איפה נעלמו לי 300 ש``ח

• פותח הנושא ilba
  • פורסם בתאריך

ilba

New member
איפה נעלמו לי 300 ש``ח

לפני שנה וחצי התחלתי ביטוח מסוג ``עדיף`` ע``ס 400 ש``ח ונאמר לי ש 80 אחוז לחיסכון. אם נתעלם מה``ריידרים`` ע``ס 33 ש``ח הרי שנשארו 367 ש``ח לחלוקה בין ריסק לחיסכון. והנה, בסוף השנה הראשונה שבה היו 10 הפקדות הופתעתי לגלות שסך הפרמיה היתה ל``משתתף ברווחים`` היתה אכן 3670 ש``ח אבל ``יתרת החסכון`` רק 2563 ש``ח. נכון, צריך לקזז גורם פוליסה ע``ס 153 ש``ח אבל עדיין נשארו 3520 ש``ח שבחלוקה ל 20/80 צריכה לתת חסכון של 0.8*3520=2816 ש``ח ורק היתרה לריסק. איפה הפרש של 300 ש``ח?

tonkes

New member
תגובה

אני מציע לך לקרוא היטב את תנאי הפוליסה שם תוכל לראות כיצד מחושבים ערכי הפדיון של הכספים המופנים לחיסכון. אם הכוונה שלך לחסוך - עדיף בקופת גמל, שם העמלות נמוכות בהרבה ואתה יכול לבחור באפיק המתאים לך - שיקלי, מנייתי, מעורב וכו` ועדיין להנות מזיכוי מס 25%. אם הכוונה שלך להיות מבוטח - עשה ביטוח חיים ללא חסכון. פשוט חבל על הכסף. אם הכוונה לחסוך לקיצבה - עשה זאת בקרן פנסיה. שם ערכי הפדיון של הקיצבה מובטחים על ידי איגרות חוב בעלות תשואה מובטחת.

ציקו2

New member
איזו מין עיצה זו ?

לפני שאתה משיא עיצה ללכת לק``פ אולי תברר קודם מהם הנתונים של העומד מולך. להשיא עיצות זה לא חוכמה גדולה לתח את הנתונים מול הצורך זו הגדולה.

למעלה