אזרחות לילד

orlic3

New member
אזרחות לילד

אנחנו אזרחים חדשים. אנחנו רוצים לדעת מה עם הילד שלנו,צריכים לעשות משהו או שהוא הופך להיות אזרח באופן אוטומטי?

metm98

New member
כדאי להוציא לו דרכון.

לפחות על פי בדיקות דמי האבטלה והעבודה החדשה שעברתי לאחרונה - הצגת דרכון זו הוכחת אזרחות מלאה. אם אני זוכר נכון אפשר גם להוציא תעודת אזרח תמורת סכום לא סמלי ולא צנוע, אך אני לא רואה שום יתרון בתעודה הזאת על דרכון. &nbsp וכמובן - מזל טוב לאזרחים החדשים!

debby12

New member
מנהל
אני הוצאתי לבתי תעודה כזו

היא נקראת Certificate of Citizenship. זה היה לפני קצת פחות מ-10 שנים. לדעתי זה עלה משהו כמו 500 או 600 דולר. אני רואה שעכשיו המחיר עלה ל 1170 דולר. על כל פנים - הרציונל להוציא אותה מבחינתי היה שדרכון אפשר לאבד, ורציתי שתהיה לה תעודה רשמית שתעיד על אזרחותה לשנים רבות במקרה שיתעורר ספק (כי תעודת הלידה שלה איננה מארה"ב, ואנחנו ההורים לא תמיד נהיה בסביבה...). נכון שגם את התעודה אפשר לאבד.... אבל לדעתי הסיכוי נמוך יותר כי לא מסתובבים איתה בעולם/בשדות תעופה וכו'. הנה הקישור לאיך אפשר להגיש בקשה לכזו תעודה: https://www.uscis.gov/n-600 בכל מקרה - שיהיה בשעה טובה

vinney

Well-known member
יש יתרון בתעודה הזאת

זה מייצר רישום בUSCIS ונותן לילד פיסת נייר שמוכיחה שהוא אזרח שהוא ישמור לכל חייו. אם הדרכון אבד - אין לו תעודת לידה ואין לו שום דבר אחר שמוכיח את אזרחותו בלי התעודה הזאת, מה שיכול לייצר סיבוך לא קטן. תעודה מUSCIS אפשר לאחזר יחסית בקלות (כי היא על שמו של הילד עצמו, לא הוריו), ואפשר גם לשמור עליה ביתר קלות (לא צריך לסחוב אותה לכל טיול בתיאלנד). &nbsp אבל כן, התשלום לא סמלי ולא צנוע בכלל...

iris mom of two

New member
מעניין

אמנם הילדים שלי נולדו פה. אבל לי אין שום תעודה כזו. יש לי דרכון ודרכות פסול. יש לי שנים של לגור פה, אבל אין שום תעודה שכזו. נולדתי בישראל לאבא אמריקאי, שרשם אותי כאזרחית אמריקאית שנולדה בחו"ל. אני זוכרת את הביקור בשגרירות, וביקור שעשיתי שנים מאוחר יותר להוציא את הדרכון האמריקאי הראשון שלי כבגירה. האם גם אני צריכה תעודה כזו? גרה פה כבר 30 שנים, מעולם לא היתה לי בעייה

vinney

Well-known member
יש לך

לילדים יש תעודות לידה שהם יכולים תמיד להשיג דרך הcounty, לך יש את הדיווח הקונסולרי שאת תמיד יכולה לאחזר דרך הstate department. &nbsp במקרה של ילד עם גרין קארד להורים אזרחים - דרכון זה הדבר היחיד שיהיה לו בלי התעודה הזאת. ההורים יכולים להעלם להם פתאום, הדרכון יכול להעלם גם כן, ואז איך הילד יוכיח שאין לו אחות? הוא צריך משהו על שמו.

iris mom of two

New member
תודה

הסתכלתי על הקשור ומה צריך. הדווח הקונסולרי קרה לפני יותר מארבעים שנים, בהחלט יהיה צריך לשחזר. אבל אני חושבת מה שיש לי זה מספיק טוב, ובעצם עדי, להניח לדובים ישנים (במיוחד כי אבא שלי נפטר בינתיים)

debby12

New member
מנהל
גם לי לא נראה שאת צריכה לטרוח בנושא....

כשמדובר בילד שנולד מחוץ לארה"ב והתאזרח אוטומטית ברגע שהוריו הפכו לאזרחים בעצמם - בעיני קצת קשה להוכיח מחדש את עצם אזרחותו אחרי שנים במקרה שיש בעיה, בייחוד אם ההורים כבר אינם. אבל אצלך אני מניחה שאביך נולד בארה"ב - אז תמיד תוכלי לעגן/להוכיח את אזרחותך דרך רישומי הלידה שלו. על כל פנים - נראה לי שלא ענינו על השאלה הפותחת.... לדעתנו הילד שלכם הופך אוטומטית לאזרח כי הוא נמצא בחזקתכם (= כעת אזרחים אמריקאיים שגרים בארה"ב יחד איתו). נדמה לי שההנחה הזו תקפה בהנחה שלילד שלכם היה גרין קארד עד לרגע זה (= צריך להוכיח שהילד נכנס לארה"ב באופן חוקי) הסעיף בחוק שאחראי לעניין הזה הוא סעיף 320 - תקראי בקישור הבא (ושם גם תראי שלא חייבים להוציא לו תעודת אזרחות. אפשר רק דרכון - החלטה שלכם) https://travel.state.gov/content/tr...ption-FAQs/child-citizenship-act-of-2000.html

למעלה