אלוהים מת......

ניטשאית

New member
אלוהים מת......

לא בכדי הודיע ניטשה על מות האלוהים - אמירה שהתקבלה כפרובוקציה בתקופתו ומתקבלת כפרובקציה גם בימינו. אלוהי הדברים הקטנים גם מזמן אינו קיים - בני האדם, היצורים המושחתים והאכזריים ביותר שנוצרו במהלך האבלוציה, רצחו כל שמץ של אלוהות בעולמנו. והנה מחפשים הם "אלוהימים" לסגוד להם, להעריץ אותם, "אלוהימים" שיתנו להם משמעות לחייהם חסרי המשמעות "אלוהימים" שיתנו להם מענה לשאלות שמוח האדם אינו יכול להשיב עליהן. אין אלוהים טרנסצנדנטי אין אלוהים אחד כל יכול אהבה היא אלוהים - ואלוהים הוא אהבה היא זו שאינה תלויה בדבר היא זו שתביא גאולה לעולם שחותר ללא לאות וברוב טיפשות לכליונו

לניטשאית-עם כל הכבוד ידוע כבר...

ממזמן שהמילה של ניטשה היא לא פונקציה בכלל(לפחות לא בעיני)וששום דבר עוד לא מת.מי שרוצה להאמין ככה אני מוכנה לקבל את זה אבל שניה ניטשאים לפני שאתם כבר הורגים את אלוהים..... שלך חנה גונן

ניטשאית

New member
חנה - עם כל הכבוד...

קצת הבנה של דברי ניטשה אולי הייתה משנה לך את התמונה. והרי אי אפשר להרוג אלוהים אם אלוהים לא היה קיים? אבל אין ענייני כרגע לעסוק בשאלה האם קיים אלוהים או לא קיים (לטעמי הוא המצאה גאונית) אלא רק במהות השם אלוהים. ניטשה לא טען כנגד האל היחיד הכל יכול והבלתי מושג - ניטשה טען כנגד "המסחרה" שעושים בשימוש בשם אלוהים - בדיוק כמו המסחרה המתרחשת כרגע על במת ארצנו. היכולה את להכחיש שהרג ועושק נעשו בשם אלוהים? (החל מאליהו והקיצוניות שלווכלה במסעות הצלב וחרב האיסלאם) היכולה את להכחיש שבשם אלוהים הכל יכול הציבור הישראלי נסחט שוב ושוב ומאבד את זכותו הטבעית לחופש? ועוד כהנה וכהנה ואם הללו אינם מספיקים להודעת אבל על מות האלוהות - אז אינני יודעת עוד איזו משמעות יש לאלוהות שמתירה מציאות כזו. שלך דפני

אז תגידי מסחרה דפני מה.....

זה קשור בכלל לניטשה כבודו במקומו מונח. שלך חנה גונן

א*ל*ד*ד

New member
אל תחפזי...

להסיק מסקנות מדברי ניטשה... את לא יכולה לדעת למה הוא עצמו התכוון, כי ניטשה לא נוכח בימינו ובידייך רק מילותיו... וכידוע ניתן לפרש מילים ומשפטים בלי סוף... ראי כמה פירושים יש לתנ"ך... בעיניי, ניטשה התכוון לכך שאלוהים מת כי האדם קיים. בזה שאני קיים אני מונע מאלוהים להיכנס, אני המחסום בפני המציאות האלוהית. אני זה האגו, השכל, האמונות שלי, המחשבות שלי, ההרגלים שלי, העבר שלי ... ברגע שכל אלו מתים, ואני מתרוקן מהם, אזי הפכתי לאלוהים חיים. ברגע זה הנהר נשפך לאוקיינוס, אני הופך לאין. כל עוד אנו חסומים, אלוהים מת ... לגבי דברייך על אהבה, אהבה היא רק ביטוי אחד של האלוהות שמתגשם דרכך, ישנם עוד הרבה ביטויים לאלוהות, רק מה...אנו חסומים. רק כשהעטיפה שלך תיעלם, תוכלי לומר : אני בעצם לא קיימת. אלוהים קיים בי ודרכי. בחמלה ובאהבה, אלדד.

wolf18

New member
רק נקודה אחת

אם להתייחס רק לנקודת סחיטת הציבור הישראלי. האם את מסכימה עם כל דבר שממומן ע"י המסים שאת משלמת? אני לא. יש עוד דברים חוץ מתלמודי תורה שאני לא הייתי תורם להם אם הייתי יכול לבחור. אבל משום מה החבר´ה האלה עם הכיפות מושכים "אש" באופן שעולה על כל קבוצה אחרת. מענין למה?

wolf18

New member
אלהים מת

ביום שניטשה מת ירד ברק על מצבתו וכתב "ניטשה מת !!!"

wu-wei

New member
אץ מסכימה איתך.ב.בדיחה../images/Emo6.gif:

-שאלה: איך ניטשה מת? -תשובה: נקמה קטנה של אלוהים....

Zoko El Loco

New member
מת ? בעסה , תמיד אני האחרון לדעת...

יש הרבה דברים בעולם שאין להם הסבר , אמת. יש הרבה דברים בעולם שאין בהם הגיון. יש הרבה אנשים קטנים שחושבים שאדם יכול לומר להם מה "אלהים" או מה שזה לא יהיה אומר להם לחשוב, לאכול, ללבוש ודרך איזה סדין לשכב עם אישתך (אם כבר, אז את זה עם הנצנצים לתגבור השיגול). רבנים זו הצרה. אותה צרה של יהדות,נצרות ואיסלם. משום מה אין פנאטים של הינדו, אולי פשוט זה לא זמנם... מחר גם ההינדו תחטיף לכולם בתוסיק (יש איזה מיליארד כאלה). יש יותר מדי אנשים טיפשים, ואלו שלא טיפשים מתחלקים לשני תת זנים : הטפשים חסרי אונים והטפשים שגורפים אחריהם קופות דם. שהידים זו רק תופעת לוואי של שלטון בו הדת קובעת . עדיף שיאמינו שאין אלהים ושיתחילו לחשוב כמו בני אדם, עדיף מלהיות עבדים לאל. גם לנו היו שהידים. היום יש רק כמה חבר´ה בשחור שמתנגדים לרעיון ישראל וסוחטים בשקט בשקט משאר הציבור , שהרי הוא... חסר אונים... אני לא חושב שאלהים מת. אני פשוט חושב שהוא הגיע למסקנה שאנחנו בוגרים מספיק כדי להסתדר בעצמנו והוא פרש, הכדור הזה מסתובב די הרבה זמן ואפילו אלהים משתעמם (ניסיתם פעם לשחק משחק המווווון זמן ? די כבר, נמאס לבחורצ´יק והוא מצא לו בטח איזה איש טוב אחר להעביר איתו את הזמן או משהו כזה. סה"כ ההיסטוריה חוזרת יותר מדי פעמים על עצמה יחסית לחיה שאמורה להיות תבונתית, בן אדם. זו בטח איזו בדיחה גרועה... בצלמו , yeah, right...

ניטשאית

New member
מדהים לראות

כיצד אנשים ניתפשים למילה הקטנה, לא כן? נורא נבהלים לדעת ש"אלוהים" מת, ורובנו הפכנו אדישים למוות של בני אנוש. אם מושג האלוהות שנולד מתוך סקרנות אנושית תמימה להבין ולדעת יותר על מהות העולם הזה היה נותר תמים, הרי שהיום היינו נחרדים יותר ממותם של אנשים בשר ודם. צריך לראות עד כמה האנושות והמוח האנושי טורחים כדי לבנות צלם לאלוהים (ראו חסידות וקבלה וכדומה) וכמה פחות משקיעים ביצירת עולם טוב לחיים. "הבל הבלים" אמר קוהלת, ואכן הבל הבלים....... דפני

Zoko El Loco

New member
לא מתים... רק מתחלפים....../images/Emo8.gif

people will hear whatever they like to hear. god can´t die, too many stupid people won´t let us pull the plug. I didn´t know you get excited by death, better check the necrophilia´s forum, they must have some good thingy´s around for you. death is part of life. we´re all going to die, some of us are dying since the day they were born. I personally believe that there is some wierd shit going on in this world, but I´m too human to fully comprehend who´s kicking the bucket now. I have experianced telepathy and some very intence emotional moments, don´t know if that has anything to do with death, but it sure sharpen some instincts that tha KABALAH and all the man in black are talking about, but never met anyone that could talk seriously about this. hevel havalim indead, silly person. have a nice day.

wolf18

New member
seriously

Apart from a few typos your english isnt bad at all. You say you havent met anyone who is willing to talk seriously about these things. well, guess again I am always ready to talk about this seriously in hebrew or english

לניטשאית-הריגת האלוהים היא רק...

הסימפטום של הבעיה כי את בני האדם כבר הרגט לפני זה. שלך חנה גונן

ניטשאית

New member
חנה´לה התבלבלה...

האם שמת לב כמה את נתפשת לקטנות? והרי חזרתי והדגשתי שלא מדובר באלוהים אלא במושג האלוהות. אם קצת תעמיקי תביני שיש הבדל גדול בין השניים. על דבר אחד אני בכל זאת מעריצה אותך - על אמונך באדם. אצלי המין האנושי מזמן מוטל בספק. ו...תיקון קטן לא אני הרגתי את בני האדם - הם עושים עבודה נפלאה לבד חשבי על זה שלך דפני

דפני דפני דפני......

למיטב ידיעתי מרגע שמשהו פורסם כאן יש לאנשים זכות להגיב עליו ואפילו להתפס לקטנוניות אם מתחשק להם.ההגדרה אלוהות לא היתה מומצאת לולא האמינו בקיומ אלוהים ובקשר ליחסיך המורכבים עם המין האנושים אני דוקא מזדה איתך כי לעתים קרובות גם אני מרגישה שנשבר לי כבר מהמין הזה ואין לי כוח אליו בגלל כל השטויות שהוא עושה אבל....(כן יש אבל תמיד יש)אז אני נזכרת שיש בו עדין פוטנציאל לטוב ובכל האנשים בעולם שעושים דברים טובים שנותנים לנו עוד מנת חיזוק של תיקוה.תחשבי על זה דפני. שלך חנה גונן

למעלה