אברך יוצא בריה"מ מדבר על התעמולה של 'ישראל ביתנו'

Astroo

New member
להגיד שעדה מסויימת ספגה אנטישמיות עם חלב אמה

זו הסתה נגד העדה הזו. שלא להגיד שמדובר באמירה גזענית ומכלילה ומגעילה.

beatman

Member
לא עדה, אלא אנשים מסויימים שבאמת ספגו אותה

במזרח אירופה.
המנחה שאל אותה לגבי השנאה של אותם שונאים והיא ענתה שאותם אנשים הביאו איתם את השנאה משם, אין כאן שום הכללה.
כל כך שקוף השימוש במוטיבים אנטישמים בתגובות ברשת (תציץ בעמוד של 'ישראל ביתנו' ברוסית למשל), וגם ביטויים שאני נתקלתי בהם בחיי.
מה שעצוב שגם ממש לא מעט יהודים ספוגים בזה ובעצם שונאים את עצמם ואת עמם.

Astroo

New member
ההאשמה היא גורפת כלפי עדה שלמה

ומי שהכי נפגע מההאשמות האלה הם יהודים ממוצא רוסי כמוני, שסבלו האנטישמיות בברית המועצות וכאן בעצם מאשימים אותם בהיותם גויים אנטישמיים.

beatman

Member
איפה היא האשימה עדה שלמה ?

היא בעצמה יוצאת בריה"מ, היא אמרה במפורש לגבי גורמים לא יהודים שמתבטאים באנטישמיות, שהם הביאו את זה משם.
(מה שלא הכי נכון, יש גם הרבה יהודים אוטו-אנטישמים).
&nbsp
נראה שאתה בוחר להכליל ולהיפגע בכח.
העובדה שיש בארץ אנשים שמתבטאים כך לא מפריעה לך ?
&nbsp

TaL53

New member
מתבטאים איך? איזה דוגמא היא הביאה?

מפי מי היא "הושמעה" ( או נכתבה)?

beatman

Member
לא ראיתי דוגמאות שלה

אבל נתקלתי אישית בביטויי שנאה כלפי יהודים שומרי מצוות, שימוש בביטוי ז'יד או ז'לוב כלפי יהודים בכלל, האשמה ב"התנהגות יהודית", איחולי חנק בגז ושריפה בתנורים, צלבי קרס.
&nbsp

TaL53

New member
זה לא שונה מכל גזענות אחרת שמושמעת בארץ

כולל "חבר שהיטלר לא חיסל את כל ה'שכנזים". הדוגמא שהיא הביאה הייתה על בחורה שכתבה בפייס על כך שהיא רוצה לעשות דווקא ולהיכנס לסופר של חרדים עם גופיה. אנטישמיות? קשר כלשהו לאבחנה מי "גוי" ומי "יהודי"? התשובות כנראה שמורות עם גב' פרלמן.

beatman

Member
המשפט הזה הוא האמת נדיר

לא ראיתי ערסים שונאי אשכנזים שמציירים צלבי קרס בארץ.
הסלנג וההתנהגות של בריונים אנטישמיים שהגיעו ממזרח אירופה לא היה קיים בארץ, לי זה מציק לא פחות מטרור ערבי, המוטיב ברור: פתיחת חזית נגד עם ישראל ויהדותה של המדינה.

TaL53

New member
אתה יודע מי צייר את צלבי הקרס?

ראית אותם? פורסם מי הם היו?
&nbsp
מה עם הדוגמא שהובאה בכתבה? האם מדובר באנטישמיות? האם מדובר בהוכחה ל"סלנג והתנהגות של ביריונים ממזרח אירופה"?

beatman

Member
זה לא מקרה ראשון, לצערי נתקלתי בעוד צלבי קרס

וחלקם בעירי.
&nbsp
זה שקוף מי הם היו: בעלי שנאה יוקדת ליהודים, עד כדי נאציזם.
&nbsp
אותה בחורה ביצעה אקט התגרות מטומטם שנובע משנאה.
ההתנהגות הזאת בהחלט מתאימה לתיאוריי.

TaL53

New member
מדובר בהתנהגות אנטישמית?

לא מכבדת כן, מיותרת, כן. אבל אין שום קשר לאנטישמיות( אגב , גב פרלמן לא באמת פירטה למה אותה בחורה היא כן יהודיה או לא יהודיה ואם היא כן יהודיה אז זה בדיוק מוכיח את טענתו של אסטרו).

beatman

Member
השאלה מה מוגדר אנטישמיות

להתגרות ביהודי ובאורח חייו זה עונה על ההגדרה ?
זאת בהחלט נקודה חשובה שגם הרב יוסף, גם היא ושאר המקטרגים לא מדברים על כמויות היהודים שמתבטאים בנימה אנטי יהודית.

TaL53

New member
אין פה שום שאלה

יש הגדרה ברורה לאנטישמיות. ענייני צניעות אינם מגדירים אדם זה או אחר כיהודי או מוסלמי. הרי אם אותה בחורה הייתה נכנסת לסופר של יהודים חילונים עם גופיה זאת אנטישמיות? אם אותה בחורה הייתה נכנסת עם גופיה לסופר של איימישים אז זאת אנטישמיות?
&nbsp
אתה מתעלם, באופן שנוח לך כמובן, מהסתירות הרבות שעולות מדבריה של אותה "פעילה חברתית" וההתנהלות שלה במקומות אחרים. בעניין זה אסטרו צדק- הראיון הוא לא יותר מהסתה נגד העולים במסווה של "תמיכה ברב".

beatman

Member
השאלה מה היה המניע של אותה בחורה

אם זה היה נעשה בתמימות ומחוסר ידע, ברור שזאת חוסר הבנה בלבד.
אבל היא עשתה את זה דווקא בשביל להתגרות באורח חייהם של יהודים שומרי מצוות באשר הם מתוך שנאתה כלפיהם.
זה שווה ערך לכניסה לכנסיה עם כובע בכוונה בשביל להתגרות בנוצרים, או להיכנס עם חזיר למסגד בכוונה בשביל להתגרות במוסלמים וכך הלאה.
&nbsp
אני לא מכיר את התנהלותה, ואין לי מושג אם אלה באמת דעותיה או לא, היא טוענת שכן.
אני בכל מקרה די מסכים עם דבריה, למעט חוסר דיוק מסויים.
&nbsp
איזו הסתה נגד עולים היתה כאן ?
היא הסיתה נגד עצמה ?
אתה ממציא משהו שלא קיים כמו אסטרו.

TaL53

New member
שוב, יש הגדרה ברורה לאנטישמיות

וזה לא המקרה הזה.
&nbsp
יש כאן בהחלט הסתה כי מטרת הראיון הזה הייתה להסית למען קישוש קולות (לא שזה שונה ממעשיו של ליברמן). חבל שאתה נופל בפח הזה.

beatman

Member
איזו הגדרה ברורה ?

פירוש המונח אנטישמיות = נגד שמים.
אבל עם הזמן התחילו להשתמש בו רק לתיאור שנאת יהודים ולא שאר עמים שמיים.
&nbsp
אמנם יש הגדרה ברורה במילון לשנאה.
ביקורת, גם אם היא כועסת אינה שנאה.
אבל יש אנשים שבכח מייחסים את התיאור שנאה גם לביטואי ביקורת או ויכוח.
&nbsp
התגרות באנשים על בסיס אורח חייהם/דתם מגיעה על בסיס שנאה כלפי דתם/אורח חייהם, לא רואה כאן מניע אחר.
&nbsp
אני לא זיהיתי שום הכללה ושום הסתה נגד ציבור שלם, אלא ציון עובדות שיש עולים שמתבטאים במוטיבים אנטישמיים.
איזה קישוש קולות ??
לשכנע את המשוכנעים ?
מי צופה באתר כיכר השבת ? 95%+ חרדים/דתיים.
זה נועד למשוך קולות של חרדי כלשהו לאיזשהי מפלגה שהוא במילא מצביע לה ??
אצל ליברמן זה ברור, הוא שואב קולות של מתנגדי הסטטוס קוו ושונאי הדת מכחול-לבן, ושל כאלה שלא יצאו להצביע לפני ואולי מעוד כמה מפלגות.
אבל על מי זה משפיע כאן ?

TaL53

New member
נו, היא מגיעה לפורום?

כי בינתיים- מרוב שהיא לא עובדת בליכוד- היא מופיעה מטעמו בערוץ 9 בעניין המשפט של ביבי.

Astroo

New member
מי זה הגורמים האלה? אלכס קושניר?

מי שהואשם לאחרונה באנטישמיות הוא אלכס קושניר. קצת קשה לי להאמין שקושניר ספג אנטישמיות עם חלב אמו היהודיה.

למעלה