Memento - limited edition

• פותח הנושא Soak
  • פורסם בתאריך

Soak

New member
Memento - limited edition

בראש ובראשונה אקדים ואומר כי אני ממש לא אוהב את המקרים האלה. ממנטו הוא סרט שאני מאוד אוהב ולכן הזדרזתי והזמנתי אותו בגירסת ה DVD כשיצאה. פתאום, כמעט שנה אחרי יציאת הסרט, החליטו להוציא גירסה חדשה, מסקרנת ביותר והציבו אותי במצב נורא מעצבן. אותו דבר יקרה עם "שר הטבעות" שיוצא בקרוב ויכיל תוספות שלא יכללו בחבילה של הטרילוגיה המלאה שתצא בעתיד. אלו נסיונות מניפולטיבים של המשווקים שמכירים את קהל היעד וידועים שהוא לא מוכן לפשרות, והם צודקים. אז עכשיו אני תקוע עם שני גירסאות של ממנטו - מותחן מדהים שדובר עליו רבות. העלילה ידועה - חוקר בחברת ביטוח שאישתו נאנסת ונרצחת וכתוצאה מהטראומה הוא נפגע בזיכרון קצר הטווח. המשמעות היא שכל דבר נשאר בזכרונו רק מספר דקות ואח"כ נמחק והוא מתקשר עם עצמו באמצעות צילומים וקעקועים על גופו על מנת למצוא את הרוצח. אז מה יש לנו בגירסה החדשה? (ואני אפרט בעיקר את התוספות) 2 דיסקים במארז המדליק ביותר שראיתי. המארז בנוי כתיק של חולה פסיכיאטרי ומכיל מסמכים המהודקים עם אטב לצידי המארז ואת שני הדיסקים בתוך ים של שרטוטים שונים, הדפסות, ציורים וכתב יד. עם הכנסת הדיסק לכונן לא תקבלו תפריט אלא שורה של מבחנים פסיכולוגים אשר תשובה עליהם תביא אתכם לתוספות השונות, או שלא. תתבקשו לבחור ציורים שונים, לתאר ביטויים, להחליט אם זוג צלילים שיושמע זהה או לא וכו´ בדיסק הראשון נמצא את הסרט עצמו עם פסקול DTS של הסרט שלא מוסיף הרבה מעבר ל DD5.1 וערוץ של הערות הבמאי (כריסטופר נולאן) שעוד לא יצא לי לשמוע. הדיסק השני מעניין יותר ואפשר בקלות לבזבז שעות על המבחנים השונים ולא להגיע לשום מקום. חסר סבלנות שכמותי נעזרתי באתר ה Easter Eggs שמופיע גם בקישורי הפורום והגעתי לחלק המעניין ביותר "אנטומיה של סצינה". קטעים וראיונות עם הבמאי השחקנים וצוות ההפקה על כל אספק בסרט. שאר התוספות מאכזבות למדי - גלריית תמונות, PRODUCTION NOTES, טריילרים, סיפור הסרט ועוד טקסטים שונים. האופציה הכי מעניינת היא שהDVD מאפשר לנגן את הסצינות של הסרט בסדר הכרונולוגי שלהם כלומר הפוך. זה מתחיל בכתוביות הסיום שעולות במהופך ומסתיים בפיתוח התמונה (הסצינה הראשונה בסרט). החלק הזה מגניב ביותר למרות שהתאכזבתי למצוא סצינות בודדות שמשום מה נחתכו מגירסה זו ולא הופיעו כלל. השאלה הגדולה היא האם הגרסה הזו שווה קניה לאותם אנשים שקנו את הסרט בגירסתו הקודמת (כמוני). התשובה תלויה בעד כמה אהבתם את הסרט ועד כמה אתם סקרנים לראות אותו בסדר הכרונולוגי. שאר התוספות מלבד "אנטומיה של סצינה" לא שוות קניה לחלוטין כמו גם פסקול ה DTS שלא חיוני בסרט מהסוג הזה.

רומן ט

New member
לדעתי, שווה ביותר!

קודם כל, נתייחס לעניין העטיפה. מגניבה בהחלט, אין ספק, אבל אני כל פעם נאבק בה מחדש על מנת לשלוף את המארז הפנימי מתוך השרוול החיצוני. מרגיז מאוד. האם התוספות שוות קניה מחודשת? שאלה טובה. אין ספק שהגירסה הנוכחית עדיפה על הקודמת. ועכשיו לסיבה שבגללה קניתי בסוף את הגירסה הזאת למרות שכבר הייתה לי הקודמת - השיפור בווידאו/אודיו. התמונה הועברה מחדש בפיקוחו של נולן עצמו הפעם - ונראית טוב יותר. אין ספק שצריך ציוד הקרנה משוכלל ע"מ להרגיש בזה, אבל ההבדל קיים. גם הסאונד (כולל ה-DD) עבר מיקס מחדש בפיקוח נולן. וגם הסאונד טוב מאשר בגירסה הקודמת. ד"א, בפרק האחרון, הערות הבמאי מתחלפות בצורה אקראית! (יש 4 גירסאות שונות של הערות הבמאי בפרק האחרון אם אני לא טועה) -רומן

למעלה