אופר

אופר ../images/Emo14.gif

שלום לחברי הפורום. לבני יש אופר מזה 4 חודשים. הקשר ביניהם מצויין והיא נהדרת, רק מה, היא לא מוכנה להתחייב לנו לטווח כלשהו ומצפה מאיתנו שהמחוייבות תהיה רק מצידינו. כבר היו לנו מספר "משברונים" איתה, ובכל אחת מההזדמנויות כאשר חשה שהיא לחוצה או שהבעיה מצריכה מאמץ בפתרון היא ברחה לאפשרות של "חפשו מישהיא אחרת". בכל אחת מהפעמים זה לא נאמר ממש ברצינות אך ההרגשה היתה שהיא נותנת לנו אולטימטום, ואכן בכל אחת מהפעמים הנ"ל, התקבלה העמדה שלה (אלא מה...). בני עבר משבר קשה כשהאופר הקודמת שלנו עזבה בפתאומיות בגלל בעיות אישיות, ואני מאד חוששת ממערכת היחסית שמתחילה להסתמן כאן. מצד שני האופר הינה גננת לשעבר, עם גישה מדהימה לילדים, וכאמור בני פיתח אליה אהבה מופלאה. איני רואה כיצד ניתן לחייב אותה אלינו ואם לא ניתן האם רצוי להחליפה. אנא ענו לי ועזרו לי בהחלטה - אני מאד מתלבטת!!!

חוה 1

New member
אופריות

המון מחברותיי מעסיקות אופריות. אף פעם לא שמעתי שזה נגמר טוב. הבעיות שאת מתארת בצורה זו או אחרת קיימות אצל כולן. לפני כשבוע היה הערוץ 8 תוכנית מאד מעניית על אופריות , דווקא מנקודת המבט שלהן, שווה לבדוק אם התוכנית משודרת שוב ולראות. בכל מקרה יש לך אלטרנטיבה? אם כן קחי אותה. אם לא חפשי אלטרנטיבה אחרת.

מאד מעניין!

תודה על המידע. אני לא צופה כ"כ בטלויזיה כי אין לי זמן ולא הייתי מודעת לתוכנית. יש לך מושג מה שמה ומתי היא שודרה? אם יצא לך לראות אותה אולי תוכלי לומר לי בכמה מילים מהי נקודת המבט של אופר? ואחרון - אם יוצא לך לראות הרבה ערוץ 8 האם את יודעת פחות או יותר כל כמה זמן הם חוזרים על תוכניות אשאדע לחפש? תודה!

חוה 1

New member
אני ממש לא יודעת מתי משדרים

את התוכנית שוב אבל אפשר להסתכל בלוח התוכניות. בכל מקרה שווה לראות את זה במיוחד אם יש לך אופר. שנית יש לי חברות רבות שיש להן אופר בבית. הרבה מאד פעמים אני ממש מרחמת עליהן. מצפים מהן לשמור על הילדים לנקות לגהץ לבשל ואפילו לקום בלילה לתינוק בוכה. לפעמים הן גם מנקות בתים בימים החופשיים שלהן. בקיצור מה שאני רוצה להגיד שיהיה לה מאד קשה למצוא בית שבו אין עבודות נקיון כמו אצלך ואולי היא לא כל כך מבינה את זה. את חייבת לשבת איתה ולסגור עניינים אחרת זה יתפוצץ בצורה זו או אחרת.

חלק ב´ שודר וישודר

שודר כבר היום (יום רביעי) בתשע וחצי.... שידורים חוזרים מחר ב10:20 וב- 14:05 ובטוח שגם במשך סוף השבוע. יעל

גרא.

New member
את ההתחייבות,כדאי ליצור לפני שאופר

מתחילה בעבודתה עם הילד.כפי שנעשה עם גננות או מטפלות בגנים פרטיים.אלא אם כן לא תיווצר כימייה בינה לבין הילד.מציאות שאפשר לחוש בה מהר,אזי כמובן שעליה ללכת.יחד עם זה,כדאי שתדעי,שההתקשרות החזקה והדומיננטית ביותר של בנך,היא אלייך,ולא לדמויות המחליפות אותך בטיפול בו למספר שעות כזה או אחר ביום.כך שגם אם היא נעלמת לו,אחרי תקופה קצרה,די מהר הוא מסוגל להתמודד עם האובדן,חוזר לסדר היום,ויכול להתקשר מחדש למטפלת אחרת.כדאי גם לזכור שאופר,היא אחרי הכל גם בן אדם,ועזיבה,או נטישת הג´וב,אינה בשליטתה.אלה דברים שקורים,ויקרו,כאשר בסופו של דבר,כל הילדים מצליחים להתמודד,להסתגל,ולהתקשר לאופר החדשה..

זה לא כל כך פשוט..

האופר שלי רק מטפלת בילד. אין עבודות בית. ברקע אין לה שום קטסטרופות שהיו מניעות אדם לעזוב - והיא מאד מרוצה וחייה שלווים ואינם עמוסים יותר מידי. בוודאי שדיברנו איתה מראש על התחייבות ועל תקופת הזמן, והיא אכן התחייבה, הצרה היא שהיא משנה את דעתה כשזה נוח לה. ביקשנו ממנה לחתום על חוזה אולם היא סרבה בנימוק של מס הכנסה וכיוב´, וקיבלנו את זה כי היא נראתה מאד רצינית, ומאחר והיא ישראלית קיבלנו עליה חוות דעת קודמות ממקומות קודמים בהם עבדה. עיקר הבעיה היא שכשהיא נתקלת בבעיה כלשהיא שדורשת התמודדות או קבלת החלטה , ואנחנו לא מתגמשים מיד לרצונותיה היא מאיימת לעזוב. לאחר מכן היא תהיה חייכנית ומתוקה, עד למשבר הבא ללא כל התחשבות בנו. אין לה בעיה רגשית לשנות את דעתה בנושא זה מן הקצה לקצה כשזה משרת את מטרתה. חוץ מהבעיה הזו היא אשה מאד נחמדה, קל לחיות איתה בבית, הכימיה שלה עם בני כאמור מדהימה, וגם חברותי שביקרו אותנו בין השאר כשאינני בבית, וילדיהן גמרו עליה את ההלל. גם היא אומרת לי כל הזמן שטוב לה אצלינו ושהעבודה הזו מבחינתה היא התגשמות חלום (לא היה לה כסף לשכור דירה לבד אז היא חיה עם בנה עד כה, ובהיותו גבר צעיר, זה היה מאד קשה). מכאן תבין שיש לנו אינטרס חזק לנסות להביא את המצב לפתרון "Win-Win", ולמצוא דרך להשאיר אותה, אבל לא אוכל להמשיך בדרך הזו שבה היא מכתיבה את חיינו ועושה מה שבא לה באיום שאם לא נשתף פעולה היא תעזוב. השאלה היא האם אפשר לייצר מחוייבות באדם, כלפי מקום עבודתו - ואיך אפשר להבהיר לה שתחליט ואם היא נשארת שהנושא לא יעלה שוב על הפרק - נניח שנה.

גרא.

New member
אם כבר הזכרת,כדאי לנסות את הליך

הגישור כדי להגיע להסכמה ביניכן.אחרי הכל,יש לשתיכן אינטרסים משותפים, רק צריך להגיע להסכמה,ממש בכתב,איך מממשים את האינטרסים הללו.

חוה 1

New member
גרא , כל נושא הגישור מאד מענין.

אני מורה וכמובן שחלק מהתפקיד הוא גישור בין ילדים. האם יש מאמרים ברשת שאפשר לקרוא ולהעזר בהם? האם אתה יכול לתת דוגמא לאיך הענין עובד? מה הם השלבים?

לי, הסכל,

קשה. קשה מאוד להבין את כל הענין של העסקת אופר. למה ילדנו את ילדינו? כדי שמישהי אחרת תגדל אותם? כדי שבקושי נוכל לומר להם שלום קטנטן בערב, ו.. הופ יציאה עם הבעל/חברים למסעדה, הצגה, סרט וכו´, - פתרונות של בריחה מהסרט האמיתי של חיינו: גידול הילדים באושר, בסיפוק... קשה לי, אני הסכל להבין, מדוע מה שהיה טוב להורינו, שכל כך נתן לנו מושגים של אהבה, של חום, של חיבה, - נדחה על ידינו בשתי ידיים, שתי ידיים דוחות, מרחיקות, מפרידות את אחדות המשפחה. את ההרמוניה בבית. כי ילד נקשר לאדם שאיתו, לא לאדם שהולידו. ילד נקשר למי שמגדלו, לא למי שמפרנסו. ילד נקשר לזה המראה את חיבתו, לא לזה המודיע על אהבתו... חבל...

גרא.

New member
יש נשים שעובדות לפרנסתן,או מסבות

אחרות,וזו זכותן הלגטימית..וברור שאינן יכולות לקחת את ילדיהן לעבודה. אבל מעבר לכך,ישראל ידידי,אנא עזוב את הסכל,יש הרבה הוכחות,מחקריות ומעשיות,שילדי נשים עובדות,שילדיהן היו בטיפול על ידי מטפלת/אופר או בתינוקייה/פעוטון/גנון,מתפתחים יותר מהר בתחומי מוטוריקה הגסה/עדינה ובתחומי השפה מילדים שנשארו בחזקת אמן (אני כמובן לא מכליל,כי תמיד יש עדויות הפוכות.אבל מבחינה מחקרית,ההבדל מובהק.להערכתי,בטווח הארוך,יש לכך,גם השפעה חיובית על התפתחות האינטליגנציה והאישיות של הילד. ישראל,גם בקרב חרדים,או חובשי כפה סרוגה,רבות המטפלות,הפעוטונים וכו´. ובמרבית המקרים,זה עושה רק טוב לילד,מקשה אמנם על האם,המתקשה להפרד,אבל מאפשר לה,לעבוד או להקדיש יותר זמן גם לבית..

למעלה