אזרחות פולנית ומעבר לאירופה

applebee

New member
אזרחות פולנית ומעבר לאירופה

היי לכולם, אנחנו גרים כרגע בארה״ב במסגרת רילוקיישן שעומד להסתיים. מחפשים לעבור לאירופה..לא כל כך הבנתי מה נסגר עם אנגליה והאיחוד אבל נשמח לעבור למדינה דוברת אנגלית. יש לי אזרחות פולנית מטעם אמא שלי (עשתה לי ולאחים שלי) ותהיתי איך התהליך מבחינת בעלי והילדים, איך בתכלס עוברים? כמה זמן זה לוקח כל הענין? אשמח לכל טיפ... תודה!

forglemmigej

New member
את בוחרת את המדינה בה תרצי לגור באיחוד

נרשמת במועצה המקומית ואז בן זוגך גם זכאי לכל הזכויות.
באשר למדינה דוברת אנגלית נדמה לי שהברקזיט יכנס לפעולה ב29/3/2019 ואז אין אפשרות להתגורר בבריטניה .
יש עוד מדינות טובות שלא מדברים בהן אנגלית למה לצמצם את האפשרויות?

applebee

New member
תודה!

אנחנו מעדיפים את אנגליה אבל אשמח לשמוע על עוד מדינות שבהן איכות חיים טובה. אנחנו גרים כרגע בטקסס ואיכות החיים פה מצוינת (למעט מערכת הבריאות האמריקאית שעליה יש לי ביקורת) אבל הכסף שלך פה נותן המון. אני מבינה שאנגליה מאוד יקרה...
ועוד שאלה, האם אני צריכה להוציא דרכון אירופאי לצורך מעבר? האם עלי לגשת לשגרירות הפולנית או הבריטית כאן?

applebee

New member
אגב

בעלי איש הייטק (מתכנת בכיר) ואני גננת כרגע. אז עדיפות למדינות עם צורך באנשי מחשבים והייטק.

applebee

New member
אנחנו בתהליך

גם לקנדה, אבל מחפשים עוד אופציות למקרה שלא נקבל ויזה לשם.

fireout

New member
אני מסכים איתך שמי שחי בארה"ב ירגיש יותר בנוח בקנדה

אנגליה היא מאד שונה.

forglemmigej

New member
האם יש לך איזה מסמך המאשר את אזרחותך?

הדרכון הוא יותר בשביל מעבר בגבולות, פה בעיקר משתמשים ברישיון נהיגה כתיעוד, אין דבר כזה דרכון אירופאי יש דרכון פולני.
אין מה להשוות בין איכות חיים של מדינות, ברוב מדינות אירופה חיים ברמת חיים גבוהה (הכוונה לצפון ומערב-מרכז אירופה כמובן)ואם מכלכלים נכון את הצעדים לא חסר כלום, כדאי אולי להנמיך ציפיות שתמצאו עבודה ביום הראשון או ביום השני זה לוקח כמה חודשים טובים ולכן צריך להגיע עם סכום רציני להתחלה.

applebee

New member
יש מסמך

בפולנית שמאשר את אזרחותי. האם זה מספיק? קראתי עכשיו באתר של gov.uk שצריך להוכיח שיש לי עבודה או שאני יכולה לכלכל את עצמי? הלכתי לאיבוד שם באתר, זה לא כ״כ ברור.

La Milagrosa

New member
הרפובליקה של אירלנד היא כנראה האופציה היחידה שלך

אם את רוצה מדינה דוברת אנגלית.
בגלל הברקסיט, נראה לי שאנגליה כבר לא באה בחשבון.

applebee

New member
תודה!

בדקתי את אנגליה וכנראה אם נרצה נצטרך לרוץ על זה כי באמת תיכף אי אפשר.

fireout

New member
מסיק שאחד מכם עוסק בהייטק (מרבית הרילוקיישן)

לכן אמליץ על הולנד או אנגליה.
בלונדון אפשר להגיע לרמות שכר גבוהות אבל המחייה גם כן יקרה (שכירות, תחבורה)
שוק ההייטק בלונדון הוא מאד שונה מישראל בצורת הגיוס והתחומים.
מאד נפוץ פה קבלנות בהייטק .
אגב, אזרחות זה לא דרכון - במידה ואין לכם עדין דרכון הייתי ממליץ להוציא במהרה.
&nbsp
אנחנו עברנו עם תינוקת וזה כלל לא היה קל.. בגדול קנינו הכל מחדש פה (תודה שהמציאו איקאה)
ניתן למצוא הרבה דירות מרוהטות , אפילו חדשות מהקבלן, ככה שהייתי מכוון לשם.
&nbsp
מאד קשה לשכור פה דירה בלי היסטוריית קרדיט וחשבון בנק מקומי, אם כי אפשרי (אנחנו עשינו את זה).
&nbsp
הדברים להם אמליץ לדאוג טרם המעבר זה קודם כל למצוא דירה, כמעט הכל פה עובד רק ברגע שיש לך כתובת קבועה.
לדוגמה - אי אפשר לפתוח חשבון בנק, להרשם לNHS או להוציא מספר NINO ללא כתובת קבועה (לא AIRBNB או מלון).
&nbsp
דבר חשוב נוסף - חינוך מאד מושפע ממיקום המגורים באזור לונדון.
הרבה הורים עוברים לגור במקומות מסוימים כי להתקבל לבתי ספר בדירוג גבוה.
&nbsp
הכל פה מדורג (מרפאות NHS, בתי ספר, גנים, מקומות בילוי) ויש את כל המידע לקבל החלטה מושכלת.. הבעיה זה רק המחירים.
ההבדלים בעלות השכירות בין מגורים במזרח \ מערב \ צפון \ דרום לונדון מבחינת מחיר תהומיים.
&nbsp

fireout

New member
ועוד משהו על המזג אוויר

2 ההצעות שלי קרות.
אתם יכולים לעבור לגור באקלים קר?
אומנם הקיץ הזה אחד החמים (עכשיו 27 מעלות) אבל בחורף היה שלג.
זהו לא מזג אוויר של ישראל.
&nbsp
זה לא אלסקה אבל ממש לא ישראל.

applebee

New member
תודה.

אשמח לדעת אם תוכל לכתוב כמה בערך צריך הייטקיסט להרוויח כדי לחיות טוב... פה אנחנו חיים ברווחה בבית פרטי עם משכורת שנתית של 100 אלף דולר. אבל פה זה טקסס, הכל זול בטירוף. שכירות ממוצעת פה של בית בפרברים עולה 2,500 דולר. איך זה שם? (בעלי מתכנת מחשבים)

fireout

New member
אין מספר מוחלט

נתחיל מעבודה - מרבית התחומים בהייטק הם בייעוץ או מגזר פיננסי או ייעוץ לפיננסי.
ייעוץ זה נע על סקאלה של מ בודקי תוכנה -> מפתחים -> ארכיטקטים
השכר בהתאם.
בתוך לונדון מפתח במשרה קבועה ירוויח מ60 אלף פאונד ומעלה, ארכיטקט יכול גם מ100 ומעלה (פאונד, לא דולר) .
&nbsp
בתור קבלן אפשר להגיע למשכורות גבוהות יותר ממשרה קבועה, והשוק קבלנות פה הוא עצום.
אפשר למצוא עבודה בקבלנות מהיום למחר אם בעלך מכיר שפות תכנות "חמות" (פייתון, GO, JAVA, JS וכל מה שקשור לפיתוח בסביבות ענן בעיקר בAZURE וAWS)
&nbsp
כך גם ההוצאות, השכירות נעה מ1200 פאונד (מאד זול) לדירת 2 חדרים (2 חדרים שינה כאשר מדברים פה על 2 חדרים, בפועל יש גם 2 אמבטיות, ארון שירות, חדר אכסון ועוד) ומגיעה בקלות ל2500 פאונד לבית 3 חדרים.
יש גם שכירויות של 4000 פאונד וצפונה.
אם תרצו לגור באזורים היהודים בצפון לונדון אני משער שזה יהיה באזור ה2000-2500 פאונד לחודש = כ10-12 אלף שקל לחודש.
&nbsp
הבתים פה מאד קטנים בסטנדרטים האמריקאים, אז בית 3 חדרים אנגלי זה לא מה שאתם רגילים בארה"ב.
הכבישים מאד צרים (רובם חסרי שולים) והחניות מאד קטנות.
אני תמיד מתפעל מיכולת הנהגי אוטובוס האנגלים לסוע במקומות כל כך צרים הלוך ושוב.
&nbsp
אבל זה מאד תלוי באזור.
לונדון היא גדולה וכולם פה חיים על מערכת התחבורה הציבורית.
ניתן להחזיק רכב אם את גרה בזון 2 + אבל את כנראה לא תשתמשי בו יותר מדי (אנחנו בעיקר מטיילים עם האוטו אבל לרוב משתמשים בתח"צ).
&nbsp
אני לא יודע עלות חינוך לילדים גדולים כי לנו יש תינוקת אבל אני כן יודע שהיא לא זולה לחינוך פרטי, החינוך הציבורי פה הוא חינם. (מגיל 4)
&nbsp
&nbsp
אם שניכם תעבדו אז כמובן הכנסה כפולה.
לא פשוט לחסוך כסף בלונדון וזאת לא עיר זולה.
עם זאת אם הילדים שלכם גדולים אתם תהנו מתרבות ממש עשירה של מחזות זמר, הופעות, קונצרטים, פאבים, וטבע במרחק נסיעה קצרה ברכבת (שעה +-)
אנגליה בכללי ענקית כל מקום שונה בתכלית. (לי יצא לטייל רק בדרום אנגליה, אין זמן :) )
&nbsp
לא גרתי בטקסס אבל אני חושב שהחיים שם יותר נוחים ובטוח פחות עמוסים בלונדון.
לונדון היא עיר עצומה שמכילה המון המון אנשים , אני חושב שניו יורקר יכול להזדהות, אבל לא טקסני.
&nbsp

fireout

New member
נ.ב - המיסוי לא מאד שונה מהארץ

הוא יותר נמוך מישראל, כן, אבל לא בהרבה.
אני די בטוח שהמס בטקסס הרבה יותר נמוך.
קישור למחשבון מס די מדויק ->https://www.uktaxcalculators.co.uk/
צאו מנקודת הנחה שבעלך ירוויח בין 60-80 אלף פאונד לשנה ברוטו.
כך תוכלו לחשב נטו ולהוריד שכירות ממוצעת (2000 פאונד) + הוצאות

applebee

New member
תודה!

אנחנו כן נתכוונן על בית גדול יותר אז זה לא יהיה בלונדון כנראה...
תודה על המידע. יש הרבה על מה לחשוב.

fireout

New member
אירופה בכללותה זה לא סטנדרטים אמריקאים בגודל..

לכן אני חושב שההמלצה שניתנה לך למעלה להתמקד על קנדה היא הכי רלוונטית.
הבתים בקנדה גדולים וזולים.
&nbsp
באירופה זה צורת חשיבה\בנייה אחרת.
כמובן שאפשר למצוא בתים עצומים גם פה אבל זה פחות נהוג מארה"ב.

Fuglo

New member
או שתנצל את חלון ההזדמנות הקטן ותעבור עכשיו לבריטניה

או שתעבור לאירלנד , או אולי הולנד , למרות שאנגלית אינה השפה הרשמית שם , הרבה מאוד צעירים דוברים אנגלית והאנגלית שם מאוד נפוצה . מה גם שהולנדית היא שפה אשר מאוד קרובה לאנגלית .

איני בטוח אך ידוע לי שישנם הקלות לאזרחים אירופאים בעניין קבלת וויזת עבודה באוסטרליה .

למעלה