אוףףף

ronnl

New member
אוףףף

אז ככה בכתיבה וקריאה אין לי בעיות אבל ככל שהזמן עובר העברית שלי פשוט זוועתית !שאני פותח את הפה אוי אוי אוי זה לפעמים יכול להיות מכת מצרים!
כל הבטחון שלי בדיבור קצת ירד ואני מתרגם עכשיו הכל כפול מהולנדית לעברית ושוכח מילים או מבלבל אותם ... אז איך העברית שלכם או הפוך ההולנדית ?

מלפפiן

New member
בעיה מוכרת ../images/Emo6.gif

גם אצלי זה ככה, אבל כל פעם שאני בחופשה בארץ הכל חוזר אליי.... הבעיה היותר גדולה שלי היא אנגלית... האנגלית שלי הייתה טובה לפני שהגעתי לפה, אבל עכשיו, זה ממש בעייתי בשבילי לדבר באנגלית אני מכניסה כמעט בכל משפט מילים בהולנדית בלי לשים לב אפילו... אבל מנסיון גם זה נפתר בלי בעיה אחרי חופשה במדינה דוברת אנגלית...

ronnl

New member
אחרי כמה דקות גם אצלי

קצת זה חוזר אבל עדיין לא מושלם

made in holland

New member
אצלי...

הבעיה היא לא באנגלית אלה גרמנית, לא שזה ממש בעיה כן ואני גם לא מפספס שעות שינה מרוב דעגה מזה אבל זה קטע

made in holland

New member
אתה לא לבד

יש לי גם קטע כזה ואני יש לי עוד את אח שלי פה שאני מדבר איתו כמה פעמים בשבוע. שבוע שעבר fair ביקש לתרגם איזה קטע פה . הצלחתי כן, אבל תמין לי לא היה קל. וגם עם אני מדבר עם משפחה או חברים מהולנד בטלפון לפעמים יש בלאק אוט לגמרי

אני חושבת שבאופן חצי-מודע

אני משלבת כמעט בכל משפט נתון 3 שפות. אמנם בעבודה אני מדברת בעיקר אנגלית, אבל שמתי לב שיש מצבים שבהם פשוט נוח לי להגיד את הדברים בהולנדית, כי ככה זה נשמע יותר טוב וכולם מבינים מייד
בבית זה תערובת של הכל יחד. בן הזוג שלי לא אחת מתלונן שהוא לא מצליח להבין איזו שפה אני מדברת איתו כי הכל כל כך מעורבב
ואילו קאאט היא כלבה רב-לשונית: היא מבינה "?gaan wij naar buiten" ממש כשם שהיא מבינה "רוצה לרדת?" מה שמצחיק אותי באמת בכל ביקור הוא שאני מבינה ומדברת עברית מצויין אבל אין לי מושג לגבי החידושים האחרונים בסלנג. למשל מה זה "לישון כפיות", או כשאחותי אמרה לי פעם בסוף שיחה "אני אוהבת אותך קצוות", כאלו דברים....

made in holland

New member
כמו בהולנדית

לישון כפיות זה כמו בהולנדית theelepeltje slapen . ועוד משהו כשאני גר אדיין בהולנד הביתוי "רוצה לרדת " לא היה קשור ללצת החוצה .......או שלא הבנתי את זה נכון???

ayala26

New member
זה בגלל

שבישראל רוב האנשים גרים בבניינים ובשביל לצאת החוצה צריך לרדת במדרגות או במעלית.. בהולנד לעומת זאת הרוב לדעתי גרים בבית קרקע.

מלפפiן

New member
../images/Emo12.gifאני אוהבת אותך קצוות???

כנראה שגם אני לא מעודכנת...

ronnl

New member
מה זה אוהבת אותך קצוות?

אלוהים אני מסתבר גם לא מעודכן ...

מלפפiן

New member
עדכון סלנג זה רעיון טוב,

לפעמים אני באמת מרגישה כאילו באתי מעולם אחר כשאני נמצאת בישראל ומדברת עם אנשים... ולא רק סלנג, גם עניינים אקטואלים ברומו של עולם, כמו האלילים החדשים של כוכב נולד, בשבילי כוכב נולד זאת נינט, אבל כל פעם שאני באה לארץ, נולדים כוכבים חדשים, הראל משהו ועוד איזה ג'קי, לא יודעת, בחיים לא שמעתי אותם... קצת מבאס, אבל לפחות אני מעודכנת 100% בכוכב נולד ההולנדי (או איידולס, או x פקטור) Go Sharon!

Alleycat74

New member
כנראה מיעקב...

השם המלא הוא ג'קו אייזנברג והוא באמת מוכשר

למעלה