NOOBS

WonderfulWoman

New member
NOOBS

שלום,
אנחנו זוג צעיר, משכורת ברוטו יחד של 30 אלף ש"ח בחודש.
בעלי דירה שקנינו ב1.5 מליון ומשלמים משכנתא קטנה ל10 שנים, 6000 ש"ח בחודש.
אנחנו מתגוררים בדירה שקנינו, ערך השוק שלה מבחינת שכירות היא בין 4-4.5 אלף בחודש.
חוסכים בערך 8 אלף בחודש.

אנחנו חוסכים וצוברים כסף בחשבון חסכון, מה שמרגיש לנו כמו בזבוז זמן מוחלט... (סביב ה50 אלף בחסכון כרגע)
אין לנו מושג מאיפה מתחילים, אבל אנחנו כן יודעים שאנחנו רוצים למצוא השקעה שתגלגל את הכסף שיש לנו.

מה אנחנו יודעים עד עכשיו:
ב"ש נשמעת מפתה, המרחק מהעיר מעט פחות קורץ לנו. גם ראינו דירות (כמו שציינו כאן) בקומות גבוהות בלי מעלית מה שנראה לנו לא פרגמטי.
חיפה, נשמעת מאוד מפתה, יש לנו משפחה באיזור וההגעה לעיר קלה לנו יחסית. הרבה סטודנטים משכירים שם ואפשר למצוא בעיר התחתית דירות זולות במיוחד.
זה 2 האיזורים העיקריים שהסתכלנו עליהם, פשוט בגלל שזה הכי "מיינסטרים" ואנחנו לא מבינים מספיק בשביל לחפש באיזורים אחרים.

השאלות:
האם השקעה בנדל"ן מתאימה לכל אחד?
כמה זמן דרוש בשביל לתחזק נכס שהוא בשכירות, האם ניתן להגיד ככלל אצבע שנדרש למשל לפחות יום בחודש ע"מ להסדיר עניינים שקשורים בדירה (כמו למשל תקלות וכו').
כמה כסף צריך לשבת בחסכון בשביל לבוא ולהגיד, זה סכום שכבר שווה להשקיע. כרגע יש לנו אולי סביב ה50 אלף שקל, כדאי לחכות עד שנצבור סכום גבוה מזה לפני שאנחנו מתחילים לחפש השקעה?

כרגע מסתכלים ביד2 על דירות למכירה, ואז בודקים דיות להשכרה באותו האיזור כדי לקבל הערכה של המחירים, יש דרך יותר יעילה/נכונה לעשות את הדברים?

תודה מראש :)

השקעה בנדלן.

ערב טוב.

אתחיל מהשאלה ששאלת בסוף ואומר שהשקעה בנדלן לא מתאימה לכל אחד מספר סיבות.

לחלק אין סבלנות להתעסק עם רכישות גדולות, בדיקות נכסים, ריצה אחר עיסוקה טובה, השכרת הנכסים הכולל מציאת שוכרים טובים ותחזוקת הנכס על כל המשתמע ממנו וההוצאות מסביב.

לגבי השאלה איפה כדאי לרכוש נכס גם זה משהו שמאוד תלוי בכל אחד בצורה שונה, חלק יעדיפו את הצפון/מרכז בגלל התשואה וחלק יעדיפו במרכז בגלל ביקושים רבים יותר.

חלק יעדיפו לא להתעסק בנסיעות וחלק יעדיפו לוותר על הנסיעות תמורת תשואה נמוכה יותר.

לגבי שאלה של תחזוקה זה תלוי במצב הנכס. אני אישית מכיר נכסים שנדרש שיפוץ כללי של שבועיים ויש נכסים שאלו שינויים קוסמטיים של יום יומיים.

כמו כן תמיד צריך לקחת בחשבון שבערך חודש שכירות הולך על הוצאות בלתי צפויות כמו פיצוצים בצנרת או הצורות הקשורות בבניין שחלות על בעלי הנכס.

בעיקרון אין ספק שהשקעה בנדלן כיום מניבה תשואה טובה יותר מכל תוכנית חיסכון, יחד עם זאת יש לקחת כל השקעה את הדרוש לה כמו השקעה בהוצאות נלוות, זמן ו״כאבי ראש״ שונים.

WonderfulWoman

New member
דבר ראשון תודה :)

תודה על התגובה בהחלט לוקחת לתשומת ליבי.
בנוגע להשקעה התחלתית, האם סכום של 50 אלף שקל יכולה להספיק בתור השקעה התחלתית לדוגמה בנכס מאוד זול עם תשואה יחסית נמוכה בשביל "לבדוק את המים" או שזה מסוג הדברים שאו שקופצים פנימה או שלא לטרוח?

לדעתי בסכום של 50 אלף כמעט ואי אפשר למצוא

נכס ״זול״ כזה שלכל הפחות לא ידרוש שיפוץ יסודי וזאת בתנאי שאתם לוקחים משכנתא.

אני באופן אישי לא מכיר נכסים במחיר של 200 אלף שקל ואם אתם מכירים אשמח אם תשתפי אותי
.

לגבי השאלה שלך, אין ברירה... צריך לקפוץ למים כמו בכל עסק.... או שעושים או שלא עושים בכלל. (זו השקפת העולם שלי).

התעסקות בנדלן כהשקעה = עסק לכל דבר.

למעלה