אוברלוק וריצ'רץ.

אוברלוק וריצ'רץ.

תתחדשו על הפורום, בדיוק בא לי בזמן. למדתי קורס תפירה בסיסי, לצערי ללא גזרות ויש לי שתי שאלות שאולי נשמעות אדיוטיות, סליחה מראש. 1. התפר שיש בבגדים תעשייתים, שהוא כאילו שני תפרים מקבילים ובינהם זיג-זג, זה תפר אוברלוק? אפשר לעשות את זה במכונה רגילה או צריך מכונה מיוחדת? אני רוצה סיום כזה למטפחת שגזרתי ותוהה איך עושים את זה. 2. בקורס שלמדתי לימדו אותנו לתפור חצאית עם גומי. האם אפשר לגזור חתך ולתפור בשני צידיו ריץ-רץ וזה יהיה כמו חצאית ריץ-רץ? אני די מאוכזבת כי הלכתי לקורס הזה כדי ללמוד לתפור חצאיות A, ולמדתי הרבה דברים, רק לא את מה שרציתי...

happyhappy

New member
האם למדת במכון יעל?

כן, תפר תעשייתי הוא אוברלוק ועד כמה שידוע לי, ברוב המכונות אין תפר אובקלוק. יש תפר זיגזג שזה כאילו תפר אובר לוק. לשוליים של מטפחת בד"כ עושים תפר אוברלוק אך לא חייבים, את יכולה לעשות זיגזג ומכפלת צרה אח"כ.

הדור

New member
קרטיב../images/Emo140.gifכן בהחלט אפשרי רק אל תשכחי

להוסיף בד,קצת יותר ארוך מהרוכסן

תשובות

כפי הנראה למדת במקום שהוזכר מתחתי אין זה אומר שהדבר רע בהכרך, ולכן צער לא יועיל, אבל כדאי לך לעשות מעט השלמות של שיעורים כדי להרחיב את ידיעותיך ועצמאותך בתחום. חצאית רוכסן זקוקה למתפרים (פנסים) ורוכסן כדאי ללמוד להרכיב, אבל אם את יודעת לתפור חצאית עם גומי הדרך לרוכסן לא מאוד ארוכה, אל יאוש.

איך אני אדע?

או שאלה אחרת- איזה סיום טוב אפשר לעשות לבנדנות/מטפחות שהן מכותנה? במכון יעל (...) לימדו אותנו לעשות תפר זיגזג אחד בפנים אחד בחוץ, ואז לתפור מכפלת. אני בטוחה שיש דרך טובה יותר, קלה יותר ואיכותית לא פחות. על איזה סוג תפר אתם מליצים?

mmi30

New member
התפר הכפול בג'ינס נתפר במכונה מיוחדת

שתוםרת תפר כפול בו זמנית

למעלה