איך לחזורלעצמי לאחר תקופה לא טובה

desperate heart

New member
איך לחזורלעצמי לאחר תקופה לא טובה

שלום אמנם כתבתי הודעה בפורום תמיכה נפשית למבוגרים, אך נראה לי שכאן המקום המתאים ביותר אובחנתי כאחד שלא יכול לעמוד במצבי לחץ (ע"י פסיכיאטרית) אני סובל מכמה וכמה בעיות רפואיות שגרמו לי להיות מתוסכל שאני לא יכול לעבוד, ועוד יותר מתוסכל מה"מלחמה שעברתי" עם ביטוח לאומי עד שאישרו לי קיצבה מלאה, על פניו נראה שהדברים מסתדרים, אבל קורה לי שמידי פעם צצות בעיות לגיטימיות כמו בכל משפחה שצורכות הוצאות כספיות לא צפויות, אני אומר לעצמי להיות רגוע אך בתוך תוכי אני נלחץ, אני לא ישן טוב בלילה, יש לי פתאום דפיקות לב מואצות, ונמצא במעין דיכאון כזה, הביטחון העצמי שלי נפגע מאוד, לא שהוא היה גבוהה , איך אני יכול לחזור לעצמי במעט, הנה הדברים מסתדרים, ויסתדרו יותר בעתיד אז למה אני עדיין בדיכי?

שלום לך...

אשמח אם תפרט מעט יותר, לגבי גילך, במה אתה עוסק אם בכלל? האם אתה נשוי?, למה הכוונה בעיות רפואיות? מהי האבחנה המדוייקת שניתנה לך והאם הומלץ על טיפול תרופתי? האם אתה מצוי בטיפול כלשהו מאז אותה אבחנה? כל דבר שיכול לתת מעט אור על מצבך הנפשי, כי איכשהו תאורך לא ברור לי, טל קרינגל

desperate heart

New member
אנסה לעשות קצת סדר

אני כבן 40 נשוי עם ילדים עובד בעבודה קלה כ 3-4 שעות ביום האבחנה כפי שהבנתי חוסר יכולת לעמוד במצבי לחץ ואלכוהוליזם, בעיות רפואיות כרוניות וטיפול בכדורים, בעיות בעיניים, בעיות אורטופדיות גב וברכיים, הפסיכיארטרית נתנה לי כמה וכמה טפולים, קלופיקסול, פנרגן, ועוד כמה סוגי כדורים ששכחתי אתשמם (היא החליפה בניהם לא כולם יחד), היום אני כבר תקופה ארוכה שלא שותה אלכוהול, ולא כדוריםצ הרגעה, אני נמצא היום במעין מצב שכאילו בקושי יש לי חשק לחיות, למרות שהדברים מתחילים להיסתדר, כל המאבק הזה מול ביטוח לאומי התיש אותי פיזית, ובעיקר נפשית, אישתי בהריון בחודשים מתקדמים אחרי מספר שנים של נסיונות, שמחתי מאוד על זה, אבל זה מתחיל לא להזיז לי ונשאר אדיש לזה, חושב על דברים לא טובים שעברתי בעבר, (בניהם גם תקיפה מינית, אבל אני חושב שעל זה התגברתי,) מרגיש ריק לא עשיתי משהו חשוב בחיים שלי כאילו החיים שלי עברו סתם ללא תכלית וללא שום מטרה, למדתי מקצוע טוב אך אינני יכול לעבוד בו בגלל הבעיות הרפואיות שלי, בעבוה שלי כעת עושה דברים מינימלים רק בכדי לא לשבת בבית (מתכון להיתפגרות) אז גם את המינימום אני מתקשה מאוד לעשות וזה מתסכל נורא.

שלום ל"לב הנואש"

כבר מהכינוי שנתת לעצמך ניתן לחוות את תחושת היאוש. עברת ועודך עובר דברים לא פשוטים ולמעט תרופות פסיכיאטריות איני בטוחה עד כמה קבלת עזרה נפשית בחייך ובכל זאת ולמרות על המלחמות בחייך הינך אדם "שורד" וחזק יותר אפילו מכפי שאתה מסוגל לחוש כעת. למרות הפגיעה המינית, התמכרותך (קיימת נטייה לאנשים שנפגעו בילדותם להתמכר) ומצבך הרפואי הרעוע רכשת מקצוע (למרות שאינך עוסק בו), העמדת בית וילדים, נגמלת, אתה עובד (גם אם מעט) ונאבק בטחנות הרוח של הביטוח הלאומי. וכל זה ממה שהצלחתי להבין עשית בעצמך. כשנצרכים לכל כך הרבה מאבקים ולבד, אין פלא שנותרים בלי כוחות, עם תחושה של דכדוך שמשפיעה גם על היכולת "לשמוח" בהריון או ביצירת חיים חדשים. אני חושבת שאתה זקוק מאד!!! לסיוע נפשי ורצוי מידי פסיכולוג/ית בנוסף לאותה פסיכיאטרית עמה אתה בקשר. האם זה משהו אותו אתה מוכן לשקול? אשמח לסייע לך בהפנייה, טל קרינגל

למעלה