אוי, איך מרגישים ש
בנסיגה

Tal_Ya_Tal

New member
אוי, איך מרגישים ש../images/Emo90.gif בנסיגה

אתמול, ניסיתי לשוא להיכנס לפורום והוא 'זרק אותי' החוצה מכל היישומים. שוב ושוב בשעות שונות ניסיתי ניסית אפילו ממודם סלולרי. אותה תשובה 'טעות' העמוד שביקשת להגיע אליו .... אז היום המחשב עדיין זוחל, אך המצב משתפר בכל זאת. זוהי הזדמנות להפנות את תשומת הלב למערכות היחסים שלנו. כן,
גם למערכת היחסים של נו עם ה
על ונוס נסוגה קראו בבלוג ה
י שלי ושיהיה לכולנו יום זורם L&L TALYA

Tal_Ya_Tal

New member
ומה עם מערכת היחסים שלנו עם../images/Emo21.gifלמשל?../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

איך היא היום? השבוע? מי חווה תשוקה גדולה למתוקים??? לפחמימות?? לחלבונים??? אשמח לדעת מהן התחושות שחוויתם. האמת, זהו חלק ניכר התמודדות היום יומית עם שינוי אורח חיים. איך מתמודדים עם כך? על כך בערב חשיפה בנושא אכילה מודעת ומזונות עצמהץ אנחנו נותרים כילדים קטנים השבים אל כור מחצבתם L&L TALYA

Tal_Ya_Tal

New member
../images/Emo29.gif|אכילה מודעת../images/Emo42.gifומזונות עצמה../images/Emo97.gif31.10

היא סדנא המלמדת אותנו התיחסות חדשה אל המזון שאנו אוכלים מערכת היחסים שלנו עם אוכל, מושפעת מהתניות רבות מהרגלים שונים ומאמונות ותפישות שהתגבשו החל מילדותינו, לאורך כל חיינו והנובעות בין הייתר מדברים שליקטנו תוך כדי האזנה, צפייה וקריאה באמצעי התקשורת |אבטיח
סדנת אכילה מודעת ומזונות עצמה היא סדנא המלמדת אותנו היכן נקודות העצמה שלנו ואיך אנו יכולים להגביר את האנרגיה באמצעות שימוש במזונות עצמה.
מהם מזונות עצמה, מהי המהות האנרגטת הארכיטיפית של המזונות השונים ואיך לשלבם בתפריט היומי שלנו על מנת ליצור תדר אנרגטי רצוי לשם הגשמה והעצמה עצמית.
נלמד לזהות את מקור הדפוסים, התפישות והאמונות שאחראיים לחוויה שלנו עם אוכל.
נלמד להשתמש במזון כמקור עצמה במקום כמקור לסיפוק חסרים
נבין את הקשר בין הדחף לאכילה והצורך לשרוד לבין הדימוי העצמי והצורך להיות במקום מסויים
נלמד קבלה עצמית ושדרוג המיקום הזה ויצירת תדר אנרגטי להגשמה והעצמה עצמית.
|
נלמד איך להכין מזונות עצמה (מתכונים , מתכונים
)
נתנסה ב-איך לאכול אכילה מודעת
מפגש חשיפה יתק|יים ב 31.10.10 בשעה 18:30 ברח' מוהליבר 24 דירה 28 בראשון לציון כולם מוזמנים
L&L TALYA

דגנית

New member
במושגים שלי, לא שלך ../images/Emo6.gif

|שיעול של
- גרון כואב - תה עם |דבש|] פחח

טלי411

New member
מה זאת אומרת..

אני במלחמה תמידית עם אוכל. אוכלת תמיד מהסיבות הלא נכונות, מנסה לסתום את החוסר שקט שיש בי מכל מיני סיבות וזה אף פעם לא עוזר. ואני יודעת היטב שזה לא עוזר, אבל לא לומדת את הלקח..

טלי411

New member
הלקח ?

לא לחזור על הטעות הזו, ולברוח שוב ושוב אל אוכל כשאני יודעת שהוא לא עוזר, הוא רק גורם לך בסופו של דבר להרגיש רע עם עצמך...ולהשמין. השינוי התזונתי היחידי שעזר לי היה להימנע לחלוטין מסוכר. ברגע שחזרתי לזה, ההתמכרות הזו חזרה. אבל בעיקר זה הראש שלי שאומר לי שהיום מותר לי וממחר אשתנה...וזה אף פעם לא קורה.

Tal_Ya_Tal

New member
או קיי.. אז מה כן../images/Emo35.gif כי מה לא../images/Emo128.gifכולנו יודעים

אך על מנת לשנות הרגל, יש צורך לשים שם משהו במקומו. אחרת, אנחנו חוזרים שוב ושוב לאותו מעגל קסמים. אוכל, אשמה, הלקאה עצמית, הענשה עצמית=אוכל,אשמה, הלקאה עצמית, הענשה עצמית=אוכל וכד'. על מנת לשבור את מעגל הקסמים יש לשים שם משהו אחר. לא מספיק להביא את העניין למודעות. אם כי זוהי כבר מחצית הדרך. אך הרגל בה מן השורש רגל. ולכן יש להוליך אותו החוצה על ידי הכנסת הרגל אחר פנימה. ועל מנת לשרש הרגל אחד שנרכש במשך שלוש פעמים, יש ליצור הרגל אחר שנרכש במשך 33 פעם. זה נכון שהמנעות מן החמרים הממכרים יכולה לעזור מ-א-ד. אך זה בדיוק כמו אלכוהוליזם. לכן, צריך משהו מעבר לכך. זה חייב להיותת מלווה בפרימת תפישה מסוימת והקניית חדשה. לשם כך אני מקיימת את סדנת 'אכילה מודעת' כולנו אוהבים אוכל. בואו נבין למה ואיך נמלא את החסכים שהוא ממלא בתכנים שאיננו רוצים להביט עליהם מאיזושהי סיבה. (ערב חשיפה היום) L&L TALYA

Tal_Ya_Tal

New member
למה עוזרת 'מלחמה עם האוכל'../images/Emo35.gif

או בעצם מה היא מסמלת? מה היא משקפת? האם את נהנית מן האוכל טלי? אולי צריכים 'לסתום את החורים' בחומר מתאים ל'סתימת חורים'. כמו למשל, אם יש חורים בקיר, אנו בדר"כ סותמים אותם ב'שפכטל' ולא בפלסטלינה למשל. אז צריך ללמוד איזה 'חומר' מתאים ל'סתימת החורים' הרגשיים במקום לסתום אותו עם
שזה הפתרון הקל ביותר וגם הבריחה הגדולה ביותר מלהסתכל על הצרכים האמיתיים שלנו וללמוד לתת להם מענה. L&L TALYA

דגנית

New member
אכילה מהסיבות הלא נכונות ואכילה רגשית זו אני

בדיוק... העניין הוא שלאורך תקופות הרגשתי שאני לא שבעה, זה לא שהייתי רעבה, אבל לא הייתי שבעה. זה שונה. כל הזמן חיפשתי מה לאכול, ושינויי תזונתי שהשתלב טוב עם אורח החיים שלי עשה לי את כל השינויי. למשל במקום לחם מקמח מלא - לחם שיפון מלא, כל מיני שינויים דווקא בתפריט עשיר יותר ממה שאכלתי, והשגתי לאורך זמן גם ירידה איטית במשקל וגם וזה הכי חשוב בריאות טובה יותר ושובע. שווה לבדוק מה מתאים לך, אני הלכתי לדיאטנית. לגבי הכותרת, במושגים שלי - בתור צמחונית, ולא במושגים של טליה - שאוכלת טבעוני ו raw food.

Tal_Ya_Tal

New member
עדיין לא הבינותי יקירה../images/Emo24.gif

תה עם דבש זה נקרא 'לאכול נורמלי' או גרון כואב זה סימן שאי אפשר לאכול ואז האם זה עוזר
האם את מתכוונת לאכילה טבעונית טהורה, או או כשאת כמו 'אוכלי-כל'
L&L TALYA

דגנית

New member
התכוונתי שאני אוכלת את מה שאני אוכלת...

שכולל אורז מלא, מג'דרה, ירקות מבושלים וחיים וכו' וכו' ותה עם דבש לגרון... ועכשיו גם אנטיביוטיקה
באסה לי. לגבי הדבש... נו.. בגלל זה אני צמחונית ולא טבעונית

Tal_Ya_Tal

New member
את יודעת יקירה../images/Emo23.gifזה עניין של הגדרות

הוריי, היו בזמנו טבעוניים מ-א-ד קפדניים ובכל זאת דבש הווה חלק מן התפריט היומי שלנו. וכמובן שישנם צמחונים שאוכלים דגים, ביצים ומוצרי חלב.או רק ביצים ומוצרי חלב או רק מוצרי חלב. ואת גם לא כזאת. אז את בהחלט יכולה להגדיר את עצמך כטבעונית לכל הדיעות והגרון, זה בטח מפני שאת 'צריכה' לצעוק על מישהו....רררררררררררררררראאאאאאאאאארררר
אוהבתות'ך המונים L&L

דגנית

New member
לצעוק.. אני מקווה שלא ../images/Emo3.gif

לא חשבתי שאפשר להיות טבעונית ולהשתמש בדבש
בהחלט עניין של הגדרות.

Just D3

New member
הרגשתי צורך עז להתייעץ ולשאול ואז נתקלתי...

בכותרת "ונוס בנסיגה" והתחלתי לתהות....... קודם כל, היי טליה :) המוח שלי לא במקומו לאחרונה... אתחיל מהסוף להתחלה. לשאלתך איך ונוס בנסיגה משפיע עליכן? אני לא טיפוס שאוהב שוקולד בצורה מוגזמת. פעם בכמה זמן זה נחמד,אך בשבועות האחרונים לדעתי אכלתי כמויות שוקולד שאני לא אוכלת בשנה אחת......... ופחמימות, תמיד אהבתי לחם אז זה לא ממש השתנה. אבל מה שבאמת רציתי לשאול ובמיוחד אחרי שקראתי את מה שכתבת בבלוג שלך. -- >"נשים עם ונוס בנסיגה במפת לידתן, מתאכזבות כשהן מחפשות את האהבה מחוץ לעצמן". אני כמעט בת 30. מעולם לא הייתה לי מערכת יחסים ארוכת טווח. היו לי תמיד תירוצים טובים כמו:אין לי כוח/זמן להתעסק עם זה (דייטים וכו') ושכבר כן התחלתי, תמיד הייתי חותכת דברים נורא מהר. למרות שכן התאהבתי במישהו בפעם הראשונה בחיי אבל כמובן שבחרתי מישהו שהוא גם קשת שלא מסוגל להשאר עם אישה אחד ולהתחייב אז מראש בחרתי מישהו שבכל מקרה לא היה יכול להיות בן זוגי..... מעניין. ועכשיו לשאלה היותר חשובה שקשורה לציטוט שלך ובעצם קשורה לאהבת נשים. אין לי נטייה מינית ברורה במיוחד (למרות שאני יודעת בוודאות שאני כן נמשכת לגברים). אבל במהלך חיי התאהבתי בנשים שתמיד היו דמות חינוכית סמכותית (מורות,מפקדות וכו') וההתאהבויות לא היו על רקע מיני אלא באמת התאהבות באישיות אבל בצורה קיצונית ומוגזמת. בצורה כזו שבהתחלה חוייתי את כל הפרפרים בבטן וההתרגשות,וכל פעם שהייתי לידן הייתי בשמיים,מאושרת ומלאת אנרגיות והצד היצירתי שלי פרח ובא לידי ביטוי, ואז מגיע השלב הקשה, של ההכרה וגם של הנטישה, כי בשלב מסויים הן כבר לא היו המורות שלי והפרידה הייתה קשה מנשוא..... כאב,בכי, ואפילו דיכאון. (וגם מה כבר יכולתי עוד לעשות עם המערכת יחסים הזו,היא הרי בלתי אפשרית).. והתחלתי לחשוב, האם אני מתאהבת בהן כי יש בהן דברים שאני מנסה למצוא בעצמי, או דברים שהייתי רוצה שיהיו בי? ולמה זה קורה לי שוב ושוב במשך שנים? דפוס התנהגות כזה שחייב להיות לו הסבר הגיוני...... והכי חשוב,אני רוצה שזה יפסיק.. כי אני מרגישה שאין לי כוח יותר לחוות שוב את הפרידה והכאב הזה. ועכשיו יש לי שוב מורה כזו והפעם זה יותר גרוע כי גיליתי שהיא נולדה באותו תאריך לידה שלי!! כמובן 19 שנים לפניי ב 19.12, כמה נחמד הא? והיא פשוט מדהימה ואני מרגישה חיבור כל כך חזק בינינו .. עצוב לי.

Tal_Ya_Tal

New member
../images/Emo201.gif ג'אסט 3D../images/Emo23.gifי ../images/Emo23.gifי עלייך../images/Emo140.gif

היות שהעולם הוא היכל של מראות אז כמובן שכל מה שאנו נתקלים בו בחיינו, מתקיים גם בתוכינו. כשפלנטה כמו
מצויה בנסיגה, כמו כל פלנה אחרת המצויה בנסיגה, זאת אומרת שהזמנו התנסות שבה נוכל לחוות את האנרגיה של הפלנטה הזאת לעמקה. היות ש
מייצגת אהבה, נוכל ללמוד על אהבה רק מבפנים, לפני שנמצא אותה בחוץ. רובינו מחפשים בחוץ את מה שאנו מסרבים להביט פנימה ולראות. רובינו מחפשים גם מישהו ש'ישב לנו על המכסה של תיבת הפנדורה' שלנו ויסתיר את כל 'פגמינו' או מה שאנו שופטים כפגמים שלנו- מפנינו.ולכן מערכות יחסים הם 'בית ספר'. בית ספר שבו אנו לומדים על עצמינו דרך ההשתקפות במראה. כך שאם לא נאהב את עצמינו איך נמצא מישהו אחר שיאהב אותנו? זוהי בעצם האמירה. רגש האהבה הוא חוצה גבולות ואין צורך להגדיר מראש מה אנחנו אוהבים. המגדר אינו כה חשוב כאן והוא גם עשוי להשתנות בתקופות שונות של החיים. אך מרבית מערכות היחסים הם מערכות יחסים שיש בהן 'חוזה לא כתוב' שעל פיהן אנו מצפים לקבל משהו בתמורה לאהבתינו ואם מפסיקים לאהוב אותנו, אזי אנחנו 'בועטים' בגדול, ישנן מערכות יחסים של מורה/תלמיד שמשקפות אלו את אלו. קראי במדור המאמרים על המורה הוא התלמיד- המרפא הוא המתרפא . אם נולדתם באותו יום בשנה, ה
ות שלכן צמודות וזה יוצר קשר של דמיון באישיות. תלוי כמובן אילו היבבטים יש ל
ות של כל אחת מכן. הפרידה הכואבת היא כמובן החיפוש אחר הדמות שתייצג את הישות הפנימית שלך בחוץ. כשהיא עוזבת את שוב צריכה להסתכל פנימה ולמצוא אותה בפנים. וזה לא קל. L&L TALYA

Just D3

New member
טליה היקרה ../images/Emo24.gif../images/Emo20.gif

תודה רבה, התגובה שלך חיממה לי את הלב.. אני כל כך אוהבת לקרוא את התגובות שלך ואיך שאת מפרשת דברים ומאירה אותם בצורה כל כך מעמיקה ומעניינת. אני חושבת שהעובדה שאני נמצאת כרגע בחו"ל ורחוקה מהמשפחה והחברים (למרות שגם פה פגשתי אנשים נחמדים), גורמת לי להיות יותר NEEDY ומחפשת נואשות תשומת לב. אני מחכה ליום שבוא לא אצטרך לחפש את הדברים הללו מחוץ לעצמי. אני לומדת להיות MASSAGE THERAPIST ואני חושבת שזה חשוב גם בפן המקצועי לדעת להתמודד עם הנושאים האלו לפני שאני אוכל להעניק את כולי לאנשים שיבואו אליי לטיפול, כי אני באמת רוצה לתת את עצמי מכל הלב כדי לעזור..... ובנוגע למורתי היקרה, אני מניחה שאין ברירה אלא לתת לזמן לעשות את שלו....תודה גם על המאמר המעניין שבת שלום!

למעלה