איה כורם - אתה זורם אצלי בדם. האמנם שיר אהבה?

GiraffAdida

New member
איה כורם - אתה זורם אצלי בדם. האמנם שיר אהבה?

חברה ניסתה לערער אותי שמה שחשבתי על השיר עד עכשיו הוא לא באמת מה שהוא מנסה להגיד! :-O יש מצב שזה לא שיר על התגברות אהוב לשעבר - אלא על הריון לא רצוי?! חחח זה נשמע הזוי, אבל היא הסבירה את זה כך: אתה זורם אצלי בדם ---- חולקים את אותו הדם ... אתה בתוך העצמות בלב ובשפתיים ובכל המקומות ---- לב, שפתיים ,"מקומות" = כך נוצר ההריון זה מתפשט אצלי בגוף לוקח מהנשימות כי אין מי שישווה לך. ---- פעם ראשונה שזה קורה לה,היא לא יודעת אם היא רוצה בו או לא כי היא לא מכירה את המצב . אתה מביט לי בעיניים ---- מבט עצוב של רצון להפלה... ויושב לי בגרון אתה צועק אצלי באוזן מה נכון ולא נכון ---- להפיל או לא להפיל? אתה בועט אצלי בבטן ---- לא צריך להוסיף מילה.... אתה רופא ומחלה --- גם... כי אין מי שישווה לך. להשתעל ולירוק, להזיע אותך החוצה. ----- תהליך הלידה... כי לא נשאר מקום יותר בתוך הגוף שלי. ----- צריך לחתוך אותי עמוק ולהוציא אותך החוצה. ------ קיסרי? חחח כי זה גדול עלי ---- הבטן יותר מדי אפילו בשבילי. אני ניסיתי כבר לשכוח ורציתי לשחרר ----- ניסתה להדחיק שהיא לא בהריון אבל לא היה בי כוח להמשיך ולשקר --- נכנעה לבסוף, החליטה להשאיר את התינוק אתה זורם אצלי בדם אתה בתוך העצמות כי אין מי שישווה לך. נשמע מופרך ומטומטם אבל... האמנם???? חח

Virginia Gal

New member
פירוש שירים

אני חושבת שזה מה שיפה בשירים ובפירוש שלהם. כל אחד לוקח את זה למקום שהוא יכול להזדהות איתו, כל אחד רואה משהו אחר בתוך אותן מילים. אין נכון ולא נכון. וזה ממש לא משנה אם הכותב, במקרה הזה איה המדהימה, התכוון למשהו אחד או לאחר. בכל מקרה, פרשנות נחמדה (ומאוד שונה)לשיר המעולה הזה.

נטע1107

New member
המממ ../images/Emo4.gif

אין ספק שהפרשנות מעניינת ואני מסכימה עם גלי על זה שכל אחד יכול לקחת אותה לכיוון שלו אבל... בעיניי, הטיעונים שכתבת, לא ממש ענייניים... ויש שם גם כמה דברים שלא ממש מתאימים (ממתי היריון נוצר משפתיים....???, "אין מי שישווה לך- לא יודעת אם היא רוצה בתינוק או לא"...הא??
) (הזכרתן לי את המורה שלי לספרות שהיתה אומרת- אל תאנסו פרשנות שלכם על השיר...
) אותי זה לא קנה, אני התחברתי אוטומטית לשיר הזה בהזדהות מטורפת לגבי מישהו שככה (ממש ככה!) הרגשתי כלפיו. .................................. ככל שאני קוראת שוב ושוב את הפרשנות שלכן אני נוטה עוד להסכים פחות..... אז אני אסיים כאן. אבל, איש באמונתו יחיה, אם זה מה שאתן (או חברה שלך) נוטות לחשוב... העיקר שתשמעו הרבה שירים של איה

LaviDavi

New member
../images/Emo109.gifבואי נגיד שזאת לא כוונת המשורר...

אבל הרבה אנשים פירשו את זה ככה, וזה מה שיפה באמת, שכל אחד לוקח את זה למקום אחר!

natinka

New member
מופרך ונפלא!!

ככה זה בניתוח שירים כל עוד התיאוריה מחוזקת בכמה מקומות בשיר אז זה עובד וזה מצוין זו המטרה של שיר, לפתוח את הראש למשמעויות אחרות. פעם פרסמתי כאן את האתר שלי ונראה היה לי שזה עלול להיות קצת מעיק אז באיזשהו שלב הפסקתי. אבל עכשיו בא לי לשים כאן ניתוח של השיר "גאולה" של חמי רודנר, שגם ניתן לפרש ככניסה להיריון: http://www.musicreviews.co.il/wow-its-snowing/חמי-רודנר-מחפש-גאולה-בתוך-גופה-של-האישה/ תגידו לי מה דעתכם

למעלה