אוזניים ומחלות. אני חשה קצת בורה

אוזניים ומחלות. אני חשה קצת בורה

אבל מילא חח דבר ראשון, הכלב שלי פיתח סוג של הרגל בימים האחרונים, שממש כל כמה שניות הוא מקפיץ את האוזניים במין רטט כזה... כאילו משהו מפריע לו באוזן הסתכלנו באוזניים והן לא נראו אדומות ואבא שלי משתמש בנוזל שקיבלנו מהוטרינרית בפעם הקודמת שהיו לו בעיות אוזניים ומנקה לו אותן. יכול להיות שיש אישזהו זיהום שכדאי לפנות איתו לרופא? או שזה לא הכרחי? הוא נראה גם קצת מדוכא לאחרונה, אני לא בטוחה אם לקשר את זה לעניין שהייתי חולה ואני עדיין קצת חולה ולכן לא נתתי לו את תשומת הלב שלי... ובעניין זה, כאן מגיעה הבורות, האם יתכן שמחלה ממני תעבור אל הכלב? והאם מחלות כלבים עוברות לבני אדם לפעמים ולהפך ?

תשובות

הי ה"הרגל" של ניעור הראש שאת מדברת עליו הוא סימן לחוסר נוחות וגירוד. זה בהחלט מצב שמצריך בדיקה וטרינרית, אפילו בהקדם. לפעמים ניעור הראש גורם דימום באפרכסת האוזן ואז זה דורש ניתוח לתיקון! כמו כן, אם זה הופיע באופן פתאומי, יכול להיות שתקוע לו שם משהו (כמו למשל שיבולת - יש להן קוצים כאלה שמונעים מהן לצאת), ולפעמים צריך לבדוק תחת הרדמה גשו לבדיקה בהקדם ארז

לגבי המחלות המדבקות

אין לך סיבה לדאגה מהבחינה הזאת - לא סביר שמדובר במשהו שעובר ממך אליו ולהיפך. מאד יכול להיות שדלקת האזניים תגרום לו להיות מדוכא (אם היתה לך פעם, את בטח מבינה את זה) יש מחלות מדבקות מבע"ח לאדם ולהיפך, אבל זה לא דברים פשוטים כמו שפעת. דוגמה מוכרת זה כלבת - מחלה מאד לא פשוטה. אל תרגישי בורה - רוב האנשים לא יודעים על זה הרבה. ארז

למעלה