אחלה פורום :) לידה קיסרית או טבעי?

עוגי555

New member
אחלה פורום :) לידה קיסרית או טבעי?

היי המונים יקרים!
אני בת 43 ואמורה ללדת בקרוב. הרופאים מייד המליצו לי על קיסרי.
אענתם?
הריון ראשון, והריון "יקר" (טיפולי פוריות מפרכים).
הרבה פחות סיכונים ותסבוכות.
מניעת חס וחלילה הסתבכות / סיום הריון בשבועות האחרונים בבטן (לא שמעתי על תופעה כזו...)
הדגישו לי שוב ושוב שזה ל-א בגלל הגיל! למרות שכך הסקתי... אלא ככה "ללכת על בטוח"...
לי זה נראה פשוט אופנתי וגם... קל לרופאים...
הרעיון שלי היה להגיע כשיהיו צירים, ואם חלילה אצטרך קיסרי, אוקיי.
אבל לא לקבוע תור כמו למספרה...
מה עושים?
הרופאה הצליחה להחדיר לי פחדים.
אגב, ההריון עובר לי בשמחה ובקלות, אני במשקל אידיאלי, ללא כל תופעות של השמנה, סכרת, לחץ דם טפו טפו, כושר פיזי טוב... הכל על פניו אחלה...

תודה!

רייקי2

New member
שיהיה לך בשעה טובה

לדעתי, תקשיבי לעצת הרופאים. הם יודעים מה טוב בשבילך, לא הגולשים.
&nbsp
והעיקר במצבך לא להכנס לחרדות.
&nbsp
&nbsp

אפשר להעביר לפורום הריון ולידה?

דעתי היא שלידה היא בדרך כלל תהליך טיבעי שדורש התערבות כירוגית במקרים חריגים, להחליט לעבור ניתוח בטן ( בסופו של דבר - זה מה שניתוח קיסרי אומר ) ללא כל הצדקה רפואית ובכדי ללכת על בטוח נשמע לי כמו סיבה מאוד לא טובה.

סתם סקרנות, את כותבת מהארץ או מארה"ב?

sheketz

New member
קיסרי בטוח יותר לתינוק

טבעי בטוח יותר ליולדת. אבל ברור שהריון ולידה יש בהם הסיכונים שלהם.
אבל אני כבר מניח שאת מודעת לסיכונים, הרי נכנסת להריון מתוך בחירה ובדקת קודם.

בהצלחה ומזל טוב.

שונצו

New member
גם הכותרת שלך לא מדויקת

יש לא מעט סיבוכים לתינוק שעלולים להיווצר מניתוח קיסרי ופחות סביר שיקרו בלידה וגינלית (כמו למשל בעייה לנשום).

Arana

Active member
מנהל
להתייעץ עם מומחה

אפשר לנצל את הביטוח המשלים של קופ"ח, או ביטוח רפואי פרטי (אם יש לך), וללכת לייעוץ של מומחה - מנהל מחלקת יולדות של בית חולים אחר. להציג לו את הנתונים הרפואיים, ולשאול מה עדיף מבחינה בריאותית גם עבורך וגם עבור התינוק (מה "נוח" לרופאים לא אמור לעניין אותך). לבקש ממנו את כל היתרונות והחסרונות של כל אופציה.
&nbsp
כמו שאני מבינה מההודעה שלך, הרופאים לא קבעו חד משמעית שאת חייבת קיסרי, אלא רק המליצו - כלומר שהאפשרות ללדת בלידה רגילה קיימת עבורך.
&nbsp
הרבה מזל טוב, ולידה קלה ונעימה

מניסיונן של חברותי
קיסרי הרבה יותר טוב , מהיר ובטוח לשני הצדדים. הריון ראשון ובסיכון , כדאי ללכת על בטוח. חברה אחת שלי שנשבעה לא ללדת יותר ילדים בגלל הלידות הטבעיות שילדה , "כפתה" על הרופאים ניתוח קיסרי שלא היה מקובל אז. היא אמרה לי שההחלמה היתה כבר למחרת. כולן החלימו מהר יותר מהניתוח מאשר מלידה רגילה. אני חושבת שזה תלוי במידת ההשלמה שלהן עם הבחירה. הן היו מאוד שלמות עם בחירת הניתוח ולכן היו מאוד מרוצות.
,

YTmda

New member
ברוכה הבאה לפורום!
שיהיה במזל והמון הצלחה!

מניסיוני האישי

עברתי לידה רגילה וגם ניתוח. נותחתי אחרי נסיון ללדת טבעי ללא הצלחה ומבחינת ההתאוששות מהניתוח- הניסיון ללדת והצירים ממש התישו אותי! בהריון הבא אקבע תור לניתוח ואלד כמו מלכה!

בטח שטבעי..

ההחלמה הרבה יותר קלה. תוך שעתיים את כבר על הרגליים.
ובכלל כדאי ללדת בתנוחת כריעה, כך את גם לא "סובלת" יותר מדי. כוח הכבידה מושך למטה כדרך הטבע.
מוזמנת לפנות אלי בפרטי אם בא לך לקרוא סיפור לידה מעניין (לידת בני השני)
ויש כמה קבוצות בפייסבוק שהייתי ממליצה לך להיכנס אליהם כדי לקבל השראה
בהצלחה רבה רבה

כבוגרת שלוש לידות קיסריות אני ממליצה בחום להימנע

אם אפשר.
מדובר בניתוח קשה.
ההתאוששות ממנו יכולה להיות קשה וכואבת ומפריעה לך להיות פנויה לגמרי לתינוק.
מקשה על ההנקה.
כמובן שגם לידה טבעית היא לא פקניק הסטרי, אבל ההתאוששות הרבה יותר קלה.
נשמע שאין שום סיבה חוץ מזה שהרופאים מקבלים יותר כסף על קיסרי וזה לוקח פחות זמן.
אם את רק יכולה - המנעי ולכי על האופציה הטבעית.

כבוגרת שלוש לידות קיסריות

הייתי ממליצה למי שמתכננת שלושה ילדים ומעלה לא להתחיל עם קיסרי בראשון (אם זו סתם בחירה שלה, ולא מסיבה רפואית, כמובן - אצלי שני הראשונים היו קיסרי חירום). השאלה כמה ילדים בתכנון פה. שני קיסריים זה די בסדר.

שונצו

New member
אני ממליצה לך לשאול בפורום לידה

לא בפורום כללי כזה.

פורום הריון ולידה- תמיכה, פורום הורים לתינוקות (שם הרבה גולשות ילדו לאחרונה), פורום לידה פעילה וביתית.

הסיפור לא ברור

בארץ לא מקובלת גישה רפואית של המלצה על קיסרי בלי שיש סיבה לכך. ההגיון שלי אומר שאם הציעו את זה כאופציה ראשונה חייבת להיות סיבה. או שאת לא מספרת לנו אותה, וזו זכותך, או שלא הבנת את דברי הרופא.
(או שזה לא בארץ וגם את זה אני לא יודעת)
לגופו של עניין:
ההנחה שקיסרי יותר בטוח לתינוק אינה נכונה.
הסתבכות בשבועות האחרונים צריכה לקרות כתוצאה מבעיה רפואית קיימת, למשל תרומבופיליה. כשהכל תקין, מקובל לא ללדת אחרי שבוע 41+ ואם לא מתפתחת לידה, מזרזים אותה.
ניתוח קיסרי הוא ניתוח גדול. זמן החלמה ממושך ויותר סיכונים לאישה מאשר לידה רגילה.
כללו של דבר: בשביל ללדת בניתוח קיסרי צריך סיבה.
נ.ב. סתם הגעתי מהראשי והנושא מדבר לליבי (ילדתי שלוש פעמים. מקווה ללדת עוד פעמים ובהחלט לא בקיסריים כל עוד זה תלוי בי) אבל לדעתי אין כל הגיון בהתייעצות עם המונים. עם כל הכבוד לשם הפורום הנכבד, אף אחד לא קבע שההמונים הם חכמים. הם יכולים להיות גם מטומטמים (כולל אותי, כמובן) ועדיף להתייעץ בכל עניין עם איש מקצוע שרלבנטי לנושא הייעוץ.
שיהיה בשעה טובה.

עוגי555

New member
תודה איילת והמון תודה על כל התגובות!!!!

המון תודה, קראתי כל אחת.ההתייעצות כאן מגיעה במקום לפתוח את הנושא במשרד, לדוגמא. לא במקום התיעצות עם לפחות שני מומחים נוספים ביניהם הפרופסור המטפל.מאוד עניין אותי לשמוע דעות נוספות, בעיקר בעיקר מנשים שילדו, כי אין חכמה כבעלת נסיון.לא, אין לי שום בעיה רפואית והסיבה שניתנה היא בדיוק זו שאמרתי- ״ללכת על בטוח״ובגלל זה כל התמיהה מלכתחילה.תודה לכולם ושנה טובה ומתוקה!

עוגי555

New member
אה ועוד משהו

אני התחזקתי בדעת ממשי לא לרוץ ו״להרשם״ ללידה.אם הפרופסור המטפל יאשר, אני עומדת בשלי, ללכת על לידה טבעית ולהיות פתוחה לשינויים שיבואו.תודה שוב

למעלה