אין מספיק מילים

אין מספיק מילים

לתאר את מה שהלך עכשיו בבארבי. באמת... מלאזמן לא נהנתי ככה..אני עייפה מידי, אבל מחר נפרט יותר, לילה טוב חברים!

וואו, כמה שהיה מעולה! חלק א'.

כמו אחרונות המתלהבות הגענו לבארבי, אני ואהובתי הסובייטית, בשעה מוקדמת מידי, כשרק מיעוט (מתלהב) של קהל היה בתוך האולם. כמה מוקדם? מוקדם ככה ששלחו אותנו לשתות קפה בארומה, מוקדם ככה שיהוא הגיע אחרינו, מוקדם ככה שעוד לא הנצו 3 כוכבים בשמיים. טוב, אולי לא כ"כ מוקדם, אבל מוקדם. אבל לא היסטריה מתלהבת תעיב על שמחת הנעורים שלנו! הו, לא! מצויידות בקפה חזרנו לבארבי, רק בשביל לגלות שאסור להיכנס למתחם עם שתייה. הגדילו עשות המאבטחים שהודיעו לבחור שיצא עם כוס בירה שנרכשה בתוך הבארבי, מברזי הבירה של בארבי וקן בעצמם, שאל לו לחשוב על כניסה חוזרת עם השתייה. נו טוב. שתינו ונכנסו. "נחמד הופעות עמידה" אני אומרת לסובייטית שלי ומחבקת אותה חזק בשביל לא לאבד אותה בין ארבעת האנשים שהצליחו להיכנס לפנינו. "בירה?" היא שואלת אותי. אני מציצה בעצבנות בשעון ומגלה שיש רק עוד שעתיים וחצי לתחילת המופע של רונה. "לא, לא, לא נספיק להגיע מהבר לרחבה ואני רוצה לתפוס מקום טוב!". הכאפה הייתה מהירה ואיפסה אותי. "אבל תקני מהר..." אני דוחקת בה, בברמן ובכולם "שנספיק להגיע לתפוס מקום...". עוד כאפה. "טוב, תקני כבר, תקני גם לי משהו, נניח נאצ'וס". עוד כאפה, סתם שאני ארגע. אחרי הבירה פסענו 8 צעדים (ספרתי, בחיי) מהבר עד למקום בו רציתי לעמוד ושם הטלתי עוגן (ולביולוגים שבינינו: השרשתי שורשים). "אף אחד לא יזיז אותי מכאן" לחשתי באהבה מסופקת לאהובתי ושלושתינו (אני, היא והקרלסברג) עמדנו שם ברחבה, מחובקות. בזרזוף עדין התחילו להגיע אנשים ולמלא את הרחבה עד שבשעה 22 לערך עלה דוד פרץ, שהעדיף להציג את עצמו בשם דוד קינן והטעה את שכנינו למטר שתהו האם הוא אחיה של רונה? אולי בן דוד? אולי סתם יש להם את אותו השם? לא, חברים, לא, זו רק הייתה דאחקה ולא יותר! נו, שויין. דוד פרץ הוא נגן גיטרה מוכשר עד מאוד, על זה אני לא חושבת שיהיה ויכוח. על היכולת הוואקלית שלו ייתכן ויהיה ויכוח, למרות שאני לא חושבת שהוא יהיה ארוך במיוחד. החימום שלו היה לא רע, ובהם קטעי גיטרה מוצלחים ואפקטים מעניינים בקופסת האפקטים המוזרה של הגיטריסט שלו. ואולי זה היה באסיסט? לא יודעת, לא התעמקתי. כמו שדוד אמר יפה: אף אחד לא מתעניין בהופעות חימום. היה, חביב, חימום, התחממנו, חמים, ירד מהבמה. ועכשיו תור הכיתה. "אבל מי הם הכיתה?" לחשתי ברכות שאלה אל אוזנה של הסובייטית האהובה שלי. "למי איכפת?" היא אמרה ולגמה עוד שלוק מהבירה. לי, לי אכפת. אבל לא משנה, אני אעמוד לי באמצע הרחבה של הבארבי ואתהה על זה לבד. בחושך. עם עוד מלא אנשים שאני לא מכירה. בחושך. לבד. מהשיחות שהיו לידינו הבנתי שאני לא היחידה שתוהה מי הם אותם חברי להקת הכיתה. גם הזוג שלידי תהה מי הם, וניסו לחלוב את דורי מנור, בכבודו ובעצמו, שעמד לידן מי הם "הכיתה". דורי, מסתבר, דווקא ידע מי הם, אבל לא טרח לשתף את סביבתו הקרובה או הרחוקה ולכן נפצח משחק ניחושים משעשע לפרקים כאשר אף לא אחד מהשמות שנזרקו לחלל הבארבי אושר ע"י הדורי. אכן, לסבית למופת ושומר סוד! ואז חושך ובין האורות עולים לבמה רונה (רונה!!!), יהוא (אמאלה!) ואיש המסתורין שהתיישב ליד התופים. להלן: הכיתה! איזה מגניב לנו, איזה כייף, רונה בהופעת חימום לעצמה! ואיזה כייף! יהוא בלי קונטרבס!!! אפשר ליהנות בשלווה ולהתמכר לצלילי הרוק של רונה. כן, קראתן נכון: רוק! רונה, כאילו פשטה מעליה בהופעה של הכיתה את מעטפת "רונה קינן" ועטתה רונה חדשה. היא הייתה רוקיסטית כמו שלא ראיתי את רונה מעולם. היא הייתה משוחררת כמו שהיא בשנים האחרונות, אבל היה בה גם משהו זורם ומאפשר ופחות מאופק. באמת כאילו ש"הכיתה" מאפשרת לה להיות מישהי אחרת שההופעות הרגילות, לפחות אלו האקוסטיות, פשוט לא מאפשרות לה להיות כי ה"רונה קינן" יושבת בהופעה יחד איתה. והרונה הרוקיסטית היא רוקיסטית שנותנת בראש! את האיכויות הקוליות שלה כולנו מכירות (ומכיר) אבל ברוק צצים גם באסים והשילוב עם יהוא מעניין וזורם והרמוני בצורה מפתיעה וממכרת. הייתי שמחה אם היו מרימים לרונה קצת את הסאונד, כי הקול של יהוא לעיתים היה דומיננטי בעיני קצת יותר מידי, אבל שלא יווצר הרושם שלא שמעו אותה. שמעו גם שמעו! השיר הראשון היה שיר שאם אני צריכה לנחש אז רונה היא זו שכתבה אותה. השיר, שהיה הראשון של הכיתה ששמעתי מעודי, היה מפתיע והטווה את הקו הרוקי להפליא של ההופעה. השני היה לדעתי בכתיבתו של יהוא. גם הוא היה לא רע בכלל. והשלישי היה של דורי מנור, זה שבכבודו ובעצמו עמד במרחק נגיעה ממני. הם שרו את "בריטון" והיה מדהים-מדהים-מדהים! איזה מילים! איזה לחן! איזה רוק!! וואו! שיפול עלי מגבר מהתקרה ויהרוג אותי כאן ועכשיו.

ROTEM30035

New member
וואו, כמה שהיה מעולה! חלק א' וחצי.

טוב ממך כבר לא אסכם את זה. מגברים נפלו מהתיקרה דיסטורשן מילא את החלל בס-תופים-גיטרה מזמן מזמן שלא שמעתי כזו הופעה ולא כזו הופעה של רונה כזו הופעה בכלל הכיתה זה עולם אחר עולם בו המילים "להתפרע לצלילי רונה קינן" לא נשמעים מופרכים כלל וכלל אני פשוט רוצה עוד. בריטון - הכיתה (באיכות סבירה) הנה אני - הכיתה (באיכות סבירה מינוס) ג'אמינג מעניין - בפיצה מיוזיק (באיכות טובה) לפחות עד הדיסק וההקלטה והופעה באורך מלא - נסתפק בזה. שוב ושוב ושוב.

חלק ב'

לשמחתי כל המגברים היו מקובעים למקומם ולא הרג אותי שום דבר, אחרת הייתי מפסידה את אחת ההופעות הטובות של רונה. אז היו עוד איזה שני שירים, או אחד, לא התרכזתי כ"כ אחרי בריטון. ואז הכיתה ירדו מהבמה וכעבור כמה דקות עלתה מישהי בחצאית לבמה עם הלהקה של רונה. רגע, מי זאת זאתי עם החצאית? אולי גלית? אולי גלית? אולי גלית? אולי... רגע! מוכרת זאת עם החצאית. הייתכן שזו רונה? עם חצאית??? אתן קוראות נכון. רונה. עם חצאית. חצאית, עם רונה. חצאית. אולי בכל זאת שיפול על מגבר כאן ועכשיו. לא, לא באמת
. כלומר, כן באמת. זו הייתה רונה עם חצאית, או טוניקה, או איך שפמיות קוראות לדברים הארוכים האלו שהן נוטות ללבוש. והפעם זה על רונה. אני בשוק, אני בהלם, אני ה-מ-ו-מ-ה. חצאית. רונה. הלם. וואו. באיזשהו שלב אהובתי הסובייטית נתנה לי שוב כאפה, שאצא מההלמוט שאליו שקעתי ואז שמתי לב שאנחנו כבר באמצע השיר השני. השיר הרוקי השני! של רונה! היה רוקי להפליא! מודה שבבית תהיתי בסקפטיות עד כמה יהיה אפשר להפוך את השירים של רונה לרוקיים. אני מודה בשמחה רבה שאפשר, ואילו היה לי כובע הייתי אוכלת אותו. בנתיים אני מסתפקת בעוגת פרג ואוכלת אותה. גם משהו, לא? אז כן, השירים יכולים להפוך לרוקיים! וזה כייף גדול. העיבודים שננצו בעיני בין העיבודים: במערכת הדם בגרסת הלהקה ממשיך להיות מוצלח עד מאוד וקיבל בהופעה את אחד הביצועים הטובים ששמעתי. כך גם גלויה, שבעיבודים האקוסטיים אני פחות מתחברת עליו וכאן, בעיבוד הלהקה המחוספס שקיבל, הוא הפך להיות אחד מהשירים המוצלחים שהיו בעיני בהופעה. ערן צור עלה לכמה שירים, והביצוע המשותף שלהם לקרבות תרנגולים הרגיש כאילו מישהו פקח את עיני בכוח ודחף אותם לתוך כור היתוך של כשרונות מוזיקליים. רונה הקריאה במהלכו קטע שהוא ספק הומאז' לשיר, ספק חוויות לסביות קלאסיות מהמינרווה (תנצב"ה), וכמדומני כבר שמעתי אותו פעם איפשהו, אבל עדיין: היה מעולה, מפתיע, מצחיק ואפשר גם לי, שלא נדחקתי מעולם לשום תא שירותים עם אף אחת (כמעט) להתחבר אליו
. בהדרן רונה וערן ליטפו אותנו עם קסיוס, ומי שלא שמעה (ושמע) בהופעה את קסיוס כאילו לא היתה בהופעה מימיה. מה עוד היה? בתחילת הפעם האחרונה רונה שרה בית מתוך "בהילוך איטי" של בנות ריינס והיה מפתיע ומצויין. סוגריים קטנים: לבנות ריינס יש אחלה מילים, אחלה לחנים אבל סולן, אפעס, עם קול מעצבן. כשרונה שרה את הקטע מהשיר פתאום הכל היה נכון בשיר הזה: הלחן, המילים, הקול שלה, הכל השתלב ביחד והרים את הבית מהשיר למקומות שבנות ריינס לא דמיינו שהוא יכול להגיע אליהם, אלא אם הסולן שלהם יעבור סירוס. סגור סוגריים. מבול (אי אפשר בלי מבול) קיבל אף הוא עיבוד מחוספס וקשוח יותר, וזה הולם אותו! הסובייטית שלי לא אוהבת את מבול, אולי כי הוא מזכיר לה את אמא רוסיה כשהיא כועסת על העולם. אפילו היא נשבתה בקסם המבול החדש, וגם היה מקסים כשרונה הקדישה את השיר לשירי. אהובתי, באותה נשימה שבה היא אמרה שזה מקסים הודיעה לי שאם אני מתכננת אי פעם להקדיש לה את מבול אז אני יכולה כאן ועכשיו להתחיל לארוז. אח"כ היא זימזמה עם כולם, כשחיוך של אושר על פניה, את "לעצור בפינת רחוב, לחבק ולעזוב". אגב, במעמד זה אני אצטרף לאיחולי המזל הטוב לשירי
. אז כמו שהבנתן: היה מקסים ונהדר. תענוג צרוף, בחיי. יש לקוות שיהיו עוד הופעות רוקיות דומות, עוד הופעות של הלהקה ובכלל, עוד! (בין הסופרות נכונה של מספר סימני הקריאה שמופיעים בפוסט זה יוגרל סימן קריאה לשימוש חופשי)

Einav85

New member
נראה לי

שההקדמה של "בהילוך איטי" היתה לפני "המעיין הזוהר" :)

גוזלה

New member

זה קרבות תרנגולים הנהדר!! [עם הבית שרונה הוסיפה] http://www.youtube.com/watch?v=v-0o2KSTCds והיה פשוט טירוף. האווירה הייתה נפלאה. לא יכולתי לתאר לעצמי לפני ההופעה איך מופע עמידה של רונה יכול להתקיים- ומסתבר, שיכול ועוד איך יכול. היו כמה רגעים של נפילת מתח באמצע ההופעה, קצת נראה שרונה התעייפה, ואולי זו רק אני שהתעייפתי? אבל העיבודים היו מדהימים, הגיטרות, התופים, היה מופע משובח. כיף צרוף. עונג גדול לראות את רונה נהנית כל כך, משוחררת כל כך. היא הייתה אתמול משהו קצת אחר. אולי הדבר שחיכינו לו כבר מעל עשור, הרוק האמיתי, המשובח. [אני לא מאמינה ששקלתי להפסיד את ההופעה הזו! היה פשוט נהדר!! ] :]

גוזלה

New member
ובאשר ליהוא-

יאמר לזכותו שהוא עלה להופיע עם נעליים, בדקנו. אבל אי אפשר להתנער מהפחד שהוא מעורר. היה בו משהו מלחיץ, גם במהלך הכתה, גם בקטע הבס ב"עיניים זרות", אבל אולי יותר מהכל, כשהוא ניגן בעזרת מברג!!!!!!!!! [כן כן, זה היה מברג?!?!?!??! ] אימלה. רעות, אם את פה, [ולא בתוך הקונטראבס של יהוא
.] עכשיו. רק עכשיו אני מבינה.

michali36

New member
היתה הופעה מעולה! גם לי היו לבטים

האם ללכת ואני כל-כך שמחה שלא ויתרתי לעצמי. כשרונה ויהוא עלו, זה פתאום היה ברור נורא שהם 'הכיתה', (המתופף נשאר עלום שם מבחינתי), כי רונה אמרה הרי בראיון עם קוהי מידן ב'אנשים בלילה' שהיא עובדת עם יהוא על משהו שיישאר בינתיים סודי ובעוד הזדמנות ציינה את העובדה הזו. היה ממש כיף לראות אותה בגירסה הרוקיסטית הקופצנית המשוחררת. כשרונה הקדישה לשירי את 'מבול' תהיתי אם יש איזה משבר רציני בזוגיות שהיא רוצה לשתף בו את כולנו, "אם נשרוד את המבול הפעם..." זה השיר האחרון שהייתי רוצה שהבנזוג יקדיש לי. נהניתי מאד בהופעה, שהיתה אגב ארוכה מאד יחסית. קיבלתי את מנת הרונה שהייתי צריכה ומחכה לפעם הבאה! אסור להחמיץ. תוספת לפעם הבאה - להזמין בהפתעה גם את שלומי שבן ונינט טייב (שנכחו בקהל) לאיזה דואט מרגש. ואיזה כיף שלא מעשנים בבארבי!!!

אני צפיתי מהבית

לא חובבת גדולה של הופעות עמידה. י- הוא ממש הרס אותי מצחוק עם הפרצופים שלו, ואני מתעקשת שהוא לא מפחי. מי שהפחיד אותי היה ערן צור. גם אני תהייתי אם היה משבר בין רונה לשירי, אבל שמחתי לגלות שרונה לא מעשנת כבר שבוע (סחטיין). אך מהר התעכזבתי לגלות שהיא מתכוונת לשוב לסורה לאחר שתחלים. מלבד כמה תקלות מצד וואלה (הארסים) הייתה הופעה מהנה, ועוד יותר כיוון שלא נאלצתי להתחב בין הקהל

נילס15

New member
היה מעולה ועוד יותר מעולה היה להיות שם :)

ההכיתה הייתה הפתעה מצוינת, ותמיד כיף לגלות כל הופעה מחדש שאני לא מצליחה לבחור שיר אהוב (טוב אולי בעצם גלויה בהופעות..)

וואו..

תקשיבו..חשבתי שאוכל להגדיר את מה שהיה אתמול במילים...אבל כל מה שיוצא לי זה " וואו..אדיר" בוריאציות שונות.. אפילו יצא לי להכיר כמה חברות פורום באופן אישי :) אבל נשבעת שהייתי (ואני עדיין - אפילו שעברו כמעט 24 שעות..) בהתרגשות מטורפת ולא מוסברת.. זאת הייתה הופעת רוק אמיתית וחזקה, ראו שרונה נהנית וכולם הרגישו בזה ולא יכלו שלא להנות איתה.. דיברנו אחרי ההופעה ואני כזה: "וואו רונה...היה פשוט אדיר" פשוט..וואו.." אני עדיין מעכלת.. ומתה שיצא דיסק של הכיתה!!

chen1litvak

New member
לעזוב את הקטע שהתעצלתי לצאת מהבית (כרגיל)

אפילו שכחתי לפתוח את הרדיו לשמוע והפעם באמת רציתי את ההופעה מוזר אוף

shachaf80

New member
ואוו! :)

לצערי לא יכולתי להגיע בגלל מבחן בביולוגיה שהיה יום למחרת .. קשים הם חיי התיכון.. אך לא היה שום סיכוי שאני הולכת להחמיץ את ההופעה הזאת בשום פנים ואופן! :) תודות לוואלה צפיתי בהופעה דרך האתר שלהם ואין דבר שהיה יותר משמח מזה:) בשעה 10 וחצי, בזמן שבשמיים שלטו הברקים והגשם לא פסק, פתחתי את האתר:) ההופעה התחילה בדיוק בזמן באופן די מפתיע וזה היה משגע! :) במשך כל ההופעה החיוך לא ירד מפניי וכמובן ששרתי את כל השירים וזה היה מוצלח למדי- מה יותר כיף מלראות הופעה חיה בחדרי, אחרי יום מלא לימודים, כשקר בחוץ וחמים בפנים??? אין אושר גדול מזה! :) אין ספק שקיבלתי את מנת הרונה שהייתי צריכה כל כך הרבה זמן! שרתי, צחקתי, צעקתי ובכיתי גם יחד מהתרגשות כמובן :) ההופעה הייתה פשוט מדהימה ורונה קרנה ( היה ניתן לראות את זה גם דרך המסך) :) הביצוע שהכי אהבתי הוא "תמונה אימפרסיוניסטית" שיר אהוב עליי במיוחד! :) ועכשיו רק נותר לי לאחל לכולנו שתיהיה הופעה בסדר גודל כזה בקרוב מאוד שוב :)

תודה!!

עד שמישהו בארה"ב יחליט שגם רפיד שר לא חוקי מספיק בשבילו!... megaupload ז"ל

למעלה