אלישי כדיר!!!

לא מדויק

התיחסת לאספקט אחד. ליאור אמנם סופג לא מעט מגארדים , אבל גם לא עוצר אף גבוה באחד על אחד , ממש ממש לא ,גם אם לאיבוצע חילוף עליו , הוא יהיה בבעיה הגנתית מול כמעט כל PF

waviram

New member
בנבחרת הוא דווקא הסתדר לא רע

גם כששיחק בעמדה 5 מול סנטרים שהם פי אחד וחצי ממשקלו. אני לא טוען לרגע שהוא שחקן הגנה טוב. הוא אפילו לא שחקן הגנה בינוני, אבל בסגל הנוכחי לחפות על החסרונות שלו בהגנה לא תהיה משימה בלתי אפשרית. ועם הלהט שבלאט מכניס לשחקנים שלו במשחק ההגנה (אני פתאום רואה שחקנים לוחצים על מוביל כדור באותה חדווה של לדפוק דאנק על שחקן), אולי אפילו אליהו ישתפר קצת.

רק כששיחק מול סנטרים בררה

אני לא יכול לזכור אפילו סנטר סביר אחד שאליהו עצר בצורה סבירה ,לא יותר , סבירה. עם מי תחפה על אליהו כשאין לך אפילו מטריה אוירית? עם שחורצי שתמיד יהיה איטי בהגנה מול השחקן שלו וצריך לומר תודה אם יעצור את שלו? עם הנדריקס שהוא שומר טוב אבל לא מצוין , וחוסם סביר ולא יותר? אין לסגל הזה מי שיחפה בהגנה על אחרים זולת פארגו את פרקינס ,לא בעמדות הגבוהים ,אין באסטון , אין פישר , אין לאסמה , שיאיימו בגג על מי שיעבור את אליהו בדרך לסל. מסכים שבלאט נראה יותר טוב הגנתית מגרשון , אבל אני לא משוכנע שיש לו מי יודע מה כלים לבנות עליהם העונה, קבוצה נמוכה בלי גבוהים הגנתיים טובים מאד , היחיד שנחשב לבאמת טוב זה גרין , וזה מתבסס יותר על פעם ולא על היום. וה"אולי אליהו ישתפר קצת" נכון כבר 5 שנים ,אין סיבה להניח שדווקא הפעם זה יקרה , ראית איזה תשומת לב מיוחדת שהוא הקדיש לנושא? אני לא.

waviram

New member
אני מסכים עם הרבה דברים שכתבת

אבל בלאט מאמן מאוד חכם. אני מאמין שהוא ידע להסתיר את אליהו כמו שבתקופת השושלת הסתירו את ניקולה. נכון לעכשיו אין לנו שחקן שהוא מטריה אווירית מובהקת, אז כדי להסתיר את אליהו צריכים לעשות שני דברים עיקריים: 1. ללחוץ על הקו האחורי ולמנוע הכנסת כדור פנימה. זאת תוך כדי מעבר חזק דרך חסימות כדי למנוע מאליהו לקבל גארדים. 2. אליהו יצטרך לשמור יותר פרונט ופחות לאפשר קבלת כדור ע"י השחקן שלו (בנבחרת זה עבד לא רע גם נגד פקוביץ'). 3. אם השחקן של אליהו יקבל כדור בפוסט, צריכה לבוא עזרה מהשחקן בעמדה 3 - לאו דווקא על השחקן של אליהו. הסנטר שמשחק לצד אליהו יכול להגיע מהר לדאבל-אפ והשחקן בעמדה 3 טס למנוע מסירה לסנטר. כל זה כמובן לא מושלם (כמו כל דבר שקשור להגנה - הרי אין משחקים שמסתיימים בלי נקודות), אבל בהנחה שלא בכל קבוצה יש שחקן כמו סמודיש בעמדה 4, נוכל להסתדר.

בלאט חכם אבל לא אינטואיטיבי

הפערים בין ההכנה שלו למשחק שהיא מאד יסודית לעבודה שלו במהלך משחק שהיא מאד מתודית אבל מאד מתקשה להגיב לשינויים באופן אינטואיטיבי כמו פיני , הם גדולים . אם אליהו ישמור פרונט יעקפו אותו במצעות מסירה לשחקן בפינה שיכניס כדור לגבוה , אליהו הוא PF יחסית חלש וישלא מעט פאוארים שיכולים לנעול אותו על היד בעוד השניה מקבלת את הכדור , לא חייבים למסור לשחקן שמכוסה מקדימה - מלמעלה ,אפשר להגיע אליו גם מהצד. כל מה שאתה כותב נכון ויפב בתיאוריה , במציאות כל מאמן מכיר את שיטות האלה וקבוצות שמניעות כדור טוב יענישו את מכבי , כשכבר גרמת לקבוצה לעשות חילוף אחד בהגנה, כמו עזרה לאליהו על ידי שחקן שעוזב את השומר שלו , קבוצה מספיק סבלנית תניע כדור עד שתשבור את ההתרוצציויות בהגנה של מכבי , החכמה היא לשמור בלי להזדקק לעזרה שתמיד תשאיר חור איפשהוא.

waviram

New member
בשנה שעברה האינטואיציה של פיני לא ממש עזרה לו

הוא ויתר לחלוטין על השיטה שלו ויצר קבוצה עם התקפה שבלונית שלא מאפשרת לעשות שינויים. בנוגע לאליהו - אין ספק שעדיף בהגנה שומר טוב על שומר לא טוב. אי אפשר לצפות שהגנה קבוצתית תהפוך שחקן הגנה גרוע לשחקן הגנה טוב, אבל אם מגוונים בצורת ההגנה ומנסים לקחת יוזמה, יותר קשה לקבוצה המתקיפה לנצל את החולשות של המגן. פעם אליהו ישמור פרונט (הוא חוטף לא רע בכלל), פעם יזוז הצידה ויעשה חילוף עם הסנטר (כמו שעשו בברצלונה בגמר היורוליג), פעם יסגור צד מסויים ויוביל למלכודת (Trap), פעם יישאר לשמור לבד בלי לקבל עזרה. בסופו של דבר, אם ההגנה של מכבי תצליח לעצור את ההליכה על אליהו פעם, פעמיים, שלוש גג, הקבוצה המתקיפה לא תתעקש על זה ותעבור לדברים אחרים.

נראה אותך משחק כדורסל בלי סנטר

פיני נאלץ להמציא את הגלגל בעונה שעברה עם ההרכב שנשאר לו אחרי שחרור לאמפה בלי הבאת מחליף , הוא אשם בפה שלו , ובאובדן האליפות , מצד שני מגיע לו קרדיט עצום על ההעפלה להצלבה מהטופ 16 עם ההרכב שלו.

waviram

New member
בכיף, אני לא צריך סנטר בשביל לשחק כדורסל...

רק תן לי כדור ומגרש ואני מבסוט. נכון. מגיע לפיני קרדיט אדיר על העלייה להצלבה, אבל ההחתמה של לאמפה היא באחריותו. אם הוא היה מחתים סנטר קלאסי במקום לאמפה, אולי העונה הייתה נראית אחרת.

נכון

ועדין , במיוחד אם שמים בפרספקטיבה את הקבוצה של העונה הנוכחית מול זו של השנה שעברה , נראה לי שקשה לומר לאור הקבוצות האלה שבלאט בונה קבוצות טובות יותר ויהיו הסיבות של בלאט אשר יהיו נבנתה העונה קבוצה לא מספיק טובה ביחס להשקעה. נכון , לאמפה הוא טעות של פיני , אבל הוא לא הראשון ולא היחיד שטועה וזה לגיטימי, זה שההנהלה לו נתנה לו להחליף את לאמפה למרות שהועבר לקבוצה אחרת - זה מה שלא לגיטימי בעיני , למכבי של העונה שעברה היה צ'אנס לבנות שושלת אם היה סנטר ולו רק הגנתי שיכול לשים גוף על גבוהים , ולא הטלאים שמכבי נאלצה להרכיב בשביל לחפות על החסרון שם. סביר מאד שאם היה סנטר , פיני היה העונה ממשיך לעונה השניה בשינויים קלים של אותו הרכב.

waviram

New member
מצד שני

אם בלאט היה משאיר את פישר במקום להביא את כדיר ואת פוט (העלוית די דומות), הסגל היום היה במצב אחר לגמרי... לא מבין איך הוא ויתר עליו.

אני די סגור

שלבלאט לא היתה יד או רגל בהבאתו של אליהו , הוא הביא את כדיר כי זה התבקש באין אליהו. ולפחות השמועה היא שפוט זו החתמה של שמעון מזרחי , מה שבאמת לא ברור לי זה איך לא נעלו את פישר בחוזה איך שנגמרה העונה.

waviram

New member
עם פניני ובלו, כדיר הוא האחרון שהיינו צריכים

גם אם לא היה לנו את אליהו. הנדריקס ובלו בעמדה 4 לצד סופו, פישר וגרין בעמדה 5 הם די והותר בשביל היורוליג, ובליגה הישראלית גם פניני יעיל כ- 4. אני מניח ששני דברים גרמו לשינויים האלה. ההצהרה של ההנהלה שהיא רוצה להחזיר את הציביון הישראלי (בזמן שליאור ויותם היו עוד רחוקים וידעו שלימונד בדרך החוצה) גרמה להחתמת כדיר, ובלאט, מסיבותיו הוא, פשוט לא רצה את פישר. או זה, או ששמעון מזרחי הכתיב את ההחתמה של פוט והודיע לבלאט שהוא יכול להחתים רק סנטר זר נוסף אחד. אני לא יודע מה בלאט יודע על פישר ולמה הוא לא רצה אותו (או לפחות לא נלחם עליו). מה שעוד יותר מוזר לי זה הפרסום על כך שפיני רצה לשחרר את פישר וההנהלה לא נתנה לו...

waviram

New member
הוא יכול להתמודד על

"הפאוור פורוורד הכי טוב באירופה" בצד אחד של המגרש... אם בהגנה הוא ריבאונדר חלש בגלל שהוא לא פיזי ולא סוגר טוב לריבאונד, בהתקפה כשהוא עם הפנים לסל החושים הייחודיים שלו יחד עם הזריזות והאתלטיות שלו גורמים לו להגיע ללא מעט כדורים. במהלך הקריירה שלו, על כל 2-3 ריבאונדים שהוא לקח בהגנה הוא לקח אחד בהתקפה.

הנדריקס מבחינתי עד עכשיו מאכזב.

צריך להבין שהקיץ מכבי ויתרו על לאזמה שהתחבר מצויין לקבוצה ולאוהדים ונתן למכבי עילוי הגנתי בסדר גודל שלא היה לה מאז נדב הנפלד לטעמי.הבחור ידע לשמור על סנטרים, פאוורים פיזיים, פאוורים מהירים, לחסום את הרחבה לחדירות, ואפילו מדי פעם הצליח לחסום יריב שרץ למתפרצות בקיצור החבילה הבאמת שלמה מבחינה הגנתית,והבחור היה ממש לא מאד יקר, בסביבות 600 אלף דולר לעונה (כבר דיברתי על זה שקבוצה עם תקציב שחקנים כמו של מכבי יכולה לתחזק בתקציב הנוכחי 5 זרים בסדר גודל התקציבי הזה ללא שום בעיה עם ניהול נכון של תקציב השחקנים) על כל זה ויתרו בשביל הנדריקס , הציפיה הייתה שיהיה מדובר בספק נקודות בקצב מסחרר , ריבאונדר גדול, או כל כישרון אחר בולט במיוחד, בפועל התקבל שחקן די אנמי, לא פיזי בכלל, ללא קליעה סבירה מחצי מרחק, וממש לא סוג של גו טו גאי בצבע, וכרגע ממוצע הנקודות שלו לא רחוק הרבה מהממוצע של לאזמה, אבל ההגנה שלו רחוקה מרחק שנות אור מהגאבוני המעופף.וצריך לזכור שאת זה ראינו מול קבוצות פולניות או איטלקית או ישראליות, מה נראה מול הקבוצות הבאמת טובות?

waviram

New member
שני דברים

1. לאזמה בכל מקרה לא היה משחק במכבי השנה. הוא נאלץ לחזור לארה"ב בגלל בעיות אישיות ולמרות שהיה חתום בסט' פטרסבורג. 2. גם ללאזמה לקח הרבה זמן עד שהוא נכנס לעניינים. בהתחלה הוא עשה הרבה שטויות בהגנה ובהתקפה הוא לא היה מסוגל לסיים אפילו האלי הופ (הכדור ברח לו מהידיים). אני מניח שאנחנו עוד לא מכירים את הנדריקס ולא יודעים מה הוא מסוגל לתת. ניתן לו את הזמן שלו להתחבר...

זו ראיה סופר שטחית

אנבתי את לאזמה מאד , אבלהוא נמוך מדי ולא קיים בהתקפה , זה לאמספיק , לפחות לא מול מה שבהדריקס יכול ויודע לתת. מכבי היא זו שצריכה לשאול את עצמה אם היא מסוגלת להשתמש בשחואצי בלי לאבד את הנדריקס , הבעיות של הנדריקס הן לא שהוא לא מספק את הסחורה , אלא שהפכו אותו לעוד שחקן בסגל כשהוא אחד מפחות או יותר 2-3 היחידים במכבי שיכולים להציג יתרון על המצ' אפ ברוב מוחלט של המקרים. צריך לשחק עליו , הוא לא שחקן משלים , צריך לתת לו זמן , בטחון , ודקות , ולא סתם שיסתובב על המגרש. לאסמה שחקן הגנה טוב יותר , חוסם טוב יותר , אבל לא ריבאונדר טוב יותר , ולא שחקן התקפה טוב יותר , במונחים של שחקן שלם הנדריקסשלם הרבה יותר ,לפחות על סמך השנה שעברה, הוא צריך זמן ובטחון מהמאמן , זה לא מה שהוא מקבל בינתים. חייבים להעיף PF אחד ,בשביל הבטחון של האחרים , מכבי זה לא מועדון חברים . בינתים מבחינת בניית הסגל והבטחון של השחקנים שיעשו את ההבדל מבחינתי מכבי נכשלת , בורשטין , בלו , הם לא אלה שיביאו את מכבי רחוק , הם אלה שיתנו את המסביב , מכבי לטעמי לא מתמקדת בשחקנים הנכונים שלה, ולא בונה את ההיררכיה נכון. זה אחלה מול קבוצות הליגה , כי כל מה שמכבי תזרוק שם יהיה בעדיפות , זו לא החכמה.

ביננתים לא רואים מהנדריקס דברים מיוחדים.

נכון לעכשיו הנדריקס לא הראה יכולת של שחקן בלתי עציר בהתקפה, הראה הגנה בינונית, וחוסר יכולת מוחלט לשחק בעמדת הסנטר מבחינה הגנתית. לגבי הגובה, לאזמה 2.03 שנותן תחושה של 2.08 והנדריקס 2.03 שנותן תחושה של 2.01 הוא לא פיזי וממש לא משדר תחשה שהצבע נעול כשהוא על המגרש. לדעתי מבחינה עקרונית קבוצה שבשנים האחרונות נפלה עם כל כך הרבה זרים צריכה המון טיפשות לוותר על שחקן שהתחבר לקבוצה כל כך טוב והפך את מכבי (תחת פיני !!!!!) לקבוצת הגנה מהטובות ביבשת וסך הכל עמד בציפיות (הוא הובא על תקן נגר התקפי ועילוי הגנתי) בשביל 600 אלף דולר, ,ואם מכבי באמת לא יכולים לעמוד בסכום כזה מה עושה כאן אידסון? הוא הצליח אשתקד יותר מלאזמה? שוב אזכיר את דעתי, שמכבי היתה יכולה להרשות לעצמה 5 זרים ב600 או 700 אלף דולר ועוד 2 זרים ב300 אלף דולר ועדיין היו נשארים 4.5 מליון דולר ל5 ישראלים טובים אם רק מכבי היתה בונה את התקציב עם הגיון ולא בצרה אימפולסיבית.

צר לי לאכזב אותך

אבל פישר היה צריך להישאר הרבה לפני לאסמה , ולהנדריקס צריך לתת זמן. תסביר לי בבקשה , ממתי יש 5 ישראלים ששווים שכר של 4.5 מיליון דולר? בארי ליבוביץ , טל ברודי , קטש ,ג'מצ'י , ברקוביץ , הם נהיו צעירים או בריאים פתאום?

waviram

New member
לשאלתך - ממתי שיש חוק רוסי.

ואני מדבר על שווי השוק, בלי שום קשר לאיכותו היחסית של השחקן.

הסגל הישראלי הנוכחי עולה יותר.

דיברתי על כך שתקציב שחקנים של כמעט 10 מליון דולר אמור להספיק ל5 זרים בכירים ועוד 2 זרים צעירים.ועדיין ישאר סכום מכובד לטפל בבעית החוק הרוסי. לגבי פישר ,אם נכון מה שכתבת בעבר שהוא היה אמור להשתכר 900 אלף דולר ברוטו אז כנראה שהחומר שראשי מכבי לקחו הקיץ היה חזק משחשבתי.מטורף לא להשקיע סכום שהוא פחות מ10% מתקציב השחקנים שלך בשחקן הטוב ביותר שלך זה שנתיים שגם אוחז בחברה ישראלית שיכול מאד להיות שתספק לו ת.ז. בקרוב. לגבי לאזמה נזעקתי כי היה למכבי אופציה על הגבוה ההגנתי הטוב בארופה והיא החליטה לא לממש אותו, אם הייתה אפשרות להשאיר גם את פישר בסכום סביר ולא נעשה כך זה טמטום לא פחות רק שאין לי שום אינדיקציה שאכן הייתה אפשרות כזאת

למעלה