איפה כל אלה שגדלו בלוד של פעם?

אייר19

New member
איפה כל אלה שגדלו בלוד של פעם?

הגיע הזמן שהמקום הזה יחזיר לעצמו קצת מערכו בעבר.
כשאני מספרת לתלמידים שלי שנולדתי וגדלתי ולמדתי (יסודי בביאליק ותיכון אזורי רמלה-לוד) הם שואלים אם קיבלנו סמים לארוחת עשר.
זה מה שיודעים עכשיו על לוד.
איפה כל אלה שהיו פעם הפאר והכבוד של העיר. איך זה קרה שכולנו ברחנו?
חבל

zivsb

New member
אייר19 ברוך בואך

נצלי את הפורום להבעת דיעה
לעודד חברים להצטרף

Jen74

New member
הידלות שלי לומדות וגודלות בלוד

וגם היום לא מחלקים סמים לארוחת עשר

גועל נפש ליחסי הציבור של העיר.
קומיקאים שונים ומשונים מרשים לעצמם יותר מדי לרדת על לוד בהופעות שלהם שהחלטתי להחרים כמה מהם. לא זוכרת כרגע שמות.

אנשים שאני מכירה ולא ביקרו אצלי מאז שאני גרה בלוד מפחדים לבוא אליי בגלל השכנים הערבים. אפשר לחשוב שאיפה שהם גרים בת"א אין ערבים או בעכו או בחיפה - שם אין ערבים.

אפשר לחשוב שבהרצליה ונתניה אין סמים וגם בקיסריה ובכפר שמריהו אפשר לחשוב שהילדים טובים ותמימים כל כך.

אייר19

New member
בואי נהיה כנים, המצב לא טוב

למה את חושבת שכל מי שיכול היה ברח?
אבל אני מקווה שניצן הביא רוחות חדשות עם המגורים לסטודנטים וכל השאר.
כיום אני באה ל"ביקור קרובים" בבית העלמין הישן וכשבאתי להחליף גלגלים לרכב כי הביטוח שלח אותי למוסך ברחוב הרצל חטפתי שוק כשראיתי את הרחוב הראשי. איפה הבורקס הטורקי? איפה חנות הצילום שהייתה של דוד שלי? איפה הגינה הציבורית הגדולה והיפה שהייתה ליד הקונסרבטוריון (עוד קיים)? כמו עיר רפאים.
אולי נתחיל העלות צילומים ישנים של ילדותנו באתרים שונים של העיר?
בתקווה לימים טובים יותר כשאשמח לחזור לעיר ילדותי.

Jen74

New member
אני הגעתי ללוד, יותר נכון לגני אביב

לפני קרוב לעשר שנים.
עזבתי את ת"א שהיא המקום שאני הכי אוהבת, גרתי שם בין אלנבי לשוק הכרמל לנווה צדק. אחד המקומות היפים ביותר בת"א.

השכירות התחילה להרקיע שחקים, חופשת הלידה עם הקטנה והפיטורים של מי שהיה בעלי דאז גרמו לכך שלא יכולנו להישאר לגור בת"א.

השכונה החדשה יחסית גני אביב בלוד קרצה לנו במחירים הזולים ובאפשרות לקנות דירה משלנו, אחרי עשר שנות נישואים וארבע בנות.
ההורים שלי והאחים שלי כבר קנו את הדירות שלהם בשכונה והיה נראה לי נכון לעבור לכאן.

עשר שנים אחרי, עדיין אין לי אפשרות לקנות דירה, אפילו לא בלוד.
אני עדיין גרה בשכירות וגם השכירות עולה, אפילו כאן בלוד.
אבל יש רכבת לת"א ממש ליד הבית ואוטובוסים כמעט כל הזמן לכל מיני מקומות בעיר ומהעיר לכל הסביבה של השפלה וגוש דן.

יש בשכונה שלי שלושה בתי ספר יסודיים ותיכון אחד.
יש מרכז קניות שיש בו הכל

בקרוב נפתח בית המשפט המחוזי בלוד ובעוד כמה שנים, אולי, לפי התוכניות יהיה גם פאואר סנטר וסינמה סיטי או משהו בסגנון.

אני אופטימית לגבי שיפור מצב העיר ואני כולי תקווה שהשיפוצים עכשיו בכבישים יסתיימו במהרה וישפרו את התנאים בעיר ללא הכר.

מבחינת לימודים בלוד, אני יודעת שהרבה בורחים ללמוד בתיכונים אחרים. בגני אביב יש הרבה חיילים בני 16 עד 18 שמסתובבים כאן כי הם לומדים בהולץ ובפנימיות צבאיות אבל זה לא בגלל שבלוד לא טוב אלא בגלל החינוך מהבית למצויינות בלימודים שבדרך כלל מקבלים בתנאי משמעת צבאית.

באופן אישי, ארבעת הילדות שלי למדו ביסודי בגני אביב.
שלושת הגדולות שלי הספיקו ללמוד בחטיבה בגני אביב אבל עכשיו החליטו לסגור את החטיבה.
אחת הבוגרות שלי מסיימת מגמת תקשורת בתיכון מקסים לוי.
התאומה שלה "פרשה" לבן שמן, בתחילה לפנימיה וכיום מסיימת מגמת פסיכולוגיה-סוציולוגיה בתיכון בן-שמן.
האמצעית בחרה במגמת תיאטרון שאין למצוא בכל הסביבה הקרובה ולכן בחרה בתיכון גן ונוף בפ"ת.
הקטנה בינתיים עד כיתה ח' תמשיך ביסודי בגני אביב ובמסגרת שיפור החינוך בעיר, היא זכתה להיות חלק מעמותת חינוך לפסגות שפועלת מתוך בית ספר זבולון המר ופעילים בה תלמידי "גני אביב" ו"זבולון המר" כבר שנה שנייה ברציפות.

אייר19

New member
מה זה תיכון מקסים לוי?!!!!

תיכון אזורי רמלה-לוד שינה את שמו?!
עם כל הכבוד למקסים- שהיה ראש עיר טוב , בכל זאת...!!!

Jen74

New member
יש בלוד עוד בתי ספר תיכון חוץ מרמלה-לוד

שאגב, לאחרונה הצטרף לרשת אורט ותנאי הקבלה אליו לא קלים.

בית הספר התיכון על שם מקסים לוי היה עד שנה שעברה תיכון שש-שנתי ותלמידים מכל העיר הגיעו ללמוד כבר בכיתה ז'.
השנה נסגרה החטיבה ו"מקסים לוי" הוא תיכון למדעים ואומנויות מכיתה ט'.
אגב, גם בקרבת בית ספר "ספיר" בצד השני של העיר יש תיכון למדעים ואומניות "על"ה" שנחשב יותר טוב מ"מקסים לוי".

התיכון קיבל את שמו בתקופה שהייתה ממש הצפה של הנצחת מקסים לוי לאחר מותו. גם אולם הספורט בשכונה שהוקם נקרא על שמו.

אייר19

New member
תודה על ההבהרה

כמורה בתיכון באיזור אני מבקשת להבהיר שעובדת ההצטרפות לרשת אורט משמעותה פרסונלית וכספית ולא מצביעה על רמה כלל.
כל בי"ס שמצטרף לאורט (כמו רמלה-לוד) המשמעות היא בד"כ הנחתה של צוות מינהלה של אורט ועוד כהנה וכהנה.
בתיכון רמלה -לוד זה הוריד את הרמה בצורה מפחידה.
רמה תלויה בגורמים אחרים.
בפרהיסטוריה-להתקבלת ולשרוד בתיכון רמלה-לוד היה קשה מאוד ונחשב מאוד. הגיעו ללמוד גם כל המושבים שבאיזור. בנוסף היה אורט ועמל והם נועדו לאלה שלא התקבלו או לא שרדו.
כתלמידה שם אני יכולה להעיד על אוירה מפחידה של השגיות ובהחלט לא מהנה.

ובא לציון גואל.

Jen74

New member
אני לא מכירה תיכונים אחרים בעיר באופן אישי

הבנות שלי למדו רק במסגרת תיכון שש-שנתי מקסים לוי ויש מבין החברים והחברות שלהן שעבור לתיכונים אחרים בלוד וגם מחוץ ללוד.

על תיכון רמלה-לוד שמעתי מהורים אחרים ומתלמידים אחרים ואין לי ידע אישי על רמת בית הספר, איכות הלימודים, הצוות וכו'.
אני יודעת שמדובר בבית ספר שתמיד היה נחשב לאחד הטובים אם לא הכי טוב בלוד.
אין לי מושג באמת מה ואיך לגביו.

zivsb

New member
אייר19 כמה שאת צודקת

רשתות "החינוך" השונות יעדן הוא כלכלי
כמה הרשת הרוויחה?

אפילו רשת "עמל" ששיכת להיסתדרות רואה בהישג הכלכלי את תכלית העניין

leni90

New member
אייר שלום

מזה שנים שרחוב הרצל נהרס
אני כילדה גרתי שם בדיוק מול בית ספר "דוד רמז"