lumbrosacral radiculopathy

lumbrosacral radiculopathy

שלום,

בתאריך 2020\2\15 ישנתי על כרית מוגבהת(שמגביהה רק פלג גוף עליון) עקב בעיית צרבת. במהלך הלילה התהפכתי על הצד, והרגשתי כאב. למחרת הרגשתי כאבים בצד שמאל עד כדי שלא יכולתי לשבת. הכאבים החריפים בצד חלפו עם הזמן, אך התפתחו כאבים בשתי הרגליים שמרגישים כמו שרירים תפוסים אחרי ריצה(באזור הישבן, ירך ושוק ולעיתים במותן צד שמאל במקום הפגיעה המקורי). אני זוכר יומיים שבהם לא היו כאבים כלל ובשאר הזמן היו כאבים משתנים בעוצמתם. בגדול מדובר על עוצמת כאב חלשה יחסית.

הייתי אצל דוקטור יהושע שרודר מהדסה שרשם את הדברים הבאים: אבחנה - lumbrosacral radiculopathy. ללא כאב לילי, הולך ללא חסר כוח גס שמור תחושה שמורה, SLR שלילי, FST שלילי, ללא רגשות פרק ירך או ברך,FABER שלילי. לאור הכאב ממליץ על הדמיית MRI.

רציתי לעשות הדמיית MRI אך עקב הקורונה אני מהסס אם ללכת. באותו זמן גם הייתה הטבה בכאב כולל יום יומיים שלא היה כאב כלל. עברו עשרה ימים ואני מרגיש החמרה בכאבים בשבוע האחרון כלומר עוצמת כאב קצת גבוהה יותר, הכאבים מופיעים לאורך כל היום בעוד שבעבר הופיעו חלק מהיום, הכאב מופיע באזור המותן מה שקודם לא קרה(כולל התחלה של נימול קל מאוד בכף רגל ימין, שפסק בינתיים).

שאלות - האם מדובר במצב חירום רפואי שמחייב אותי לעשות הדמייה בתקופת הקורונה? האם דחייה של ההדמייה יכולה לגרום נזק בטווח הארוך? מה הסיכוי שהכאבים האלו יוכלו לחלוף עם פיזיותרפיה וללא ניתוח?או לחילופין לחלוף לבד.

תודה רבה!

צורך בMRI

למעשה החשד הוא של פריצת דיסק עם לחץ על העצבים היוצאים מהגב לרגליים.
כעקרון התלונות יחלפו וישתפרו אצל רוב המטופלים תוך 1-3 חודשים בטיפול שמרני כולל פיזיוטראפיה.
באילו שלא ישתפרו הMRI יאפשר להעריך צורך בניתוח או טיפול כגון הזרקה ממוקדת במרפאת כאב.

המשך

תודה על תגובתך.
&nbsp
כרגע עברו חודשיים ועשרה ימים, ועדיין יש כאבים. יש לציין שלא עשיתי פיזיותרפיה או כל טיפול אחר עד היום(בגלל הקורונה).
&nbsp
האם כשאתה אומר שהכאב אמור לעבור תוך עד 3 חודשים, זה תופס גם למקרה שלי שבו לא ביצעתי פיזיותרפיה? או שפיזיותרפיה היא משמעותית כאן.

המשך

השיפור יכול לקרות גם ללא טיפול רק יותר לאט.
במידה ואין שיפור רצוי להתקדם בהדמיה

למעלה