחרים)...

נפטר עד 1930 לערך וקבור בבית העלמין בזכרון יעקב - אוכל לעזור לך בחיפוש הכיתוב על המצבה, בעזרת הספר "אבני זכרון" שהוזכר כאן כבר, ואף סייע כבר פעם אחת. אנא, ידע אותי אם אוכל לסייע בכך. שבת שלום, ארנון

Ohle74

New member
וולך

שאלה טובה. רייקל וולך לוי נפטרה בטבריה בשנות העשרים בגילאי ה40-50 אינני יודע (ולמעשה לא בדקתי עד היום) האם מי מהוריה מנחם מנדל או בלהה (בעיילע) נפטרו לפניה. אם תמצא משהו אשמח לדעת עליו. תודה

Ohle74

New member
ואגב

אינני יודע את האיות וההגיה הנכונים של השם. ואלאך וולך וולוך ?

Ohle74

New member
ועוד משהו

להלן שמות בני המשפחה- ההורים - מנחם מנדל ובלהה הילדים- רבקה רייקל, שלמה, שרה, רייזל (שושנה?)

למעלה