radial palsy - טיפול בדיקור

asyoko

New member
radial palsy - טיפול בדיקור

שלום, לאחרונה אני מטפל באישה מבוגרת (80) שלאחר ניתוח לקבוע שבר בזרוע החלה לסבול מ-radial palsy. לאחר שלושה חודשים ללא כל שיפור (פיזיותרפיה ומנוחה) פגשתי אותה והיום לאחר כ- 6 טיפולים אנחנו רואים שיפור מאוד מינורי ביכולת להזיז את האצבע המורה ובתחושת העייפות והכבדות של היד. אבל, כאמור, מדובר בשיפור קל מאוד. אני עובד בעיקר בשיטות אורטפדיות - מרידיאניות כולל דימום עדין (מאוד) של נקודות קצה. האם יש למישהו ניסיון, הערות, המלצות. חשוב לי להתקדם יותר מהר כדי לנסות למנוע ניתוח נוסף שכרגע הוצע לה על-מנת לפתור את הבעיה תודה אופיר

miriamr

New member
Radial palsy

שלום אופיר, אתה עושה הכל נכון ואין מה לעשות, בגיל הזה התהליכים הרבה יותר איטיים. אני עכשיו מטפלת באישה בת 60 עם פגיעה בעצב האולנרי באזור המרפק בעקבות שבר בזרוע וניתוח. השיפור איטי אך עקבי. אתה יכול להוסיף עבודה מקומית על אזור הנביעה של העצב הרדיאלי שזה C-7 (בעיקר) וכמובן על אזור המרפק שבו העצב עובר. כמו כן צריך לראות את הדופק ולראות מה מצב הכליות, GV, YANG QIAO שאחראים על מע' העצבים והעיצבוב. יכול להיות שאם אחד מהם ריק או תקוע ההתקדמות לא מספיק מהירה. בהצלחה מרים רייך מטפלת ברפואה סינית עתיקה לילדים ומבוגרים

RanLoel

New member
radial palsy

בוקר טוב אופיר, מהודעתך הקצרה נשמע שאתה עובד נכון. גם אני כמו מירי, הייתי מנסה לעבוד על האיזור הצווארי בדיקור ובטווינא. כמו כן הזכרת תחושה של כבדות ביד - אולי נכון יהיה להתייחס לחסימה של לחות. עוד כלי שלא הזכרת ואפשר להשתמש הוא המוקסה או משחה מחממת כדי לייצר תנועה לאורך היד. אני באופן אישי הייתי מלמד את המטופלת מספר מתיחות שיוכלו להגביר את זרימת הדם לאיזור. בהצלחה רן

asyoko

New member
תדירות הטיפולים

תודה לכם על ההתייחסות בהמשך לנושא הנ''ל - האם פגישה אחת לשבוע מספיקה לפי דעתכם או שמומלץ על 2 טיפולים בשבוע ?

RanLoel

New member
לצופף

בשלב הראשוני שני טיפולים שבועיים לפחות יעצימו את האפקט הטיפולי.

למעלה