איזון בין תירגול לחיים

איזון בין תירגול לחיים

שלום לכולם. אשמח לשמוע דעתכם, הרגשתכם בנושא. אני מאוד מתקשה ל"בזבז זמן" על דיבורים סתם עם אנשים, על מין, על הקשבה לילדים שלי, על חיים רגילים. אני רוצה כל הזמן לעשות מדיטציות וללמוד. יש לי קושי עם הדוגמא של בודהא שעזב אישה וילד כדי לחקור את העולם. האם זה מוסרי?

שענית

New member
לפני שאלת המוסר

השאלה מה המסר שמנסים להעביר עם הדוגמא הזו. על פניו זה נשמע הכי לא מוסרי אבל זה היה בודהה ואת את. את לא חייבת ללמוד מכל פעולה שלו. יש לך את התפקיד הפרטי שלך ולזה מיועדות המדיטציות והעשייה הרוחנית. בברכת שנה טובה כתיבה וחתימה טובה

brandy1

New member
לצופית 1

אמנם זה לא פורום הורים וילדים אבל אולי תשאלי את עצמך מדוע את בורחת מעולם המציאות אל המדיטציות. עשית ילדים יש לך חובה לגדל אותם כשיעזבו את הקן תעשי מה שאת רוצה. זאת דעתי כמובן.

darmha

New member
צופית היחידה היקרה

השאלה החשובה היא כיצד תעזרי לעצמך,למשפחה, לחברים בצורה הטובה ביותר. אם באמצעות להישאר ולהמשיך לתרגל יחד עם הכמיהה עד אשר החיים שלך והתרגול שלך יהיו לדבר אחד - אז זו דרכך. אם זה לעזוב הכל וללכת למנזר כלשהו - אז זו גם דרכך. רק את יכולה להחליט ולקבוע את המוסריות של זה. גורמים חיצוניים - אנשים, דתות, פילוסופיות וכיוב' רק מספקות לך את סרגל המדידה. זו את שבוחרת לפי איזה סרגל לחיות ולמדוד את עצמך. כפי שציינתי הזן מספק סרגל אחד גדול - מה הדרך שתעזור בצורה הטובה ביותר. אולי את אוהבת את הסרגל הזה ואלי לא - זאת בחירה שלך. יש שאלה שעזרה לי במצב הזה, אול היא תעזור לך: מה מטרת התרגול שלך? למה את מתרגלת? לסיום, כמה מילים פרקטיות- כל מתרגל "רציני" חווה את הכמיהה הזאת. מי שבאמת בענין ושומר על התרגול שלו לאורך תקופה, מוצא את הדרך לקחת "חופש" וללכת רק לתרגל מדיטציות. מניסיון אישי - זה אפשרי! ברכות, חזקי ואמצי יובל

איזון

מניח שעדיין רלוונטי, ואולי תקבלי את התגובה הזאת דרך המייל... קודם כל, בודהה אכן עבר על "חוקי" החברה בה היה, וחוקי המוסר אבל זה היה בודהה. ואגב, הוא הטיף למצוא את דרך האמצע, לא קיצונית. כל אחד עושה מה שנראה לו באותו רגע כדבר הנכון לעשות, ו"סוחב" עימו את הקארמה שלו מהעבר בשביל לבחור בדרך ה"נכונה" לך (ורק את תוכלי לדעת מה היא), עליך לשאול את עצמך שאלות בסיסיות לגבי דרכך הארצית והרוחנית (והרי אחת הן) מדוע המשיכה למדיטציה ולימוד רוחני? האם קיימת בחירה מהארציות? האם דברים מפריעים לך בחיי היום יום, בית, משפחה, עבודה, וכו? להקשיב לילדים, לתת מעצמך למשפחה, לעשות מה שאתה עושה בכל מקרה כבר עתה ב-100% תשומת לב, לעשות בשביל אחרים, אלה הם תרגולים רוחניים מהמעלה הראשונה, ומשלימים את ההקדשה המיוחדת של זמן למדיטציה ולימוד תיאורטי. החיים הם לא "רגילים". הם מאוד מאוד מיוחדים, כל רגע הוא קסום, ולעולם לא יחזור עוד. שום דבר אינו "בזבוז זמן" אלא בעל ערך. אז נכון, שאנשים נוטים להיות חומריים ולדבר בעיקר על מה שנראה לך עכשיו "טפל". ובכל זאת, זה העולם בו אנו חיים
אפשר תמיד לשלב בהדרגה בין תרגולים רוחניים לבד, תרגולים רוחניים במגע עם אחרים ובכלל, מודעות לרגע הזה ממש, לעצמך ולסובב אותך, לתגובות שלך, יקדמו אותך רבות. ההזדמנויות להתגבר על מצבורי האבק בתוכך טמונות בכל רגע ורגע בחיי היום יום. פשוט ברכה
החיים הם כתרגול אינסופי...

למעלה