אישור קהילה

מצב
הנושא נעול.

the blue morpho

New member
אישור קהילה

אישור קהילה
שואל עבור בן משפחה.
הוא מנסה להוציא לבד את האישור קהילה. אם יגיש את הבקשה לאישור קהילה והיא לא תתקבל (אין סיבה שלא השם משפחה מופיע ברשומות והוא הוכיח זאת דרך המסמכים) האם יוכל להגיש בקשה חוזרת? (עם מכתב אחר באמצעות עורך דין או גורם אחר?)

כמה תעלה הגשה דרכך? (בהנחה שיהיה לו את אישור הקהילה)

אין דבר כזה "רשימות"

אישור קהילה
שואל עבור בן משפחה.
הוא מנסה להוציא לבד את האישור קהילה. אם יגיש את הבקשה לאישור קהילה והיא לא תתקבל (אין סיבה שלא השם משפחה מופיע ברשומות והוא הוכיח זאת דרך המסמכים) האם יוכל להגיש בקשה חוזרת? (עם מכתב אחר באמצעות עורך דין או גורם אחר?)

אין דבר כזה "רשימות"
זו פיקציה של חברות שמנסות למכור לך דרכון. אף ממשלה לא מכירה ב"רשימות" האלה.
בקשה שמוגשת ר-ק על סמך שם משפחה היא בקשה חלשה, גם אם זו תאושר ע"י אחת מהקהילות היהודיות בפורטוגל, במקרה והתיק שלו יעלה במדגם של פקידי משרד הפנים ויועבר לוועדת ביקורת, מלוא החומרים והבקשה שהוא שלח לקהילה היהודית ייבדקו, אם הבקשה תהיה חלשה ותתבסס רק על זה שיש לו שם משפחה ספרדי, הבקשה כולה יכולה להידחות על ידי הרשויות בפורטוגל.

the blue morpho

New member
ואם מדובר גם במסורת?

אין דבר כזה "רשימות"
זו פיקציה של חברות שמנסות למכור לך דרכון. אף ממשלה לא מכירה ב"רשימות" האלה.
בקשה שמוגשת ר-ק על סמך שם משפחה היא בקשה חלשה, גם אם זו תאושר ע"י אחת מהקהילות היהודיות בפורטוגל, במקרה והתיק שלו יעלה במדגם של פקידי משרד הפנים ויועבר לוועדת ביקורת, מלוא החומרים והבקשה שהוא שלח לקהילה היהודית ייבדקו, אם הבקשה תהיה חלשה ותתבסס רק על זה שיש לו שם משפחה ספרדי, הבקשה כולה יכולה להידחות על ידי הרשויות בפורטוגל.
ואם מדובר גם במסורת?
על מה בעצם צריך להיות מבוסס המכתב? איך אוכל לדעת שהוא עושה צעד נכון?

מסורת

ואם מדובר גם במסורת?
על מה בעצם צריך להיות מבוסס המכתב? איך אוכל לדעת שהוא עושה צעד נכון?
מסורת
הבקשה צריכה להיות מבוססת על מלוא הראיות הקיימות בחזקת המשפחה.
מסורת, השפה המדוברת במשפחה, ניירת מארצות המוצא ככל שזו קיימת, השתייכות לקהילה, מחקר על מוצא המשפחה, ראיות ישירות או נסיבתיות, אילן יוחסין מפורט וכו'...
לכל דבר שמצוין בבקשה ובאילן היוחסין יש לצרף אסמכתא.
השלב הזה הוא השלב הכי קריטי וכדאי מאוד שהבקשה לקהילה היהודית תהיה חזקה, מפורטת ומגובה באסמכתאות, שוב, מהסיבה שציינתי בהודעה הקודמת.

the blue morpho

New member
גירוש

מסורת
הבקשה צריכה להיות מבוססת על מלוא הראיות הקיימות בחזקת המשפחה.
מסורת, השפה המדוברת במשפחה, ניירת מארצות המוצא ככל שזו קיימת, השתייכות לקהילה, מחקר על מוצא המשפחה, ראיות ישירות או נסיבתיות, אילן יוחסין מפורט וכו'...
לכל דבר שמצוין בבקשה ובאילן היוחסין יש לצרף אסמכתא.
השלב הזה הוא השלב הכי קריטי וכדאי מאוד שהבקשה לקהילה היהודית תהיה חזקה, מפורטת ומגובה באסמכתאות, שוב, מהסיבה שציינתי בהודעה הקודמת.
גירוש
מה זאת אומרת ראיות ישירות? עברו 520 שנה של פרעות ורצח עם אני לאחר אישור קהילה והגשת הניירת איזה עוד דרכים יש להשיג מידע?
לאחר שהסב והסבתא נפטרו עשו חגיגה בבית וזרקו הכל אפילו תמונה לא השאירו לנו.

כשאתה אומר שכל מה שכתוב באילן יוחסין יש לצרף אסמכתא. הכוונה מסמכי ממשלה? הוכחה לעיר מוצא?

ראיות

גירוש
מה זאת אומרת ראיות ישירות? עברו 520 שנה של פרעות ורצח עם אני לאחר אישור קהילה והגשת הניירת איזה עוד דרכים יש להשיג מידע?
לאחר שהסב והסבתא נפטרו עשו חגיגה בבית וזרקו הכל אפילו תמונה לא השאירו לנו.

כשאתה אומר שכל מה שכתוב באילן יוחסין יש לצרף אסמכתא. הכוונה מסמכי ממשלה? הוכחה לעיר מוצא?
ראיות
תתפלא, אבל שמעתי על אנשים שמחזיקים מפתח עתיק שעובר מדור לדור והם אומרים שזה המפתח מהבית שאבות אבותייהם גורשו ממנו בספרד.
ראיה ישירה יכולה להיות גם תיעוד של אחד מאבות אבותייך במסמכי אינקוויזיציה, זו רק דוגמא. כמובן שיש קושי להציג ראיות ישירות לאירוע שקרה לפני יותר מ-500 שנה, אבל זה קיים, באופן נדיר.
השאיפה היא להציג שושלת ואילן יוחסין עשיר ומפורט ככל הניתן.
היום אפשר לעשות הכל לבד, גם אני יכלתי לעשות לבד, קראתי וחקרתי, הבנתי שזה גדול עליי, אין לי זמן להתרוצץ, לחקור, לחפש, אז פניתי למשרד עו"ד שיעשה את העבודה בשבילי, לבינתיים זה היה צעד חכם שחסך לי זמן ובירוקרטיה מיותרת

משרד עורכי הדין עשה עבורך חיפוש באינטרנט

ראיות
תתפלא, אבל שמעתי על אנשים שמחזיקים מפתח עתיק שעובר מדור לדור והם אומרים שזה המפתח מהבית שאבות אבותייהם גורשו ממנו בספרד.
ראיה ישירה יכולה להיות גם תיעוד של אחד מאבות אבותייך במסמכי אינקוויזיציה, זו רק דוגמא. כמובן שיש קושי להציג ראיות ישירות לאירוע שקרה לפני יותר מ-500 שנה, אבל זה קיים, באופן נדיר.
השאיפה היא להציג שושלת ואילן יוחסין עשיר ומפורט ככל הניתן.
היום אפשר לעשות הכל לבד, גם אני יכלתי לעשות לבד, קראתי וחקרתי, הבנתי שזה גדול עליי, אין לי זמן להתרוצץ, לחקור, לחפש, אז פניתי למשרד עו"ד שיעשה את העבודה בשבילי, לבינתיים זה היה צעד חכם שחסך לי זמן ובירוקרטיה מיותרת
משרד עורכי הדין עשה עבורך חיפוש באינטרנט
משהו שיכולת לעשות לבד

זה דווקא מאוד פשוט לעשות לבד

אישור קהילה
שואל עבור בן משפחה.

ראשית חפש חומר על שם המשפחה שלך באתר של בית התפוצות. יש גם פנקסי קהילה של קהילות שונות בחו"ל ואתרי אינטרנט. אני שילבתי בין הידע המוגבל שהיה לי על המשפחה לבין רקע היסטורי מפורט שמצאתי באתרים האלה: מה מקור שם המשפחה, פרטים על הקהילה היהודית והעיר שבה חיו וכו. אין טעם לדעתי ללכת למומחה כי מומחה אמיתי יעלה הון ומומחה דמיקולו מטעם משרד עורכי הדין יעשה את אותו חיפוש כמוך באינטרנט.

the blue morpho

New member
אישורי קהילה על שם משפחה

ראשית חפש חומר על שם המשפחה שלך באתר של בית התפוצות. יש גם פנקסי קהילה של קהילות שונות בחו"ל ואתרי אינטרנט. אני שילבתי בין הידע המוגבל שהיה לי על המשפחה לבין רקע היסטורי מפורט שמצאתי באתרים האלה: מה מקור שם המשפחה, פרטים על הקהילה היהודית והעיר שבה חיו וכו. אין טעם לדעתי ללכת למומחה כי מומחה אמיתי יעלה הון ומומחה דמיקולו מטעם משרד עורכי הדין יעשה את אותו חיפוש כמוך באינטרנט.
אישורי קהילה על שם משפחה
ידוע לי ששם המשפחה מופיע בספר מסויים אך אין לי גישה לאותו ספר.
מאז ומתמיד אני יודע שאני ממוצא ספרדי, וכך אני מזדהה עוד בהיותי ילד קטן
הצלחתי להוציא אישור קהילה על שם משפחה של הסבא רבא שנפטר לפני 30 שנה
ברם אם אצליח להשיג את השם משפחה של הסבא זה יהיה גדול. חרשתי את הרשת בכל מיני חיפושים וכל הניסיונות העלו חרס.
לעצמי שקלתי אולי להעזר בבדיקה גנאולוגית בעלות של כמה מאות יורו אך זה ייספק בעיקר את ייצר הסקרנות ולאוו דווקא את הקהילה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה