אופן קבלת החלטות בבית משותף

yalyal2

Member
לפי החוק החלטות בבית משותף תתקבלנה באסיפה כללית בהצבעה לפי סעיף 13 לתקנון המצוי שבחוק המקרקעין.

וכאן באים המתחכמים ואומרים שהחוק משנת 1969 ישן ואנו נמצאים בעידן דיגיטלי וניתן להצביע מרחוק באופן אלקטרוני.

כנגדם באים אחרים וטוענים שזו התחכמות ויש לנהוג לפי החוק כמות שהוא ואם מוסכם ע"י בעלי הדירות,אפשר להחליט על אופן הצבעה שונה באסיפה כללית ובתקנון המוסכם.

בבית בו אני גר התקבלו החלטות חשובות מאד רק בתוספת הסכמה מרחוק של 5 בעלים שלא נכחו והוגדרו בפרוטוקול האסיפה "נבצרים שלא נכחו".

קודם כל, מה זה נבצרים? עצלנים. משכירים הנהנים משכר דירה כבר עשרות שנים וגרים במרחק העולה על 50 ק"מ מהבניין ולא מתחשק להם להגיע לשום אסיפה ולא ראיתים מעולם מאז עזבו את הבניין. והיו גם 3 בעלים שהיו בבית בזמן האסיפה ולא באו באמתלות שונות.

לדעתי התכוון החוק באופן חד משמעי שמי שלא נוכח באסיפה קולו לא נספר,לא בעד ולא נגד. ויכלו בעלי הדירות שלא נכחו לשלוח מישהו מטעמם כפי שעשה בעלי דירה שהיה בחו"ל בעת ההיא.ועניין של נבצרות בנושא זה לא קיים.

אבקשך לומר האם הצדק איתי,או שלא.

ואם תאמר שיש כזה דבר "נבצרות" המאפשרת הצבעה/הבעת הסכמה מרחוק,הרי כי אז,האם אני רשאי בבית דין של המפקחת לדרוש שימציאו הוכחה לנבצרות.

הדבר חשוב לי ביותר ואודה לתשובתך.

בתודה ובברכה

למעלה