איך הייתם ניגשים לעצב דמות שאין לה רפרנס?

SunsRequiem

New member
איך הייתם ניגשים לעצב דמות שאין לה רפרנס?

או לצורך העניין, רפרנס חלקי בלבד (כלומר, רק מהבגד נראה)?

זו פעם שאני עובדת על דמות מספר, ואני תוהה איך אנשים ניגשים לאתגר של העיצוב. מה גם, שהבגדים שלו לא ממש מתוארים.
פעם קודמת, הסתכלתי על פאנארטים של אנשים ובגדים היסטוריים, ולפי זה החלטתי איך לעשות את הבגד.

הפעם אני מנסה להתרחק מכל זה, ונתתי לעצמי קצת זמן איכות (6 שעות של פגישה בעבודה שאין לי כמעט מה לתרום לה) עם דף ועט, ולנסות לתת לזה לזרום תוך מחשבה על חומרים (שיפונים וברוקיידים בעיקר. יהיה כיף לתפור את זה -_-).

rocket

New member
תשמעי,

האמת שלא ניסיתי את זה, עדין .

אבל אני כן, לוקחת רעיונות מפאנארטים. אני לא מעתיקה שום עיצוב . אבל בגלל שאני לא יודעת לצייר בכלל, אז אני חייבת להיעזר במי שכן יודע.

אז יש שילוב של כמה גורמים :
א. איך שאני מדמיינת דמות
ב. אלמנטים שאני אהבתי אצל אנשים שציירו את הדמות
ג. מה שזורם באותו רגע

אשמח לדעת איך את מעצבת את הכתר, ד"א. כי זה העיצוב היחיד שאני לחלוטין בטוחה איך הוא יראה אצלי

SunsRequiem

New member
זה לא שאני ציירת דגולה בשום צורה

אבל הציור הוא רק לעצמי, יותר כתזכורת למה אני רוצה לעשות.

את ההשראה לכתר לקחתי דווקא מהסצנת אבל של ארוון, בסרט השני. כי זה הקוספליי שחשבתי לעשות במקור והסתכלתי על כל האלמנטים שיש לה.

אהבתי את העובדה שהוא לא תכשיט עדין, אלא הרבה יותר גדול ועם הרבה יותר נוכחות משאר התכשיטים שהיו לה. ואיכשהו, כשניסיתי לחשוב על כתר לפאנור, זה היה נראה לי יותר מתאים. הוא אף פעם לא נתפס בעיני כדמות עדינה או שברירית, מה שהרבה פעמים מייחסים לאלפים.

אז כרגע יש לי שתי רצועות סול שאני מקשקשת עליהן עצים בטוליפ, ואת הכוכב שלו. אעלה תמונות כשזה יהיה קצת יותר מקושקש. אני באמת רוצה לעשות לו WIP הגון.

Mana Sama

New member
האמת שאני בדיוק באותה דעה של סבטה

גם אני עוד לא ניסיתי,אבל מחסור ברפרנס יכול להיות דווקא פלוס גדול והזדמנות להתחרפן עם רעיונות ולעשות מה שבא לך XD
מה גם שככה אפשר להתאים את הדמוות לכישורי התפירה והיכולות שלך ולא להפך (וזה נורא מבאס לוותר על דמות רק כי אין לך את הכישורים..)
אז בגדול-הייתי מסתכלת על פנארטים ושואבת משם השראה ואז מציירת גרסא משלי ועובדת לפי זה

וואו, קשה.

פאנארטים ועיצובים תקופתיים נשמע כמו רעיון טוב...

אני הייתי גם עוברת על חומרים שנראים לי מתאימים. לראות כל מיני תכשיטים, שרשראות, כתרים וכו' הרבה פעמים מביא השראה גם לבגדים שלובשים איתם. וגם אולי להסתובב ולראות כל מיני בדים, לפעמים קשה לחשוב על בד מסויים אבל אם רואים אחד בחנות יודעים שהוא בטוח יעשה את הקוספליי

Serf SaN

New member
בעייתי מאוד

בדר"כ אעדיף לא לעשות את זה. אם אני ממש רוצה לעשות את הדמות.. אני אחקה פאנארט שאני אוהב.

משהו שאמרתי בפאנל קוספליי שהיה בכנס האחרון - משום מה כולם במשפחה חושבים שזה שאני עושה קוספליי ותופר דברים אומר שאני אלך להיות מעצב אופנה. לא מבינים שאני לא מכין את הדברים האלה מהראש אלא מרפרנס.
קשה לי עם להכין תחפושת מהראש כי.. שוב, זה לא הקטע שלי :(

rocket

New member
גם קרובי המשפחה שלי תמיד באים אליי

בקטע של "וואו, אולי תעצבי לי בגד"
ואני מסבירה שוב ושוב, שללא רפרנסים אני לא תופרת, אני לא מעצבת בגדים - אני מכינה חיקוי של משהו שמישהו אחר המציא לפניי. לצערי. הייתי רוצה לדעת לעצב בעצמי

innocence

New member
בדיוק!

כל הזמן אומרים עליי "את צריכה ללכת ללמוד אופנה!" ואני כזה... אבל לא. אני לא מעצבת, אני תופרת משהו שמישהו אחר עיצב @_@

למעלה