אובדת עיצות

The new Rainbow

New member
אובדת עיצות

שלום לכם. אני קוראת סמויה כאן והחלטתי שהגיע הזמן שאשפוך את אשר על ליבי. אני בחורה בת 23. היה לי חבר כמעט שנה וחצי...נקרא לו אמיר לצורך העניין. לפניו היו לי 2 קשרים רציניים וארוכים אך אותו - אהבתי מכולם. לא הייתי ישנה בלילות מרוב עודף רגש והתרגשות שבכלל יש לי איתו בחיים ! הקשר שלנו בהתחלה היה מושלם. מפרגן, רומנטי, נופשים, הפתעות, צימרים, ממש כמו באגדות. ואז אחרי כמעט שנה משהו שם השתבש. אני הפכתי אובססיבית וקנאית והוא בדיוק ההפך - התרחק. נפרדנו. פעמיים. הפעם הראשונה היתה קשה מאוד, והוא זה שיזם את החזרה. הפעם השניה היתה כי הוא החליט לעזוב את הארץ לטובת טיול בחו"ל לתקופה של 3 וחצי חודשים. הוא החליט שהוא לא רוצה להיות איתי. הוא לא רצה לחכות לי, לא רצה שאחכה לו, וכדבריו "רצה להיות משוחרר". נפרדנו ביום שהוא טס..כך שכל הזמן הזה ידעתי לקראת מה אני הולכת וידעתי שזה יגמר ברגע שהוא יטוס. הפרידה היתה לי פחות קשה מהקודמת כי הוא פשוט לא היה כאן. התחלתי גם באותה תקופה ללמוד והעסקתי את עצמי בהמון המון דברים שתפסו לי זמן רב. וכאן נכנסים ההורים שלי לתמונה. נכון, אני אמנם בת 23 אבל גרה בבית ולצערי ההורים שלי ידעו על כל פיפס בקשר שלנו - שלא ביוזמתי. הם היו מאזינים לי כל הזמן, חוקרים כל הזמן וכועסים כשלא שיתפתי וסיפרתי, והם מבחינתם מחקו אותו. הוא מחוק. הוא מת. כי הוא נפרד ממני ופגע בי מאוד, ולכן הוא מת מבחינתם, לא קיים, ואם הם יראו אותו ברחוב - חבל לו על הזמן. ואני במשך כל התקופה הזו בחו"ל רק ספגתי מהם מילים כמו "מגיע לך...למה חזרת אליו בכלל..הוא עזב אותך פה לבד ופגע בך..הוא זבל..הוא מנאיק". ואני שניסיתי כל הזמן להתגבר עליו, להדחיק, לא להתמודד - זה פשוט לא עבד. ואז הוא חזר לארץ. יצר קשר. אף אחד לא ידע על זה. עברו כמה ימים ונפגשנו. ואז...נפגשנו שוב. ושוב. והדמעות פרצו, והגעגועים גם כן,דבר הוביל לדבר ומכאן אתם יכולים לתאר לעצמכם מה קרה. ואף אחד לא ידע על זה- לא החברות שלי, לא המשפחה שלי, פשוט אף אחד. חשוב לי לציין שבכל התקופה הזו שהוא לא היה בארץ אני לא עשיתי שום דבר עם אף אחד, וגם הוא לא. הוא לא בחור פלרטטן, הוא לא אחד כזה שיוצא עם בחורות לרוב, הוא לא יוזם, הוא פשוט לא בחור כזה, וזה מה שאהבתי אצלו, שזה בנאדם שיכולתי לסמוך עליו בעיניים עצומות לחלוטין. מאז ועד היום - חלפו להם 5 חודשים. 5 חודשים בהם אנחנו נפגשים בסתר, מנהלים "רומן סודי" כאשר המשפחה שלו לא יודעת מכלום, המשפחה שלי בטח שלא. אם ההורים שלי ידעו - זה הסוף שלי, אני נזרקת לרחוב עם תיק. ולא, אין לי אפשרות כלכלית כרגע לגור לבד ולעשות כרצוני - הלוואי ויכולתי. מה גם שאני כרגע מתחילה ללמוד כפול 3 שנים אז בכלל. ב-5 חודשים הללו שמרו אמונים אחד לשניה. הוא לא עשה כלום עם אחרות וגם אני לא. פשוט "ביחד" אבל "לא ביחד". והיום בהסתכלות אחורה - אין לי מושג איך עמדתי בזה. באמת שאין לי. ועכשיו - פתאום התהפכו היוצרות. הוא זה שפתאום לוחץ שניפגש, שנתראה, שניהיה יחד, שניסע לטייל, ושנעשה דברים משותפים. אבל אני פשוט לא יכולה להתמודד עם זה כי ההורים שלי לא יודעים עליו ועל קיומו בחיים שלי. ושתבינו, אם הם ידעו - אני נזרקת לרחוב. פשוט ככה. הם מוחקים אותי וגם עליי הם ישבו שבעה. אני באמת מפחדת להגיע ליום בו הם יגלו את הכל. עכשיו, אחרי החפירה הארוכה כ"כ שלי- כאן אתם נכנסים לתמונה. מה אתם הייתם עושים במקומי? איך אתם הייתם ממשיכים להתנהל ? היית ממשיכים בטקטיקת ההסתרה הזו או שמא יוצאים עם זה החוצה בכל הכוח ויהיה מה שיהיה? כי אני באמת כבר אובדת עיצות... תודה לכל מי שקרא. תודה לכל מי שיגיב.

למה את חושבת שהם יזרקו אותך לרחוב ?

הם אמרו לך ככה ? מה אם תעלי את האפשרות בפני אמא שלך, ותבקשי רק את התמיכה שלה, היא לא תהיה מוכנה לתמוך בך ?

The new Rainbow

New member
למה?

כי זה מה שיקרה. להפך, אמא שלי היא הבעייתית יותר כאן. כך ששום תמיכה לא תיהיה לי..

לא כל האימהות "הגיוניות".. אני חושבת ש

הפחד שלה נובע מההיכרות שלה את ההורים. כשזה נוגע לבת שלך, לא הרבה הגיוניים, הרבה מההורים מגיבים רגשית. הם כנראה מרגישים שהבת מניחה יהבה על קשר ואדם לא רציניים, דבר שהיא לא "רואה". אני חושבת שאין הורה שלא היה רוצה את הטוב ביותר עבור הילד/ה שלו. ואם זו בת מאוהבת, הדאגה משולשת. שיקום כאן אדם שהוא אב למתבגרת ויגיד לי שהוא לא היה חושב על למנוע מהבת שלו להפגש עם גבר שגורם לבת שלו לסבול ולהתמקד בו עד לכדי אובססיביות. אף אב לא היה מרשה לאף גבר לשחק לבת שלו ברגשות. כל אבא רוצה גבר רציני בשביל הבת שלו. כשמכאן זה מה שהיא צריכה לעשות - קודם כל לבחון באמת את הרצינות של הבחור הזה (חמישה חודשים לא מספיקים). ותוך כדי, שאותו גבר יפנה לאחד ההורים וידבר איתו על הרצינות שהוא דובק בה לגבי בתם. שהוא יעשה את המלחמה הזו מולפ. שהוא ירדוף אחריה עכשיו, שהוא יהפוך לאובססיבי.. למה להציב אותה שוב בחזית ולקבל את הסבירות שהיא תפגע שוב ממנו. זה יוכיח לה עד כמה הוא באמת רציני. היום, נוח לבחור הזה הקשר ה"סודי" הזה.. כיוון שקשר כזה בהחלט לא מגביל, לא מצריך ממנו יותר מכמה פגישות פה ושם ובטח שלא להרגיש "רציני" מדי כשזה מגיע לרמה של ידיעת ההורים בקשר. אמנם הגישה של ההורים לא חכמה.. אבל אם והיתה לי בת כזו, הייתי דווקא בוחרת להתמקד בשיחות עם הבחור הזה. שהוא יבין שהיא לא לבד ובטח שיחשוב פעמיים אם לפגוע בה בעתיד.. הבחורה הזו מונעת מאמא שלה להגן עליה ולמנוע, חלילה, מאותו בחור ל"תכנת" את הבחורה הזו לצרכים שלו. נכון, אף קשר הוא לא "חלק". זה בהחלט הגיוני שזוג "נפרד וחוזר-נפרד וחוזר".. אבל אני לא מכירה את הבחור הזה ואיזו פגיעה בדיוק היתה שם שהולידה את הגישה הקשה הזו של ההורים שלה. לכן, נכון להיות כאן חכמים מאשר צודקים.

The new Rainbow

New member
תודה רבה לך

על התגובה הכנה, המעמיקה והאמיתית. אסביר לך חד וחלק למה הוריי לא אהבו אותו. מבחינתם, כמו שמבחינת כל הורה והורה ה"חבר" צריך לקחת חלק בלתי נפרד מהמשפחה ולהיות שם בכל מפגש/ארוחה משפחתית/אירועים/חגים ומועדים כאלה ואחרים. והוא - פשוט לא אהב את זה. הוא לא הצליח למצוא את עצמו שם ולכן נמנע המון פעמים מלהגיע למפגשים משפחתיים שכללו אותי. אז נכון, בהתחלה נורא נפגעתי ממנו בשל כך אבל אח"כ הבנתי שהוא באמת לא מוצא את עצמו ולא נוח לו עם המעמד הזה ושיש לי סבא וסבתא שכל שניה (אבל כל שניה!!!!) מסתכלים עלינו ואומרים "בקרוב אצלכם". וזה לא שלא סלחתי לו על זה. אבל באיזשהו מקום גם הבנתי מאיפה זה מגיע והנחתי לו. וההורים שלי מבחינתם = סימנו אותו בקטע הזה. הוא היה פסול. אז נכון שכרגע מ-א-ו-ד נוח לו בלשון המעטה עם המצב הקיים, אבל יש לי תיקון קטן...הוא יוזם (כמעט את כולן) את כל הפגישות ביננו, הוא יוזם פגישות של כמעט כל ערב, הוא נותן הרבה יותר מ"כמה פגישות פה ושם" כפי שתיארת.. אבל יודעת משהו? באיזשהו מקום גם לי נוח ככה. למרות שזה מציק לי בהסתכלות לעתיד שלי...כי אני בהחלט רוצה למצוא את האחד שלי שיוכל להתחייב לי תוך רגשות ואמונה שלמים בי ובקשר. ואני מניחה שאם כרגע זה לא היה נוח לי - לא הייתי שם. וכן, אני בהחלט מונעת מההורים שלי לשמוע/לדעת - להגן עליי. אבל יודעת מה? אם יש אשם אחד פה - זה הם. לחלוטין. כי בתור ילדה קטנה הוריי הפכו אותי למאוד תלותית בהם, מאוד לא יכולה בלעדייהם, מאוד לא נושמת בלי שהם יהיו לידי וכך זה גם היה בתור תלמידת חטיבה/תיכון, בתור חיילת, ורק לאחרונה התחלתי קצת להשתחרר מזה וזה מלחיץ אותם אבל הגיע הזמן לשחרר את החבל ההדוק מידי שיושב לי על הצוואר. וכן - הם מודעים לכמה הם חנקו אותי כל השנים מעודף דאגה ואהבה. אבל לכל דבר יש גבול, גם אם הוא נעשה ממקום טוב.

tokbek

New member
אם את חושבת שהקשר שלכם שווה לפחות קיום של

שנה אחת, אז כל מה שאתם צריכים לעשות זה לשכור דירה יחד, וחוץ מזה מה העניין עם ההורים, חוצפה שהם מתערבים ככה, עם כל הרצון לגונן, עדיין את אדם מבוגר ואחראי. הורים מהסוג הזה הלוחץ יוצרים ילדים תלותיים ואומללים.

tofi123

New member
שאלה-

איך אתם נפגשים כבר 5 חודשים בלי שאף אחד יודע? את אומרת שזה כמעט כל ערב.. ההורים שלך לא שמים לב שאת נעלמת כל ערב? אתם לא ישנים ביחד? איפה אתם נפגשים כל ערב אם שני הבתים של שניכם מחוץ לתחום? (אלא אם יש לו דירה משלו?) לפי הכרטיס שלך את בת 27- למה לא לעבור לגור יחד? יש שלב בחיים שצריך לשים סוף לשליטה של ההורים בחיים שלך. אולי הם לא יפרגנו, אולי הם מאוד יכעסו- אבל זה כי יש להם את הקלף הזה עלייך (לזרוק אותך מהבית). ברגע שתראי להם שאת עומדת על הרגליים שלך בעצמך, ומוכנה גם להתרחק מהם אם הם לא תומכים בך- אולי יש סיכוי שהם יבינו כמה הוא חשוב לך. בואי נודה באמת- המצב הזה לא יכול להימשך עוד המון זמן. אז לשאלה החשובה באמת, נראה לי- את בטוחה ברצינות שלו? הוא שווה את הסיכון שתקחי בהרחקת ההורים שלך? יכול לקרות מצב שתפוצצי הכל עם ההורים ואז הוא יחליט שנגמר לו?

אולי ההורים רואים משהו שאת לא?

בדקתי הודעות קודמות שלך, ואני ממליצה לך לקרוא אותם גם. יש לנו זיכרון סלקטיבי - מצד אחד אנחנו יכולים מאוד להפגע מהמעשים של אנשים שמאוד קרובים לנו ומצד שני אנחנו שוכחים הכל ברגע שהמצב משתפר. זה לא בהערך רע - כי לשמור טינה זה לא בריא ופשוט לא טוב. אבל מצד לשכוח הכל זה גם לא המעשה הכי חכם - כי התנהגות העבר עדיין חשובה. ההורים שלך ראו מה קרה כאשר החבר שלך נפרד ממך, את בעצמך אמרת שהפרידה הייתה לך קשה והוא פגע בך. לא רק שהוא נפרד ממך פעם אחת הוא נפרד ממך פעמיים ההורים שלך זוכרים את זה - את כנראה שכחת. לפי דעתי תסתכלי על המצב עם הבחר שלך באופן אובייקטיבי (בגלל זה גם לקרוא את ההודעות שלך יעזור] --> האם זה באמת מישהו שאת רוצה להיות איתו ביחסים? האם זה מישהו שאת חושבת שמגיע לך? מה בדיוק היו הבעיות בפעמים הקודמות בינכם [ואני אומרת פעמים, כי לפי דעתי אם הוא נפרד ממך לפני הנסיעה לחו"ל אז היו בעיות - אם אין בעיות והכל מושלם - לא נפרדים] והאם הבעיות האלו נפתרו עכשיו? אחרי שתעני בכנות (איך מדגישים מילה? טוב נדגיש לבד - ב-כ-נ-ו-ת) לכל השאלות ותחליטי שכן זה מישהו שאת היית רוצה להמשיך להיות במערכת יחסים איתו אז תלכי להורים שלך ותסבירי להם את זה באופן שקול: כן ההיסטוריה הייתה כזו - א' אבל המצב הוא כזה - ב' ולכן ההיסטוריה לא תחזור על עצמה כי אני.... ועוד שאלה שאת יכולה לשאול את עצמך - אם את היית חברה שלך והיית רואה הכל מהצד האם היית אומרת לעצמך [כחברה שלך] כן תשארי איתו בקשר?

Old Girl

New member
את צריכה לעשות שני דברים:

האחד הוא לבדוק עם עצמך טוב טוב, ממקום הכי שקול שאת מסוגלת להגיע אליו, האם יש אפשרות שהוריך וחבריך נוקטים עמדה מוצדקת שנועדה להיטיב עמך. מהתיאור שלך נוצרה אצלי התחושה, שאת מתנהלת במערכת היחסים הזו על פי דחפים. את לא באמת בוחנת את הסיטואציה, לא שואלת את עצמך מה השתנה ביחסים ומה יגרום להם להיות הפעם בריאים יותר. את פשוט נסחפת אחריו כמו סומא כשהוא מאפשר לך זאת. אני לא יודעת האם הוא "זבל" או "מניאק" כי לא כתבת כאן על שום מעשה מנוול שהוא עשה. כל מה שאני יודעת הוא, שלבחור הזה אין מחויבות עמוקה כלפיך. לפעמים מתעורר בו הרצון להיות אתך שמתערער כשעוצמות הקשר עוברות איזשהו רף שמתאים לו. לפי מה שאת מתארת - בכל פעם כשהקשר תבע ממנו יותר מדי מעורבות רגשית, מאמץ או מחויבות פנימית - הוא נסוג. אחרי שהייתם יחד שנה - הוא התרחק ואת התחלת להיות אובססיבית (שני תהליכים שמזינים זה את זה). כלומר, הוא לא רצה להיות בקשר שיש בו מעורבות עמוקה ותלות רגשית שלו בך. כשהוא נסע לחו"ל - הוא לא הרגיש מספיק מחויב/ מעורב כדי להזין קשר שאין בו יותר מדי benefits, רק חובות. זה שלא היה לו שם סקס עם בחורה אחרת - לא מעיד על כך ש"שמר לך אמונים". לשמור לך אמונים זה קודם כל *להחליט* לשמור לך אמונים, מראש וללא תנאי. להיות בלי סקס אפשר ממאה אלף סיבות, כמו: לא הייתה הזדמנות, לא רוצה סיכונים, לא רוצה לקיים יחסי מין ללא שום מערכת יחסים וכו'. כל עוד הוא הבהיר שאינו מעוניין להיות בן זוגך - שום דבר שנעשה על ידו, לא היה מתוך מחויבות כלפיך, אפילו אם הוא בחר להגדיר זאת *בדיעבד* "נאמנות כלפיך" (או שאת הגדרת זאת כך). כרגע, הוא לוחץ ומעוניין יותר ממך כי *את* זו שיוצרת את הדיסטנס. לא זמינה מספיק, לא פנויה לקשר אינטנסיבי. כרגע, מה שיש ביניכם פשוט לא מתקרב ל*רף* שמתאים לו. אבל קשר אמיתי לא יכול להתנהל כך לאורך זמן. נגיד ויום אחד כן תהיי מסוגלת לקשר גלוי - מה אז? אין שום סיבה מיוחדת לחשוב, שברגע שתהיי שם לגמרי בשבילו, ותפגיני עוצמות רגשיות, ותרצי להיות במקום של אינטנסיביות זוגית שכל זוג נורמלי נמצא בו בסוף - הוא לא יירתע שוב.בשורה התחתונה - תבדקי טוב טוב האם ייתכן ש*כל* הסביבה שלך, שיודעת על הקשר ממך, פשוט פועלת ממקום יותר מבוקר ויותר הגיוני ממך. ואם את מגיעה למסקנה שהסביבה שלך טועה, או שלא משנה לך האם היא טועה כי את לא מסוגלת לפעול מתוך שיקול דעת - פשוט תשימי את הדברים על השולחן, אין לך ברירה. אני חותמת לך שההורים שלך יקבלו אותך בסוף אם תהיי בצרה, כי העמדה העוינת שלהם היא רק ניסיון לשים לך גבולות ולהגן עליך. הם פועלים מתוך דאגה *לך*. אבל תעשי לעצמך רק טובה קטנה ותשאלי את החבר שלך, עד כמה הוא מסוגל לעמוד לצדך אם אכן תנודי מסביבתך. תשאלי בגלוי, האם הוא פנוי רגשית ומוכן ללכת לגור אתך כי ההורים לא רוצים אותך בבית; להיות שם עבורך תמיד כי חבריך לא מעריכים אותך יותר; האם הוא יכול להסביר מה השתנה כעת ומדוע את צריכה לתת בו אמון. תשאלי את הדברים האלה, אל תפחדי. תשאלי בהתחלה האם הוא מוכן לחפש אתך דירה כדי שתגלי את הכל להורים ברגע שיהיה לך לאן ללכת. זוג יציב באמת לא פוחד להתמודד עם השאלות האלה, ולכל אחד יש להן תשובות מעודדות למדי. אם אין לו תשובות חד משמעיות עבורך - תחזרי לשלב הראשון.

nate2000

New member
חברות אמיתית נמדדת ברגעים קשים

הוא יכול להיות בחור נפלא- לעשות סיבוב של 180 מעלות ולהפוך משמוק אגואיסט לבחור הכי נהדר שיש, אבל אם ברגע שאת תחליטי להתמודד עם ההורים, הוא יעשה קדימה פנה אחורה צעד- אז מה שווה כל הזוגיות שלכם? תגובתם של ההורים שלך דיי מובנת מצד אחד, זכותם למחוק מחייהם מישהו שהתייחס בצורה כזאת לבת שלהם. הם לא חייבים לו כלום וזכותם לא להכניס אותו לבית שלהם. ההורים שלך ראו את היחס שלו אליך, והזיכרון שלהם טיפה יותר ארוך. הם לא ממהרים לסלוח כ"כ מהר בניגוד אליך. אבל גם בלי קשר לבחור הספציפי הזה, לדעתי את צריכה לשים גבולות איפה ההתערבות שלהם רצויה ואיפה לא. הם בסה"כ רוצים בטובתך, אבל להאזין לשיחות ולתחקר זה כבר קצת מוגזם. במאמר מוסגר, בתגובה שלהם הם משיגים בדיוק את ההפך ממה שהם רוצים. בכל מקרה, אני חושבת שגם אם תספרי להם שחזרתם, אני בספק אם הם יעיפו אותך מהבית. וגם אם כן ביום שבו תחליטי לחזור דלת ביתם תהיה פתוחה בפניך. אז לדעתי, את כן צריכה לבוא ולספר להורים שחידשת את הקשר עם הבחור. ההורים יתרצו בסוף, השאלה היא האם החבר שלך יהיה מסוגל לעמוד מאחוריך? האם הוא יהיה מסוגל ללכת יחד איתך להורים שלך ולספר שחזרתם? או לעבור לגור ביחד בהנחה שהמשפחה שלך תזרוק אותך? את צריכה לבדוק מולו את הדברים האלה, והבחור כבר הראה את הצד האפל שלו לא פעם ולא פעמיים.

למעלה