אז יש לי שאלה

dk1982

New member
אז יש לי שאלה

אני לוקחת אפקסור מזה כשנה וחצי, לאחר שניסיתי מספר תרופות שלא עזרו לי, וגם היו להן תופעות לוואי מגעילות. האפקסור די עזר לי בעניין איזון המצברוח (לפני זה תמיד הייתי בדיכאונות רצח, בזיגזגים, עם ימים מעטים טובים, והרוב ימים שבקושי גירדתי תעצמי מהמיטה,ובחרדות ואובססיות כל הזמן, מחשבות שכולם שונאים אותי ובוחנים ומבקרים אותי, בחינה עצמית בלתי פוסקת, ונו, נראה לי שאתם מבינים על מה אני מדברת). בקיצור, התאזנתי לי ככה על כמות של 300 מג ליום (4 כדורים), והכל היה יחסית סבבה. פתאום הצלחתי להירדם בלילה וישנתי רציף, הצלחתי לתפקד, הכל היה מגניב. ואז הפסיכי(אטרית) אומרת לי: אבל אין לך שמחת חיים! בואי נוסיף לך שמחת חיים! ואז התחלנו לשחק עם המינון של אפקסור, עד 150 מג ליום, והוספנו כלמיני מייצבי מצברוח או משהו כזה, דפרקסן, ליתיום. לא עזר, והייתה לי שוב נפילה. העלנו שוב ל4. הייתה תקופה קצרה של התאוששות ואיזון. שוב נפילה. המליצה לי לעלות ל5 (375 מג). ועכשיו אני לוקחת 375 מג+ 5 מג וליום ביום, וזה עדיין לא מאזן. אני כל הזמן בדיכאון וכבדות, מנותקת ומרחפת, שוב חסרת ביטחון ואוכלת סרטים על כל העולם, ושוב כל יום, כל מטלה, כל יציאה מהבית, הופכים לפרוייקט שמתיש אותי לשבוע. בגלל זה אני טוחנת שעות שינה, שרובן לא אפקטיביות (למרות שהוליום קצת עוזר). ונמאס לי כבר ככה לא לתפקד! וחברתי בעלת הניסיון רב השנים במערכת הפסיכיאטרית, קבעה, לחרדתי הרבה, כי כנראה בעקבות כל המשחקים עם המינונים, דפקתי את האיזון שהאפקסור נתן לי, ועלי שוב להחליף תרופה. אני רק רוצה לציין שהפסיכיאטרית שלי חביבה, סבלנית ומקסימה. אך היא מקופח, מה שאומר שהתור הבא שלי אליה הוא עוד חודשיים. אולי זו שאלה לפורום תרופות בעצם? בכולופן אשמח גם לשמוע דעתכם... האופציה של החלפת תרופות נשמעת לי מחרידה, גם בגלל ניסיון העבר וגם בגלל שזו תקופת מבחנים, ועד כמה שמצבי דופק את יכולת הלימודים שלי, יכול להיות יותר גרוע, במיוחד אם אחליף עכשיו תרופות.

macacu

New member
הפסיכיאטרית החביבה שלך מזכירה לי

איזה פושר מצוי שפעם היכרתי

dk1982

New member
יש על זה

אבל שכנעתי אותה שאני לא בקטע של שינויים ובלבולי מוח באמצע החיים, ועד שהתאזנתי על עצמי אנלא מתכוונת לדפוק את זה. אם הברירה היא בין לחיות באיזון ובביטחון אך ללא שמחת חיים לבין לקחת סיכון בשביל מושג כ"כ ערטילאי כמו "שמחת חיים", אין לי שום בעיה לדבוק באופציה הראשונה והמוכרת. בכלל, מי צריך שמחת חיים? זו סתם המצאה של אנשים שמחים. הבעיה היא שנראה לי שכרגע איבדתי את הסיכוי להשיג את שניהם...

E D G Y

New member
אל תאבדי תקוה..יש תקופות כאלה

ואת בהחלט יכולה לחזור לאיזון, זה הפיך והפסיכיאטרית שלך נשמעת לי כמו מישהי שלא ממש מבינה אותך. אולי תהיי יותר תקיפה איתה (או עם כל רופא אחר שתגיעי אליו) בקשר למטרות שאת שואפת להגיע אליהן וההשפעות שאת כבר מכירה על עצמך מתרופות מסויימות. עם הזמן אנחנו יכולים לדעת יותר טוב מכל רופא מה מתאים לנו ומה לא. תמיד מומלץ להיות מעורבת בטיפול ולא להיות פאסיבית ולהסכים לכל גחמה של רופא זה או אחר.. בהצלחה!

dk1982

New member
אז זהו שלא

זה לא שהיא לא מבינה, היא באמת מקסימה, ומשקיעה זמן רב בלהסביר לי על כלמיני סוגים של תרופות וקבוצות ומשפחות. אפילו כשבחוץ מחכים מיליון אנשים שכבר עבר התור שלהם לפני שעה והם מתים להתפרץ לשם ולרצוח את שתינו (מרפאת קריית אליעזר בחיפה, אם מישהו מכיר. צחוקים!). בקיצור- אנלא מאבדת תקווה, כי אני יודעת שאפשר להגיע לאיזון. לא אכפת לי לחיות בלי שמחת חיים. באמת! כמו שאמרתי לה- מעולם לא הייתה לי ואין לי שום בעיה להמשיך כך. אנלא אומרת את זה מדיכאון, אלא מהשלמה. אני מוכנה בהחלט להתפשר על איזון נפשי. אבל מזתומרת, יכול להיות שזו פשוט תקופה, והאיזון יחזור? כי למיטב הבנתי אם יש ירידה דרסטית כזו, כנראה שנדפק משהו באיזון, שלא ניתן להשיב. וחוצמזה, איך אפשר לאבד תקווה כשאתמול היה היום האחרון של הסמסטר? רק זה גורם לי לרצות לבכות מאושר! יש לי הרגשה שהחיים שלי יקבלו תפנית מפתיעה לטובה מהיום...

macacu

New member
../images/Emo13.gif

ואללה גם הפושר הזה שהיכרתי היה ממש מקסים. התייחס אלי יפה. הקדיש לי זמן והסביר לי על סוגי הסמים שהוא מוכר. הוא אפילו נתן לי גם דוגמיות בחינם

macacu

New member
חפשי יחס חם אצל מי שרואה אותך באמת

אצל מי שמתייחס אלייך ואל מי שאת. אל תחפשי את זה אצל מי שרואה אותך כהגדרה פסיכיאטרית מהלכת על 2

dk1982

New member
אני לא יודעת

מה היה הניסיון שלך עם מערכת בריה"נ שגרם לך לפתח כזו דיעה שלילית כלפיה, אבל אני יודעת שבכל מצב, בכל מקרה, אסור לעשות הכללות. ולמרות העובדה שמדובר פה בתרופות ובגורם זר שמייעץ לי אילו חומרים להכניס לגוף שלי, אני נוטה לסמוך עליה כברירת מחדל, עד שיוכח לי אחרת. אנלא אומרת שאין מושחתים. נתקלתי בסיפורים רבים בגוף ראשון (לא חוויתי זאת על בשרי, תודה לשד) די מזעזעים על קומבינות ומניפולציות של פסיכיאטרים. אולי העובדה שהיא עובדת בשירות ציבורי מוסיפה לה כמה נקודות בעיני. אנלא יודעת גם מה היחס שלך לתרופות פסיכיאטריות באופן כללי, אבל אני כן יודעת שסמים זה משהו שעושה לי לא טוב, בעוד שתרופות זה משהו שכבר הוכיח את עצמו כמציל חיים. וחוצמזה, אין לי ממש ברירה אחרת...

macacu

New member
בכנות. אני לא חושב שיש תשובה ברורה

לשאלה שלך. אף אחד כאן לא יכול לאמר לך איזה תרופות יעזרו לך ובאיזה מינונים. גם הפסיכיאטרית שלך לא יכולה לענות לך על זה

macacu

New member
כי זה הכל עניין של ניסוי ותהיה

אין נתונים מדויקים לגבי מה עובד, מתי עובד ואפילו איך עובד. ישנן סטטיסטיקות שמספקות חברות התרופות לגבי יעילות התרופה על פי מחקרים ונסיונות שהם ביצעו במטופלים. אבל זה לא מבטיח שום דבר בתכלס

dk1982

New member
ברור

שזה ניסוי ותהיה וטעיה והנחה וכו. לא טענתי אחרת. אך מדוע להביא תמונה של ניסוי בבע"ח? אני נוטה לחשוד שזה קשור לקישור שיש בכרטיס שלי... או שלא?

macacu

New member
אם העולם הנפשי שלך מורכב

מ"איזונים מדויקים" של חומרים כימיים במח, אז אין בעיה. קחי תרופות עד שתמצאי את האיזון האולטימטיבי בשבילך ואולי אפילו תמצאי את הכדור המיוחל שיתן לך גם את "שמחת החיים". ועד שלא יוכח אחרת אני רוצה להגיד לך שזה לא נשמע לי טוב.את לא תצאי מזה כ"כ מהר. התמונה יצאה ממש במקרה. אין קשר לקישור שלך בכרטיס. יצא ככה.

dk1982

New member
הויכוח הזה מיותר

כיוון שאתה לא מכיר אותי, את עברי ואת אופן החשיבה שלי, ולהפך. אני לא תולה את הסיכוי לבריאותי הנפשית, איזוני ושמחת החיים שלי במציאת הכדור המושלם. כמו בכל מקרה- יש עוד הרבה משתנים מתערבים בדיעות שלך ושלי שלא באו לידי ביטוי וגם אין הרבה סיכוי שיעשו זאת בפורום זה. לכן אני מכריזה בזאת על הפסקת ההתנצחות, ואומרת שבסך הכל רציתי להביע את הרגשתי ודאגתי לגבי מה שעובר עלי. אני בכלזאת מודה על כך שהתייחסת לכך, וכן ניסית לעזור בצורה מסויימת.

dk1982

New member
האם אני מזהה נימת ציניות בדבריך?

לאאאאאאא.... אין מצב

macacu

New member
לא. אין ציניות.את צודקת, באמת מיותר

כנראה לא הבנתי נכון את כוונתך בפוסט

למעלה