איפה כדאי לפתוח חשבון בארץ למסחר בוולסטריט?

מצב
הנושא נעול.

Marsman

New member

ראיתי פרסומת באתר של גלובס ל"גאון טרייד" - האם כדאי לפתוח שם חשבון למסחר בוולסטריט? האם יש בארץ מקומות יותר משתלמים\מומלצים - בעיקר מבחינת עלויות - למסחר אינטנסיבי בוולסטריט?

Warren Buffett

New member
תגיד, היית פותח חשבון בנ"י כדי לסחור בת"א?

ראיתי פרסומת באתר של גלובס ל"גאון טרייד" - האם כדאי לפתוח שם חשבון למסחר בוולסטריט? האם יש בארץ מקומות יותר משתלמים\מומלצים - בעיקר מבחינת עלויות - למסחר אינטנסיבי בוולסטריט?
אני מניח שלא, אז למה אתה רוצה לפתוח חשבון בישראל כדי לסחור בארה"ב? עדיף מכל הבחינות לפתוח חשבון שם. אתה יכול לבדוק את האתרים של MB Trading ו-InteractiveBrokers.

Marsman

New member
אם הייתי גר בניו יורק, אז כן.

אני מניח שלא, אז למה אתה רוצה לפתוח חשבון בישראל כדי לסחור בארה"ב? עדיף מכל הבחינות לפתוח חשבון שם. אתה יכול לבדוק את האתרים של MB Trading ו-InteractiveBrokers.
אבל אני גר בישראל. אני לא מרגיש בטוח לשים כסף אצל ברוקר שמעולם לא פגשתי וכל הקשר שלי איתו הוא דרך האינטרנט.

salo22

New member
אז תתחיל להרגיש בטוח..

אבל אני גר בישראל. אני לא מרגיש בטוח לשים כסף אצל ברוקר שמעולם לא פגשתי וכל הקשר שלי איתו הוא דרך האינטרנט.
אז תתחיל להרגיש בטוח..
אני עובד דרך TOS שמשווק בארץ ע"י חברת טלנירי. עברתי לשם בצורה חלקה לגמרי ומאוד מרוצה מהממשק ומהעלויות - אם אתה מתכוון לסחור אינטנסיבי שום בנק לא ייתן לך תנאים שמתקרבים לזה בעלויות שלא לדבר על זה שאין דמי משמרת. כל חשבון מבוטח עד כמה שאני יודע עד כמה מאות אלפי דולרים ורוב הברוקרים ה"מוכחים" בשטח לדעתי עובדים בצורה זו. אם יקרו חלילה אירועים קשים וקריסות קרוב לוודאי שירגישו את זה לכל הרוחב, אבל מקרי קיצון כאלה יכולים גם לקרות אצלנו ובבנקים גדולים. קח את "הסיכון" ואל תעבוד אינטנסיבי בחו"ל דרך ברוקר ישראלי.

Marsman

New member
אם כבר ברוקר אמריקאי,

אז תתחיל להרגיש בטוח..
אני עובד דרך TOS שמשווק בארץ ע"י חברת טלנירי. עברתי לשם בצורה חלקה לגמרי ומאוד מרוצה מהממשק ומהעלויות - אם אתה מתכוון לסחור אינטנסיבי שום בנק לא ייתן לך תנאים שמתקרבים לזה בעלויות שלא לדבר על זה שאין דמי משמרת. כל חשבון מבוטח עד כמה שאני יודע עד כמה מאות אלפי דולרים ורוב הברוקרים ה"מוכחים" בשטח לדעתי עובדים בצורה זו. אם יקרו חלילה אירועים קשים וקריסות קרוב לוודאי שירגישו את זה לכל הרוחב, אבל מקרי קיצון כאלה יכולים גם לקרות אצלנו ובבנקים גדולים. קח את "הסיכון" ואל תעבוד אינטנסיבי בחו"ל דרך ברוקר ישראלי.
אם כבר ברוקר אמריקאי,
לא עדיף להשקיע ישירות אצל הברוקר ולחסוך כסף התווך? תודה על התגובה וההצעה, אני אשקול גם אותה. בכל זאת אני רוצה לבדוק את האפשרויות שאפשר לקבל בארץ. בפרסומת של גאון טרייד הם מציעים אחד סנט למנייה - אני עדיין לא יודע את הפרטים המדוייקים. אחרי שאני אדע בדיוק כמה כסף אקסטרה צריך לשלם בשביל ברוקר ישראלי, אני אוכל לחשב האם שווה לי לקחת את הסיכון עם ברוקר אמריקאי.

salo22

New member
אין תווך למיטב ידיעתי

אם כבר ברוקר אמריקאי,
לא עדיף להשקיע ישירות אצל הברוקר ולחסוך כסף התווך? תודה על התגובה וההצעה, אני אשקול גם אותה. בכל זאת אני רוצה לבדוק את האפשרויות שאפשר לקבל בארץ. בפרסומת של גאון טרייד הם מציעים אחד סנט למנייה - אני עדיין לא יודע את הפרטים המדוייקים. אחרי שאני אדע בדיוק כמה כסף אקסטרה צריך לשלם בשביל ברוקר ישראלי, אני אוכל לחשב האם שווה לי לקחת את הסיכון עם ברוקר אמריקאי.
אין תווך למיטב ידיעתי
לפחות לא באופן ישיר למשווק בארץ..

elistn

New member
הסיכון בברוקר אמריקאי זניח משמעותית....

אם כבר ברוקר אמריקאי,
הסיכון בברוקר אמריקאי זניח משמעותית....
אלף הבדלים בין רמת האבטחה והביטחון שיש לך מול ברוקר אמריקאי, מאשר מול ברוקרים ישראלים.... כל ברוקר ישראלי מפעיל עושה שוק בחו"ל, ולכן גובה ממך גם עמלה שלו וגם עמלה של ברוקר חו"ל (לעיתים עמלת חו"ל מוכלת בעמלה שהוא לוקח). החשש שלך מפני ברוקר חו"ל הוא פסיכולוגי ומובן, אך חסר תשתית ראייתית מעשית. גם את גאון טרייד אתה רואה רק באינטרנט. רמת הביטחונות שברוקר ישראלי צריך להציג מול הרשויות בארץ הוא כאין וכאפס לעומת מה שצריך הברוקר האמריקאי להציג מול הרשויות שלו שם. כמו שכבר כתבו חכמים ממני ולפניי- TRADESTATION SAXOTRADE ו INTERACTIVEBROKERS הן חברות ברוקרים מצוינות וענקיות. עדיפות לך מהרבה שיקולים - כשהעמלות זה רק חלק מהן... בהצלחה :)

Warren Buffett

New member
אלה לא ברוקרים קיקיוניים

אלה לא ברוקרים קיקיוניים
קבל את החמישייה הפותחת בסקר ברון'ס (Barron's) על ברוקרים מקוונים לשנת 2009: 1. thinkorswim 2. mb trading 3. tradestation securities 4. interactive brokers 5. fidelity investments

towoor1

New member
הבעיה עם ברוקרים אמריקאים...

אלה לא ברוקרים קיקיוניים
קבל את החמישייה הפותחת בסקר ברון'ס (Barron's) על ברוקרים מקוונים לשנת 2009: 1. thinkorswim 2. mb trading 3. tradestation securities 4. interactive brokers 5. fidelity investments
1. כמו שכבר כתבו פה, מדובר במישהו שמעולם לא פגשת ולא תפגוש (זתא לא בעיה ריאלית, אלא פסיכולוגית, אבל קיימת). 2. אתה צריך להתעסק בעצמך בכל נושא המיסים - להגיש אפסים למס הכנסה וכו'. זה אולי החסרון המשמעותי ביותר...לא? 3. אם יש לך איזושהי בעיה או תקלה, אתה צריך לחפש מישוה בארה"ב ולא פשוט להרים טלפון או לקפוץ לת"א. 4. העלויות של האמריקאים לא הרבה יותר זולות. היתרון הכי משמעותי שאין דמי ניהול חשבון....אם אני לא טועה מדובר ב-20 ש"ח לחודש (גם בגאון וגם באקסלנס).

towoor1

New member
עוד חסרון - יש עמלות לא קטנות בכלל על

1. כמו שכבר כתבו פה, מדובר במישהו שמעולם לא פגשת ולא תפגוש (זתא לא בעיה ריאלית, אלא פסיכולוגית, אבל קיימת). 2. אתה צריך להתעסק בעצמך בכל נושא המיסים - להגיש אפסים למס הכנסה וכו'. זה אולי החסרון המשמעותי ביותר...לא? 3. אם יש לך איזושהי בעיה או תקלה, אתה צריך לחפש מישוה בארה"ב ולא פשוט להרים טלפון או לקפוץ לת"א. 4. העלויות של האמריקאים לא הרבה יותר זולות. היתרון הכי משמעותי שאין דמי ניהול חשבון....אם אני לא טועה מדובר ב-20 ש"ח לחודש (גם בגאון וגם באקסלנס).
עוד חסרון - יש עמלות לא קטנות בכלל על
העבורת כספים (מהארץ לברוקר ובחזרה).

Warren Buffett

New member
תשובות

תשובות
1. לא בעיה, עסקאות רבות שאדם עושה בימינו הוא עושה מול אנשים שהוא לא פוגש פיזית, והמגמה הזו תלך ותגבר. 2. מי שכבר עובד עם רו"ח ומדווח לרשות המיסים אז אין לו בעיה לטפל גם בזה, גם לאחרים זו לא מעמסה בחתי אפשרית. 3. אתה כמעט לא נזקק להם, המערכות האלה מאד אמינות ויציבות, שכח ממה שאתה רגיל לראות בארץ. גם באותם מקרים נדירים שאתה צריך לדבר עם מישהו אז יש צ'אט one-on-one, וחוץ מזה שיחות טלפון כיום לא יקרות כמו בעבר. 4. את זה אני מציע לך לבדוק היטב.

Marsman

New member
אתה יודע מי יותר משתלם

אתה יודע מי יותר משתלם
גאון או אקסלנס? והאם יש אחרים בארץ חוץ מהם?

towoor1

New member
כמעט כל בית השקעות בארץ מאפשר מסחר בחו"ל

אתה יודע מי יותר משתלם
גאון או אקסלנס? והאם יש אחרים בארץ חוץ מהם?
אולי למעט הקטנים. בנוסף לגאון ואקסלנס, יש גם את הראל, מגדל ושאר בתי ההשקעות. עד לפני כמה חודשים ההבדלים בין גאון לאקסלנס היו שגאון גבו 12$ עמלת קניה/מכירה ומשיכת הכספים היא בעמלה מאוד נמוכה (או חינם בצ'ק) ואילו באקסלנס נתנו עמלות של 10$ ומשיכת כספים בתמורה לעמלה די גבוהה. שניהם גבו 20 ש"לח דמי ניהול....כיום אני לא יודע אם זה השתנה. היום אני יודע שיש לגאון מבצע של 1 סנט למניה....זה מחיר שקיים גם אצל ברוקרים אמריקאים. בכל מקרה, לדעתי זה מחיר בעייתי...כי אם אתה קונה מניות עם מחיר נמוך - יוצא שאתה משלם הרבה יותר מה-FIXED FEE. צריך לבדוק איתם איזו עמלה קבועה הם נותנים במקום ה-1 סנט. בפרסומת שלהם כתוב גם "ללא דמי ניהול"....לא יודע מה זה אומר. ברוקרים אמריקאים מציעים בימינו פאשרות לבחור בין 2 (או יותר) מסלולים, מסלול של 1 סנט למניה או מסלול של עמלה קבועה. MB Trading נותנים עמלה קבועה של 4.95$ (שזב באמת זול). יש גם הבדל של סכום מינימלי לפתיחת חשבון....בגאון זה 10 אלפים ש"ח, אקסלנס אין לי שמץ, ברוקר אמריקאי יכול לדרוש גם הפקדה מינימלית של 25 אלף דולר בשביל לפתוח חשבון למי שאינו אזרח אמריקאי.

Warren Buffett

New member
הפקדת מינימום

אולי למעט הקטנים. בנוסף לגאון ואקסלנס, יש גם את הראל, מגדל ושאר בתי ההשקעות. עד לפני כמה חודשים ההבדלים בין גאון לאקסלנס היו שגאון גבו 12$ עמלת קניה/מכירה ומשיכת הכספים היא בעמלה מאוד נמוכה (או חינם בצ'ק) ואילו באקסלנס נתנו עמלות של 10$ ומשיכת כספים בתמורה לעמלה די גבוהה. שניהם גבו 20 ש"לח דמי ניהול....כיום אני לא יודע אם זה השתנה. היום אני יודע שיש לגאון מבצע של 1 סנט למניה....זה מחיר שקיים גם אצל ברוקרים אמריקאים. בכל מקרה, לדעתי זה מחיר בעייתי...כי אם אתה קונה מניות עם מחיר נמוך - יוצא שאתה משלם הרבה יותר מה-FIXED FEE. צריך לבדוק איתם איזו עמלה קבועה הם נותנים במקום ה-1 סנט. בפרסומת שלהם כתוב גם "ללא דמי ניהול"....לא יודע מה זה אומר. ברוקרים אמריקאים מציעים בימינו פאשרות לבחור בין 2 (או יותר) מסלולים, מסלול של 1 סנט למניה או מסלול של עמלה קבועה. MB Trading נותנים עמלה קבועה של 4.95$ (שזב באמת זול). יש גם הבדל של סכום מינימלי לפתיחת חשבון....בגאון זה 10 אלפים ש"ח, אקסלנס אין לי שמץ, ברוקר אמריקאי יכול לדרוש גם הפקדה מינימלית של 25 אלף דולר בשביל לפתוח חשבון למי שאינו אזרח אמריקאי.
הפקדת מינימום
הסכום שציינת ביחס לאמריקאים (25,000) זה המינימום לדיי-טריידינג, מי שלא רוצה לסחור תוך יומי לא מחויב במינימום הזה. נדמה לי שחשבון מרג'ין זה מ-5,000$ ופחות מזה זה חשבון cash (תבדוק, אני לא זוכר בדיוק).

towoor1

New member
ויש גם הבדל בשורטים...

הפקדת מינימום
הסכום שציינת ביחס לאמריקאים (25,000) זה המינימום לדיי-טריידינג, מי שלא רוצה לסחור תוך יומי לא מחויב במינימום הזה. נדמה לי שחשבון מרג'ין זה מ-5,000$ ופחות מזה זה חשבון cash (תבדוק, אני לא זוכר בדיוק).
ויש גם הבדל בשורטים...
לפי החוק ברוקר אמריקאי יאפשר לך לקנות מניות בחסר רק אחרי פתיחה של MARGIN ACCOUNT בסך של 2,000$. חשבון שאסור לך לגעת בו כל עוד אתה סוחר בחסר.....וכמובן במידה ואתה נחשף בפוזיציה שלך לסכום יותר גדול, הוא יבקש שתוסיף כסף לחשבון הזה או תספק בטחונות. בארץ, יתנו לך לקנות מניות בחסר (מניות שנסחרות בארה"ב כמובן) כאשר מחצית מסכום הקניה מהווה בטחון....ככה שלמעשה אתה לא צריך להשאיר כסף ב-MARGIN ACCOUNT.

Marsman

New member
תודה על התשובה המפורטת.

תודה על התשובה המפורטת.
בדקתי במגדל, ולפי מה שהבנתי, הם מציעים רק תווך לחשבון בבנק אמריקאי. הראל ובתי השקעות אחרים - אני צריך לבדוק. אני אנסה לברר יותר פרטים, ואם יהיה לי מידע חדש מעניין אני אכתוב כאן בפורום.

קרלטון

New member
לגבי סעיף 3

לגבי סעיף 3
אתה בטח מבין שרוב רובם של הסוחרים בעולם לא יחשבו אף פעם "לקפוץ" למשרד של הברוקר. אמריקאי שגר בקליפורניה, וסוחר עם Tradestation, בטח לא "יקפוץ" לפלורידה כשיש לו בעייה, נכון? ולהרים טלפון אפשר בדיוק באותה מידה כמו מול ברוקר בארץ, עשיתי את זה כמה וכמה פעמים. זה נקרא שירות, והאמריקאים המציאו את זה.

towoor1

New member
ואם כבר נושא הזה עסקינן,

אלה לא ברוקרים קיקיוניים
ואם כבר נושא הזה עסקינן,
כל נושא המיסים (כשעובדים ישירות מול ברוקר אמריקאי), עד כהמ זה מורכב/מסובך? מישהו מכם, שסוחר דרך ברוקר אמריקאי, יכול לספר על מה מדובר? איזה טפסים ממלאים ומגישים? מתי? תודה!

alexver

New member
יש לי חש' בהפועלים והם מאפשרים לסחור בחו"ל

ואם כבר נושא הזה עסקינן,
כל נושא המיסים (כשעובדים ישירות מול ברוקר אמריקאי), עד כהמ זה מורכב/מסובך? מישהו מכם, שסוחר דרך ברוקר אמריקאי, יכול לספר על מה מדובר? איזה טפסים ממלאים ומגישים? מתי? תודה!
יש לי חש' בהפועלים והם מאפשרים לסחור בחו"ל
לגבי עמלות אולי 10$ מינימום אך באמריקה אין עמלת ברוקר

alexver

New member
אתה יכול לסחור דרך הראל פיננסים כי עצמאי

אתה יכול לסחור דרך הראל פיננסים כי עצמאי
דרך-ORDERNET

מצב
הנושא נעול.
למעלה