אירלנד... לבד

Ice Age

New member
המס הנבזי

זה בדיוק בגלל העניין הסביבתי... ובאמת שמחתי לראות את המודעות למחזור. אפילו במשרדים שם שהייתי אצלם היו פחים לכל סוג פסולת, ממש מגניב. פגשתי מישהו מהארץ שעבר לאירלנד כי נמאס לו מהמודעות הסביבתית הנמוכה בארץ. דווקא מבחינת תקשורת ותשתיות אני לא יודע כמה האירים יותר מתקדמים מאיתנו. למשל יש אזורים בדבלין שאין להם תשתית ADSL או כבלים לאינטרנט מהיר (חלקים מ-Bray לדוגמה).

jonbaum

New member
אכן - כבר משגעים אותנו עם הפחים

כבר עכשיו יש לכל בית שני פחים גדולים, מה שנקרא WHEELIE BINS. אחד שחור, לזבל רגיל, ואחד ירוק לדברים שאפשר למחזר (עיתונים, קופסאות שימורים, קרטונים לחלב וכו'). הפח הירוק הוא חינם, אבל כל פעם שמרוקנים את הפח השחור שוקלים אותו ואז מחייבים אותנו על איזה סכום כסף לכל קילו. ועוד מעט גם יהיה לנו פח חום, והוא מיועד לזבל שאפשר לעשות ממנו קומפוסט (קליפות של פירות וירקות וכו'). בארץ אין דברים כאלה? בעניין תקשורת, לפחות בתחום הביתי המצב די על הפנים, כי חברת הטלפונים EIRCOM פשוט לא עושה את העבודה שלה כמו שצריך. למשל, לנו יש שני קוי טלפון בבית, וכשהתקינו את הקו השני למעשה פיצלו את הקו שהיה כאן במקור, ולכן הוא לא מתאים לברודבנד. כשאמרתי להם שלהם יש מונופול על התשתית ואני מבקש שיעשו לי אפ-גריידינג, הם פשוט אמרו שהם לא מבטיחים לאף אחד ברודבנד (במילים אחרות אמרו לי לך לעזאזל). לכן, עד היום יש לי ברודבנד אלחוטי בבית (עם אנטנה קטנה על הגג) מאיזו חברה עצמאית, וזה לא קשור בכלל לקו הטלפון.

StatusLine

New member
שאלה נוספת

איזה תיק אתם חושבים שצריך לקחת לטיול כזה של חודש באירלנד? מה ההמלצה שלכם? וכמה פחות או יותר בגדים צריך לקחת לשבוע בדיוק?

guyavhuji

New member
תיק 60-80 ליטר.

בגדים לשבוע וחצי בערך, גם חמים וגם קלים, וחשוב מאד נגד גשם גם. אם לא קיבלת תשובה, נסה לחדד את השאלה.

thesheep

New member
מאשש

וגם מוסיף - הכי הכי חשוב - מטריה מתקפלת!! :) (באמת! לפעמים יש את הגשם המעצבן הזה, והאירים לא שמעו על גגונים לחנויות)

guyavhuji

New member
האמת שלא היתה לי מטריה.

ברוחות של אירלנד זה נראה לי קצת לא פרקטי. עדיף למגן את עצמך ואת הציוד מהגשם.

StatusLine

New member
לגבי התיק

האם באמת הכרחי תיק כזה גדול של 60-80 ליטר? זה תיק גדול והאם זה לא יפריע להסתובב איתו על הגב, או לתפוס טרמפים מניסיון של מישהו שעשה טיול טרמפים ותחבורה ציבורית האם אפשאר להסתדר עם תיק יותר קטן, 50-45 ליטר?

thesheep

New member
אתה יכול לנסות

אבל אני חושב שתתחרט על כך. לא מפריע לתפוס עם תיק גדול טרמפים ולא מפריע לנסוע בתחבורה ציבורית.

למעלה