Metropolis (Anime) - Region 1

רומן ט

New member
Metropolis (Anime) - Region 1 ../images/Emo91.gif

למי שלא יודע, אנימה (ANIME) זה אנימציה יפנית. למי שלא מכיר, הסרטים המומלצים למתחילים הם: Ghost In The Shell, Akira, ו-Princess Mononoke. אבל אנחנו כאן בשביל לדבר על מטרופוליס.
למי שתהה, לא, זה לא יצירת המופת של פריץ לאנג מ-1926. למרות שהסרט הזה בהחלט מושפע ממנו. כמו כל סרטי האנימה, גם סרט זה מוצאו בקומיקס יפני פופולרי. העלילה מתרחשת בעיר עתידנית בשם מטרופוליס, שהחיים בה מופרדים לפי מפלסים - בני האדם במפלסים העליונים, הרובוטים (שהם בעצם העבדים בדור הזה) - למטה. בתוך כל זה, השליט של העולם הזה, פונה למדען גאון ויוצר את ה"רובוט האולטימטיבי" - טימה - שכרגיל באנימציה היפנית, נראית כמו ילדה. בינינו, העלילה (והפילוסופיה שמאחוריה) לא ממש מרתקת או מקורית, אבל מה שחשוב זה האנימציה עצמה. הסרט משלב בין טכניקות האנימציה החדישות ביותר (סטייל פיינל פנטזי) ליצירת נופים ורקעים מדהימים, אבל האנשים עצמם מצויירים בסגנון היפני הקלאסי (תחשבו: פוקימון, מרקו
) התוצאה מרתקת ומיוחדת - מה שהופך את הסרט לשווה צפיה במיוחד. וידאו: במילה אחת - מהמם. אחד מסרטי האנימציה המרהיבים ביותר. באותה דרגה של Toy Story. סאונד: ערוץ ה-DTS הוא אחד האגרסיביים ביותר שקיימים ב-DVD. כל הערוצים אקטיביים מאוד במהלך כל הסרט. כל הזמן דברים "מתעופפים" להם מאחור לפנים ולהיפך. אחלה סאונד. תוספות: כל החומר הנוסף מרוכז על דיסק "מיני דיוידי". זהו דיסק דיוידי אבל בקוטר חצי מהרגיל - ממש מגניב! התוספות כוללות סרט דוקומנטרי על עשיית הסרט, ראיונות עם היוצרים, וקטעי אנימציה בשלבים שונים של התפתחותם. (ע"י שימוש בפונקציית שינוי זווית הצילום) ציונים: סרט - 7 וידאו - 9 אודיו - 9 תוספות - 6 -רומן

jerri

New member
האנימציה לא משהו לטעמי, בטח שלא

ברמה של מיאזקי, אבל הקצב מהודק היטב.

רומן ט

New member
מסכים, אבל -

התוצאה עדיין מאוד מיוחדת. ומה שחשוב במקרה הזה זה איכות הסאונד והתמונה - שהם פשוט מדהימים. לפחות לדעתי. -רומן

jerri

New member
רק אתמול יצא לי לראות את ah my

godess הסרט (וגם את הפיילוט החדש לרובוטריקים, אבל זה משהו אחר), יצא לך לראות אותו? בעיני האנימציה לא משהו (אני בכלל לא מת על שוג´ו) והדיבוב קצת מטופש אבל סה"כ הוא סרט זורם ולא משעמם אפילו שהוא רומנטי מדי.

רומן ט

New member
לצערי, לא.

שקלתי לקנות, אבל בסוף וויתרתי - נשמע קצת מטופש. ד"א - למה לשמוע בדיבוב - יש את המקור היפני וכתוביות באנגלית

Soak

New member
איפה ניתן להשכיר?

נשמע מעניין ועדיין לא יצא לי לראות סרטי אנימה. רשמת גם שזה באותה דרגה של Toy Story, האם זה תלת מימד ממוחשב?

רומן ט

New member
חלקית, כן

זה שילוב של הרבה טכניקות - אנימציה ממוחשבת (גם תלת מימד וגם אנימציה דו-ממדית שטוחה לחלוטין), וגם ציור ביד "קלאסי". ההתייחסות ל-Toy Story היא רק לגבי איכות התמונה (כלומר ה-Video Transfer) ולא לגבי איכות האנימציה עצמה. (שלדעתי עדיפה ב-Toy Story). בתור אנימה ראשון - עדיף Ghost In The Shell (יותר קליט, ומטריקס גנב משם הרבה, כך שזה יהי יותר מוכר), ו-Akira המדהים. לגבי השכרה, אין לי מושג. אולי ב"אוזן"? -רומן

למעלה