איך ממשיכים... והאם עופרלה עדיין כאן?

meiravr1

New member
איך ממשיכים... והאם עופרלה עדיין כאן?

לפני שנה וחצי התגרשתי... הכרתי משהו מיד בסמוך לפרידה (עוד לפני הגירושים הרשמיים). זו הייתה מערכת יחסים סוערת, מבלבלת, יצרית , רגשית (אפילו כתב פה הבחור לפני שנה בערך) המון פרידות המון חזרות ... ובסוף זה נגמר.. נגמר רע, משפיל. אני מתקשה להתאושש ומרגישה כי לעולם לא אוכל עוד להתאהב כך. כל הרציונלים אומרים לי דברים כמו הזמן יעשה את שלו... ומסבירים לי (וברגעי שפיות אני גם מבינה זאת) כי כך לא נראית אהבה. ובכל זאת אני עדיין מתקשה לראות אותי מרגישה משהו למישהו אי פעם, או מתפשרת על רגש.. רציתי לדעת, מנסיון של אי מכם.. האם משהו חווה פה אהבה גדולה שהסתיימה בשברון ואח"כ הצליח שוב להרגיש שיש משהו נוסף ש" עושה " לו את ההתרגשות הזו בבטן. בינתיים כולם נראים לי " לא הוא" תודה

כמו בכל...

משבר רגשי של אובדן... בהתחלה נראה "סוף העולם" הגיע. "סוף העולם" הזה מתפוגג בקצב ובזמן שמבנה אישיותך זקוק להם. סביר להניח שבגילך יש לך כבר ניסיון עם משברים... אם יצאת מהם בעבר... את אמורה לדעת...שיש תמיד "אור בקצה"...זה עשוי לעזור לך בהתמודדות עם המצב העכשיווי.

ab52

New member
חומר למחשבה

האהבה שאני מתכוון לה והאהבה שאת מתכוונת , הם שני דברים שונים לחלוטין. הבסיס ממנו הן צומחות הוא שונה למרות התחושות הדומות. "אהבה רוחנית" בהיותה מופשטת וקשורה לבורא עולם היא שונה מ "אני אוהב את אישתי, את חברתי, את המאהבת " האהבה שאני מדבר עליה איננה באה מהמיינד. לכן היא משהו מאוד שונה. האהבה שאת מדברת עליה [הזוגית] מקורה במיינד האהבה שאת מדברת עליה היא "האהוב שלי ,הבית שלי , הבעל שלי , הילד/ה שלי , האוטו שלי " העצמי, האגוצנטרי ,מעורב. וזה כפוף לכמה כללים. כלל "מה שהרים אתכם יפיל אתכם". כלל המחזוריות בטבע של לידה ומוות אז האהבה שדרכה את התרוממת, תתפורר ותעלם. לא ניתן להימלט מהכלל הזה. בדיוק אותה האהבה, אותה המשיכה, תחדל מלהיות מושכת. אותו קשר, יהפוך לנטל. כאשר את נמשכת לבן זוג , סוג הזה של משיכה, עם היקשרות, בעלות, עשיית שימוש באנשים, זוהי האהבה עליה את מדברת. היא פורחת ואחר כך , באופן טבעי , היא נעלמת.. בהיותה כפופה לכללי המחזוריות לכן כאשר אנשים אומרים כשהכרנו ,כשנישאנו , היתה אהבה קסומה ,היום היא פגה נעלמה וכשאני שואל "כמה שנים זה החזיק ?" הם אומרים שנתיים , שלוש, ארבע שנים.. התשובה הינה צפוייה. אולי אנחנו יכולים לעשות חושבים. ולנסות להבין למה , אבל זה נעלם. הקסם מתפוגג. מפני שמקורה במיינד והיא כפופה לכלל המחזוריות של לידה ומוות אלא אם את מאוד בוגרת ואת יכולה לראות את האדם האחר בצורה שונה. דרך האהבה האחרת הרוחנית שאינה מבוססת על המיינד ואינה כפופה למחזוריות כי אז אינך מחפשת את האהבה , את חייה אותה . את חייבת למצוא דברים חדשים בבן, ואז את מוצאת דברים חדשים בחיים. הדברים הישנים נעלמים. הדברים הישנים חייבים ללכת. המיינד התרגל אליהם. ברגע שהמיינד התרגל לזה, זה כבר לא מעניין. הוא עוזב את זה. הוא צריך התחדשות מתמדת. איתגור מתמיד. רק כך הוא יכול לשרוד אחרת הוא לא יכול לשרוד . זה טבעו של המיינד .

ab52

New member
המסר הוא

אהבה התלויה בדבר בטל הדבר בטלה האהבה [אהבה אגואיסטית]. אהבה שאינה תלויה בדבר מתקיימת

meiravr1

New member
תודה

אני בחורה אינטיליגנטית אבל עדיין היה לי קשה לעקוב אחר דבריך.. זה נכון שאהבה שכזו "הגשמית" היא אהבה שתלויה בדבר ואהבה רוחנית סובבת אותנו ואינה פגה... אבל עדיין כשאנו חווים משבר שכזה הפוגע כ"כ באני שלנו , כן כן באגו (זו לא מילה גסה) אנו מחפשים דברים (שיש להם אחיזה בעולם) שיעודדו אותנו. תודה על מילותיך מירב

ab52

New member
תודה לך מירב

לפעמים אנשים הקוראים את מה שאני כותב חשים מבוקרים ואת הגבת ממקום המבקש להבין מתוך דו שיח . קשה לעקוב אחר דבריי מכיוון שהם תוצאה של תהליך ולא התהליך עצמו כאשר אנו חווים משבר או פגיעה אפשר ויתעורר בנו מנגנון הגנה יש כאלה הלוקחים את המשבר למקום [פנימי] של למידה והפקת לקחים תלוי במודעות הפנימית בעת חויית המשבר אגו אינה מילה גסה והיחס שלי לאגו אינו רגשי אלא תועלתי כשאני מביט על חיי שלי , במרבית המקרים האגו הוביל אותי למקומות שלא התכוונתי או רציתי להיות [בסופו של תהליך] לפעמים הוא העניק לי יתרון זמני .אך לא לאורך זמן , מה שהביא אותי למסקנה שהאגו למעשה מפעיל אותי . מסקנה נוספת ,אני זקוק לאגו במצבים של איום קיומי ולא מעבר לכך. החיים שלי כיום [מרבית הזמן] אינם מכילים מצבים של איום קיומי ולכן ההצדקה הקיומית להניח לאגו להפעיל אותי מתבטלת. לגבי מה שכתבתי אם זה מעניין אותך אשמח לנסות להסביר מודע לזה שהנושא אינו קל להבנה ואינו קל להסברה חג שמח

meiravr1

New member
ושוב תודה

כן אשמח עוד להרחיב בנושא... האם דרך דפי האתר או שיש דרך אחרת. האם אהבה בין בני זוג יכולה להיות אהבה שאינה תלויה בדבר.. אהבה שאינה תלויה בדבר היא אהבה של קבלה מושלמת של האחר.. כמו האהבה לילדינו (שאינה תלויה ואנו נסלח להם על הכל) או אהבה לישות. באהבה הין בני זוג יש תמיד (או לפחות כמעט) איזשהו רצון לעשות לנו טוב, עוד לא גיליתי את האיש שיקבל אותנו , גם כשאנו פוגעים בו בגלל טעות...אם כך הדבר אזי מערכות יחסים לא יכולות לשרוד לאורך זמן רב כי כמעט תמיד ה "דבר" נעלם. מעט האנשים שיוכלו לאהוב ללא תנאי את בן זוגם. מעט מאוד אנשים יוכלו להניח את האגו שלהם בצד כשמדובר על אהבה זוגית. בכל מקרה אשמח לשמוע מירב

למעלה