אומרים שעל מנת לשנות אמונות / דפוסים יש צורך

דגנית

New member
אומרים שעל מנת לשנות אמונות / דפוסים יש צורך

בתרגול של 21 יום. למשהו יש קישור להסבר מדעי בנושא? תודה

נראה לי שזה לא *מדעי*

אלא יותר אנרגטי/קבלי. כי הרבה מטפלים נותנים משמעות למספר 7 או למספר 3. 7X3=21 השערה שלי.

המספרים ע"פ גישת מוח אחד

היי פילפלית, במוח אחד יש תרגיל במוד הרגשי שקשור למספרים שמייצגים מחשבות רעיונות ורגשות. שקראתי את מה שכתבת הלכתי לבדוק מה מייצגים המספרים 3 ו 7 ע"פ מוח אחד (שמבוססים על הכתבים של הנומורולוג סידני עומר) המסר העיקרי מהמספר 3 - זמן ליצור. לא לעשות דברים רבים מידי כדי לא להתפזר, להשאר ממוקד בדברים המהותיים ביותר, לשים לב לפרטים ולא להתקדם מהר מידי. להרבות בדמיון של תוצאות חיוביות. המסר העיקרי מהמספר 7 - זמן להיות מציאותי. בחן את מה שעשית באופן הכנה ביותר, אל תשקר לעצמך. אלו נקודות חוזק גילית ? אלו בעיות היו לך ? הייה זהיר וכנה עם עצמך באופן מוחלט. ממה התעלמת ?

דגנית

New member
תודה פילפלית, יש לך קישור לרעיון הקבלי אנרגטי

? מעבר לאמונה? תודה

אני רק שמעתי את זה ממרצה

בעל פה, בלי קישורים או מקורות. אבל אני אישית, בכלל לא הולכת לפי כללים של 7 או 3. אני תמיד אשאל את השריר. ואתחיל מ1 כשאני פתוחה לכל תשובה שתצא.

כן

גם אני שלמדתי קינסיולוגיה חינוכית זה אמרו לנו שלוקח 21 יום למוח לשנות דפוס, אח"כ העלו את זה ל 30 יום. לכן בתקופה זו צריך להמשיך לתרגל בכדי שיוטמע השינוי. הדיבור היה על משהו שקשור לרשתות העצביות במוח. את יכולה לשאול את סמדר גפני לגבי מחקר מדעי, היא לימדה את זה. היום אני בודק את זה דרך השריר, כמה זמן יקח לתהליך להיות מוטמע והתוצאות מאוד אישיות. רגע, ומה אם המוח רשם את זה כעובדה ולא כאמונה ?

דגנית

New member
אני האמנתי, עד שביקשו ממני למצוא עובדות ../images/Emo3.gif

גם ברייקי, גם בקינסיולוגיה, גם בעוד כל מיני שיטות יש חזרה על העניין הזה של 21 יום להטמעה, לשינויי דפוס, ליצירת מערכת עצבים חדשה - עם השינויי שנרכש. אני מחפשת את המקור המדעי לכך
גוגל מלא באמונות... אבל באף מקום לא מצאתי את המדע! תודה

freearth10

New member
אמונות...

היי דגנית, לדעתי האמונה על 21 יום מקורה בתהליכים שלא קשורים לקינסיולוגיה, אלא יותר לפסיכולוגיה. מהנסיון שלי יש אנשים שזקוקים ל21 יום. יש כאלה שזקוקים להרבה פחות ויש כאלה שזקוקים לקצת יותר. כמו הרבה דברים אחרים הוא שונה מאדם לאדם. לכן מה שהכי נכון לעשות הוא לשאול את השריר. לאחרונה שמעתי כאן ברשת הרצאה על חום הגוף והמרצה סיפר שמישהו קבע באופן שרירותי לפני שנים רבות ש -37 מעלות זה חום הגוף הנורמאלי של האדם. מאז השתנו דברים בעולם ולא בטוח שהקביעה ה"מדעית" של 37 מעלות עדיין נכונה ועוד פחות בטוח שהיא נכונה עבור כל בני האדם לא משנה באיזה תנאים אקולוגיים הם חיים. והד"ר הזה אמר שיש מישהו ש-36.6 זה החום הנורמלי שלו ויש אחר ש-37.3 זה החום הנורמלי שלו. 37 מעלות זו הנורמה. שינויים לכאן ולכאן הם עדיין בגדר הנורמה. ואם חום הגוף נתון לשינויים על אחת כמה וכמה האמונה בכמה זמן האדם זקוק לשינוי. לדעתי זו קביעה שרירותית, של רצון להכניס למסגרת, שלא נכונה לכל אדם ואדם. מה שנכון לכל אדם זה השריר שלו ולכן אני מאוד מסכימה עם עדי שהקביעה הזאת נכונה הרבה יותר מאשר הקביעה המדעית, שאולי אפילו תמצאי לה סימוכין. מאיה

דגנית

New member
תודה מאיה ../images/Emo13.gif

לבדוק שריר, כן, למי שיודע
לא כולם יודעים... ועדיין, השתרש הרעיון של 21 יום, נשאלתי האם הרעיון נבדק מחקרית / מדעית, ולכן אני מחפשת את התשובה

כששואלים אותי אם נבדק מדעית/מחקרית

אני אומרת שכשנכנסים אלי לטיפול, משאירים את ההגיון, את המחקר ואת המדע מחוץ לדלת.

דגנית

New member
ועדיין, אני מחפשת תשובה לשאלה שמעניין אותי

לדעת. להגיד להשאיר את המדע מחוץ לדלת משאיר אותי בלי תשובה כרגע. חברה שהיא לא קינסיולוגית מחפשת תשובה, ושאלה אותי. הנושא באמת מעניין אותי, ולכן אני מחפשת תשובה. אז אני יודעת לבדוק שריר, אז במידת הצורך אני בהחלט בודקת כמה זמן צריך להטמעה... ואני יודעת כי ככה למדתי וגם ברייקי למדתי להתאמן לפחות 21 יום.. אני מחפשת את ה-למה, המדעי... תודה

freearth10

New member
כמה הקשרים...

היי דגנית, כשהתעקשת על הלמה, ניסיתי לחשוב על מחזוריות של 21. הדבר הראשון שעלה לי, הן הגלולות למניעת המחזור שאותן לוקחים 21 יום. כך שיש לזה בטח סיבה מאוד פיזית. ואם כבר מדברים על מחזוריות אז הימים הקצרים ביותר, הארוכים ביותר, החלפת עונות השנה הכל קורה ב-21 לחודש. עכשיו זה מתחיל לעניין גם אותי...
מאיה

freearth10

New member
זה אותו האחד...../images/Emo13.gif

היי דגנית, קישור מדעי אין לי, אבל כרגע ברור לי לגמרי שאם תחפשי טוב, גם תמצאי. כששאלתי את עצמי למה הגלולה מתוכננת ל-21; יום? פגשתי את המאמר הזה: http://www.goleango.com/gynaecology-and-chinese-medicine.php הוא מדבר על הפיזי, אבל אפשר לקרוא אותו תרתי משמע. 7 ימים של התרוקנות מהדפוס הקודם 7 ימים של בניית התנאים המתאימים, הקשבה, הפנמה,תכנון 7 ימים של יצירת החדש. מאיה

אני מכירה מספרים אחרים ומתחום אחר (כביכול)

מה שאני מכירה זו סטטיסטיקה שמדברת על כך שכדי ליצור שינוי בדפוס התנהגות נדרשים לאדם 22 ימים כדי להבין את הדפוס הנרכש ו-66 ימים כדי להפנים אותו, קרי - להפוך אותו לאוטומטי. (לגבי המספר המדוייק של הימים - שמעתי מספר גרסאות, לא זוכרת כבר מה מאיפה). אוטומטי = הדבר הראשון שהאדם שולף בתגובה לאירוע. אני למדתי את זה כשלמדתי על שינוי דפוסי התנהגות של אנשים, כמו למשל אלימות. דוגמא: אם אני רגילה להכות את הילדה שלי בתגובה לתסכול שעולה בי. כשאני אלמד לנהוג בדרך אחרת (למשל להגיד שאני מתוסכלת, אני אכנה אותה הדרך החדשה), ייקח לי 22 פעמים של התנסויות של תסכול שעולה, וניסיון להגיב בדרך החדשה לפני שאני אבין (בראש, בנפש ובגוף) את התגובה החדשה והיא תהיה נגישה אלי בלי מאמץ לשימוש. כדי להפוך אותה לתגובה אוטומטית, אני אצטרך לחזור עליה 66 פעמים. ואז אחרי ש 66 פעם במקום להרביץ אמרתי לילדה שאני מתוסכלת - אז מה שיקפוץ לי אוטומטית כשתעלה תחושת תסכול הוא האמירה שאני מתוסכלת, וככל שאמשיך לחזור על כך - כך התגובה הראשונית (שהיא נרכשת, אגב) תלך ותיכחד. זו סטטיסטיקה שהיא חלק מתיאוריות קוגינטיביות - התנהגותיות. ואני לא באמת קראתי מאמר מדעי שתומך בכך, למרות שאני מניחה שיש כזה, כי לימדו אותי את זה בתואר הראשון באוניברסיטה.

למעלה