אביב.. כמה טוב שבאת..

היי רונית,

תראי..
כעקרון, הירידה אמורה להיות 1-2 בשבוע.. כשאני עשיתי את הניקוי לראשונה ירדתי 5 קילו בשבועיים.

מכירה מקרים שלא ירדו כלל במשקל אבל הבגדים נהיו רפויים יותר- כלומר זה לא התבטא על המשקל אבל היקפים אכן ירדו.. כך כמו בכל מקרה זה נורא אינדיבידואלי.

מזכירה לך שאם את נכנסת לתהליך, זה לא רק מתוך הבנה שזה בר ביצוע, אלא שגם אין לך איזשהו רגישות לאורז ושאינך חלילה סובלת מאיזה מחלה כרונית אשר מכריחה ליווי של בעל מקצוע!!
אני זמינה כאן עבורך לכל שאלה!!

יוםטוב

פריכיות

לא. אך ורק מאורז מלא ללא כל תוספת.
אין הגבלה על כמות.. אבל כדאי יותר לצרוך אורז מבושל ולא להתבסס רק על פריכיות.
קחי אותן כנשנוש..

ברור שאפשר בטטה- קראי שוב.. כל הכתומים מאוד מומלצים:)

אביב.. כמה טוב שבאת..

לאחר התכנסות הגוף בחורף, זמן בו אנחנו אוכלים יותר, זזים פחות,
מגיע לו אביב- סמל לפריחה והתחדשות.
באביב הכבד שלנו מתחיל לעבוד קשה יותר, על מנת ל"זרוק" את הפסולת שאגר בזמן ההתכנסות.
כיצד אנחנו יכולים לסייע לו?
לבצע ניקוי רעלים-המכונה גם תהליך דה-טוקסיפיקציה.
אגב, זו שיטה מצוינת לכניסה לאורח חיים בריא ולהורדה במשקל.

לעוד איזה מצבים יכול לעזור הניקוי?
*עייפות וחולשה
*הפרעות במערכת העיכול (צרבות, נפיחות בבטן, גזים)
*עצירות
*קנדידה
*השמנה
*דיכאון וחרדות
*הצטננויות תכופות

ישנן גישות שונות לניקוי וכמו שחשוב לעשות את הניקוי בבוא האביב, חשוב גם להתאים את הניקוי לצרכים אינדיבידואלים.
למרות שאציג בפניכם את דיאטת האורז(גם עמה יש גישות שונות חלקן נוקשות יותר או פחות), כדאי והכרחי לעבור את הניקוי בליווי מטפל מוסמך.
אני נמצאת כאן בפורום לרשותכם וכמו כן לקבל אתכם בשמחה בקליניקה הפרטית שלי.

מהי דיאטת אורז?
דיאטה זו פותחה לחולי יתר לחץ דם בארה"ב.
עיקרון הדיאטה הורדת עומס מהכליות (האחראיות גם על ויסות לחץ הדם).
רוב החלבון נמצא בעולם החי וכאשר מורידים אותו, מפחיתים את רמות השומן- ומסייעים לפנות את הכבד לעסוק במלאכת ניקוי הגוף בקלות יותר
כשמה היא- דיאטת אורז, ובבסיסה יהיה אורז לסוגיו, ירקות ופירות ללא הגבלה. (כך שאנחנו מורידים מהתפריט את המזון המתועש המכיל חומרים כימיים)
משך הדיאטה בין 8 ימים לשבועיים (הכליות מתפנות לאחר 5 ימים ולכן אנחנו רוצים להמשיך עם הדיאטה עד כ- 8 ימים לפחות, והשאיפה היא לשבועיים)
כלל ברזל- אסור להיות רעבים!!
אינה מתאימה לילדים, לנשים בהריון ומניקות.
זו דיאטה מצוינת למי שרוצה להוריד במשקל ו\או לעבור תהליך היפו אלרגני –במצבים אלו יהיו הגבלות קטנות בכל סעיף שאציין.

מה מותר לאכול?
אורז:
אורז מלא, בסמטי, אדום, אורז עגול, אורז בר, פסטה מאורז מלא, איטריות מאורז מלא, פריכיות אורז מלא, חלב אורז, פיצפוצי אורז מלא ללא תוספת סוכר.

ירקות:
כל הירקות ללא הגבלה. איסור מוחלט- טיגון!
יש לשים דגש על ירקות ירוקים כהים (ברוקולי, תרד, עלי בייבי, עלי מנגולד, בזיליקום, רוזמרין, כוסברה, ארטישוק...)
ירקות כתומים (גזר,בטטה, דלורית, דלעת) משפחת הכתומים מכילים בטא קרוטן (בטא קרוטן מפעיל אנזים הנקרא ציטוכרום P-450 שאחראי על דה-טוקסיפיקציה. והוא אנטי אוקסידנט חזק מאוד)
להורדה במשקל- להוריד תפו"א מהתפריט ( לתפו"א יש אינדקס גליקמי גבוה, הוא מעלה מהר את הסוכר בדם)
לתהליך היפו אלרגני- יש להוריד את משפחת הסולניים- עגבניה, חציל ופלפל.

פירות:
ללא הגבלה- דגש על תפו""ע ירוק, אשכולית, פמלה, פומלית, לימון.
לתהליך היפו אלרגני- להוריד מנגו, קיווי, אנס, פפאיה, תותים, תפוז וקלמנטינה.

שתייה:
מים מינרלים ותה צמחים (לא בשקיקים אלא חליטת צמחים טבעית בתפזורת) ללא הגבלה.
הגבלה- להוריד קפה. ייתכן ובימים הראשונים יופיע כאב ראש כתוצאה מ"גמילה" ולאחר 3 ימים ייעלם (מקסימום).
המתקה: בזמן הניקוי לא משתמשים בסוכר. יש אפשרות להמתיק עם מעט סטיביה (ניתן לקנות בכל בית טבע)

תבלינים:
אך ורק תבלינים טבעיים- איסור מוחלט על אבקות מרק למיניהם.
מומלצים- כורכום, כמון, פלפל, ג'ינג'ר, קינמון.
כדאי להוריד מלח, אבל, כאשר מורידים את המזון המתועש כמות הנתרן במזון יורדת ב70% ואפשרי לתבל את המזון במעט מלח- עדיפות למלח עשבים.

תוספות:
שמן זית כתית מעולה בלבד ו\או שמן קנולה מכבישה קרה.

מה אסור??
עישון, אלכוהול, ויטמינים ותרופות לא חיוניות.

כמה נקודות חשובות:
*ייתכן ובימים הראשונים תחושו פחות אנרגטיים ועייפים (כי כמות הסוכר במזון יורדת), שתו מיץ פירות סחוט טבעי (כזה שסוחטים במקום).
*לאלו שצריכת פירות וירקות שלהם נמוכה, עלולים לחוש תחילה נפיחות וגזים, זה משום כמות הסיבים בתזונה עולה. אין חשש, תופעה זו עוברת- יש לתת לגוף להסתגל ולהקפיד על שתיית מים מרובה.
*עצירות- לא אמורה להיווצר עצירות, אך בכל זאת, לעתים כשהגוף עובר שינויים הוא מגיב בצורות שונות. במידה ונוצרת עצירות במהלך הניקוי, כדאי להכין את הבא: חצי לימון סחוט, כף שמן זית במעט מים חמימים. לשתות על הבוקר על קיבה ריקה.
*כמובן שבתהליך ניקוי יכולות לצוץ ריאקציות מסוימות ו\או החמרה בסימפטומים קיימים, זהו הליך תקין וטבעי- משום שהכבד עובד חזק וזורק פסולת מהגוף. יכול גם להתבטא בסימפטומים הבאים: גרד, פצעים על עור הפנים או בגוף, כמו כן- עצבנות,כעס, תסכול.
*כדאי להתכונן היטב לניקוי שלא יחסר לכם דבר- לערוך רשימה מסודרת של המוצרים, לקחת מספיק אוכל לעבודה. מומלץ שתמיד תהיה מנה מוכנה במקרר של אורז וירקות חתוכים גס בליווי מיץ לימון ושמן זית על מנת לשמרם.
*בזמן הניקוי אין אנו עוסקים בפעילות גופנית נמרצת, להפך... זהו זמן לשקט פנימי והתבוננות עצמית. התחברו לגוף הקשיבו לו. נקו את המשקעים היושבים על ליבכם ונסו להבהיר לעצמכם איך השנה הקרובה תראה.

**תהליך ניקוי רעלים עלול להיות קשה לאנשים הסובלים מבעיות בריאותיות שונות. במידה ואתם סובלים ממחלה כרונית כלשהי מומלץ להתייעץ עם מומחה תזונתי לפני התחלת הניקוי.

הסוף לא פחות חשוב:
בסיום התהליך תחושו אנרגטיים וחיוניים יותר- יש לחזור לתזונה בצורה הדרגתית ומתונה, אחרת התהליך עליו עמלתם ייפגם.
אל "תקפצו" ישר על מזונות מתועשים כבעבר, נסו לשמר ולסגל הרגלים חדשים.
כפי שאני תמיד אומרת- אין דרך קלה. מי שעשה ועושה את הדרך, יהיה קשה לחזור לסורו- ישנו ידע וניסיון שצוברים בתהליך. מי שצועד בה- לא יוותר עליה בקלות!

ב ה צ ל ח ה !!

תודה רבה! בדיוק חיפשתי משהו כזה..

אגב היכן הקליניקה שלך נמצאת? איך אפשר ליצור איתך קשר?

ניתן לפנות אליי..

באמצעות מייל לכתובת: [email protected]
ו\או בנייד: 0544-521450

למה כוונתך?

אני אוכלת ככה שנים?
רק אורז ירקות ופירות? איפה הגיוון? מה עם קטניות? מה עם שומנים טובים כמו אגוזים שקדים וזרעים... מה עם כוס קפה ביום? וכו...

לא הבנתי אותך...

2 קפה ביום כולל חלב דל

בלי אורז
עדשים אדומות וירוקות.
שמן זית

וגבינת קוטג'

מתלמד8

New member
דאיטת אורז וטיפול טבעי בלחץ דם

דיאטת האורז,היא השיטה הסינית לטיפול ביתר לחץ דם,כמו כל דבר האמריקאים מייחסים דברים לעצמם אחרי שזלזלו בם שנים,

דיאטת האורז מצויינת, לחולי יתר לחץ דם,אלא שצריך לעשות אותה כל מס' חודשים כדי לשמור על לחץ דם מאוזן-למי יש כוח?

יש עוד שיטה טבעית להוריד לחץ דם. 2 כוסות מיץ סלק ביום,אלא שגם כאן למי יש כוח להתעסק בלוגיסטיקה?

כדי למלא כוס במיץ סלק צריך לסחוט 3-4 יחידות כלומר 6-8 יחידות ביום,,,והרבה הרבה סבלנות,כי אם אין לך את המסחטה הכי טובה,המטבח בביתך נראה כמו בית מטבחיים מרוב שפריצים של מיץ סלק במטבח(שלא לדבר על הזמן של קילוף הסלק ופינוי הפסולת),בנוסף צריך לדאוג כל מס' ימים למלאי של סלק טרי,אחרת לסלק הלא טרי יש טעם לוואי לא נעים.

יתר על כן-לפי ההנחיות של אביבית מסולגאר(הנטורופתית הקודמת) אסור לשתות מיץ סלק יותר מ-3 פעמים בשבוע, מה עושים בשאר ימי השבוע??

לאחרונה החברה של אביבית הוציאה לשוק אבקת סלק בקפסולות של -500מ"ג ,לא יודע אם זה יעיל כמו המיץ הטבעי,או שצריך לבלוע כמות גדולה של קפסולותם ביום והמחיר גבוה בהתאם.

למתלמד שלום..

הצגתי את הדיאטה כתהליך של ניקוי כבד, לא כתהליך של הורדת לחץ דם.
כתבתי בסוגריים כי זו הייתה שיטת טיפול בארה"ב ליתר לחץ דם.
עד כמה שידוע לי הרפואה הסינית המסורתית מטפלת במצב זה ע"י דיקור וכמובן שינוי תזונתי המותאם ספציפית למטופל, למזג שלו ולתסמינים המופיעים אצלו... אבל הסינים בכלל לא סבלו מהתופעה!

בכל מקרה, מיץ סלק זה נחמד וטעים, אבל לא הטיפול שהייתי בוחרת אלא כתוספת נחמדה-
לטיפול בצמחי מרפא כאחד הכלים העיקריים, לצד תזונה כמובן.

תודה וכל טוב,:)

מתלמד8

New member
קלרי יקירתי-לא ביקשתי לבקרך,כאחד שיש לו יל"ד

כ-26 שנים(ירושה מאבא) במשך השנים קראתי כמעט כל חומר שנכתב בנושא,על שיטת טיפול ב-ל"ד בדאיטת אורז קראתי מחקר של אחת האוניברסיטאות באמריקה שלאחר ששמעה מסטודנטים סיניים וסינים הגרים באמריקה שיש שיטת ריפוי מצליחה בסין בה מטפלים ב-יל"ד בדיטאת אורז,החליטה לערוך ניסוי עם אחד מבתי החולים,כשהגיעו התוצאות-כל סגל האוניברסיטב היה בהלם,

התוצאות היו טובות מאוד ובאחוזים גבוהים,בסיכום הם כתבו ששיטת האורז עובדת,אבל לא מצאו מה יש באורז שמשפיע על לחץ הדם.

אני עצמי ניסיתי להרתיח כמויות גדולות של פטרוזיליה בתוך סיר ולשתות במשך שבועות רק מיי פטרוזיליה,(ככה אמרו לי בחנות טבע).

במשך שבועיים הכנתי כל יום 2 כוסות מיץ סלק ושתיתי וזה עבד יפה,אך ההתעסקות הרבה בזה והודעת אביבת מסולגר שאסור לשתות מיץ סלק יותר מ-3 פעמים בשבוע הורידו אותי מהנושא.

מצאתי חברה בשרון(לא יודע א מותר לכתוב את שמה)שמייצרת קפסולות לכל מיני מחלות רק מצמחים טבעיים,הקפסולה נקראת "נורמלדם" ,אבל המחירים שלה גבוהים ולא ידוע אם רמת הההשפעה של הקפסולות לא יורדת לאורך זמן,

לכן חזרתי לצערי ל-נורווסק /אמלודיפין זה שנים רבות.

הכל בסדר מתלמד יקר..

לא חשבתי שבאת לבקר אותי.. אני שמחה על המידע שאתה מביא.

לאורז אין השפעה על לחץ דם.. אני חושבת שהרעיון מאחורי הדיאטה היא להוריד את עולם החי מהתפריט
ובכך להוריד עומס מהכליות. כאמור עולם החי מכיל בתוכו חלבון רב וזה מה שיוצר את העומס.

בכל מקרה הניסיון הקליני מוכיח כי שינוי תזונתי הוא הכרחי ולעיתים רק שינוי שכזה בליווי של חליטה
משתנת עושים את העבודה.

שוב כל מקרה לגופו.

אם כבר הרחבת בנוגע עצמך.. אז כמה מהעולם החי אתה צורך בתזונתך? וכמה מזון מתועש?

תודה לך שוב
ושתהיה שבת שקטה וכל טוב

למעלה