אחים בנפש

Il Duce

New member
אחים בנפש

"אחים היו במחשבתו" מנווה ומלקור. הטוב והרע. שני איתנם. אבל למה אחים? כל הואלאר נוצרו בצורה זהה ממחשבתו של ארו ולכל אחד מהם ניתן כוח ואופי שונים. השורה שציטטתי (אין לי כאן את הספר - יכול להיות שהציטוט משובש קצת) תמוהה בעיני מכיוון שההבדל שבין מנווה ומלקור הוא תהומי וגדול יותר מהבדלים שבין הולאר האחרים. למה טולקין מציין את היותם "אחים"? האם כדי להעיד על הדמיון שבכוחם (למרות שמ´ היה החזק מביניהם)? האם כדי להדגיש את הנזק שב"בגידתו" של מ´ בארו, לגרום לנו לדמיין את הגן-עדן שהיה נוצר אילולא מ´ כשל?

Nomaed Dominus

New member
על-פי מה שאני זוכר,

Melkor קיבל הכי הרבה חכמה וכח מכל שאר ה-Valar, כולל Manwe.

פרמיר

New member
בדיוק מה שאמרת- הם שתי הקוטביות.

מנווה הוא החזק שבין ה"טובים" ומלקור- החזק שבין ה"רעים".

Real Dream

New member
מ´? מ´ מנווה או מ´ מלקור?

כדאי שתשים לב לכאלה דברים לפני שאתה כותב...

Il Duce

New member
מצטער

מ´ = מלקור תמיד!! אני משתמש בזה בתור אנקדוטה (דפוקה אומנם) על מה עלול היה לקרות אם היו מאחדים מנהג מאוד מסוים ביהדות עם המנהג של תושבי ארדה לא לבטא את שמו של מלקור.

Il Duce

New member
מצטער

מ´ = מלקור תמיד!! אני משתמש בזה בתור אנקדוטה (דפוקה אומנם) על המצב שהיה נוצר עם היו משלבים מנהג מאוד ספציפי ביהדות עם מנהגם של אנשי ארדה לא לקרוא למלקור בשמו. נ.ב. תודה שלא חשבתם על זה...

Justin Angel

New member
לפי דעתי זאת הייתה ביקורת

על manwe שלא התערב בנעשה בבראליאנד. Manwe נתן לבארילאנד להיחרב מאשר לעזור נגד Melkor ולמרות שמניעיו לאחר מעשה היו טובים (טבח הטלארי) המניעים שהביאו אותו להכרזה שלא יעזור לא היו יותר מאגו פגוע ותסכול עמוק.

Y. Welis

New member
אחים פירושו שווים בחשיבותם, ואולי

גם בעוצמתם. מייצגי שני הקטבים המנוגדים בחזיונו של ארו. מאוחר יותר אגב היחס הזה שונה, ומלקור נחשב לחזק יותר מכל הואלאר האחרים, וכדי להכריע אותו הם נדרשו לאחד כוחות.

למעלה