אחרי 40 שנה... 155 - פאסה.

אחרי 40 שנה... 155 - פאסה. ../images/Emo7.gif

לא האמנתי שאני אגיע ליום הזה, שבו חלקים נרחבים מ"מה בוער" בגלי צה"ל עוסקים בידיעה הבאה: "הקריינית ראומה אלדר לא תכריז יותר על השעה בשירות השעון הדובר של 'בזק'. החברה החליטה לרענן את השירות, וקולה של אלדר יוחלף בקולו של קריין חדש, 40 שנה אחרי שהיא הקליטה את השעון הדובר". שירות 155 בשבילי היווה אופציה חביבה להצחיק את המאזינים. עם קולה של ראומה אלדר כיסיתי שירים של מושיק עפיה, עם קולה של ראומה אלדר סיפרתי למאזינים מה השעה ב-ד-י-ו-ק, עם קולה של ראומה אלדר עברתי לחדשות... אני משוכנע שצברתי מאות שיחות "155" בשנה האחרונה. אבל הנה... גלי צה"ל מדווחת הבוקר שחברת בזק עומדת לשנות את 155 לשירות חדש שייקרא "1455". השירות החדש, מלבד אמירת השעה, יספר למאזינים מה השעה בכל מקום בגלובוס, מה זמני הזריחה והשקיעה באזורים שונים בעולם - והכל בכל השפות המרכזיות. ראומה אלדר, לצעירים שביננו, היא קריינית החדשות הידועה ביותר שהייתה בקול-ישראל. אחותו של משה חובב. 155 נחנך על-ידה ב- 1.1.1964. לפני כ- 40 שנה וחצי. אני מצרף להלן את הקלטת הקטע מ"מה בוער" של הבוקר, בו כתב התקשורת ישי הולנדר חשף לראשונה את עניין החלפת התפריט. מצחיק לראות את רזי ברקאי משתטה עם השמעת השעון הדובר non-stop.
קובץ להורדה. 739KB.

eyals102

New member
עצוב ולא נח

הבשורה על העלמות קולה של ראומה מהווה לא רק משבר נוסטלגי, שמהווה חלק מהרצון של בזק להתנתק מהתדמית המיושנת שלה אלא גם בעיה פרקטית קשה למכווני השעונים. אם עד היום 2 דקות לפני החדשות נזכרת שהשעון באולפן נראה לך לא מכוון יכולת להתקשר ל-155 ולקבל מייד את קולה של ראומה עם השעה. בשרות החדש לעומת זאת צריך לעבור מספר תפריטים עד שמגיעים לאותו שרות. אבל השידרוג הוא שנותנים ביפ כל עשר שניות במקום פעם בדקה. ולמי שמעוניין לקצר: 1455->1->7-># (שימו לב, לא ניתן להקיש "1" לפני שתפריט השפות מתחיל) הצעתי שבזק ישימו קיצור (למשל #) שיהיה ניתן ללחוץ עליו מיד בתחילת השיחה ולעבור ישר לשעון הדובר בעברית. אלא היו 60 שניות על השעון הדובר החדש.

למעלה