איפה ה
של ה
וה

איפה ה../images/Emo82.gifשל ה../images/Emo90.gifוה../images/Emo89.gif../images/Emo35.gif

שרשרו קצת מידע: איפה אתן גרות? איפה אתם רוצים לגור? איפה הבית החלומי ממש שלכן? מה החלום ההתיישבותי שלכם? מה הדבר הכי חשוב בבית? מה החדר הכי חשוב בבית? מה המתנה לבית שהכי התרגשתן ממנה? מה הייתם רוצים לקבל לדירה חדשה?

אנחנו

גרות בעיר הקודש בדירה שכורה מקסימה (קירות אבן, קורות עץ ותנור עצים) שמצאנו די במקרה. למעשה אנחנו פועלות כעת להגשמת החלום ההתישבותי בדמות קניית נחלה באחד המושבים ליד ירושלים בשיתוף ההורים שלי ואבא שלה, האחים שלי (מי שירצו להצטרף- יש ארבעה) וסבתות משני הצדדים. השאיפה היא לנסות לייצר חיים כמו-פעם: מתחם גדול בו לכל משפחה (גרעינית) יש בית משלה ובנוסף ישנו מתחם משותף להתכנסות, מטבח גדול (את התנור התעשייתי והמכונת-ברד שתהיה לנו כבר בחרתי
) וחצר משותפת. החלום המורחב כולל גם יקב קטן (לאבא שלה) ואורווה של שני סוסים (בשבילי). נראה לי שהחדר החשוב ביותר בשבילי הוא המטבח- צריך שיהיה גדול, "ארצי" = שולחן עץ מלא כבד במרכזו לרידוד בצקים וחיתוך ירקות למרק בחורף ויורגש כחלק מהבית. נראה לי שמשהו בתפקיד המזין של המטבח צובר אצלי משמעויות נרחבות מעבר להזנה הפיזית. כילדה, כשהייתי חוזרת הביתה מצוברחת מבית ספר, הייתי יושבת על השיש במטבח בזמן שאמא שלי הכינה ארוחת צהריים ומספרת מה קרה.. היום אני סתם אוהבת לבשל. לקבל? אני אשמח לקבל אתהדירה החדשה...

daphts

New member
איפה חולמים לגור ואיך ..?וואלה שאלה

ערבה - שיחקת אותה ! גרים בגדרה (הסיבה זה בידיוק באמצע בין שני מקומות העבודה שלי ב"ס ברמלה וב"ס בגן יבנה) איפה הינו רוצים לגור - שאלה טובה , אילו היתה אפשרות אז כניראה לא בארץ (נכון להיום לא רלוונטי)אז במסגרת המגבלות שהן הילדים לא רוצים לעזוב , לי נוח עם העבודה ,ולאב אין התנגדות תהומית - המקום גדרה בשלב זה.רצוי האיזור החדש של גדרה , חוץ מזה האויר פה מצוין , לא רחוק מכל מקום -25 דקות לת"א (לא בשעות הלחץ בדרכים)20 דקות לירושלים , שעה ורבע לב"ש . איפה הבית החלומי שלי , שלנו - בגדול הוא יכול להיות בכל מקום , אבל הוא צריך הרבה חלונות , נוף פתוח , איור טוב , סביבה שקטה , נגיש , ולא רחוק מידי מעיר גדולה , וכן ליד מקומות העבודה .בגדול זו די הגדרה של איזור כפרי מקסימום מושבה ! חלום התישבותי - וולאה לי אין אחד כזה בשלב זה של חיי- ממשתי את ההתישבות שלי לפני שנים בתחית תקופת הצבא וקצת לפניה בגרעין נחל לקיבוץ בצפון הרחוק - מיציתי, עכשיו אני קפיטליסטית ומטריליסטית - רוצה בית למידות משפחתינוונוחות מקסימלית . בדבר החשוב ביותר בבית נוחות ,פרטיות ,אור ואיור ,סביבה שקטה . החדר החשוב ביותר בבית מטבח -פנת אוכל סלון - בהנחה שזה חלל אחד גדול - למה -כי שם ההוויה של המישפחתיות , שם כולם יחד . מתנה שהתרגשתי ממנה יותר מכל מתנה אחרת -שעון המטבח שהיה של אמא שלי בילדותי בביתינו בחו"ל - למה -אולי אני נוסטלגית משהוא .באותו ענין אז גם המפיות הרקומות שהיו של סבתי ז"ל . מה היתי רוצה לקבל לדירה חדשה - וולאה לא יודעת -תלוי בדירה , עם היא חדשה מקבלן אז היתי שמחה לעזרה במימון מזגן , מטבח ,ארונות קיר וכו'.אם זו דירה יד שניה וז זה משתנה מדירה לדירה (זה נכון לגבי מתנות ממשפחה ) מחברים חברות - היתי שמחה דבר ראשון שיגיעו לחנוכת בית ,יעשו שמח,וירגישו חופשיים !השאר כל איש ואישה עם נתית ליבו והכל מתקבל בברכה ! שרון

daphts

New member
משהוא לא ממש קשור אבל ...

אני מחפשת ליקנות דירה / דירת גן/פנטהאוז /בגדרה 5 חדרים לפחות , בלי מדרגות , עם זה בבנין שיהיה שם מעלית רצוי גם מחסן עם משהוא שמע על דירה כזות אז בבקשה לשלוח לי למייל ! חפשתי באתרים שונים וגם פניתי למתווחים במושבה וממש אין שום דבר בשלב זה ואני חייבת עד אוגוסט לקנוטת דירה חדשה - עם שכירות אני גמרתי , נשבר לי !

raananh

New member
"איפוא אתן"? ומה עם "אתם"?

גר בניו-ג'רסי ארה"ב אבל הייתי רוצה לגור במקום עם פחות תנודות קיצוניות במזג האויר (היינו מקיץ לוהט לכפור איימים בחורף). הייתי מעדיף לגור ליד סאן-פראנסיסקו (אם הייתי יכול להרשות לעצמי) או סיאטל - כמעט אין שם הבדל בין קיץ לחורף... ומזג האויר הוא אף פעם לא יותר מידי חם... אני לא סובל יותר מידי חום ושמש... ללא ספק מעדיף עיירה קטנה... שלא רחוקה מעיר גדולה... קשה לי לקבל את הרעיון של לגדל ילד בעיר סואנת... לא אוהב את הלחץ של עיר גדולה... אבל לפרוש לפנסיה בהחלט הייתי עושה בעיר גדולה - בגלל שיש יותר תרבות וארועי תרבות... החדר הכי חשוב בבית זה "חדר המשפחה"... מול המטבח... עם כל הצעצועים... והטלוויזיה... יש לי אוסף קטן של תמונות של ציירים מקוריים... כולם גייז... כולם על נושא גברי (חוץ מאחת)... ללא עירום (חוץ מאחת)... האוסף עלה הון קטן אבל אני מאוד אוהב לראות את התמונות האלו שאותם בחרתי ואותם אהבתי... כי הם דיברו אלי... ועדיין מדברים אלי... הייתי רוצה, אם לא הייתי חי בניו-ג'רסי, שיהיה לי חדר "פלורידה" - הכל חלונות ורשת על החלונות... להיות בפנים אבל להיות בחוץ... הג'וקים בחוץ והרוח נכנסת פנימה... מלא צמחיה... ואולי כמה ציפורי שיר... רענן

../images/Emo9.gif

שרשרו קצת מידע: איפה אתן גרות? רמת גן. איפה אתם רוצים לגור? מושב,תמיד רציתי לגור בארה'ב לידה בת דודה שלי בקילפוניה אבל לא באזור יהודי איפה שהם גרים כיום. רמת-גן או גבעתיים או אזור השרון ,בית פרטי עם גינה וכלבים בחצר. איפה הבית החלומי ממש שלכן? יהיה בקרוב. מה החלום ההתיישבותי שלכם? צפון וגם בנגב. מה הדבר הכי חשוב בבית? מזגן,שקט,חיות,בית די גדול אך ביתי. חצר די גדולה עם הרבה עצים ופרחים. מה החדר הכי חשוב בבית? סלון וחדר אמבטיה וחדר שינה נראה לי. מה המתנה לבית שהכי התרגשתן ממנה? תמונה,או שבלול דברים קטנים מעץ. מה הייתם רוצים לקבל לדירה חדשה? היא לא כאן לידי. היינו רצות את דירה חדשה
אבל זה יקח קצת זמן. לא חדשה לגמרי אבל משופצת לבנתיים זה גם יהיה טוב. תודה..

שטיח או אנחנו תמיד נשמח לקבל..

במיוחד אני. כותנה או האתניים. כמובן שזה מתנה קצת יקרה אבל דברים פשוטים אנחנו אהובות ולעשות את בית חם קצת אך לא קטי'ש. אני ירשתי מאבי את אהבה לנחושת ... ולא לזרוק דברים ישנים.

היא אישה גם נראת מיוחדת וצנועה מאוד

בת 50 פלוס אישה נאה לא מטופחת יותר מידי לא פלצנית ולא יקרה במחירים של ציורים. פגשנו בה לראשונה בתערוכה אמנות הארץ שעדיין בת'א אני לא בטוחה. אך כדאי לראות אהבתי יותר את מה שיש בחוץ פחות בפנים. מה שכן הספרון הקטן שקינו עלה רק 20 ש'ח והוא מיוחד והיא סיפרה לי על אתרה.

פרח7

New member
../images/Emo82.gif../images/Emo1.gif = בית חלומותי

אז ככה 1. גרה בחיפה 2. רוצה לגור ליד מיקי6 המקורית מהצ'אט או בגליל או ליד החווה של ספרציה ואינדיבידואציה. 3. מצרפת תמונה של בית חלומותי (מבלי להתייחס לפרגמטיקה כמו תחזוקה ותעסוקה) 4. הדבר הכי חשוב ליד הבית... המממ... עוד לא החלטתי מתלבטת אם זה המים המפכים מתוך המעיין לנחל איתן והבוסתן לידם או העצים העומדים בשלכת צבעונית של סתיו או הבריכה הטבעית בין הסלעים (בחורף נובע שם מעיין מיים חמים, כך שהמים בדיוק בטמפרטורה המתאימה) או פינות קסומות, חבויות, סודיות בתוך הנוף המשכר הזה, פינות שרק אני מכירה. או בית המלאכה שלי שנמצא בחצר (אז מה אם יש לי שתי ידיים שמאליות, בפנטזיה שלי אני מאוד טובה בכדרות, בנגרות ובנפחות) 5. מה חשוב בבית? פרגמטיקה - תחזוקה פשוטה, אם צריך לעבוד (מה שקצת הורס לי ת'פנטזיה פה) אז קירבה למקום עבודה), זרימת חדרים טובה אויר - לא רק מזגן אסטטיקה- צבעים ותאורה אקוסטיקה טובה (מבפנים ומבחוץ) 6. החדר הכי חשוב בבית? אני חושבת שזה חדר המשחקים. חדר ענק שיש בו ספות מפנקות, שולחנות משחק (ביליארד, כדורגל, פליפרים) מחשב אחד או שניים, אח מבוערת (בחורף כמובן), אקוסטיקה טובה ומוסיקה כמו שאני אוהבת (הכל מתוך בספריות ממוחשבות), תאורה טובה. זה בכללי אפרופו בית חלומותי עוד מילדות, אני אוהבת את השיר של נעמי שמר על בית חלומותי אשר בראש גבעה

../images/Emo91.gif../images/Emo45.gif../images/Emo9.gif

פינות קסומות, חבויות, סודיות בתוך הנוף המשכר הזה, פינות שרק אני מכירה. או בית המלאכה שלי שנמצא בחצר (אז מה אם יש לי שתי ידיים שמאליות, בפנטזיה שלי אני מאוד טובה בכדרות, בנגרות ובנפחות) 5. מה חשוב בבית? פרגמטיקה - תחזוקה פשוטה, אם צריך לעבוד (מה שקצת הורס לי ת'פנטזיה פה) אז קירבה למקום עבודה), זרימת חדרים טובה אויר - לא רק מזגן אסטטיקה- צבעים ותאורה אקוסטיקה טובה (מבפנים ומבחוץ) 6. החדר הכי חשוב בבית? אני חושבת שזה חדר המשחקים. חדר ענק שיש בו ספות מפנקות, שולחנות משחק (ביליארד, כדורגל, פליפרים) מחשב אחד או שניים, אח מבוערת (בחורף כמובן), אקוסטיקה טובה ומוסיקה כמו שאני אוהבת (הכל מתוך בספריות ממוחשבות), תאורה טובה.

הו!

את מאוד מוזמנת לגור בשכנות לחווה. אנא הודיעי לנו בהקדם (אפשר במסר) באיזה צבע תרצי לצבוע את קיר המטבח שלך. נ.ב הספרציה שואלת אם תאותי לחלוק איתה את ציוד הקדרות שלך. היא לקחה קורס באקדמיה ורוצה להמשיך להתאמן- כרגע היא בשלב הקערות העקמומיות...

פרח7

New member
תודה חמודות

בוודאי שתוכלו לבוא, אתן ועשרת ילדיכן, ולהרגיש בבית. ביתי הוא ביתכן
צבע לקיר של המטבח? המממ... קיר אחד (ואולי זו תהיה רק התקרה ואולי גם התקרה בצבע משלים) בצבע חם מסדרת האדומים חומים כתומים. לא משהו פסטלי, משהו עם נוכחות. (ואם לא ימצא חן בעיני אחרי כמה זמן, שומרת לי ת'זכות לשנות - צבע זה דבר הפיך
) הלילה היה לי חלום משונה - חלמתי שאני משפצת את הבית שלי (שאינו דומה בחלום לא לאמיתי ולא לזה שפה בפנטזיה) הבית בחלום, הוא ענק, החדרים גדולים, תקרה גבוהה, חלונות מיוחדים. אבל הדבר המוזר הוא, משום מה על הקירות יש טפטים מאוירים בשילוב מוזר של צבעים: לבן, ירוק, וורוד... נורא משונה, גם בחלום אני תוהה על זה. אה כן וגם מכונת הכביסה הציפה (בחלום) את חדר האמבטיה אבל לא נגרם נזק לרצפת הפרקט בחדר הסמוך.

גם אני חלמתי הלילה על בית...

היה קצת מביך... חלקנו מן האנגר דמוי אורווה עם הצבעונית והשבלולית... טוב... אני לא יודעת איך לספר את זה, אבל הכל התפוצץ בגלל השבלולית הקטנונית: היא טענה שהרעש של הילדים בבקר מפריע לה! (מדהים איך שהיא מדברת ישר מהתת מודע שלי, זותי
)

פרח7

New member
../images/Emo6.gif

לילה משותף עם השבלולית והצבעונית הוא גם חלום שלי...

למעלה