אירועיםםםםםםם

DuBsYs

New member
כמה הערות

סיני היקר, מבחינה הסטורית הסבתות שלנו באירופה ובצפון אפריקה הגדירו את עצמן כמרוקאיות או גרמניות או רוסיות או תימניות. בגדול היהודים בצפון אפריקה ובמזה"ת חיו בחיי שכנות מצויינים עם הערבים, הם יכלו להחזיק ברכוש, זכו לחופש דת רחב והשתלבו בחיי הקהילה בה הם חיו. הכיסופים לציון היו שמורים לתפילות בבית הכנסת והרוב בגדול של האנשים לא חשב לממש אותם הלכה למעשה. המתיחות בין היהודים לבין הערבים במזה"ת התגברה מאוד רק אחרי הקמת המדינה והתגברות הסכסוך בין ישראל לבין מדינות ערב והפלסטינים. גם באירופה יהודים רבים השתלבו בחיים של העמים בהם הם חיו, וראו את עצמם כבני אותו העם שבקרבו חיו. למשל היהודים בגרמניה הגדירו את עצמם כ"יהודים בני דת משה". זה שמאוחר יותר הגדרתם העצמית לא הספיקה כדי להגן עליהם מפני הגזענות הרצחנית זו עובדה עצובה ונכונה אבל היא רק מדגישה את העובדה שאנחנו בתור צאצאים של אותם יהודים שנרצחו ו/או גורשו מבתיהם צריכים לגלות קצת יותר רגישות כלפי המיעוטים שחיים איתנו בשכנות ולא לעשות להם את מה שעשו לסבים ולסבתות שלנו. לגבי ההערה שלך שיש עוד המון נושאים חברתיים שאפשר להרתם אליהם אתה מאוד צודק. אבל כפי שנאמר "עניי עירך קודמים" ומהגרי העבודה הם השכנים שלי. וכאשר הממשלה שלי מתכוונת לגרש את השכן שלי אני לא אשב בבית בחיבוק ידים ואנסה לשנות את המצב. זה נכון שיש עוד הרבה מאוד נושאים דחופים לא פחות שהייה יפה מאוד לצאת בשבילם מהבית ולעורר את המודעות של האנשים אבל לצערי כל נסיון כזה יביא למיעוט משתתפים מכיון שכמעט כל נושא כזה מקושר ישירות עם תפיסת עולם פוליטית ולכן חצי מהאנשים לא יגיעו לאירוע כזה. דווקא הנושא של היחס למהגרי העבודה בארץ פחות טעון פוליטית ולא קשור באופן ישיר לחלוקה של שמאל - ימין ולכן מבחינת קהל היעד הוא פונה למגוון רחב יותר של אנשים. ואם כבר מדברים חשבת פעם לארגן אירוע לטובת אחד הנושאים שהעלת? את הנושא של השירות בצבא הבאתי בתור דוגמה לרובד אחד בו אותם צעירים רואים את עצמם כחלק מהחברה הישראלית. אני הבן אדם האחרון שיטען ששירות בצבא הוא תנאי לישראליות. לדעתי חשוב מאוד שישראל תגבש מדיניות הגירה ברורה ותאכוף אותה בדרכים מסודרות והומניות. אבל המצב בו הנהלים לא ברורים ומשתנים כל כמה חודשים (שמתחלף שר פנים) והיחס הברוטלי של שוטרי משטרת ההגירה למהגרים מחייבים שינוי עמוק ומהותי.

כמה הערות חזרה :)

אחי, אני שמח שהבאת את הדוגמא של "עניי עירך". אני חושב שמי שהשייכות שלו למקום לא מוטלת תחת שום ספק נמצא קצת קודם תחת ההגדרה הזאת. נכון שגם יש מושג של לתת לגר, לדאוג לזרים בארץ שלך, ובודאי צריך לעזור במצב של מצוקה. אבל תראה מה רשמתי ל-KC, העניין הפשוט הוא שאם המדינה לא תטפל בהם (למרות שיש לנו מדינה מה-זה הומאנית) ותשאיר אותם כעוד מיעוט מופלה בארץ, הרעה שנגרמה להם ולחברה סביבם גדולה בהרבה מהטובה ותחשוב על זה טוב... לגבי המאבקים שהזכרת.. דיברתי נטו על מאבקים חברתיים, לא פוליטיקה. עולים שלא נקלטים, שוטרים אלימים, חוסר התחשבות בצעירים, עשיקה כלכלית... באבילון, מישהו?? אז לא, לצערי הרב לא הרמתי אירועים לאף אחד מהנושאים האלה - מהסיבה הפשוטה שאין לי יותר מדי מושג בהרמת אירועים. אני מתעסק במוזיקה אחי. אני מקווה שבע"ה אני אוכל להביא דברים חשובים שכאלה לתודעה דרכה. אם יש מאבקים כאלה אני יותר מאשמח להרתם, נו בולשיט ביזניס. בסה"כ, אני באמת לא מזלזל בנכונות שלכם להרים מאבק לטובת אחרים, זה בכנות יפה ונוגע ללב ומראה על איכפתיות. אבל, לדעתי האישית והצנועה אם חושבים על התועלת מול ההפסד בעניין הזה, אפילו אם הכל יצליח מעל ומעבר למשוער וישאירו את המהגרים בארץ לאלתר - הנושא הזה מקבל עדיפות נמוכה בהרבה מאלו שהזכרתי קודם. בקיצור אחי, באמת כל הכבוד על האיכפתיות, השם ישמור אתכם ונסכים להפרד כידידים :) נ.ב שתדע לך שבקהילות היהודיות בארצות ערב הכמיהה לא"י היתה הרבה יותר "ממשהו ששמור לתפילות בבית הכנסת" ואני שמעתי ממקור ראשון עדויות שהמשפחות שחיו שם לא הפסיקו לרגע להתגעגע ולחלום על הרגע שבו הם יוכלו להכנס לתוך ארץ ישראל. היהדות בקהילות האלו היתה מאוד חזקה והן שמרו על חוסן פנימי. עובדה מדעית מוכיחה שביהודים שהגיעו מארצות ערב ההתבוללות מאוד נמוכה והקרבה ליהודי ה"אותנטי" הכי גבוהה. (תסתכל בויקיפדיה בערך "DNA כהנים". נותן הרבה רקע להיסטוריה של העם). אולי דווקא בגלל זה הם באמת הסתדרו עם השכנים שלהם.

eretzbosh

New member
הי סיני, שמח על ההתעניינות

ישראליות היא לא רק תעודת זהות, זה עניין של תודעה, של תרבות, של מנטליות ושל תחושת שייכות לקהילה (הישראלים) ולמקום (ישראל). בדרך כלל זה גם כרוך בתחושת קירבה כלשהי ליהדות, שהרי רוב אזרחי המדינה הם בצורה כזו או אחרת יהודים. זה לא מחייב להיות יהודי באופן פורמאלי בדתך (כפי שאני לא חש יהודי במובן הדתי של המילה, אלא במובן תרבותי). לפי כל הקריטריונים הללו הילדים הללו הם ישראלים ועבריים (שזה קשור יותר לחיים בתוך התרבות שיוצרת השפה העברית - ממש כפי ששווייצרים דוברי גרמנית הם סוג של דוייטשים). כמובן הגדרתם העצמית של הילדים הללו היא ישראלית וכך מתייחסת אליהם סביבתם המיידית - ילדים ישראלים אחרים שסובבים אותם.

REL YESAYA

New member
DUBVERSIV AND BLOOD ARUN

היום במקסים!!!! קינג גורג 48 תל אביב 20 לפני חצות 30 אחרי

afficoman

New member
כל האירועם כל ההופעות כל הליינים...

דף האירועים של רגאיי ישראל!!!

להקת 'איאם' משיקים את 'עולים למעלה'

ביום שישי ה - 29.12 22:30 זה קורה!!! אנחנו משיקים את הדיסק החדש - 'עולים למעלה' בהופעה מיוחדת לפנים. בערב המיוחד הזה יעלו ויבואו אמ.סיז שהלכו איתנו דרך ארוכה ובאים לשמוח ולשרוף - קבלו את אנשי האש והלהבות: ה-ריאלטי-איי, האחד והיחיד, האבא והאמא של אוחזי המיקרופון, הגרון הכי חזק ופרוע שיש, אין מה להוסיף, נכון? ולצידו יעלה ויבוא הגרון הכי צרוד והכי חם של הדור הצעיר, הכי חריף והכי שורף - טבסקו האחד והיחיד. דיינו? לא!!!!! לחיזוק אנחנו מביאים צמד נשפנים מעולים: על החצוצרה - האלוף איל יחיאלי ועל הסקסופון - המלך נועם קינג שיוסיפו למופע את העומק הראוי. ומה יהיה לנו שם: כל השירים מהאלבום החדש, כמות נכבדה של שירים מהאלבום הראשון 'מילים פילים' בביצועים חדשים ומעולים פלוס, כמה כיסויים בפרשנות 'איאמית' וגם הפתעה - גרסת כיסוי לשיר של גדול הזמרים - אריק איינשטיין שטרם בוצעה על הבמה ואני בטוח שאפילו האריק עצמו ישתגע שהוא ישמע את גרסת הרגאיי לשיר. איזה שיר? הפתעה!!!! אז אני מבקש מכולם לבוא בזמן, זה חשוב ביותר כי הכל יתחיל בזמן, אל תגידו לא ידענו!!!! וכמו שהדרדלס אוהב להגיד - יהיה מעולה פלוסססססססססססס!!!!!! אוהבים אותכם ביותר!!!!!! http://iyam.co.il

kkb1

New member
poetry in blitzkrieg motion

:club 1921 proudly present poetry in blitzkrieg motion roots reggae dub & rub-a-dub my-lord sound dub flowers igal ganjah vibes 5/1/07 22:00 kibbutz ein-harod meuchad

yaarasta

New member
טרום- סילבסטר הלילה בברזילי!!!!!!!!

אסור להחמיץ!! מסיבת טרום סילבסטר הלילה במועדון הברזילי עם הרבה חברים, ורק Nicenessssss!!! על הפטיפונים והצלילים: Yesaya // Sabbo (soulico) // Afficoman // A-Mar sound // Rude-Boy sound // Dubversive sound // היישר משוויץ!!! Blood-a-Run sound // היישר משוויץ!!! My Lord sound a true FAYAH NIGHT! CHECKIT! ברזילי, הרכב 13, 35 ש"ח עד חצות 50 אחרי 22+ BLESSSSSSSSSSSSSSS

sajah

New member
מסיבת אפרו רגאיי שניה 8/8/07 בשמרלי

08/02/07 יום שישי 22:00 all mighty party no.2 כל מי שהיה במסיבה הראשונה כבר יודע... מסיבת האפרו רגאיי דאב הכי גדולה בארץ -בפעם השנייה מיקום:שמרלינג בכפר ויתקין(ליד פסי הרכבת) מוסיקה אפריקאית,אפרו.אפרוביט,רגאיי,דאנסהול,דאב והרבה הרבה vibes והפעם אומן אורח: לרוז סאונדסיסטם קישור http://www.myspace.com/laroz קישור http://www.tam.co.il/27_10_2006/magazin3.htm חיים לרוז:אחד המוזיקאים המרתקים שפועלים כיום בסביבה הוא נחשב לנביא הרגאיי והדאב ולמי שעומד מאחורי עשרות אלבומים של מיטב המוזיקאים בארץ ובעולם d.j yano-afrobeat'funky'trible laroz soundsystem-dub'dubwise=reggae=dancehall d.j shiri paamoni-world wild baet אומנים אורחים zmira-תענוג gil fanan funky rasta הולך להיות חם חם חם הולך להיות שמח הקרנת סרטים מג'מייקה ואפריקה פיצה חמה מהטבון fire place מתחם ישיבה...יאללה לבוא לרקוד להביא את כל מי שאתם אוהבים לפרטים:אילן052-2323911 ינו 052-8367120

זה מאוד פשוט

וגם ראיתי אותך עושה את זה. כל מי שמתקשה בעניין מוזמן לשלוח לי את כל פרטי האירוע במסר - מקום, שם האירוע, פרטים בקצרה, תאריך כמובן. ואני אעלה אותו ללוח בהקדם... יום טוב!

SaBaGMaN

New member
yo

שי כניראה שכך שהארוע קרב ובא ולא הביא את הפרטים המלאים:)) בכל מיקרה יגיע אחד האנשים המוכשרים בסצנה חיים לרוז! הולך לתת סט עם חומרים מהאלבום החדש שלו יתארחו על העמדה עוד סלקטורים.. יום חמישי מועדון הצ'יקה רחוב הסדנא 4 ב"ש M'OOO FAYAAA

למעלה